Zeitgeist – Duch doby

Často o tomto dokumentu mluvím…takže jsem se rozhodla vám dát nejen přímý odkaz, ale také výrazné doporučení, abyste se na něj podívali a možná poopravili svůj názor na svět a lidi v něm.
Jakou roli hrají média v našich životech? Proč lidé potřebují mecenáše? Existuje-li společný nepřítel, je snažší vést stádo tam, kam chceme? Jestli nevěříte moderním pohádkám o terorismu ani starým pohádkám o spasiteli všech věřících, podívejte se na Zeitgeist. A pokud tomu věříte, stejně se podívejte a možná věřit přestanete…
Video je s českými titulky ke shlédnutí zde:
A vše názory na něj mě samozřejmě velmi zajímají;)

8 komentáře “Zeitgeist – Duch doby

  1. neverim na fenomen terorismu, medii, obecneho smysleni, zato verim v jakehosi spasitele (at uz to/co  byl/o kdo/cokolovi) a presto tenhle dokument znam zpameti.. jsem rada ze jsme jeste relativne daleko od USA, a bojim se jeho rozsirovani.. v co ale verim nejvic je lidska blbost, ktera je zakladem pro kazde mensi ci vetsi organizace a kdyby neexistovala, nejspis by ani neexistovaly media (az neumerne casto nadavam, kdyz se v TV objevi reklamy a rodinka kolem se me pta, proc to resim??) mozna jsem mimo, mozna jen zbytecne sedim ticho, mozna mam rada svou pohodu, jenze ja si celkem uvedomuju schopnosti sveho mozku, ale vetsina tohle nema a nejhorsi je, ze jim to ani nemuzeme vycitat..

  2. Jasný, lidé jsou obecně hloupí a nezajímají se o věci kolem sebe, což je skvělý základ pro vznik jakési "utajené společnosti", který všechno řídí. Mass media, fenomén terorismu atd…jsou toho jasnými důkazy, tady si někdo nemůže dovolit aby se obecně začalo hlouběji myslet…a ano, vždyt lidé si sami schválí i ty tělní "čipy" proč ne? díky za odkaz Lummen:))

  3. Zeitgeist je terč výsměchu historiků, religionistů a všelijaké podobné pakáže, co po světě chodí. Snůška blábolů a diletantismu, smíchaná kýmsi doma na počítači. A ani mi není nijak líto těch lidí, kteří tomu věří: Patří jim to. Blbci blbost přeju.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.