Už ne…

Včera večer mě při zvuku odbíjení našich radničních hodin napadla taková půlnoční miniaturka a jak jsem tak na ni hledala papír, objevila jsem v bloku pár měsíců starou báseň, na kterou jsem úplně zapomněla. Patrně vznikla taktéž ve chvíli těsně před usnutím a pak už se její zvuk do bdění nedostal.
A tak ji přináším dnes, když už mě její slova včera večer udeřila do očí a snad vás její mrazivá atmosféra aspoň trochu zchladí v dnešním horkém dni. Nesněží v ní…jenom bolí a já z hloubi duše doufám, že to už mám za sebou…
PS: Půlnoční miniaturky slibované v úvodu se dočkáte do konce týdne, stejně jako dalšího dílu Blázince, na který se už někteří z vás ptají:)

Honem to spal,
ať nehoří to dál,
po kraji popel rozfoukej…
A nožem v ráně kruť,
ať krev tvůj smutek odplaví,
jenom tím ostřím otáčej!
A pro sebe se rmuť,
že stará láska
rezaví.
Jenom se bodej do srdce,
znič všechno, co je zázračné!
Jenom se trap, plač a křič!
Však nemiluj. Už znovu ne…

14 komentáře “Už ne…

  1. … prostě úžasný, pokaždý když něco takovýho čtu tak si přeju abych něco takovýho taky zvládla… Prostě ať se snažim jak chci tak z toho nic kloudnýho nevyleze takže okaždý naštvaná vemu obyč tužku a začnu kreslit… :/ 😀

  2. [8]: Luki, chápu, že tak velký básník jako ty uznává pouze klasické rýmové schéma ve stylu aabb maximálně abab, ale možná až přečteš nějakou poezii kromě té svojí zjistíš, že to zdaleka není všechno:) A ponecháme-li i toto stranou, i pak zůstává otázka – kde je psáno, že každá báseň se musí rýmovat?:)

  3. [9]: Kromě toho, že jsem si o sobě nikdy nemyslel, že bych byl velký básník…tak…zjišťuji, že jsem na tom s těma svýma básničkama ještě relativně dobře. A k tomu rýmování…dle mého názoru se báseň musí rýmovat.

  4. [10]: no tak zas bych si být tebou tolik nefandila, ale kvalitu nechť posoudí jiní.
    Btw. to co je TVŮJ názor je úplně fuk, protože poezie se nerýmuje úplně běžně, doporučuju třeba Hraběte nebo Apollinaira, z těch co nerýmují a teď mě honem napadli. Nerýmovaná poezie je poezie jako každá jiná, je vidět, že básně moc nečteš:)

  5. krásné,trpké,prožité, jo a myslím, že kdo nečte básně jako noviny,ale v duchu si je přednáší,rým tu najde i když o něj nejde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.