Zakázané dědictví minulosti

Tu a tam se vynoří článek či zpráva pojednávající o famózních archeologických nálezech, které by měly přepsat učebnice historie. Ale učebnice se nemění, nálezy podivných předmětů se „ztrácejí“ v depozitářích a vědci, kteří o jejich objevení psali, přestávají být vědci. O čem je řeč? O nálezech předmětů a pozůstatků, které nezapadají do klasických vědních schémat – podle nich je člověk mnohem starší, než 200 000 let, jak se uvádí; některé nálezy zase potvrzují to, že člověk a dinosaurus se mohli potkat a nebo dokazují existenci moderních technologií v době starověkého Egypta nebo Indie.
Nepatříte-li k těm, co nad těmito informacemi mávnou rukou, podívejte se se mnou na nejzajímavější nálezy tzv. zakázané archeologie.

Lidské výrobky staré přes 10 milionů let
V době americké zlaté horečky v polovině 19.století se zlatokopové pokoušejí dolovat zlato v kdejaké hoře. Výjimkou nebyla ani kalifornská horská oblast Tuolume. Zlato nenašli. Zato ale chtiví kopáči objevili něco pro nás mnohem zajímavějšího – lidské kostry, úlomky oštěpů, zbraní, kamenných nádob a nástrojů. Byl by to zcela obyčejný nález, jakých bude za pár desetiletí spousta – kdyby však pralidé a jimi vyrobené předměty nebyly pohřbeny v geologické vrstvě horniny staré 10 až 55 milionů let.
Na to se pokusil poukázat profesor geologie J.D.Whitney, ale byl vzápětí umlčen antropology, ti tomu přece rozumí líp a dobře vědí, že v té době člověk v žádném případě neexistoval. O tento nález projevila nedávno zájem americká televize NBC a požádala univerzitní muzeum v Berkley, zda by si mohla tuto vzácnost natočit. Po mnoha výmluvách na nedostatek času, lidí a peněz dostala NBC dopis od ředitele univerzity: „Tyto předměty není možné natáčet.“
135 milionů let staré kladivo
Takzvané „kladivo z Texasu“ objevila náhodou v roce 1934 A.Hahnová na rodinné procházce. Žena si všimla jak ze skály trčí kus dřeva a po odlomení zvětralého pískovce objevila částečně zuhelnatělé a zkorodované kladivo. Hornina, ve které se kladivo nachází se formovala před 135 miliony let. Snad by tam někdo mohl umístit kladivo později, ale podle analýzy je nástroj opravdu přes 100 milionů let starý. Hlavním argumentem pro pravost nálezu je to, že uhelnatění dřeva se prostě nedá zfalšovat.
Zajímavé je však ještě něco. Kladivo je ukované z 96,6% železa, s malou příměsí chlóru a síry. Jenomže při nám dosud známých postupech výroby oceli vždy dojde ke znečištění železa křemíkem nebo uhlíkem. Máme tu tedy nejen kladivo staré 135 milionů let, ale ještě k tomu vyrobené lepším způsobem zpracování kovu, než známe. Na otázku, kdo jej vyrobil a ztratil na pískovcové skále, ale exaktní věda odpověď nemá.
Kladivo co zamotalo hlavu nejednomu vědci.
Dinosaurus a člověk na společné procházce
Křídová planina u řeky Paluxy v Texasu nám přinesla mnohé poznatky o životě dinosaurů. V jejím dnes už zkamenělém povrchu se před miliony let otiskly nohy dinosauřích kolosů a my tak máme neomylné svědectví, kam a kdy ještěři putovali. Ale je tu jeden háček. Spíš hák. Tam kde jsou jasně vytlačené stopy dinosaurů nalezneme ještě jedny stopy – lidské.
Vzhledem ke stáří horniny si chtě nechtě musíme přiznat, že člověk se na planině procházel zhruba ve stejnou dobu, co jeho stopy kříží tyrranosaurus a další obří plazi. Vědci se snaží tvářit jako by nic a tvrdí, že ty stovky a stovky lidských stop patří zvířeti s podobným otiskem nohy. Proti jejich argumentu mluví hlavně to, že se žádné takové zvíře nejen nenašlo, ale ani se jeho existence nepředpokládá, už vůbec ne před stovkou milionů let. Ovšem uvěřit v existenci člověka v těchto časech je (nejen) pro vědce ještě neúnosnější.
Podle jaké předlohy malovali mayové a inkové tyhle obrázky, jako vystřižené z Jurského parku?
Vyspělé technologie našich předků
Koho zajímají případy, kdy existují záznamy o mezihvězdných letech z doby dávno před naším letopočtem či návod na výrobu elektřiny od Egypťanů, tomu doporučuji díla švýcarského spisovatele E. von Dänikena. Pro mnohé vědce a přívržence jejich vnímání světa je vyslovení jména Däniken nadávka, ale já v jeho dílech našla zajímavé a fakty podložené hypotézy, které snad časem sesumíruji do jednoho článku.
A co na to Lúmennka?
Mám načteno přes tucet knih a nespočet článků o téhle problematice a ať se snažím dívat jakkoli skepticky, nevěřím, že lidský vývoj probíhal tak, jak se píše v učebnicích – v těch biologických i v těch teologických. Nemohu se totiž zbavit dojmu, že pravda je někde uprostřed. Ale dokud budou klíčové objevy ležet v zamčených a nepřístupných depozitářích, tak ji jen těžko nalezneme.

10 komentáře “Zakázané dědictví minulosti

  1. Velmi…tím myslím VELMI zajímavý článek. Nikdy jsem o něčem podobném neslyšel. Ale je pravda, že lidé se už milionkrát spletli a měnili dějiny, určitě ne naposledy…

       Ikdyž podle mě pátrat po věcech, které se staly před miliony nebo jen tisíci let je nepochopitelné a neuvěřitelné, jak mohli vědci "zjistit a ověřit" tolik věcí, při kterých nikdy nemohli být…Ale je dobře, že jsou ještě nějaké nevyřešené záhady, ve kterých se lidé mohou šťourat 🙂

  2. Nevyřešených záhad je naštěstí dost a dost, stačí jen mít otevřené oči:) No oni to taky ověřují tak nějak aby se neřeklo a tisíc let sem, tisíc let tam je dost běžné. Jsou doby, ze kterých existuje pár nevyluštěných cárů papírů či vrypů do kamene, doby které jsou namalované na skále a doby, po kterých nám do dnešních dnů zbyly jen kosti a kameny. Minulost je vlastně jedna velká záhada, sotva desetinu minulosti lidstva opravdu známe a z minulosti naší planety či dokonce vesmíru jsou naše znalosti jen střípek toho, co všechno bylo. Je to zajímavé a děsivé zároveň, kolik toho nevíme ba ani netušíme:)

  3. Správně, že taky konečně někoho napadlo napsat o tomhle:). Já už nad tím velice dlouho uvažuji, ale zatím nedokážu vměstnat všechno do jednoho článku, protože je šíleně moc věcí, na kterými by se dalo přemýšlet. Jo a o Dänikenovi si rozhodně nemyslím, že by až tak žvanil, já na něm vyrůstala :).

    Je toho spousta velmi zajímavého a co naznačuje o obrovské vyspělosti tehdejších kultur (ne-li dokonce mnohem vyspělejší než je naše kultura dnes!), když se člověk hlouběji podívá na starověký Egypt, Sumer, na starověké indiánské kultury Latinské Ameriky jako Aztéky,Inky a Maye atd…

    (Docela zajímavé jsou i knihy : Luc Bürgin:Utajené poklady archeologie,Brána,2000,Praha /// Hans-Joachim Zillmer:Darwinův omyl, vydala Euromedia group,2001,Praha /// Hans-Joachim Zillmer: Omyly v dějinách Země,Euromedia group,2003,Praha ) :))

  4. Mojeho strejdu tohle velmi zajímá, též načetl spoustu knih a z mnoha z nich vyplývá, že staří Keltové dovedli skvěle "odebrat" energii z krystalů (což ani naše moderní věda pokud vím nedokáže) či měli létající stroje. A hodně známý případ objevený celkem nedávno (pokud čteš 21. Století nebo Epochu, tak víš) – lebka neandrtálce s dírou jako po kulce. Jinak moc pěkné články 🙂

  5. Neříkám, že to všechno musí být lež, ani že to musí být pravda; popravdě jsem tam nebyl, takže nemůžu soudit. Ale vím něco málo o metodě zjišťování stáří věcí a vím, že pokud je ta věc poměrně mladá, tak uhlíková analýza vyjde nesprávně a ona věc se pak může ukázat stará např. 135 mil. let 🙂

  6. K tomu kladívku: http://www.planetopia.cz/zkamenele-kladivko.html Tenhle článek je k prehistorickýmu původu Texaskýho kladiva hodně kritickej. A co jsem koukal na obrázky na Googlu, popis odpovídá fotografiím. A zuhelnatění se fakt nedá zfalšovat? Stačí to opálit sirkou, nebo ne? Možná by to mohlo tomu horníkovi začít hořet a on to zahodil; a ňák mohly na místě dopadu probíhat sedimentační procesy. To by bylo možný, kdyby nebyla divná ta ocelová hlavice. Ta ocel, ze který to je, je opravdu záhadná, a různý zdroje, co jsem prohlížel, se shodujou jak v procentuelním složení, tak v tvrzení, že současnou technologií to vyrobit nejde. I když jsem amatér a možná nemám pravdu a možná to ani zfalšovat nejde. Já sám různý zákony typu nemožnost vytvoření nulovýho tření, perfektního supravodiče, absolutní nuly, nadsvětelnýho pohonu atp. považuju za dogmata a možná že právem; a to co je v tomhle článku zmíněný jsou určitě vědecký dogmata.
    P.S.: Máma tvrdí, že to složení může mít meteoritický železo. Ale proč by měl horník kladivo z meteorickýho železa? Myslím, že to určitě upadlo ňákýmu mimozemšťanovi, co Zemi navštívil právě před těmi 135 000 000 lety.

  7. ahoj, plně s tebou souhlasím, že by bylo vhodné uvést spoustu věcí z historie lidstva na pravou míru. A znám někoho, kdo se o to pokusil. Jmenuje se Zecharia Sitchin. Danninkenovy postřehy rozvinul k dokonalosti a podložil je fakty z nejnovějších objevů, které souhlasí se zápisky klínovým písmem starověkých Sumerů. Donutil tím vědeckou komunitu, aby ho začala respektovat a brala jeho domněnky vážně. Napsal toho spoustu, stačí si jeho jméno zadat do vyhledávače. Nejnovější kniha se jmenuje "Vesmírný kód" a věnuje se právě pravdě o původu lidstva. Tak to zkus. A vsadím se, že všechno, co jsi až dosud četla, ti začne zapadat do úžasné mozaiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.