Pohlazení po duši – 21.května 2010

V životě jsem se mnohokrát přesvědčila, že větší radost udělá člověku darovat, než být obdarován; pomáhat než přijímat pomoc; dávat radost než ji pasivně přijímat. A nedávno se mi to potvrdilo asi stonásob.A opět za to může malá černobílá kočka, kterou jsme pojmenovali Amálka.
Malou Amálku jsme zachránili před téměř rokem, kdy ji jako malé umírající kotě našel Finn. Jak probíhala záchraná akce a jak Amálka tehdy vypadala se dozvíte v tomto článku, stejně jako v něm zjistíte, co za krásnou kočku z ní vyrostlo.
Jenomže Amálčino zachránění nepřineslo radost jen z jednoho zachráněného života, protože milá kočička si na nějaké noční toulce našla kocourka a před pár týdny se jí narodila koťátka. Takže z jednoho zachráněného života jsou rázem tři a pod perexem se můžete podívat jak se mají ti drobečci k světu.

drobečci
Tři malí drobečci – Otík, Rozárka a Betynka
drobeček
Malé kotě kouká do světa…není to krása?:)
drobečeeek
A ještě jeden prcek k zulíbání…koťáteško nejťufnějšíííí:-*:-* 🙂
mamina
A na závěr pyšná máma…když mrknete na výše zmiňovaný odkaz, nebudete věřit, že z toho neduživého drobka vyrostla taková velká, zodpovědná kočka:)
Cítím se úžasně. V hrudi se mi dme pocit naprostého blaha – vždyť i já mám zásluhu na tom, že tihle malí ťufíci mohli otevřít svá očka do světa! A ten pocit je k nezaplacení a hladí hladí po duši víc než cokoli jiného:)
Pokud si ho neumíte představit, snad vás pohladila aspoň doširoka otevřená kotěcí očička a zavanul na vás chlupatý závan kočičí lásky:)

15 komentáře “Pohlazení po duši – 21.května 2010

 1. Taky mi ty fotky přišly mailem, a tááák jsem u toho pištěla, že si u sousedů museli myslet, že tu někdo někoho vraždí.n___n To jsou ťufátka nejťufatější! A ani jsem nevěděla, že mají tak nádherný jména!n___n Když si vyvavím to podvyživené, vypelichané a vystrašené koťátko, těžko tomu uvěřit, jaká dospělá dáma a máma se z ní stala, vždyť ještě nedávno jsem do té potvůrky "kost a kůže" násilím cpala piškot namočenej v mlíčku…n____n Skvíík.n__n *roztekla se a je z ní kalužka růžového, bublajícího a šišlajícího slizu, pojďte ji někdo uklidit*

 2. jsou úžasně kawaii a ten pocit znám, je nádhernej =) akorát my jsme zachránnou kočičku nechali vykastrovat, protože rodiče víc zvířat nechtěli 🙂

 3. [2]: ta kočička není už u nás, dali jsme ji známým, protože sami máme kočky 4 a ti žijí na vesnici kde tolik není zvykem kočky kastrovat a hlavně milá Amálka si docela pospíšila, je ještě dost mlaďunká:)

 4. Šmarjá, to je naděleníčko!
  Mě díky jaru kvetou doma rostliny a nádherně to u mě voní, ale koťata jsou ještě vetší nadělení 😀
  Já to jaro miluju…všechno se rodí, všechno kvete.
  To modrooký, to je čipera.. kdybych mohla, přijedu vám jedno zabavit.

 5. Zdravím. Zvířata kočky mám ze všech zvířat nejradši (teď mluvím o kočkovitých šelmách jako takových). A ta nejspodnější fotografie tady je nejlepší (pro mě).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.