Magický rok 2012

Zaručených zpráv o konci světa už jsme slyšeli desítky, nejčastěji třeba ve spojení s nedávným přelomem tisíciletí. Ale v poslední době se stále častěji mluví o zdánlivě bezvýznamném roku 2012. Proč?
Hlavním důvodem těchto katastrofických prognóz je Mayský kalendář. Tisíce let starý kalendář stvořený zmizelým jihoamerickým národem Mayů, který začíná někdy okolo roku 4000 př.n.l. a končí v roce 2012. Dá se říct – takových proroctví už tu bylo, ale zvláštní je, že tohle datum nedává lidem spát mnohem více, než kterákoli věštba předtím. Čím to je? Cítíme něco v kostech? Pojďme se tedy podívat, jaké informace nám o roce 2012 sdělují Mayové – a nejen ti.

Mayský kalendář a návrat bohů
Mayský kalendář začíná cca 4000 let před naším letopočtem (pozn. existuje přesné datum, ale píšu z hlavy a nepamatuji si ho) okamžikem, kdy od lidí odcházejí bohové, kteří slibují, že se zase vrátí. Jejich odchodem započal tzv. věk pátého slunce, který skončil v roce 1987. Ale celá epocha bez bohů má skončit až v roce 2012 tím, že se bohové zase navrátí k lidem.
Nyní se tedy podle Mayů nacházíme v jakémsi přechodném stádiu, kdy se planeta a lidé připravují na příchod bohů. Zní to fantasticky a neuvěřitelně, ale zdá se, že bohové (?) o sobě dávají přece jen vědět. Zprávami nedávno proběhla krátká informace u pozorování UFO v Mexiku. Naštěstí existuje literatura, kde se této problematice věnují víc a tak jsem zjistila, že nešlo o osamělé pozorování, ale při svátku, kdy na ulicích byly tisíce lidí, proletěla nad hlavním městem Mexika celá eskadra záhadných stříbrných koulí. Tyto koule byly schopné se v jednom okamžiku rozmnožit na dvojnásobek, měnili rychlost a směr, vytvářely formace a nakonec jako mávnutím kouzelného proutku naráz zmizely. Světelná show? Davová halucinace? Možná. Ale vojenský radar, který tento průlet zaznamenal, by se tak snadno ošálit nenechal. Mimoto existují zejména v Mexiku (pravlasti Mayů) tisíce pozorování těchto božských(?) objektů jen za posledních deset let. Chystají se bohové pomalu na převzetí vlády ve věku šestého slunce?
Poznání a duchovní očista ve věku Vodnáře
Před pár tisíci lety jeden antický učenec přišel s tím, že nejen na naší planetě se střídají období znamení zvěrokruhu, ale že i naše sluneční soustava prochází týmž procesem, jen kvůli směru otáčení okolo Slunce se znamení střídají opačně. Epocha jednoho znamení trvá zhruba 2100 let a nese s sebou celospolečenské změny.
Momentálně se nacházíme v období Ryb. Emocionálně nevyrovnané Ryby nám tropí spoustu nepříjemností – chvíli jsme nahoře a chvíli dole. Doba Ryb je plná utrpení, inu ne nadarmo jsou Ryby sebe obětující masochisti. S tím souvisí třeba i křesťanská symbolika – původně mělo toto náboženství ve znaku rybu, podle pověsti, kde Ježíš nakrmil stovky lidí jednou rybou.
Dva tisíce let však utekly jako voda a má přijít věk Vodnáře – muže moudrého, vznášejícího se v oblacích a netíženého materiálnem. Vodnář je ze všech znamení nejméně připoutaný k zemi a k materiálnu, takže můžeme očekávat velký posun v oblasti duchovna.
No, ale má to jeden háček. Nikdo neví, kdy ten věk začne. Časový údaj 2100 let je jen orientační, vše se musí přesně propočítat a to dnes málokdo umí. A ti kdo tvrdí, že to spočítali, se většinou liší ve výsledném datu. Někteří tvrdí, že už ve věku Vodnáře jsme, jiní tvrdí, že do něj vstoupíme až za desítky let, no a potom je tu taky jedna z možností, že se tak stane v roce 2012. Je jasné, že ze dne na den nezmoudříme, ale třeba se konečně lidské kroky začnou ubírat trochu jiným směrem, od „mít“ k „být“.
Papežské proroctví a konec starého světa
Ve 12. století žil biskup jménem Malachiáš. Tento svatý muž měl vidění, díky kterému pak stvořil seznam všech papežů, kteří usednou na papežský stolec od jeho časů až po konec světa. Každého papeže popsal trochu záhadně, v heslech a připodobněních, ale přesto se ve většině případů trefil. Podívejme se jen na Svaté otce z 20.století – Pastor et Nauta (pastýř a Námořník), že by Jan XXIII., který byl patriarchou Benátek, města na vodě? Flors Florum (Květ květů) – co takhle Pavel VI. se třemi liliemi v erbu? De medietate Lune (Z poloviny měsíce) – Jan Pavel I. zvolený za svitu půlměsíce, který působil v diecézi Belluno (krásný měsíc?). De Labore Solis (Z námahy Slunce) – to už je nedávno zesnulý Jan Pavel II., který cel život tvrdě dřel, aby jako slunce prozářil životy lidí. Současného Benedikta XVI. charakterizuje heslo Gloria Olivae (Sláva olivy) – snad proto, že svatý Benedikt, po němž nese papežské jméno, má za svlj atribut právě olivu?
Jaká je ale souvislost s papeži a rokem 2012? Možná žádná, ale každopádně je současný papež Benedikt XVI. předposledním svatým otcem na seznamu. Příští papež má čelit zkáze křesťanského náboženství a možná i apokalypse. Jeho popis zní Petrus Romanus (Petr Římský) a za jeho doby má být křesťanství ohroženo a na konci jeho vlády přijde Soudce, jež bude soudit svůj lid.
Co nás tedy čeká v roce 2012?
Existuje hned několik možností. Ta první je, že nic. Prostě planý poplach o konci světa, jako obvykle. Ale zdá se mi, že lidé jsou mnohem více znepokojeni, než kdy předtím, jako by v hloubi duše něco tušili a čím více se to datum blíží, tím více se o něm debatuje. Druhou možností je tedy změna pořádku na zemi – může to být válečný konflikt, kdy se změní hranice států i rozložení sil, významný vědecký objev, co změní nahlížení na zemi, nová filozofie…prostě cokoli, co změní dosavadní vnímání našich životů na této planetě. Poslední alternativou je příchod bohů, respektive mimozemských bytostí, které tu už kdysi byli a teď se vrátí, aby zjistili, jak jsme se vyvinuli, co jsme vynalezli a zda zase nepotřebujeme jejich pomoc.
Nevím, která možnost je mi nejsympatičtější, ale ať se snažím sebevíc, nějak sebe sama nedokážu přesvědčit, že se nestane vůbec nic. Inu, nechme se překvapit:).
Při psaní článku mi pomohl časopis Enigma.

12 komentáře “Magický rok 2012

  1. Koukám,že nám v hlavě vrtá stejná věc 😀 Taky jsem docela zvědava,co se stane…Konec světa to určitě nebude, ale taky by mne zajímalo, která z těch velkých změn to bude :).

  2. mam takovy pocit, Lum, ze mame stejne cislo Enigmy 😀

    jinak, doufam ze ten konec sveta bude metafora a bude to konec momentalniho sveta, jeho systemu, zvyku, zasad atd.

  3. onnea: mám všechna čísla enigmy od loňského března takže je to velice pravděpodobné:) a jsem vcelku přesvědčena, že jde o metaforu:) úplnou apokalypsu ještě neočekávám 🙂

  4. Kdyz uz mas potrebu pridat dalsi smeti do svetoveho webu, tak si dej alespon minimalni praci se ziskanim dat. jsou vsude. lenost zde cisi z kazdeho odstavce. Lenost? Jen doufam ze to neni hloupost.  Radsi nepis. aktivni entuziasta povrchniho typu je k zamysleni. Zij blaze.

  5. Velmi pěkný članek tato myšlenka o konci světa tu už co si pamatuju byla výkraát a nikdy mne nic moc nezajímala ale jakmile se pravě začalo mluvit o roku 2012 tak právě dostávam takové divné tušení že se něco stane ale nevím co možná lidem rupne v hlavě a bude válka nebo se staně něco co uplně změní naše myšlení a vnímaní světa a okolních věci já si myslím že se může stát cokoliv ale říkam něco se stane ale nevím co

  6. Když se na to podíváte z hlediska Bible, konkrétně Zjevení Janovo, taky by ten rok plus-minus seděl. V Bibli sice nejsou žádná data, ale píše se tam, že nastane hladomor – Afrika (ta sice hladověla vždycky, ale přiznejme si, že potom co ji osídlila "civilizovaná společnost" je to ještě horší), války – máme za sebou dvě opravdu velké a několik menších, bratr povstane proti bratru – dneska je tak uspěchaná doba, že člověk už se může spolehnout jen na sebe, ani na rodinu už nemůže. Je tam toho víc a myslím, že kdybych to rozepsal, vyšlo by to tak na půl A4. Tak dávám aspoň něco málo k zamyšlení pro budoucí čtenáře, kteří si možná najdou více o tomto tématu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.