Pět věcí, co chci změnit na svém blogu

Tak na blog.cz nám adminové zase vymysleli soutěž – a protože Lúmennka je až nechutně soutěživý člověk (ne, nejde mi o výhry, ale o pocit z vítězství a taky mě to prostě baví:)) rozhodla se zúčastnit.
Zadání je ovšem složité – pět věcí, co bych chtěla na blogu změnit totiž dám dohromady jen velmi těžko, vzhledem k tomu, že jsem s blogem spokojená přesně tak, jak je. Ale budiž, jdu na to:
1) Chci přestat sledovat návštěvnost – jak mí čtenáři vědí, stala se z toho taková moje malá úchylka, úchylečka, posedlůstka, řekla bych:) Prostě je pro mě až moc důležité, kolik lidiček se za den promenáduje po téhle stránce a když se to oproti předchozímu dni/dnům zmenší, jsem celá nesvá a ptám se „co jsem udělala špatně?“. Už jsem na tom líp, ale patří to stále mezi moje priority a dosáhnu toho svou nezdolnou pevnou vůlí (ne, že bych tedy něco takového jako je pevná, natož nezdolná vůle vlastnila…)
2) Chci zpřehlednit menu – ano ano, v menu mám milion věcí, kromě nezbytných rubrik také odkazy na spřátelené či jen oblíbené stránky, informace o mě, o Finnovi, varování vtěrkám s reklamami… a je v tom krapet binec, takže až se mi bude chtít (hehe) tak to upravím do nějaké stravitelnější podoby. Toho dosáhnu pouze nějakým zázrakem, kdy mě osvítí myšlenka a já se do toho s vervou pustím.
3) Chci více psát o magii a záhadologii – ačkoli tato témata mě nejvíce baví, nejhůře se o nich píše. Shánění informací z více zdrojů, uvažování nad tématem, vlastní závěry se snůšky názorů a to vše v ne příliš dlouhém a co možná srozumitelném článku, to je prostě práce pro bohy (a pochybuju, že zrovna ti by mi chtěli pomoct). Musím se k tomu tedy donutit sama a také získat téma na článek, které mě pohltí a vím, že by pohltilo i moje čtenáře a taky se o něm nepíše všude. Takže se pokusím tohle vše zvládnout a magií a záhadami napěchované články tvořit co nejvíce. Patrně mi v tom nejvíce pomůže četba literatury na daná témata a chuť psát (obojího je dosti, teď jen dočkejte času).
4) Chci více diskuzí a komentářů – ne, že byste mi (mí drazí čtenáři) nepsali dost komentářů, to ne, ale přece jen, když sem přijde denně 150 lidí a já si přečtu 25 komentářů, tak tu něco nehraje. Ráda bych, aby se také pod články více rozvíjely diskuze a argumenty lítaly jak projektily z pušek – Lum má prostě diskuze ráda. Dosáhnout bych toho chtěla zajímavějšími tématy k diskuzi a také větším zapojováním se mezi komentáře pod mými články, takže na každou reakci od vás čekejte reakci ode mě (ehm, tedy pokusím se;)).
5) Chci pokračovat tak jako dosud – to je velmi zvláštní bod plánů do budoucna, ale budiž. Jde o to, že jsem po třech letech (místy více a místy méně) aktivního blogování konečně s podobou svých stránek spokojená, design se mi líbí natolik, že tu asi nějakou dobu vydrží, obsah a frekvence zveřejňování článků jsou dle mého gusta, mám dojem, že nikdo z vás se nenudí, všichni mají, co číst, nad čím přemýšlet a o čem se bavit. Takže chci, aby to tak bylo i nadále a proto budu dál psát, přemýšlet, shánět informace a zase psát, psát, psát, tak jak doteď:)
Tak to jsou tedy moje plány do budoucna a doufám, že se mi je do ledna 2010 (kdy má být soutěž „Splnili jste svoje plány?“) podaří opravdu všechny dodržet aspoň na 150%. Juch a třikrát sláva:) Vaše Lum

10 komentáře “Pět věcí, co chci změnit na svém blogu

 1. Moc se mi líbí jak jste to podala,je to krásně a upřímné:)Velice se těším na články o magii a záhadologii a chápu tu tíhu napsat nějaký článek na toto téma,nicméně vždyse Vám podaří:)A samozdřejmě přeji hodně štestí.:)

 2. Aj ja musím napísať, že keď som uvidel bod tri, bol som rád, že to vidím  🙂 držím palce, aby si našla nejaký skrytý alebo stratený čas na čítanie a písanie v tomto témate

 3. Napsáno os srdce, perfektně podáno. A teď k jádru.
  1) Návštěvnost, už sjem ti psala, že když si člověk na něco zvykne, těžko ho to opouští, ale už nejendou sjem poznala, že ty jsi odolná bojovnice, která se nevzdává, takže si myslím, že budeš dosti odolná a snaživá i v této věci.
  2) Menu – tak tedy nevím, mě se zdá přehledné, pěkně uspořádané, obsahující ty nejdůležitější informace. Jestli ale cítíš potřebu a víš o nějakých nedostatcích, budu tě jen podporovat.
  3) Magie a záhadologie – TYTO ČLÁNKY SI čtu ráda, sice ne nejraději, ale čtu :-). JSOU ZAJÍMAVÉ A VĚŘÍM, ŽE posbírat různé čánky, přečit a napsat svůj názor je složité a časově náročné. Ale jak se říká…."Bez práce nejsou koláče!" Takže, když se budeš snažit, určitě to půjde. 🙂
  4) S komentáři mám také problémy, je ale pravda, že ke mně na blog až tolik lidí nechodí. Ale to neznamená, že by mě absence komentářů nepobuřovala. Je-li z tvé velké návštěvnosti jen málo komentářů značí to jediné…
  Buď se daný čtenář stydí napsat svůj názor, svoje jméno, přezdívku blog a nebo jen kopíruje, přičemž doufám, že je to raději to první. Já ráda diskutuji, ale téma mě musí zaujmout. Věřím, že i tento bod se zvládne, jsi hlavička šikovná, stačí se zamyslet a….
  5) Jako dosud – to je snad to nejhezčí…jak je to teď, tak mi to plně vyhovuje. Design jepovedený a už jsem si na něj tak zvykla, že až ho změníš, bude to už tak dost velká změna.,Frekvence článků je tak akorát a témata také. Střídáš hudbu, povídky, obrázky, články ze tvého života, články o magii a jiných "tajemných věcech", sem tam přidáš pohlazení., TAK AKORÁT, JEN TAK DÁLE POKRAČUJ.

  Celkový názor: Myslím, že seznam je parádní a všechny věci by se měly dát zvládnout 🙂

 4. Zdravím autory tohoto úžasného blogu…já osobně si myslím, že váš (i když možná trošku víc Lúmennky) blog je pln velmi zajímavých a smysluplných článků (jen tak dál) a vzhledem k návštěvnosti patří i k blogu velmi navštěvovanému(např. já sem chodím pokaždé, když se dostanu na pc)…..omlouvám se, že nepíšu komentáře, ale většinou nemám moc času (neberte to prosím jako hloupou výmluvu) a jelikož jsou články většinou hodně obsáhlé, někdy je nestíhám číst a proto nekomentuji…..zkusím to napravit a snad vám (hlavně tobě Lúmenn) udělám radost…….tak snad jsem to všechno nějak "rozumně" sepsala a pochopíte, co jsem tím myslela (to, že váš blog je zkrátka jedinečný)….peace…

 5. Krásně popsáno… a návštěvnost neřeš – alespoň ne s tím ohromným číslem přes třicet táců 🙂 víš přece že lidi jsou tak trošku stádečko a jakmile je nějakej novej skandál tak sednou k netu a hledaj proč Bartošová zase tloustne a podobné ptákoviny, nehledají na netu něco nového – to málokdy 🙂 spokojí se s bulvárem.

  S tím menu ti držím palce… mně se takhle líbí, sama mám teď na blogu trošku bordélek, ale to se poddá, zvládneme to 🙂 dále píšeš, že bys ráda více komentářů a zároveň na každý odpovídala 🙂 to by bylo dost vražedný… já to kupříkladu dělám vyjímečně, jen když je to pro mně podnětný, a ve většině se vyjádřím na blogu svých drahých esbének.

  Magii a záhadologii ti schvaluju a moc se těším 🙂 nedávno jsem začala psát podobné články a je to opravdu fuška to všechno dohledávat, třídit, vybírat podstatné, seškrtávat a vecpat do toho svůj názor. Ale o to cennější ty články jsou.

  Takže do budoucna ti přeju hodně úspěchů a ať se i nadále daří minimálně tak skvěle jako doposud 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.