Pro Onneu

Milá Onneo,
opravdu věnuji svůj čas tomu, abych napsala článek adresovaný přímo tobě a opravdu mi záleží, abys ho četla. Za prvé chci zmínit, že vím, že jsi velice chytrá mladá žena a v žádném případě nepochybuji o tvých znalostech a vědomostech o gothické subkultuře, ani o tom, že bez tebe by „Czech gothic sulculture“ nebyla tam, kde je teď. Za druhé se chci omluvit, pokud jsem tě někdy ve svých komentářích urazila, ale nebylo to myšleno zle, pouze se bráním.

Vidím, a oceňuji to, že se českou gothickou subkulturu snažíš „zachránit“ od nežádoucích živlů, mladých pozérů a hloupých nanynek v černých šatech z Nosferatu, ale pořád mám pocit, že zachraňuješ na nesprávném místě – na mém webu. Já pravidelně sleduju Sanctuary, účastním se diskuzí na hofylandu o gothice a celkově sleduju to, co se v subkultuře děje. Mít víc času a peněz, tak jsem každý víkend na akci, ale finance ani vytížení studiem mi to bohužel nedovolují.
Nechci se omlouvat ani zodpovídat z toho, co tu píšu. Mé názory vždy byly jiné, než názory lidí v mém okolí, na to jsem zvyklá. To ale není věc, která by mě štvala. Mít rozdílný názor, je jedna věc. Ale mít rozdílný názor, který je špatně vykládán, je věc druhá. Nechci se přít s člověkem (potažmo lidmi) kteří se v gothické subkultuře pohybují déle než já. Pouze se snažím poukázat na věci, které mě samotnou zaráží a trápí. Pokud jsi tak ještě neučinila, prosím, přečti si článek „Gothic – stavba pokračuje“ a třeba konečně zjistíš, že oběma nám jde o totéž. Mě i tobě jde o dobré jméno gothické subkultury mezi ostatním ne-gothy, ale i mezi těmi, kdo se za gothy považují a také chceme dokázat, že gothic není uzavřená společnost zlých temných lidí, ale pohodových lidiček, kteří mají o něco „výstřednější styl oblékání, morbidnější zájmy a poslouchají divnou muziku“.
Nechci, aby mezi námi vzniklo nepřátelství jen proto, že odmítám uznat přednostní roli hudby v naší subkultuře. Mým názorem je (vše je v článku Stavba pokračuje), že hudba je to, na čem jsme začali stavět základy a tedy je důležitá, ale zbytek také tvoří nedílnou součást struktury stavby – budova bez základů stát nebude, ale holé základy bez budovy jsou také ničím.
To, co prezentuji zde ve článcích, jsou vše mé subjektivní názory a je na každém, kdo sem zabrousí, aby si udělal svůj obrázek. Jsem jen jedna „černá ovce“ a mé názory mohou být zkreslené, ale hlavní je, že jsou moje a nikým nezmanipulované. Jen čtu články jiných, pozoruji své okolí a povídám si s dalšími gothiky a to vše mi pomáhá si utvořit ten svůj osobitý pohled. Uráží mě přirovnávání k blogům třináctiletých slečen, které píšou jak je „ghotyka upe mega moc super“, a to je asi také důvod některých mých nevybíravých komentářů na tvé postřehy. Cítím, že když jsem našla gothic (nebo gothic si našel mě), můj život nabral trochu jiný rozměr. Už si nepřipadám jako šedé stádo mých mainstreamových přátel. Jsem trochu jiná. Ano, gothic je taky svým způsobem stádo, ale když mám zvolit uniformu, zvolím tu, která mi nejlépe padne. A to je ta černá.
Doufám, že budeme mít možnost se na některé akci setkat osobně, popít a pokecat, protože jsi člověk, který se také dovede dívat na svět svýma očima a ne přes cizí zapůjčené brýle. Vážím si tvých názorů, i když některé úplně nesdílím, a doufám, že budeš moci někdy říct totéž o těch mých.
Zdraví a pěkný den přeje Lúmenn

2 komentáře “Pro Onneu

  1. chm, tak jo, jak myslis…co se te kravy tyce, byl to slovni obrat 😉 pises kraviny, jsi krava, stejne jako pises blbosti, jsi blbec… to nebylo nic osobniho…ovsem ty sama si asi neuvedomujes co pises.. pac to o te symbolice me fakt dostalo… to ze neco nepovazuju za strasne dulezite neznamena, ze se o to nezajimam vubec… myslim ze vidis vsechno cerno-bile.. ovsem na reseni tohodle uz asi komentare nebudou stacit.. kdyztak icq moje – 372646971

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.