Povídková soutěž – vyhodnocení

Kdo první čte tento článek, tomu doporučuji přečíst si nejprve tento, kde naleznete všechny soutěžní povídky. Zde se „pouze“ dozvíte, kdo vyhrál:) A že nevíte v čem se soutěžilo? Tak potom klikněte sem.

Nevídané od Karolíny mě dostalo originálním pojetím všech pěti zadaných slov. Velmi dobře zpracovala popis pokoje jako divadelní scény, pocity „neviditelné“ dívky a moc se mi líbil překvapivý závěr. Jen mi přišlo trošku krkolomné zamontování některých slov (zejména Král Trnů a propast), nicméně celkově vyzněla povídka velmi dobře.
Báseň od Anduly byla jedinou básní v soutěži, čímž nepochybně zaujala. Avšak téma básně i formální zpracování bylo trošku slabší, než u povídek – ale rozhodně si Andula zaslouží potlesk za odvahu;).
Těsně vedle od Lady Starllette mě nadchlo originálním nápadem. Originální text však utrpěl několika pravopisnými i slohovými chybami (např. boty se zarážely), které obsahoval a které rušily při čtení. Jednoznačně to však byl nejoriginálnější námět ze všech soutěžních textů;).
Tehdy poprvé od Ellie byla nejdelší povídka ze zúčastněných (dvojnásobně převýšila limit slov), ale že se autorka nechala unést nebylo rozhodně na škodu. Vzhledem k nesplnění zadané délky tak tato zajímavá, napínavá a velmi originální povídka musela být ze soutěže vyškrtnuta, budiž však Ellie útěchou alespoň zveřejnění na blogu a její jméno na diplomu, protože její Král Trnů alias Jack Rozparovač si to vážně zaslouží.
Výkřik do tmy od Estel Silmarien došel až nakonec, ale své místo mezi soutěžními pracemi rozhodně má. Opět velmi osobitě pojatý námět, na škodu bylo povídce snad jen to, že spíše než o úsek děje se jedná o útržek obrazu ze života v jednom království. Povídka začíná a končí aniž bychom věděli, co bylo či bude, ale je pochopitelné že v tak málo slovech je těžké shrnout všechny myšlenky.
Tak to by bylo krátké zhodnocení všech povídek a jelikož je mi jasné, že jste napnutí , kdože nakonec zvítězil, nebudu dál mluvit (ahm…psát) a rovnou vám sdělím, že vítězem se stává…
tramtararáááá


…Karolína se svojí povídkou Nevídané.
Diplom pro vítězku:
A zde samozřejmě i diplom pro všechny zúčastněné, jejichž díla byla velice povedená, ovšem, jak je všem jasné, vyhrát může jen jeden. Nesmutněte tedy a užijte si alespoň společný diplom:

9 komentáře “Povídková soutěž – vyhodnocení

  1. ach jo, hold mám asik složitou přezdívku, protože mě tam máš zase blbě xD bez těch dvou t…dále já teda už několikrát četla spojení záražejících se bot, ale možná jsem to četla blbě…jinak děkuju za diplom a gratuluju

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.