Noc v osamění

sad_and_lonely_by_Sepia_Club1 - deviantart.com
V úterý jsem byla v Prostějově a Mamutek v Brně. Protože mě ve středu čekala práce a v pátek bude Silvestr, před kterým se nechci moc vyčerpávat, tak jsem nemohla jet s ním na Vánoční rajot, akci kterou pořádal. Byla jsem doma sama – blbej pocit, blbá nálada, chyběl mi a ještě jsem věděla, že poslední dobou se mi na moje zlatíčko sype jedna pěkná ženská za druhou a hryzal ve mě pocit, že se tentokrát už určitě neubrání a akci si užije i jinak, než pivky a koncertováním.
Láska zvítězila, ale trpký pocit zůstal navždycky zvěčněný v básničce, kterou jsem stvořila po několikahodinovém pokoušení se o dovolání na Mamutův vypnutý mobil a smutnění, s kým a kde moje láska tráví večer.
Trávil ho s přáteli, se svojí kytarou a nakonec s nikým, na koho bych mohla žárlit a kvůli komu se trápit, že jsem nemohla být na téhle akci po jeho boku. Lásko, děkuju ti za to, že jsem v tvém srdci, mysli (i kalhotech;)) byla jen já, ale přesto tu navěky zůstane tahle báseň, kterou věnuji všem, jejichž obavy nakonec nezůstaly stejně liché, jako ty moje.

Sama a střízlivá
s cigaretou
v hlubinách srdce hledám
vzpomínky na tebe.
Noc pomalu doznívá.
Jen mobil s rozepsanou větou
kladu si na polštář.
Že postel nezebe,
snažím se přesvědčit
své rozhárané smysly.
Že nejsi lhář
a že ti můžu uvěřit,
pořád dokola ozývá se mi v mysli,
když pomalu usínám
v objetí samoty.
Nacpaný popelník chladne,
tak jako náruč ve které nejsi ty.
A já jen doufám, že se taky cítíš sám.
Některé noci nejsou snadné…
sad_and_lonely_by_Sepia_Club1 - deviantart.com

10 komentáře “Noc v osamění

  1. Krásné, sice smutné, ale většina smutných básníbývá krásných.
    Když se na to tak koukám, tak je to báseň nerýmovaná že? Pak tu jde o rytmus ne? 🙂

  2. vetsinou mas talent se mi svyma basnema trefit presne do nalady, tentokrat se ti to nastesti nepovedlo,ale to nastesti rikam jen proto, ze je to sakra dobry a asi by me to v takovem rozpolozeni rozlozilo uplne:)

  3. Tak také noci zažívam velmi často….v Brne som ja a priateľ doma. A rovnako dobre viem že on zažíva to isté. Hate it 🙁

  4. [1]: je částečně rýmovaná, ale schéma aabb u mě fakt nehledej, nenajdeš ho:) Rýmuju si jak se mi zachce a přesně jak píšeš, jde hlavně o rytmus:) Nebo se o něj aspoň snažím:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.