Elfí píseň

Už jsem strašlivě dlouho nenapsala žádnou básničku z Tolkienova světa – a to jsem svého času (svého sebevraždeného páníprstenovského pubertálního času) netvořila v podstatě žádné jiné. A to jsem takhle seděla s kamarádem, elfím bardem, v hospodě a bavili jsme se o tom, že je schopný napsat písničku na objednávku a mě se v hlavě začalo cosi rýsovat. Z toho cosi se pak stal koncept pro písničku, ten už jen toho špičatouchého stromošuka…ehm, pardon, drahého přítele ze sličného lidu, dokopat ke zhudebnění.
Mimochodem – nelekněte se, je to patos, až se z toho Tolken nikoli obrací, ale vyloženě rotuje v hrobě jak vrtule dvojplošníku. A odkápává z toho pubertální elfovitost tak mocně, že si ji můžete namazat na chleba. Ale což, občas si prostě člověk potřebuje něco takového napsat, tak mi to odpusťte a pojďte uronit alespoň jednu hořkou slzu nad osudy ztracených elfích trosečníků…:)
PS: pochopitelně nezapomeňte, že je to text k písničce, proto refrén a tak;)

Ve hvozdě sám, bloudící,
k nebi zvedám oči prosící:
Válečníku se štíhlým pasem,
Srpe Valar, pohlédněte na zem,
kde ztracený jsem
a můj sen
se rozplývá.
R.: Křik racků na obloze
tam v modrých výšinách,
mé srdce topící se v touze
a slzy v mělčinách.
Na moře vyrazit jsem chtěl,
loďku jsem vystavěl,
však přišly bouře, zlomily můj prám
a já jsem v Středozemi zůstal sám,
kde ztracený jsem
a na můj sen
svítí jen hvězda bloudivá.
R.
Snad jednou elfím zrakem svým
bělostné plachty na obzoru zřím,
jak plují ke břehům, kde pěna stříká,
zachránit posledního trosečníka,
kterým jsem
a sním svůj sen
ač naděje, ach naděje, je mizivá.
R.

7 komentáře “Elfí píseň

  1. Ahoj, 🙂 Narazil jsem na tento blog a velmi se mi zalíbil. Bývám většinou kritický k básním, ale tato se mi velcie líbí! 🙂 I váš styl psaní a podobně. Bezpochyby, je to tu hodně dobré.:)
    (jenom, jestli můžu – ten  refrén je dobrej, podle mě je možná škoda napsat jen "R" a nedat ho tam celej, může to trošku odpuzovat, ale určitě nic velkého, jenom takovej detail, kterej mě osobně napadl 🙂 )

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.