Vyhlášení výsledků páté soutěže

Nedávno jsem omámena jarním vzduchem a jarní náladou vyhlásila soutěž, v níž jste měli co nejoriginálněji popsat jaro – a to v minimálně třech a maximálně deseti větách. Ačkoli jarní téma je velmi široké a hlavně aktuální, soutěže se zúčastnili pouze 3 lidé – Onnea, Eii a LaDuchesse. Jejich příspěvky mě ale dostaly všechny stejnou měrou a tak namísto abych vyhlásila jednu vítězku, prohlašuji za vítěze všechny. Inu posuďte sami, jaké různé pocity může v lidech vyvolávat jaro:

Eii:
Paprsky vycházejícího slunce nabývají na síle a zahřívají promrzlý beton. Růžové a bílé květy třešní se rozevírají a propůjčují okolní šedi trochu svého optimismu a krásy. Jemný jarní vánek si pohrává s papíry na ulici, odfoukává špínu, jež byla týdny ukrytá pod hnědou břečkou připomínající sníh. Přináší lidem vůni jara a ochutnávku z přírody, která je tak vzdálená. Drobný hmyz poletuje všude kolem, sedá z květu na květ a svou pouť ukončí rozmáznutý na skle auta jedoucího po dálnici. Vůně květin se míchá se smogem, prachem a svinstvem, který vyfukují auta a naplňuje tak město atmosférou jara. Několik reklam a billboardů nás informuje o tom, že jaro skutečně ještě existuje, právě začalo a proto bychom měli využít fantastických slev, babičky na lavičkách můžou zase nadávat na alergie, bolavé klouby a krmit kačeny. Vezměme si tedy dostatek kapesníků, opalovacích krémů a repelentů a pojďme jaru vstříc.x)
Onnea:
Další nudné ráno jsem se probudila opět vedle někoho, koho jsem možná kdysi milovala. Další noc byla jen pouhou zmínkou na téma toho, co mohlo být. A další paprsky slunce, které vykukovaly přes neúplně zavřené žaluzie, mě oslepily a já pocitila další kocovinovou bolest hlavy. Bylo jaro, o tom nebylo pochyb, vše začínalo na novo, sluníčko hřálo víc než je zdrávo, ve vzduchu byla cítit proklamovaná svěžest, všechna stvoření vylézala se svých úkrytů a všichni jakoby si vytvořili nový jarní úsměv – vstříc novým zážitkům! Nový život, či další život, stály koloběh života. A já budu jaro opět milovat víc než cokoli jiného, i když mě bude ráno bolet hlava z toho, jak mě budí ptáci. Často je to to jediné, co zůstává – po zimě příjde vždycky jaro. Někdo by si řekl, že jsem moc mladá na předčasnou rezignaci a že bych neměla tolik pít. Měl by pravdu. Rozhodně bych neměla tolik pít.
La Duchesse:
Královna ledu s posledním mrazivým povzdechem zmizela za obzorem a na jeviště vtančilo rozevláté Jaro. Ztuhlý svět se pomalu probouzí ze své zimní letargie, ptáci protahují křídla a všechno se začíná zeširoka smát. Jemné jarní prstíky hladí ještě rozespalou trávu, mezi stromy se prohání rozradostěný větřík. Nebe pláče dojetím a všechno živé šťasně vzdychá: Konečně jaro!
Poetičnost, suchý pocit na patře i velkoměstská špína…jaro má mnoho podob. Já vám všem děkuji za účast a zde jsou vaše diplomy:)
Snad se diplomy líbí a spíše než tato symbolická odměna vás hřeje pocit, že jste zase nejlepší:) Tentokrát všechny. A vy ostatní užívejte jara plnými doušky i bez melancholicky laděných diplomů:)
Dodatek: hehe, Lúmennka si všimla, že se spletla a diplom Eii a LaDuchesse se od toho Onneina krapet liší…inu alespoň je to originální:)

8 komentáře “Vyhlášení výsledků páté soutěže

  1. jsem ráda že jsem konečně našla nějaký pořádný blog ohledně gothicu ( né jenm o něm asi , že).Konečně někdo kdo to nespojuje s Nightwish a Within Temptation ( i když tuhle hudbu taky poslouchám , gothic metal s gothicko hudbou nespojuji)hledala jsem všude možně gothickou hudbu a odobě a vždycky jsem našla jenom cosi a temnotě a sebepoškozování a informace a gothickém metalu, který s tím pokud vím nemá co dělat. Spíš bych ale chtěla poradit , co je podle tebe na tom všem pravdy, chci v tom mít jasno protože mě už nebaví číst si výmysli lidí kteří o tom vědí houby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.