Přijde s posledním papežem Boží soud?

O Malachiášových proroctvích jste už museli určitě v posledních dnech něco zaslechnout – já sama jsem o nich psala již před čtyřmi lety v článku o roce 2012. O těchto znepokojivých věštbách ze 12.století píší již i běžné zpravodajské weby a to je dělá mnohem zajímavějšími. Pokud jste dosud byli ušetřeni těchto informací, sem s nimi.
Maelmhaedhoc O’Morgair, později známý jako svatý Malachiáš, žil v letech 1095-1148 a byl to irský kněz a biskup. Během své cesty do Říma v roce 1139 (někde se uvádí 1140) měl několik prorockých vizí, podle nichž pak sepsal seznam všech budoucích papežů od svéých časů až do konce světa. Papežů na jeho seznamu je celkem 112 a teď přijde to skutečně zajímavé – odstupující benedikt XVI. nese číslovku 111. Což logicky znamená, že nás s příští hlavou církve čeká něco nemilého. Nemusí to být nutně konec světa, spíš ale velká krize křesťanského světa, do něhož vy i já (byť pohan) patříme a na jehož kultuře stavíme.

Na co bychom neměli zapomínat je, že záznam Malachiášových proroctví může být tak trošku podvůdek ze 16.století, kdy je poprvé (nebo poprvé, co se dochovala) uvedl ve svém díle Lignum Vitae jistý Arnold de Wion. Proto není divu, že prvních pár papežů na seznamu je naprosto přesně označeno. Na druhou stranu je nutné uznat, že ti, kteří vládli ve 20.století, jsou také popsáni poměrně přesně a to už začíná zavánět zajímavou záhadou.
Nevýhodou je nejasnost proroctví, které označuje každého papeže jen jedinou větou v latině, která se dá vykládat na tisíc a jeden způsob. Teď si dovolím citovat, protože přetlumočovat tytéž věty mi přijde zbytečné.
Papežové 20. a 21. století
Pius X. (1903-1914) neboli „Ignis ardens“ (Planoucí oheň) se zapsal do historie jako reformní papež. Zemřel na prahu první světové války (planoucího ohně) 20. srpna 1914.


Benedikt XV. (1914-1922) má přídomek „Religio depopulata“ (Zpustošené náboženství). Je to zajímavé vyjádření, když uvážíme, že v té době proběhla první světová válka a v Rusku se k moci dostali komunisté.


Pius XI. (1922-1939) byl charakterizován formulací „Fides intrepida“ (Víra bez bázně). Sama podstata křesťanské věrouky se tehdy ocitla v ohrožení ze strany nastupujícího fašismu a komunismu. V Itálii se dostal k moci charismatický Mussolini a Vatikán na novou situaci reagoval mnohými ústupky. Když v roce 1935 vpadla italská vojska do Habeše, Pius XI. nejen že neprotestoval, ale dokonce ani nebránil italským biskupům vyhlásit ji za svatou. Až později dospěl papež a další církevní hodnostáři k hořkému poznání pravé tváře fašistické ideologie. Pius XI. zemřel v únoru 1939 jen několik měsíců před začátkem druhé světové války.


Pius XII. (1939-1958) s přídomkem „Pastor angelicus“ (Andělský pastýř) nastoupil do úřadu v předvečer největšího krveprolití v dějinách lidstva. Někteří historikové kritizují Pia XII. za proněmecký postoj a tiché přecházení kruté válečné reality, vyvražďování židů, apod. Sami židé však uvádějí, že Vatikán v součinnosti s biskupy zachránil přes 850 tisíc lidí židovské národnosti a nedávno byla pravděpodobně definitivně potvrzena informace, dle níž v roce 1944 pověřil Hitler generála elitních jednotek SS Karla Wolffa únosem papeže, protože ho považoval za příliš přátelského k židům. Wolff však rozkaz Vůdce odmítl vykonat a Pia XII. naopak osobně varoval.


Jan XXIII. (1958-1963) „Pastor et nauta“ (Pastýř a námořník) byl před svým zvolením patriarchou v Benátkách, tedy ve městě námořníků. Na jeho popud byl svolán pro katolickou církev velice významný 2. vatikánský koncil.
Pavel VI. (1963-1978) označený jako „Flos florum“ (Květ květů) měl ve svém erbu tři lilie. Předsedal druhé části 2. vatikánského koncilu.


Jan Pavel I. (1978) neboli „De medietate Lunae“ (Z poloviny měsíce) byl konkláve vybrán za papeže 26. srpna 1978, když na obloze zářil přesný půlměsíc. Zemřel pouhých 33 dnů (měsíc) po svém jmenování. V letech 1937-1958 působil v diecézi Belluno (Bel Luno – Krásný Měsíc).


K Janu Pavlu II. (1978-2005) se váže přídomek „De labore solis“ (Z námahy slunce), což se někdy vykládá jeho neúnavnou činností doprovázenou častými cestami do celého světa. Ještě výstižněji však působí fakt, že Karol Wojtyla se narodil během zatmění Slunce 18. května 1920. A rovněž v den jeho pohřbu 8. dubna 2005 nastalo (v jižní, střední a částečně i severní Americe) zatmění Slunce.


Benedikt XVI. – Sláva olivy
Na 111. místě ze 112. zapsaných prorockých popisků je uvedeno vyjádření „Gloria olivae“ (Sláva olivy), což by mělo být označení nové zvoleného papeže Benedikta XVI. Joseph Ratzinger, který je širokou veřejností přijíman s kontroverzními pocity, si své nové jméno nemohl vybrat lépe. Je totiž známo, že olivová ratolest je jedním ze symbolů sv. Benedikta z Nursie (480-543). A kromě toho jsou jednou z kongregací benediktínského řádu tzv. Olivetáni, založení roku 1313 blahoslaveným Bernardem Ptolomei. Otázkou samozřejmě zůstává, zda si Ratzinger toto jméno nevybral záměrně, aby tak naplnil proroctví, které i jemu musí být dobře známo. Důvodů, proč se německý kardinál rozhodl tak, jak se rozhodl, může být samozřejmě vícero. Například 16. dubna, v den jeho narozenin, si katolická církev připomíná smrt sv. Benedikta Josefa Labre, francouzského potulného mnicha, který v 18. století během posledních 13 let svého života navštívil všechna důležitá poutní místa Evropy.

Sám Benedikt XVI. krátce po svém zvolení uvedl, že svým jménem hodlá symbolicky navázat na pontifikát papeže Benedikta XV., který vedl církev v neklidných dobách 1. světové války. Připomenul i postavu svatého Benedikta z Nursie a vyznal se z toho, že jej jako svého přímluvce prosí o pomoc. Je zajímavé, že se zde objevuje právě souvislost s válečným obdobím. Holubice s olivovou ratolestí je totiž nejznámějším symbolem míru. A pokud budeme brát obsah Malachiášova proroctví vážně, tak právě mír bude po skonu současného papeže za velmi dramatických okolností přerušen.

Poslední papež
Poslední 112. zápis v seznamu papežů se od ostatních odlišuje tím, že nenese žádné označení. Autor své proroctví zakončil tímto konstatováním: „Během extrémního pronásledování svaté římské církve bude sedět na stolci „Petrus Romanus“ (Petr Římský), který bude pást své stádce uprostřed mnoha soužení; po jejich skončení bude město na sedmi pahorcích zničeno a obávaný Soudce bude soudit svůj lid. Konec.“ Městem na sedmi pahorcích nemůže být myšleno nic jiného než Řím. Většina interpretací tak celkem logicky dochází k závěru, že je tím oznámen příchod apokalypsy a soudného dne. Ovšem zda-li je tento výklad správný, na to si musíme ještě nějaký čas počkat.
Věřte mi, že se mi taky nechce nechat se strašit další apokalypsou, když jedna byla předpovídána na poslední zimní slunovrat a jaksi jsme se jí nedočkali, ale na těhle proroctvích je něco, co mě docela zaujalo. Nedokážu ten pocit pořádně popsat, ale není copak divné, že se dvě nezávislá proroctví tak přiblížila v datu? Konec mayského kalendáře, teď nastupující nový papež – krutibrko, tohle je pořádně pohnutá doba. Vezme-li si člověk nebezpečí z Blízkého Východu, severokorejské jaderné testy, válku „proti terorismu“, světovou ekonomickou krizi a další milníky dnešní doby, začíná si říkat, jestli nás fakt nečeká nějaký pořádný otřes, který zakýve základy naší evropské civilizace a možná lidstva obecně.
K tomu ještě přičtěme zajímavost, která se odehrála ve Vatikánu v pondělí 11.února kolem šesté hodiny večer – a totiž, že bouře, panující nad Římem, si usmyslela, že praští rovnou do Baziliky Svatého Petra a šílenou haluzí to zachytil fotoreportér a dokonce i kameraman (video zde).

Staří bohové se zlobí aneb prašť do toho Thore/Perune!
Co myslíte? Dočkáme se konečně té apokalypsy? Zažije křesťanství svůj krutý pád? Co na to Jehovisti? A co na to Jan Tleskač?:)

13 komentáře “Přijde s posledním papežem Boží soud?

 1. Posledným dobrým pápežom bol Ján Pavol II.
  Benedikt XVI bol diabol, a posledným (nastávajúcim) pápežom bude Antikrist, po ňom príde koniec cirkvi a možno aj vojna, či boží súd.

 2. [1]: to je podla mna prilis extremisticky nazor
  no nieco na tom je, ale podla mna to neprinesie koniec sveta, len zanik krestanskej cirkvi a mozno aj vojnu…

 3. tiež sa priklanam ku kríze kresťanskej cirkvi, a po tých storočiach klamstiev a zla by bolo na čase…. vojna je celkom pravdepodobná aj v suvislosti s týmto…. medzináboženské napätie je tu už na nešťastie príliš vela rokov a raz sa to asi bude musieť prejaviť, čo z toho, že tým zase raz budú trpieť len tí ktorých sa to netýka…..

  ale aj tak, už ma to nebaví, celý svet stále len čaká na katastrofu…..pozitívne proroctvá neboli ?

 4. No uvidíme, pravdu ukáže až čas.
  Křesťanství jako takové na papeži závislé není, to pouze římskokatolická církev. Ale křesťanství v podstatě nespočívá v žádné formální organizaci ale ve víře v Boha a Krista. Takže to, co se děje ve Vatikánu, ho nijak neohrožuje. [2]: [3]:

 5. [5]: no ked už by sme sa chceli slovičkáriť tak ja som nehovorila o samotnej viere ale o konkretnej organizacii:)

  a jo pápež sa týka len rimskokatolickej cirkvi ale ta je v tomto momente najsilnejšia a týka sa to myslím kresťanstva(ako pomyselnej organizácie) všeobecne vzhladom na to že malo tradiciu už hodne dávno pred tým ako sa začalo rozdelovat na rozne odvetvia(reformovat) a aj toto proroctvo vzniklo dávno predtým…. to len tak pre úplnost 😀

 6. [6]: Jasně, jen je dost nepřesné, když lidi říkají křesťanství nebo křesťanská církev a přitom mají na mysli ŘKC. Ty reformace se děly právě za účelem návratu k podstatě, bez nadbytečností, které vytvořila ŘKC. (Kromě toho lidé můžou být křesťany bez příslušnosti k a závislosti na jakékoli organizaci, obzvlášť dnes, kdy jsou široce dostupné internetové stránky ke vzdělávání o tom, Bible a další literatura).

 7. Existuje i proroctví, které říká, že po smrti velmi starého papaže (Jan Pavel II.) nastoupí modernistický a kontroverzní papež, který zemře násilnou smrtí a poté nadejde poslední soud. Předcházet tomu budou nové nemoci, války na blízkém východu, rozpad civilizace… Nějak mi to připomíná současný stav… A jestli o tom Benedikt XVI. ví (jako že ví) tak nejspíše proto chce ukončit své působení (což v minulosti nebylo takto vůbec myslitelné)…

 8. No, konec světa nepřišel 21. prosince, tak potřebujeme nového strašáka.

  Dobrý článek, akorát mi přijde, že je tu toho málo o Janu Pavlu II. Pro mě je to velká osobnost a jistě by si zasloužil větší prostor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.