Fotky duchů

Fascinují vás nadpřirozené jevy, děsivé úkazy a podivné skutečnosti? Mě ano a dá se říct, že se o ně i zajímám, zkoumám je a přemýšlím, jak se co nadpřirozeného mohlo odehrát a proč. Také věřím na duchy, věřím, že duše, která odchází z našeho světa těžko a bolestně, nemusí nalézt cestu na druhou stranu a zůstane uvězněna na tomto světě.
A protože duše je forma energie, jetaké možné, že se silné emocionální vypětí otiskne do věcí, kde osoba něco zažila – do zdí budovy, do půdy v lese, do oblíbeného křesla či obrazu. Potom se nám její obraz, něco jako nahrávka na kazetové pásce, přehrává stále dokola.
Ať už ale věříte na duchy nebo je považujete za babskou povídačku, v tomhle článku naleznete několik zajímavých a podle odborníků pravých fotografií duchů či přízraků, které možná pohnou vašim smýšlením o existenci nadpřirozených jevů nebo minimálně vyvolají mrazení v zádech. Vážně za vámi nikdo není? Zeptejte se vašeho fotoaparátu:)

Malá žhářka
Tato fotka byla pořízena v roce 1995 při požáru radnice ve Shropshire, v Anglii. Dívka ve dveřích sotjí přímo před zuřícími plameny a fotograf, který fotku pořizoval ani nikdo z hasičů žádné dítě neviděl. Po požáru nebyla v budově nalazena žádná těla.
Lidé z městečka si myslí, že se jedná o ducha dívky jménem Jane Churm, která uhořela na radnici v roce 1677, když upustila svíčku a podpálila tak celou budovu. Možná se duch vrátil na „místo činu“.
Stín v pokoji
Snímek vyfotografoval manželský pár v jednom motelu v Nevadě v roce 2007. Při focení interiéru pokoje si na jedné fotce všimli podivného stínu, který v místnosti nebyl. Při pozorném prohlédnutí fotografie je vidět, že v mísnosti není žádný předmět, co by stín mohl vrhat a aby se jednalo o nějaký předmět také není možné – neodráží se totiž v zrcadle. Při zesvětlení fotky pomocí počítače stín nezesvětlal, ale zůstal zřetelný – a až příliš připomíná lidskou postavu.
Tajemný mnich
Na první pohled se zdá, že tahle fotka prostě MUSÍ být falzifikát, opak je však pravdou. Divnou postavu vyfotil při dokumentaci výzdoby oltáře reverend K.F.Lord v kostele Newby v severním Yorkshiru roku 1963. Nic divného nezpozoroval a přízrak nepřirozeně vysokého mnicha se zvláštní maskou na obličeji se objevil až při vyvolávání snímku. Odborníci zkoumající pravost fotky nezjistili žádnou manipulaci s filmem ani expozicí a prohlásili fotografii za pravou.
Freddy se vrátil
Na fotografii z roku 1919 je eskadrona Sira Victora Goddarda. Dva dny před pořizováním fotografie zemřel jeden z jejích členů, letecký mechanik Freddy Jackson, který měl v den focení pohřeb. Podíváte-li se však pozorně na čtvrtého muže zleva v horní řadě (nebo na výřez vlevo) zjistíte, že za jeho zády je něčí tvář. Ostatní členové eskadrony identifikovali přízračný obličej jako svého kamaráda a kolegu Freddyho…že by se Fred chtěl ještě naposled rozloučit s kamarády, než odejde nadobro?
Přízrak v zrcadle
Tak tahle fotka mi přišla hodně děsivá:) Na fotce je William Eburn, kterého fotil jeho švagr. Postava v zrcadle mi připomíná ze všeho nejvíc zlého mnicha s odporným obličejem. Pokud vás blíže zajímá historie této fotky, klikněte SEM a můžete si přečíst celý Williamův příběh (je v angličtině a mě se nechtěl překládat)
Příběhy a fotky jsem čerpala ze stránek trueghosttales.com, kde naleznete i další příběhy a fotografie ze světa paranormálna – vše v angličtině.

24 komentáře “Fotky duchů

 1. zas nekdo cetl Enigmu?:D

  jo duchove.. no, jeden z duvodu proc se vecem kolem nadprirozena snazim vyhybat.. je to tak jednodussi.. nez kvuli tomu treba prijit o rozum 😀

 2. Onnea: nene, jen jsem psala článek o hororech a vzpomněla si na fotky duchů a při hledání pár obrázků na netu jsem narazila na tuhle stránku:) Jednodušší to teda je, ale není to tak zajímavé:D Já osobně jsem o rozum přišla už dávno, takže nadpřirozeno už to nezhorší:)

 3. Já si nejsem jistá sama sebou,jest-li na duchy věřím či ne.Už jsem se setkala se spoustou podivných věcí,které by mohly dokazovat jejich existenci  (a tyhle fotky jsou opravdu působivé),nicméně co nevidím na vlastní oči,tomu obvykle tak docela nevěřím

 4. ja si akorat myslim, ze podobne fotky se moc jako dukaz brat neda.. jde o to, ze lidska fantazie vcelku nema meze a pokud tam nekdo neco chce videt, tak to vidi.. mozna se netyka toho mnicha, ale myslim ze v ostatnich pripadech je to pouze hra svetla a stinu ci nekvalitniho materialu.. samozejme nepopiram, ze na duchy, ci jakekoli jine veci co mi stezuji zivot, verim 😀

 5. Onni: tak až na druhou a poslední fotku jaksi nemůžu teorii o světle a stínu vzít. Světlo a stín hrající si na mrtvého kamaráda? Nebo optický klam v podobě malé holčičky? Nevím, nějak to prostě nejde. Jasně že ten stín v pokoji a fialový přízrak v zrcadle mohou být jen fantazií dokreslené přirozené věci, od kterých se zvláštně odrazilo světlo, ale u toho zbytku mě nepřesvědčíš:) I když, pokud ti znepříjemňují podobné úkazy život, je možná lepší se jim snažit vyhnout nějakým racionálním vysvětlením – nebo je naopak můžeš přijmout do svého života a smířit se s tím, že se jich nezbavíš. Nevím jak přesně se ti duchové pletou do života a nechci po tobě, abys mi to vysvětlovala, ale často tím, že se něčemu urputně vyhýbáš to k sobě tím silněji přivoláváš;)

 6. lum, mne prave prijde casto dost komicke, jak lidi kecaj o duchach a pritom o tom vedi prd.. samozrejme nerikam ze ty s podobnymi obrazky.. ale kdybys vidavala ducha sve nenanorozene sestry, taky by ses tomu vyhybvala.. tohle neni utikani, tohle je sebeobrana, sama jsi na psychine byla tak tezko budes nekomu prat aby tam taky skoncil 😉

 7. onnea: jasně, v tomhle případě tě naprosto chápu;) já znám dost lidí s nejrůznějšími podobnými zkušenostmi jako máš ty, takže docela vím, o čem mluvím, právě že sama jsem měla pár nepříjemných  zážitků, vždycky mi pomohlo se těm "přízrakům" postavit čelem a pochopit, proč se zjevují a co mi chtějí říct a pak to většinou ustalo, zjevení sdělilo co chtělo a dalo pokoj. A rozhodně tobě ani nikomu jinému nepřeju pobyt na psychiatrii:)

 8. vis, ono ty prizraky z casti muze privolavat i clovek sam.. prave ze od doby, co jsem se od toho nejak odpoutala uz s tim takove problemy nemam.. kazda mame svuj vlastni zpusob jak se vyrovnat s tim, ze sme divne 😉 😀

 9. Sestro, jsi mrtvá.xDD Já si tak čtu a čtu.. Už z úvodu článku jsem taková "rozbátá" a pak tam plácneš: "Vážně za vámi nikdo nestojí? Zeptejte se svého fotoaparátu.." !! Tak rychle jsem se ještě nikdy neotočila..xDD Chtěla jsem si ještě číst ten článek o horrorech, ale přešla mě chuť..xD

 10. tady v jednom Městě Domažlice je stará nemocnice ve které žijí duchové ! nechtěla jsem to mu věřit a tak jsem ta šla. Divně to tam zapáchalo bylo to hrozný nu ale šla jsem dál a viděla jsem bazén tak jsem se tam šla kouknout jenom jsem se tam nahla a už sem tam viděla krev ta krev byla všude  a tak jsme zdrhli ale pak jsme slyšeli křik ! tak jsme se zastavili a ale všichni se byli venku nikdo nezůstal vevnitř tak jsme se koukli do oken a viděli jsme bílí stín bylo to hrozný a hlavně co se dělo s těma dveřma ! zrcadla padala sama a dveře sami bouchali ! tak jsem četla pár stránek o starý nemocnici v Domažlicích. Chodili tam bezdomovci bylo jich tam šest a ani jeden nepřežil ! kámoška má následky když jsme šli domů tak se modlila za další kámošku co tam byla taky nu a druhý den ráno se zbudila a měla do krve nějaké rýhy od tý doby se tam bojí jít věčina lidí ale mě tam něco táhne pořád !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.