Slzy na tváři anděla

Viděli jste někdy plakat anděla?
Anděla s polámanými černými křídly, s tmavými vlasy lemujícími bledou tvář, s očima co ledově mrazí? Já ano. Ten anděl je dívka, co mi před pár lety vstoupila do života, aby z něj už nikdy neodešla. Od první chvíle nás pojilo jakési pouto, které nic nedokázalo zpřetrhat. Hádka o kluka, krize ve vztazích i uvnitř nás samotných, trable s bytem…to vše jsme dokázaly překonat. Nic nás nerozdělilo, naopak, vše zlé stmelilo náš vztah.
Otáčím prstýnkem od ní, co na ruce nosím něco přes jeden rok. Nevidím její slzy, neslyším její hlas, ale cítím její bolest. Každá slza, co ti steče po líci mi zanechá v srdci hlubokou, krvavou ránu, andílku. Tvá bolest je i mou bolestí.
Nenávist a láska mají k sobě jen krok. Dvě strany téže mince, dvě tváře odrážející se v zrcadle, dva pocity, co se slévají ve tvém srdci a jako slzy tryskají na povrch.
Viděli jste někdy plakat anděla???
Já ho nevidím. Nevidím, ale je tu se mnou a každý její nádech bodá jako ostrý nůž. Dýka v ráně se otáčí a slané slzy prohlubují bolest. Jak dlouho může přátelství utírat slzy, co způsobila láska? Kdy requiem, hrané na rozbité housle, utichne a zbude jen tenká jizva a vzpomínka na bolest? Má láska rozbitá na kusy ještě šanci, aby ji srdce básníka a srdce anděla někdy poskládala dohromady?
Já věřím a nepřestanu věřit. Střepy z rozbité lásky se zabodávají do bílé kůže a slzy bolesti už netečou z vyschlých a prázdných očí anděla. Věř v lásku! Láska neumírá, jen usíná spánkem, jenž ukončí princův polibek. A princ přijde…otevře vrata do spícího zámku a probudí lásku ze sna. Bude to zítra, za měsíc, za rok? Nepřemýšlej a věř.
Srdce buší, střepy bodají a anděl pláče. Držím ho za ruku na dálku desítek kilometrů a jeho bolest je i mojí bolestí. Neplač anděli.
Neplač a věř, polibek probudí lásku.
Já věřím a dávám ti svou víru.
Srdce krvácí, zraněno rozbitou láskou. Věř!
Viděli jste někdy plakat anděla???!!!
Forever with you:-* I believe in love…believe with me…my broken angel:)
(Kdo nepochopil, ať se o to ani nesnaží…city zmítají mým srdcem, smutek a beznaděj mě konejší ke spánku. Dokud pláče anděl, pláče celý svět. Věřte s námi…)

6 komentáře “Slzy na tváři anděla

 1. krásně napsaný článek.. ikdyž nevím, co se v tvém životě děje, dá se to alespoň trošku z tvých slov vytušit. mě osobně dostaly všechny ty emoce, které jsi do článku vložila a které z něj přímo prýští…

  doufám, že bzry bude líp a že anděl plakat přestane, že všechno bude odpuštěno a stmeleno a ikdyž nic nemůže být jako dřív, může to být nové… lepší, pevnější, upřímnější… doufám, že to tak bude i u tebe a že se brzy anděl bude smát a ty s ním 😉 hodně štěstí

 2. to je tak krásně smutný, a smutně krásný. Věřím, že pokud to Tvůj anděl čte, je dojat. To jsem já mimochodem taky… A ta třikrát zopakovaná otázka je literárně výborná, má v sobě všechnu potřebnou naléhavost. Jak psala v komentáři Peťka, emoce ze článku prýští- tečou, jako slzy anděla.

 3. děkuji za komentáře:) ano je to příliš složité na vyjádření slovy…alespoň emoce ale může sdílet každý, kdo to čte…:) a anděl se smát bude, i když to chvíli potrvá, ale zase bude:)

 4. věřit je někdy těžší než zavrhnout a zapomenout. Já v lásku věřit přstávám, přestávám věřit i v prince… ale to je můj problém, já vim.

  Zní to krásně, JE to krásný!!

  Já možná neuvěřim nikdy, ale té, které je to věnované, se teď určitě věří snadno, když ví, že ji má někdo tolik rád a tolik jí tu víru a lásku přeje!

  .. je to dojemný, fakt..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.