Seriály, které sleduju, ale doteď jsem se tím moc nechlubila – část I.

Ve svém volném čase sleduju mrzké, přihlouplé a stupidní reality show.
Přiznávám se bez mučení.
Ne seriály typu Ordinace a Vékávéčka, to není ono. V takových perlách české produkce se sice dějou dramata a absurdní situace, jenomže všichni víme, že si scénář vymyslela nějaká paní a my pak sledujeme Danu Morávkovou a třicet komparzistů, jak vesele přehrávají. Nuda.
Reality show je mnohem větší sranda. Většinou tam figurují random lidi, kteří:
a) nemají dostatek soudnosti,
b) jsou z nějakého důvodu zoufalí,
c) jsou blbí jak kýbl šulinů,
d) chcou si zažít nějakou netradiční srandu,
e) kombinace výše zmíněných
Protože když jsem týpek, co nikdy neměl holku, mám problémy s erekcí, chlastám, jsem lehce retardovaný a nebo je moje maminka protivná semetrika (popř. všechno dohromady), tak logicky polezu do televize.
Aby bylo jasno, já se normálně takovým lidem nesměju, ale když se nechají dobrovolně natáčet, tak s tím holt musí počítat a já se mileráda pobavím.
Tak hurá na to.


1. Mama, ožeň ma!
Maminka protře oči zalepené mázdrou slepé mateřské lásky a zjistí, že její synátor je pětatřicetiletý foreveralone dezolát, co má freevideo jako domovskou stránku. Rozhodne se, že to nenechá jen tak, že udělá nezbytné a drahému synáčkovi obstará nevěstu. Nevěsty se do pořadu hlásí samy, většinou bývají rozvedené a s děckem na krku a přijde jim jako fajn nápad nechat se potencionální tchýní zkoušet, jestli se k synáčkům hodí.
Probíhá to asi tak, že k foreveralone dezolátovi (dále jen dezolát), přijedou dvě nevěsty, které mají za úkol zaujmout natolik, že dezolát zapomene na tu druhou a v průběhu týdne se zamiluje, aby mohly co nejdřív zazvonit ty kýžené kostelní zvony. Dále mají za úkol zaujmout tchýně, což je, přiznejme si na rovinu, u třicetiletých dezolátů, co stále bydlí v mamahotelu, docela důležité. Maminky mají většinou hlavní slovo.
Nevěsty vaří, uklízejí, baví se a vtírají se do přízně. Za královnu vtěrek bych bez bázně a hany označila Alenku, které nestačilo hned první den oslovovat alkoholického Romana familiérním Romanko, ona to dotáhla do dokonalosti a nebohý dezolát byl rázem Romanenko, což pohotový komentátor (nejlepší část pořadu) neopomněl vtipně glosovat. Úplně si nejsem jistá, jestli se milá Alenka chová takto i normálně, nicméně jestli ano, tak si gratuluju, že bydlím stovky kilometrů od místa, kde se nachází. Paní je totiž abnormálně teatrální, vlezlá, nezavře ústa a kromě toho všeho je homofóbní a blbá, protože když někdo vypustí větu ve smyslu „Ale ja nie som lesba, predsa nie som chorá!“, tak to jinak ani být nemůže.
Další z mnoha dezolátů je nesmělý akvarista Pavel, který nadužívá vycpávková slova. Například „prostějako“, se v jeho proslovech objevuje s kadencí čtyř „prostějako“ na jedno normální slovo. Jeho mistrovské dílo je „Prostě jakooo, já jako nechci, prostě, abych tady byl prostějako do padesáti nebo šedesáti jakóó, mě se mami prostě nelíbí jakó, že ty mi prostějako řekneš jakóó, Pavle, já ti vyperu prostějako.“ u toho jsem lezla po zdi smíchy.
Za zmínku určtě stojí i nesmělý pumpár, dezolát Miško. Miško je skoro třicetiletý panic, který se bláznivě zamiloval do jedné ze svých nevěst a proto se rozhodl, že když už ji má doma, tak si to pořádně pojistí. Zavázal jí oči a v blízkém parčíku vysypal na zem okvětní plátky růží do tvaru srdce, aby svou milou, kterou pochopitelně znal sotva týden, požádal o ruku. No co mu na to milá nevěsta Dominika asi tak mohla říct? Chudáka dezoláta Miška slušně odkázala do patřičných mezí. Miško si to vyložil tak, že ho určitě odmítla proto, že spolu ještě nestihli spát a ona by přece nekupovala zajíce v pytli. Proto se rozhodl pojistit si i tohle. Miško prostě s celým štábem vlezl do lékárny a pořídil si prášky na podporu erekce. Celému českému a slovenskému národu pěkně do kamery vysvětlil, že co kdyby se mu to napoprvé tak úplně nepostavilo, když byl celý život zvyklý se uspokojovat sám. Nevěsta Dominika mu pochopitelně utekla se slovy „Miško bude smutný.. ale čo jako.“ A tím romance vzala za své.
Moc dobrý je i seznamovací spot Antona Ondružky. Tonko ze sebe sype yodovská souvětí typu: „Dyskotýkový typ som není já“, která má zjevně po mamince: „Nám by nevadila ani cigánka. My jsme není rasisti“. Tonka je mi dost líto, toho se mi ani nechce nazývat dezolátem, přestože si to asi zaslouží více než ostatní.
Nejvíce mě ale asi zaujal Marek. Přijely mu dvě docela hezké a docela normální nevěsty, které o dezoláta Marka celkem stály. Jenomže Marek né, Marek ve svém dětském pokoji po celou dobu hladil svého psa, chodil do lesa a nevěstám se zuby nehty vyhýbal. Jeho máma se dokonce jednou svěřila kameře, že ho podezřívá z homosexuality, protože jinak jí není tak úplně jasné, proč Marek ignoruje všechny snahy přítomných dívek. Na pomoc mu přijela i sestra, která vlastně po celou dobu zachraňovala trapné situace v Markově režii…
Věřte nebo ne, ale takových lidí je tam povícero.
Takhle realityšou je prostě dokonalá a já jsem ji jmenovala na nejlepší srandu, co jsem za poslední dobu viděla.
Jestli Vás taky zaujala, neváhejte a koukněte na to. Na stránkách www.mamiozenme.cz zadejte rubriku epizody a máte zaručeny hodiny prasečí srandy.
Potěšilo mě, že se na Primě bude co nevidět vysílat česká verze. Ať už! 😉

13 komentáře “Seriály, které sleduju, ale doteď jsem se tím moc nechlubila – část I.

 1. To je podobná perla jako Farmář hledá ženu, tam jsou to taky dezoláti, akorát jezdí s traktorem, kydaj hnůj a nahání husy.:D

 2. To musí být fakt sranda… Jenže asi by to naprosto zruinovalo věškerý zbytek mých iluzí o tom, že lidstvo si zaslouží přežít.

 3. Tonko ten by bral všetko, možno aj chlapa.

  Ale nemysli si Lizzy že realityshow je realita, sú to dobre platený herci, no herci, skôr kýbel zúfalých šulínov a kravských kúnd hrajúci podla napísaného scenára. Z týchto realityshow ešte nevzišlo štastné manželstvo.

 4. Neviděla jsem to, ale skoro si myslím, že tvůj komentář je zábavnější než samotná reality šou 😀
  Vůbec nepochopím, jak se tam může někdo přihlásit i přes to, že příštích pár let ho budou provázet výbuchy smíchu, kdykoliv se objeví na veřejném prostranství.

 5. [1]: To až takoví dezoláti nejsou, spíš naivkové, co si svět představují moc jednoduše. (Nebo vyhořelí jedinci, co si splnili sen o útěku z civilizace, to je možná ta lepší varianta.) Jasně, že ženská stojí o pracovitého chlapa, ale kde chce nějakou najít, když tráví dny a noci u krav, koz a koní. Jo, má hospodářství, ale to snad má dobrovolně, tak ať se nediví, že se nemá příležitost seznámit a že to s ním žádná nechce sdílet. V dnešní době navíc, ano, oni si prostě představují, že každá se s nima celá nadšená odstěhuje na samotu k lesu a bude trávit dny v teplácích kydáním hnoje. Nejsem sice žádná fiflena a zvířata mám taky ráda, ale odtržená od civilizace, bez jakýkoli seberealizace by mě šlehlo. Mít hospodářství znamená tam být od rána do večera a fyzicky tam dřít. (Nehledě na to, že patrně to většina z nich má i jako živobytí, protože přijít odpoledne z práce a naběhnout na druhou směnu ke koním si neumím představit.) Někdy mi přijde, že tam ti chlapi nehledají partnerku pro život, ale kohokoli, kdo tam s nima bude a normálně na ně promluví, až jim začne z věčnýho pobytu mezi krávama hrabat. Nepochybně je to jako víkendová chalupa nádherný, ale nastálo bych takovým životem nežila, ani kdyby mě platili zlatem (a nepořizovala si do toho rozhodně ještě děti).

 6. [6]: Ti chlapi nemůžou mít rozum, protože celý život vyrůstali v tvrdým matriarchátu a maminka měla dost rozumu i za ně a za jejich vlastní život. Tak přemýšlím, jestli by tohle náhodou nemělo být tak trošku trestný, když matka zneužije přihlášením do podobný krávoviny evidentně nicnechápajícího potomka (byť dospělého). A ty nevěsty jsou patrně taky materiál. Fakt si neumím představit, že jako dospělá ženská s dětma si na krk beru ještě další velký dítě v podobě chlapa a jeho matičku jako bonus. Proč bych to asi tak dělala?

 7. To není ale jen Tonková specializace. Erika od Mira taky prohlásila ,,Já som není taký typ." Takže to bude něco profláklého 😀

 8. Ahoj Lumennko, taky se priznavam – kdyz jsem o vikendu nekde, kde je televize, privstanu si v devet, abych mohla na 'Mami, ozen me' koukat. Videla jsem to poprve pred dvema tydny a jen jsem valila bulvy 😀 Po dlouhe dobe je to porad, ktery me bavi sledovat a to jsem se zkousela divat i na ty farmare a superstary, ale po par minutach me to prestalo bavit. Mami ozen me je vsak naprosto dechberouci unikat mezi prastenymi realityshow 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.