Zimní píseň aneb buďme minimalisti

http://www.avatarist.com/avatars/Various/Holidays/Christmas/Snowflake.html
Kdysi kdesi jsem v úvodu k jedné básni napsala, že správný básník má alespoň jedno dílo, které má v názvu „píseň“. A pak jsem zveřejnila tu svou, už dávno nevím, která to byla, a tvrdila jsem o ní, že je to má jediná „píseň“. Musím se přiznat ke lži – ona to není tak docela pravda. Ve svých básnických začátcích bych našla „písní“ hned několik, stejně jako „zpěvů“ nebo dokonce (bohové chraňte mě) „písniček“.
Naštěstí už jsem z této nazvací krize vyrostla. Přesto mě v jednom už poměrně velkém souboru straší pár děl s tímto názvem a já si je čas od času pročítám a směju se. Ano, taky jsem psala stylem „Petr – svetr – kilometr“ nebo hůř „ty jsi moje láska, pevná jako páska“. A někdy z těhle dob pochází i naprosto miniaturní miniatura, na niž jsem si vzpomněla hned, jak jsem viděla téma tohoto týdne.
Nesnáším sníh. Nevyvolává ve mě žádné emoce, není-li to vztek, frustrace nebo stav absolutní bezmoci, kdy moje milovaná zelená tráva zmizí pod nánosem toho bílého svinstva. A proto tohle debilní téma týdne odbudu prastarou básničkou z února 2003. Tak!

Zimní píseň
Vločka.
Sníh padá.
Tečka.
…a pak že se poezie nedá dělat úsporně:) Ještě dodám, že jsem tohle veledílo stvořila v hodině matematiky … ostatně jako většinu svých poetických i prozaických děl té doby:)
Ať už je jaro!:)

11 komentáře “Zimní píseň aneb buďme minimalisti

 1. mňo niekedy mam rada sneh a zimu ale ma aj svoje zle stranky =D nemam rada ked mi je zima a ptom to blato ked sa sneh roztapa a tie zaplavy co u nas je vedsinou vzdy po snehu ale niekedy je to sranda sa hrat v snehu a tak =)) cize u mna to je tak 50% na 50 % =))) inak máš krasny blog =))

 2. V jednoduchosti je krása. Jen nevím, jak bys to zpívala, když je to píseň :o)

  [3]: Zima je ošlivá, protože není teplo. Kdyby bylo do Vánoc tak 20°C a pak se oteplilo, tak by mi zima vůbec nevadila…

 3. [3]: já vim, že má, ale jsem strašně zimomřivá a vadí mi, že ne,ůžu moc chodit ven, sedět na trávě, běhat po lese, spát pod širákem. K životu potřebuju přírodu a v zimě se do ní nedostanu, protože ať jsem navlečená jak chci, stejně mi začne být za chvíli zima:(

  [4]: to jsou jen odborné básnické pindy:) Píseň se ve skutečnosti nezpívá, když ji napíše básník, však znáš určitě třeba "Rudé zpěvy" nebo "Písně kosmické" ze školy, tam se též nezpívá, je to jen vzletný název;)

 4. chá, to mi připomíná můj oblíbený písmákový sranec:
  Letěla vlaštovka
  Mrzlo
  Nedoletěla 😀
  Jinak zimu taky nemám ráda, jsem furt nemocná, bolí mě dutiny, mrzne mi nos a ta zasraná posypová sůl mi ničí moje glády :-/

 5. heh…matematika je očividne pre mnohých veľmi inšpirujúca 😀 😀 Alebo je to možno aj tou nudou na hodinách 😀
  Ale je to milé 😀 A skutočne krátke 😀

  Čo sa týka zimy, tú mám celkom rada. Samozrejme, neznášam kruté mrazy, keď mám pocit, že mi mrzne aj mozog. Ale ak je sneh, a tak príjemne maximálne -1°C tak som happy 😀

 6. [10]: nevím, jestli by s tebou třeba Dürer nebo Rembrandt úplně souhlasili, kdyby tě slyšeli – úplně vidím toho holandského mistra jak nenápadně pálí své dětské kresbičky s čárkovitými panáčky:D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.