Odcházení – speciálně pro Eii-hime

Už dlouho jsem nestvořila žádnou báseň, patrně proto, že v dobré náladě prostě psát neumím. Ale teďka brouzdám internetem a narazím na krásný obrázek jako nakreslený pro mou ségru. Říkám si, že ho Eii hodím k sobě na blog, ať se pokochá nejen ona, ale i vy, ale samotný obrázek (byť s věnováním) je docela chabý obsah článku a najednou zničehonic, kde se vzala tu se vzala začala v mé hlavě růst báseň. Zapustila první veršíky, pak další sloku a nakonec vyzněla i krásně pozitivně a krásně ladí ke zmiňovanému obrázku:) Tak ať se oboje líbí a ještě jednou – věnováno mé malé sestřičce Eii-hime, prostě za to, že existuje a že je správně trhlá:)

Odcházím
za ruku držíc dítě.
S poznáním,
že když se nenadechneš lásky
černá tma zadusí tě.
Odcházím
kimono vlaje ve větru
mraky se na obzoru chvějí
procházím
světem zraněným
Jdeme mu pro naději

7 komentáře “Odcházení – speciálně pro Eii-hime

  1. Zdravím Lúmenn. Když se budu držet tvých slov o básničkách tak musím jednoznačně tady napsat že je to taková strohá a nepůsobivá básnička (na takovou přibližně podobnou báseň kterou jsem někdy dříve stvořil já sám, jsi mi k mé básničce napsala něco podobného). A to myslím v dobrém samozřejmě.

  2. Zvláštní…tvůj styl je sice neidentifikovatelný a neohrazený….ale toto jde nějak mimo něj…i přesto to něco v sobě má…Líbí se mi to, určitým způsobem 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.