Právě čtete Blog roku své kategorie…

…a taky jste právě přečetli ten nejchlubivější a zároveň úspěch nejvíce vyjadřující komentář na mém blogu. A víte, co je na něm nejlepší? Že to tak opravdu je!
Přesvědčte se sami. A teď mi, vážení a milí, docházejí slova, protože můj úspěch vlastně není můj, ale váš. Nebýt vašich hlasů, nezvítězila bych. A když vidím, že mám skoro tisícovku hlasů, stejně jako velké a slavné blogy z jiných kategorií, skoro se mi do koutku oka dere slza dojetí. Půl roku jsem čekala, jak to dopadne a teď, když to konečně vím, nějak tomu pořád nemůžu věřit. Jste úžasní, skvělí a miluju vás…už jsem vám to říkala?:))
A když už jsem dostala takové pěkné ocenění a vlastně jsem teď nejlepším blogem z kategorie „deníček“, který blog.cz může nabídnout (odpusťte mi tu samolibost, ale aspoň naposledy se tím prostě MUSÍM pokochat, ten pocit je nepopsatelný), mám pro vás pár novinek, které vás na blogu čekají…

První věc je, že asi budu muset něco udělat s designem, protože to sice nerada přiznávám, ale celkové hodnocení blogů jsem projela jen a pouze díky vzhledovým kategoriím a to pisálka, který věnuje blogování už roky svého života, docela naštve. To jste mi to nemohli nějak říct, že se na tenhle blog nedá koukat? Kdo z vás má doma nějakou šablonku, kterou zakryje všechno kromě textu, co?:) (jestli někdo máte šablonku na zakrytí textů, tak budu zlá!:))
Akorát nějak nevím za jaký konec to uchopit, jestli se vrátit k osvědčené „šabloně“, kterou mám i na Poslu světla – tedy úzkou stránku, menu vlevo, nahoře malý obrázek v záhlaví a vedle něj kecy prdy, tak jak to bylo před dvěma lety i zde a nebo to udělat nějak úplně jinak, origoš, moderně, whatever. Co myslíte, designoví králové? Poraďte zoufale nemodernímu bloggerovi co je trendy a in:)
Tak druhou věcí je, že mi tady trošku umírají některé rubriky. Po resuscitaci zoufale volá nejen gothic, ale i záhadologie a LARPy a bohužel v neposlední řadě i moje snílkovské rubriky, jako „ztracena ve vlastních snech“ nebo „pohlazení po duši“. Vyjádřete se prosím, co tu nejvíce postrádáte a po čem voláte!
Třetí věcí je „podatelna“. Ještě jí musím vymyslet lepší název, ale v zásadě by mělo jít o to, že stvořím podobnou rubriku, jako je vzkazník (kam přidáváte své vzkazy po mne) a protože se mi často stává, že mi někdo pošle nějaký odkaz s otázkou „Lum, co ty na to?“, dám vám právě v takové rubrice prostor na mě naházet kupu textů a odkazů a vyžadovat po mě nějaký názor. Za prvé si od toho slibuji nové nápady na články a za druhé nutnost tyto články napsat – krutibrko, témat mám kolem sebe kvanta, ale dokopat se k jejich sepsání už tak snadné není. A pokud nade mnou bude viset Damoklův meč v podobě naštvaného čtenáře čekajícího na odpověď, jenom dobře pro všechny:)
A nakonec oznamuji, že po dvou letech, kdy se na mě vykašlal z nedostatku času Finnýsek, opět nebudu na tenhle web sama. Liz (to je ta ženská, kterou nehorázně miluju a o které tady pořád píšu, prostě moje „nej kamí“) projevila přání, založit si blog, aby někam mohla házet svoje výžblepty, povídky a další podobné smetí, kterým vás tady já osobně zásobuju už šest let. Tak jsem jí navrhla, aby nezakládala svůj vlastní blog a nečekala měsíce nebo roky na návštěvnost, což jí jen seberu sílu a chuť do psaní, ale že jí stvořím kouteček tady a ona nudnou šeď mého blogu prozáří svěží inovací. A že je pro to ta pravá můžete posoudit sami z její tvorby, na kterou jsem tady už taky párkrát odkazovala – ženiální fan fikce ze světa Harryho Pottera je jen střípkem ledovce jejího pisatelského umu. Takže se máte na co těšit.
(A já nedostanu na budku, že ji chci zastiňovat – ale možná dostanu nadáno za tyhle řiťoalpinistické kecy:))
Buď jak buď, úspěch v soutěži v mé kategorii a následný ne až tak úspěch v celkovém hodnocení (sedmé místo) blogů mě donutil se probudit ze svého spánku na vavřínech a začít zase inovovat a modernizovat, jak jsem to měla dříve ve zvyku. Je doba internetu a klipovitosti a vy chudáci tady čtete už šest let kecy té stejné mařky a koukáte dva roky na stále stejný design. Takže konec šmitec a začne se s úpravami – hned jak bude chvilka času, což doufám zvládnu do čtrnácti dnů.
Ještě jednou díky všem za hlasy a prosím, když se vám něco nebude líbit, křičte, stěžujte si a nadávejte. Buďte grammar nazis a jebejte mě za neuvádění zdrojů. Kritizujte moje stupidní názory a vztekejte se, když budu psát nesmysly. Na povídky nehleďte jako na svatý obrázek a pořádně je sepsujte. Buďte kritičtí, buďte zlí a přesto mě mějte rádi. Čtěte mě. Protože díky vám jsem tam, kde jsem. Děkuju!

20 komentáře “Právě čtete Blog roku své kategorie…

 1. No, gratuluji. 🙂 Myslím, že na designu je hodně důležité, aby odrazoval zaměření blogu a hlavně jeho autora. Jediné, co bych tak vytkla je ten bílý text na černé stránce, strašně mě z toho po chvilce začnou bolet oči, zvolila bych asi opačnou variantu, tmavý text a světlou stránku. 🙂 Ale to je v celku jedno, jak už to tak bývá, když je umělec slavný, stačí když namaluje černý čtverec na bílý papír a prodá to za miliony. Takže buď hlavně svá a kochej se ve svém úspěchu. Jsi vážně dobrá!

 2. Sem jsem zavítala poprvé, ale jsem z tohoto prostředí nadšená. Působíš na mě jako moc milá slečna a máš skvěle poutavý sloh. I když je pravda, že jsem ho četla dost špatně… my, kterýž máme nějakou chybu na zraku (a nemusíme mít ani nutně nějakou dioptrii), konkrétně ty, který mají stejnou chybu na zraku jako já, pro ně je hodně bolestivý číst tvůj text. Myslím, že se před lety někdo tak trochu vztekal i z pánů od Blogu, že mají stejný problém a blogy s černým pozadím a světlým písmem jsou pro ně skoro uzamknuté. Ale je nás samozřejmě menšina, takže jen čistě názor za mě. Já bych tedy na tvým blogu nejvíce uvítala změnu designu, protože mě jednak čtení na něm opravdu doslova bolí a druhak, že je na mě moc… jak to říct… nesrozumitelný? Nějak se tu moc nedokážu vyznat, abych pravdu řekla. :)) Myslím, že ani nějaký "extra moderní" být nemusí, stačí něco příjemného, jednoduchýho :))

 3. rozhodně neměň černé pozadí a bílou barvu, protože právě ty tě odlišují
  na vzhledu blogu bych změnil asi jen ten horní obrázek (fotku, koláž nebo co to je) 🙂
  z rubrik by to chtělo oprášit určitě larp a asi i gothic, kde jsi měla fakt dobrý články, ale přece jen už nejsi ta "zapřísáhlá gothička", takže minimálně já to přežiju bez umělého oživování této rubriky
  v každém případě se těším na články od Liz 🙂

 4. Super
  Nevím, Tvůj design se mi moc a moc líbí ale třeba přijdeš s lepším.
  A ten nápad s rubrikou kde budou Tvé názory na nějaké texty, ten se mi líbí 🙂

  Mimochodem, už můžeš ze záhlaví dát pryč tu žádost o hlasování 🙂

 5. Poslednou dobou sa tento blog dosť zhoršil, bolo moc článkov o politike, takže ma ani nenapadlo dať ti dať hlas. Snáď sa tento blog bude uberať iním smerom, a nevzniknú z neho "pirátske noviny".
  Ale dizajn je dobrý, biele písmená na čiernom sa čítajú lepšie, vyhovuje mi to pretože mám Amoled displej a ten na čiernu nepotrebuje tolko energie ako na bielu, teda takto čierne blogy mi vlastne šetria baterku. Ten biely text na čiernom pozadí je proste super a je to jediný dôvod prečo sem chodím

 6. Moc blahopřeju! Nevím, co se porotcům nelíbilo na vzhledu, možná prostě nemají rádi blogy s tmavým/černým designem (Roveně myslím za to dali taky 1 bod, podrobné hodnocení ostatních jsem nezkoumala).

 7. [9]: o politice jsem psávala vždycky hodně, stejně jako o dění ve světě, viz nejnacpanější rubrika na blogu Svět podle Lúmenn (v menu jako Svět podle mě).

  A díky za chválu designu, ale myslím, že černé pozadí vs. bílý text nebude to, proč jsem neměla víc bodů. Btw. víte, že to písmo není bílé, ale lehce do tělové barvy, aby tolik nedráždilo oči kontrastem?:)

 8. V první řadě gratuluji 🙂 Také jsem pro tebe hlasoval 🙂 (takže mám pocit, že na tom mám 0,něco % zásluhy :D)
  K designové věci – úplně celé od podlahy bych to tu neměnil 🙂 Například ten hvězdný motiv sem už prostě patří 🙂 (aspon podle mého názoru). Jen bych možná zredukoval počet položek v menu, protože jich tam je trochu moc, což nového návštěvníka může trochu zaskočit. Možná by se to dalo vyřešit pomocí těch nových podrubrik, ale chápu že přeřazování těch kvant článků je vidina dosti otravná.
  A nic extra šmrncovně moderního sem nedávej, to by zde působilo buď moc chladně nebo odtažitě. Jedině sci-fi tématika by se dala tolerovat 🙂
  A Liz přeju hodně štěstí 🙂

 9. Tvůj blog mám upřímně ráda a na vzhled jsem si zvykla, nicméně vzpomínám si na svou první návštěvu – kvuli neprofesionálnímu vzhledu (je to takové… drobek ušušňané) jsem skoro nic nečetla… ještěže jsem ale četla 😉

 10. Opožděně gratuluji.
  Mně vzhled Tvého blogu nevadí.
  Co je trendy a in? Bože, jen to ne!
  Nějaké rubriky zaniknou, jiné třeba vzniknout. Není to zas tak zlé.
  Chceš kritiku? Ok. O tuhle sis nežádala, ale stejně. Proč chceš vyhrát v nějaké soutěži? Vždyť to je jen soutěž…a co? Nic to neznamená. Nejlepší blog je subjektivní záležitost, a jestli to hodnotí pár rádoby odborníků, tak jen předkládají svoje názory. Není nutno se kvůli tomu tvarovat.
  A další věc, za sebe bych Ti doporučil blog přesunout na vlastní doménu, jak jsem Ti již doporučoval osobně mnohokrát. Proč? Protože blog.cz. Protože svoboda, vlastní, atd. Tohle je jediná kritika, kterou Ti dám.
  I když jí nebudeš dbát, tak sem občas zavítám, pokud zrovna nebude období, kdy budu kašlat i na svůj blog. A ohledně něj…;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.