Pět let

A je to tady. Datum, které jsem očekávala už tak dlouhou dobu se konečně objevilo v kalendáři a já můžu s klidem vydechnout. Už pět let jsem bloger. Ano, dnes uběhlo pět let od chvíle, kdy jsem klikla na „založit nový blog“ a stvořila svůj snový soumrak. Svůj svět, ve kterém můžu cokoli. Svět, do něhož jsem vám všem dovolila nahlédnout.
Ve vodách internetu se tahle malá loďka s názvem „lumenn.blog.cz“ prohání už celých pět let a já nevím, co k tomu dodat. Jazyk se lepí na patro a prsty se chvějí nad klávesnicí. Co říct, aby to vyznělo dostatečně slavnostně? Co napsat, aby to nebylo hloupé, naduté nebo nudné? Pět let psaných slov, pět let práce, pět let probděných nocí nad články, pět let přemýšlení, čím překvapit čtěnáře, pět let vytváření co nejlepších designů, pět let psaní povídek, reportáží a úvah – pro vás. A vy jste pořád tady. Ne každý z vás stál u zrodu těchto stránek a ne každý z těch, co sem chodili denně, se tu ještě vůbec objevují. Ale snový lesní soumrak poetické duše už si našel své místo na slunci a po pěti letech své existence o něm můžu říct, že se povedl.

Ze začátku to byl zloghotycký blogísek jedné praštěné puberťačky, která si myslela, že její ucajdané básničky jsou nejlepší na světě. Pak místo zadumané slečny, která už byla sice dospělá, ale duši měla dětskou a naivní, plnou svých temnotemných přestav o gothice. Všechno se to slilo do záhadologie, tajemna a nadpřirozena, aby to vyústilo ve vytvoření dalšího webu s názvem Posel světla. A pak se objevila bláznivá, barvami hrající barbarka, která začala psát o larpech. Tím vším se prolínají celou dobu povídky, básně, články s názory na aktuální témata, knihy, filmy a hudbu. Tím vším se prolínám já, Lúmenn.
Už pět let je tohle místo mým ventilem, mým osobním prostorem, kam mohu napsat cokoli, co mě tíží nebo rozradostňuje. A stejně jako loni a předloni se musím poklonit před vámi, čtenáři, protože bez vás bych nebyla tam, kde jsem dnes a tento blog by už dávno neexistoval. Děkuji, že jste, děkuji, že čtete, děkuji, že mě máte rádi.
Tento blog je mnou a já jsem tímto blogem, jsme jedna osobnost, ta reálná a ta internetová, spojující se na jednom místě, na této stránce. Už pět let bez sebe neumíme žít, dýcháme jeden pro druhého a společně tvoříme svět, ve kterém se dobře žije mnoha lidem (elfům, skřítkům, upírům či jiným rasám, vyberte si dle libosti:)).
Za poslední rok jsme udělali veliký pokrok. Od posledních narozenin můj web navštívilo víc lidí, než za celou dobu jeho existence. Pohybujeme se okolo tří tisíc návštěvníků týdně, přes deset tisíc měsíčně. Pod každým článkem jsou komentáře, názory, protichůdné i podporující. Několikrát jsem byla vybrána do top článků na téma týdne na blogu.cz, Alue se mnou udělala rozhovor, na moje články mnoho z vás, dalších blogerů, píše reakce, snažíme se všichni diskutovat, podněcovat se, podporovat, zažehávat motory kreativity.
Jsem šťastná, že mám už pět let tohodle koníčka, na kterého občas nadávám, občas mě štve, ale za nic na světě bych ho nevyměnila. Doufám, že tyto stránky budou existovat alespoň dalších pět let a že nadále budou místem, kam se rádi vracíte.
Děkuju vám. A tobě, moje stránečko z nejmilovanějších, můj blogísku vypiplaný, můj webíčku nejdražší, přeju, všechno nejlepší k tvým pátým narozeninám. Mám tě ráda. A jsem ráda, že jsi. Jsme.

26 komentáře “Pět let

 1. Přestože jsem ti snad nikdy nenapsala jediný komentář, čtu poctivě všecko co napíšeš (i když určitě ne od začátku tohoto blogu..).
  Aspoň tentokrát bych ale ráda přispěla svou gratulací, přáním k co nejúspěšnějšímu a nejdelšímu blogaření, díkem za všecky úžasné články a příslibem, že vždycky zůstanu zdejší věrnou čtenářkou.
  Ale je mi úplně jasné, že za chvíli se tenhle můj komentář ztratí mezi desítkami podobných – a to je ta nejlepší odměna, kterou může bloger dostat.. 🙂

 2. Všechno nejlepší tobě a tvému blogu, hodně… no… všech těch věcí, co se blogu k narozeninám přejí 🙂
  Děkuju za krásný články a přeju hodně úspěchů 🙂

 3. Tak to gratuluju, moc blogerů, co by vydrželo takhle dlouho nebo dejme tomu dokonce tak dlouho na jednom blogu není.Já sama se taky řadím mezi ty, co mají blog déle, jak pět let.Pokud mě mysl a promazaný archiv neklame tak už dokonce šest let .:D

 4. Hihi, já slavila pět let blou 9.srpna, stejně je to sranda, že mají naše blogy narozky pár dní od sebe, není-liž pravda? 🙂
  Gratuluji k vytrvalosti 🙂

 5. Milá Lúmennko gratuluji k těm 5. narozeninám Tobě i tvému blogu. Oba si zasloužíte je a jen pochvaly. Hrozně ráda tady chodím a doufám, že Ti to blogovací nadšení vydrží minimálně dalších 5 let.:) Já sama mám blog už nějakých 7 let, ale s tím tvým skvostem se to opravdu nedá srovnávat. Tvůj blog je prostě hrozně fajn a inspirující takže jen tak dál.:)) Mnoho nápadů na články a spoustu čtenářů, přeje Ely

 6. Jééé, tak to gratuluju, krásné kulaté výročí. No já jsem s přestávkami o dva roky starší.  Je to krásně napsný, tak nějak mě to dojalo. Přeju ještě hodně desítek let pevných nervů, inspirace a hlavně chuti psát!!! Všechno nejlepší!!! :o)

 7. Páni, páté narozeniny, to už tvůj blog půjde příští rok do školy.:-)
  Tak pořádný nádech a sfouknout všechny svíčky najednou, aby se všechna přání splnila. Gratuluji!

 8. Šechno nejlepší :). Já su se svýma čtyřma rokama amatér, přestože to neni můj první blog, xenužel. A taky má dost lamní název..

 9. Gratuluji Tobě i blogu k narozeninám. 🙂 Za 7 měsíců mě to čeká taky.
  Neuvěřitelné, jak se člověk změní. Jak ho i ten blog může změnit. A vždycky je fajn ohlédnout se na ty začátky a zavzpomínat, jaké to bylo tenkrát.

 10. Gratulace 🙂 Já už se na blogu pohybuju taky okolo 5 let. Ale z prvního blogu mě vyhnali přátelé a druhý zmizel po nasrání Standy.
  Je to zvláštní, ale nejstarší vzpomínka na tvůj blog je jakýsi článek o rodění děcěk ve zkumavkách a homo horroru 😀

 11. [21]: hodně starý článek, od něj jsem ušla pořádný kus cesty, ale i tenhle vývoj má poŕád v archivu svoje místo, nestydím se za své začátky:)

  Jinak všem moc děkuju, překvapilo mě, kolik z vás má blog stejně ne-li déle něž já, je to supr, že je nás tady tolik blogových veteránů:) A Alue, asi nás osvítilo něco seshora ve stejnou dobu, docela sranda, že?:)

  Btw. víte, že jsem první články napsala ještě o něco dříve, ale už jsou dneska smazané (byly to jen obrázkové galerie)? Takže je dost možné Aluš, že jsme začali v úplně stejný den:D

 12. Napsala jsi to tak krásně, že jsem se skoro rozbrečela. Jsem ráda, že ti blog vydrřel tak dlouho a že ho máš ráda, jde to z článku poznat. Já mám blog taky ráda a taky bych ho za nic nevyměnila, ale mám ho zatím jen dva roky, snad taky vydrží víc. Jinak ta návštěvnost mě uplně vyráží dech, wow, ale vím, že to není všechno, ale jen číslo na TOPlistu, ale i tak je dobré mít hodně čtenářů. Čte se to tu dobře, ráda se sem někdy vrátím! Vše nej 😉

 13. Páni, gratuluju. Je jen pár blogerů, kteří vydrželi takhle dlouho na jednom internetovém písečku. Proto ti přeju, ať máš čím dál víc stálých čtenářů, ať se ti počet komentářů neustále zvyšuje, ať tě internetových blbečků, co nejméně navštěvuje a ať máš pořád, co psát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.