Pohlazení po duši – 13.srpna 2009

Miluju básně od Václava Hraběte – ale tahle zhudebněná verze je ještě krásnější než jen čtení řádků v knize poezie. Mám ji ráda už od dětství, vždycky když hrála v rádiu jsem ji poslouchala a bylo mi u ní tak zvláštně smutnohezky. Tak ať vás hladí po duši, jako hladívá mě – ačkoli občas mi po tom pohlazení zůstanou krvavé šrámy. Ale takový už je život. Mrtví milovat nemohou, tak žijte. Žijte, trpte a hlavně milujte.
Vladimír Mišík (text Václav Hrabě) – Variace na renesanční téma

12 komentáře “Pohlazení po duši – 13.srpna 2009

 1. Kdo by tuto píseň-báseň neznal 🙂
  Také ji mám hodně ráda…jak skvělá melodie, pravdivá slova, tak skvělý text, který po duši rozhodně pohladí 🙂

 2. Tak to je asi prvni vec (nepocitajic Elfmana) co se mi v tech Pohlazenich libi 😀
  Misik to je znama vec, tuhle skladbu mam doma dokonce i na LP.. v ceske scene neni zrovna moc hudby, ktera by za vlastneni originalniho nosice stala..:)

 3. Elizabeth Sky: no to je právě to málo 😉 navíc, právě kvůli tomu nedostatku se i to co česká scéna má často přeceňuje 😉 viz Třináctka..

 4. Onni: Ale jo, asi máš pravdu 🙂 Když o tom tak uvažuju, tak si vzpomenu na mnohem víc prznilů, než kvalitních interpretů. Ono fakt nemá cenu bránit českou hudební scénu kvůli menšině, která za něco stojí… 😉
  (při pomyšlení třeba na "jednu bílou orchidej" mi naskakují pupínky)

 5. Elizabeth Sky: vsude se najdou sra*ky, jenomze v tom "vsude" maji povetsinou dost kvalitni veci aby se ty mene dobre veci daly brat s nadhledem.. ale u ceske hudby slysim bohuzel az prilis casto vetu "vzdyt je to jedina poradna kapela toho stylu co tady mame".. ja to rikam porad, nekteri lide by si meli ujasnit rozdil mezi kvantitou a kvalitou 😉

 6. Onni: a hlavně to u nás zachraňují starší věci( Kryl a spol., jak jsem psala výš). V dnešní populární hudbě bohužel nejsem schopná najít moc interpretů, kteří by za něco stáli. Příklad, co mluví za všechny, je skupina Kabát, která dokonale vystihuje české pivní skautstvo. O komerčních majnstrýmech typu Chinaski a Divokej Bill nemluvím (btw, DB je škoda, kdysi to byla fajn kapela)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.