Sedm

A je to už zase tady. Přijde mi, jako by to bylo včera, kdy jsem psala článek ku příležitosti šestých narozenin blogu a ono to bylo přesně před rokem. Teď mohu slavnostně oznámit, že tyhle webové stránky jsou na světě již sedm krásných let, čímž způsobily, že s nimi žiji již více než čtvrtinu svého života.
Tenhle blog prošel za těch sedm krásných let mnoha změnami, měnil se design, můj styl psaní, měnil se obsah. Jenom já jsem zůstala, trochu stejná a trochu jiná, stále střelená a stále ve svém snovém soumraku doufající…v co vlastně? Že se moje sny stanou skutečností, že tenhle svět bude jednou krásné místo k žití, že spasím svět, že budu mít kupu úžasných dětí, pana Dokonalého a budu žít v energeticky soběstačném domku s kocourem Matyáškem a pejskem Gabrielem, kteří nikdy neumřou. A ať se stane cokoli, ať se splní či nesplní moje více či méně reálné sny, tak budu blogovat. Nebo se o to alespoň pokusím:)

Popravdě je čím dál těžší psát tyhle narozeninové články. Roky plynou jako voda, dějí se věci, veselé i smutné, těžké i snadné, mění se svět kolem mě, měním se já, mění se tento blog. Ale copak můžu každou tu změnu vypsat, když jsem jejich součástí, když já jsem ta řeka, do níž nelze dvakráte vstoupit?
Ráda bych napsala něco supermoudrého, ale nějak mi nedostačují slova, myšlenky se mi pletou v hlavě a jen nevěřícně koukám na monitor a dochází mi, že jsem sedm let života zasvětila tomuhle blogu. Víte, jak často se dívám na seznam nových komentářů? Kolik hodin jsem už musela strávit psaním článků?
A víte co? Já tyhle stránky MILUJU! Víc než cokoli, co jsem v životě vytvořila. Žádná práce mě neuspokojuje jako tvořit, psát, být středem svého malého vesmíru. Snad jen Posel světla stojí nad tím, moje druhé blogové dítko, které se pomalu, ale jistě stává smyslem mého života. A v tom je možná ten rozdíl – posel je má práce, moje poslání, zato tenhle blogísek (co blogísek, blog roku svojí kategorie!) je moje zábava, místo, kam můžu napsat svoje názory, zveřejnit své básně, moje soukromé pódium, na které se vždy alespoň někdo dívá, alespoň někoho představení, v němž hraju hlavní roli, zajímá.
Jsem za tohle místo vděčná, místo, které je jen moje, místo, kde můžu cokoli chci. Děkuji vám, že mi umožňujete tvořit, že mě čtete, že jste tu pro mě stejně, jako já pro vás. Snad se za sedm let opět shledáme:)
Celkový počet návštěv: 581 092
Celkem článků: 1920
Počet svíčet na dortu: 7
A prosím všechny, co mi chcete popřát – děkuji za všechna slova radosti a blahopřání blogu do dalších let. Ale prosím, připojte k nim ještě slova kritiky, co vám na blogu chybí, co postrádáte, co byste chtěli jinak. Blog je sice mým ostrůvkem ve vodách internetu, ale zda u něj přistávají lodě záleží zejména na vás:) Děkuji!

12 komentáře “Sedm

 1. Všechno nejlepší 🙂 Tyjo, 7 let.. To je pro mě úplně neuvěřitelné a nepředstavitelné 🙂
  Děkuji Ti za to, že píšeš, že mohu číst Tvé skvělé články a to jak tady, tak na poslovi…

 2. Tykráso, pěkné!:o Sedm let, to už je co říct. A 1920 článků, to je krásné. Přeju ti moc a moc úspěchů do dalších let, spoustu čtenářů a vůbec, všechno nejlepší! 🙂

 3. Musím říct, že na tvůj blog jsem chodila už dávno a tvoje adresa tady pořád byla, jen já se pořád posouvala a mrzí mě, že jsem nikdy nezůstala na blogu déle. Protože, páni to je pocta sedm let! 🙂 Přeji Ti mnoho čtenářů, skvělých článků a mnoho dalších let na blogu! 🙂

 4. Gratuluji 🙂 Hodně štěstí, síly, odvahy a naplnění. Tvůj blog kritiku nepotřebuje. Líbí se mi tvé názory, které píšeš hezky od srdce, a tak to má být 🙂

 5. Gratuluji moc!! Po pravdě se hrdě můžu přihlásit, že jsem přečetla všechny články zveřejněné na tomto blogu a pokaždé jsem se do něj zažrala… 🙂
  Nic mi tady nechybí, prostě buď sama sebou a vyvýjej se 🙂

 6. Jsi prostě úžasná 🙂 ..tvůj blog vystihuje slovo – jedinečný – a já doufám, že budeš pořád se stejným elánem psát články a bude tě naplňovat jako do teď 🙂

 7. Teda, Lum, to je užasný! Vím co říkám, poslední blog jsem udržela asi jen deset měsíců -_- Ale kdyby se mě někdo zeptal, jaký mám blogovací vzor, řeknu, že jsi to Ty. Nemyslím samozřejmě, že chci psát a myslet a dělat všechno jako ty, to fakt néé. Ale tvůj blog je ze všech, co znám, nejblíže definici slovu dokonalost :)) Jen tak dál!

 8. No tak na začiatok gratulujem k ďalšiemu výročiu! A keďže žiadaš aj slová kritiky, či chvály – mne tu chýba ešte viac recenzií na dobré knihy (mnohých autorov, o kt. si písala, som ani nepoznala, takže je to pre mňa inšpiratívne) a čo sa týka chvál, tak tých by bolo veľa:-D Rozhodne sú však zaslúžené z mojej strany!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.