Oznamování a restování

Jestli jste se lekli, že se bude tepelně upravovat maso, tak se neděste. Nebudeme restovat steaky, ale dohánět resty, tedy nevyřízené věci. A taky pro vás mám pár oznámení, která byste si neměli nechat ujít. Tak pojďme pěkně na to:)

Rubriky
Možná jste si toho všimli, možná ne, protože část změn provedu teprve dnes. Ale většina je už hotová a tak: Všechno, co bylo v rubrice Magie a mystika jsem přesunula na Posla světla (kdo ty stránky ještě neznáte, odkaz tady). Některé články (konkrétně ty o „magických“ zvířatech) najdete v rubrice Záhady a tajemno.
Vtip je ale v tom, že ty články z tohoto blogu nezmizely – i když totiž smažu celou rubriku, články bych musela mazat po jednom a to bych se s prominutím zbláznila, hledat je v administraci a mazat a mazat a mazat… takže na blogu stále jsou, najdete je v archivu nebo když použijete vyhledávání dole v menu, ale na Poslu světla jsou „uskladněny“ přehledněji v rubrikách, takže doufám, že informace o magii budete vyhledávat tam:)
Jinak některé články z rubriky „svět podle Lúmenn“ byly přesunuty do „útržky z Lúmennčina života“ a pro tuto rubriku taktéž vymýšlím nov název. Přece jen je to něco jako můj deníček, takže to nejsou jen útržky ale docela celistvý obraz. Ale to budu muset ještě nějak vymyslet:)
Design
Jistě jste si všimli, že jsem včera změnila design. I když změna to je jen maličká:) Blíží se nám vrcholné období podzimu, říjen se chýlí ke konci a brzy tu máme Samhain, konec kelstkého roku a jeden z nejvýznamějších pohanských svátků. Většině světa je známý pod anglickým pojmem „Halloween“. A právě v duchu tohoto svátku se tu objevilo záhlaví a obrázky v horním boxu. Až se nám ke konci nachýlí listopad, očekávejte zase spíš vánočnější výzdobu:)
Novinky
A protože se neustále snažím svůj blog zkvalitňovat, aby vám pořád přinášel něco nového, můžete teď v menu najít i aktuální hlody z mého života, to co mě zaujalo nebo se mi honí hlavou. Na začátku nového týdne vždy „glosy“ uložím do týdenních aktualit, takže to slouží nejen pro vaše obohacení, ale i kvůli tomu, abych se po čase mohla kouknout zpět a podívat se, co mě napadalo ten který den.
Tenhle nápad jsem si vypůjčila u Kermisee na blogu, za což jí moc děkuju a snad se na mě nezlobí:)
Tohle bylo oznamování a teď přijde ono zmiňované restování:)
Bels mě požádala o meditační hudbu – písničky z Vílí zahrady. Takže je máš na úschovně (uschovna.cz), kde si je můžeš vyzvednout pod kódem Uschovna4ae14f45e011036. Učiň tak prosímtě co nejdřív, nechají je tam jen 24 hodin;)
Foxiss mi psal na Poslu světla dotaz na nějakou knihu. Nechci zaplňovat celý článek tím, že jsem ji nečetla a neznám ji, takže jsem čekala na to, až se zeptá někdo další a spojím to do jednoho. Zatím se tak nestalo a tak ti odpovídám tímto způsobem:)
Bels Revenge mě a Finna žádala o podpis naší suprstárové hvězdy Finna. Nechtěl psát podpis na nějaký cár papíru ale nefunguje nám doma tiskárna, aby mohl vyjet svou fotku, tak buď tak hodná a ještě chvíli vydrž, než tenhle problém vyřešíme;)
Jenova jistě čeká na svou odpověď v rubrice „vy se ptáte, já odpovídám“ a tak jí jen chci říct, že během dneška se dočká.
No a teď ještě jedna omluva a jedno poděkování na závěr:
Omlouvám se všem spřáteleným stránkám, že je nekomentuju tak často jako dříve. Je vás přece jen už kolem čtyřicítky a takové množství stránek nestíhám projíždět denně, ba dokonce ani týdně. Když si ale u vás nějaký článek přečtu, z 95% ho taky okomentuju, takže se nebojte, že u vás slídím a při tom na komentování kašlu. Vím jak jsou komentáře pro autora důležité, i kdyby to mělo být jen „četl/a jsem, ne/líbilo se“, protože chce vědět, kolik lidí to četlo a taky co na to říkají.
Takže milí blogoví kamarádi, je vás strašně moc a tak se nezlobte, že vy mi třeba komentáře píšete každý den a já vám jednou za čas. Je vás prostě hodně a já nikoho nechci šidit:)
No a poděkovat vám chci (už zase:)) za to, že tyhle stránky navštěvujete a píšete sem komentáře. A nejen za to. Posel světla, kterého jsem minulý měsíc naplno rozjela, se taky těší vysoké návštěvnosti (na to, jak je to zatím mladá a i relativně prázdná stránka, je 50 návštěvníků denně úplně nádherný výsledek, stejně jako tolik komentářů, kolik si tam denně čtu;)). Takže za to všechno vám chci poděkovat, ani nevíte, jak moc si vás všech vážím a jak jsem ráda, že moje práce má tak úžasnou odezvu od takhle skvělých čtenářů:) Vím, že vás chválím možná až příliš často, ale pochvaly není nikdy dost, zvláště té zasloužené:)
S úsměvem a přáním hezkého dne vaše Lúmennka:)

13 komentáře “Oznamování a restování

 1. lúmenn, troufám si jménem (ne-li všech, tak aspoň většiny) čtenářů: díky tobě 🙂 za oba dva blogy, a zvlášť ten posel světla je mi osobně poslední dobou opravdu velikým přínosem 🙂

 2. Helloween design je překrásný:)ale poděkovat chci taky spíš já Tobě. V mém časovém presu, permanentním stresu a ve společnosti lhostejných, protivných lidí mám tendenci na tenhle blog trošku utíkat. Přečtu si něco inteligentního a (ve většině případů) optimisticky zbarveného – a je mi o něco lépe, přičemž to nezabere moc času (čtu poměrně rychle:D), takže si ještě klidně (s lepší náladou) můžu zpracovávat maturitní otázky, učit se je nebo psát anglické texty na FCE nanečisto (a nemyslet na blbý žvásty a připomínky našeho rodilého mluvčího..ehh:/).
  Takže – díky Ti, Lum:)

 3. No jo, změny designu jsem si všimla, já radši dušičky, než Halloween, jsou věci ve kterých jsem do jistý míry patriot. :-)) Pořád u mě vítězí na plný čáře spíš ten Helloween s E (hudební skupina, kdyby náhodou někdo netušil) :-)))

 4. Mooooc děkuji za víly =) už je mám stažené a hrajou mi tu 😉
  Jinak musím pochválit design, Halloweenská atmoška jak vyšitá.=)
  Joo a Bels Revenge bude mít podpis naší hvězdy Finna?? Já chci takýýý!! =)

 5. Také se mi líbí nový design :o) No jo Samhain :o) můj nejoblíbenější svátek :o) Také nějakou menší změnu na blogu chystám…

  Lúmenn … jééé já chci taky podpis … plís :o) akorát jestli bych si mohla vybrat, tak bych chtěla tu fotku co jsi tady kdysi měla pod menu…jak tam byl Finn takový zasněný o něco opřený (asi strom nebo tak nějak) moc si ji nepamatuju, protože jsem vždycky koukala na něho a ne na to co je vedle něho nebo za ním :o)))) hehe stydím se :o)) … no jo, dlouhovlasí tmavovlasí týpci to je moje :oP Ještě, že tvůj blog nečte můj přítel…ten by mi dal :oP Tak mě napadlo, nemáš tiskárnu se skenem? že bys oskenovala fotky s Finnovým podpisem a my bychom si to pak mohli stáhnout do svého PC :o))) no nic, to byl jen takový menší postpubertální nápad :o)))

 6. Sakra sakra, s takovou asi budete muset Finnovi zařídit autogramiádu 😀 Nebo alespoň koupit tiskárnu 😀 To víte už je slavný, nehledě na to, že je to typ mnoha děvčat :DD

 7. Jsem ráda, že moje mylšnekové pochody (z kterých mimochodem vznikla i denní aktualizace – kterou já musím doplnit) jsou k užitku nejen mě 😉
  Změny jsou, zdá se mi velmi povedené…akorát tedy nevím…ale Posla asi budu číst vždy jen o velkých prázdninách, jelikož projíždět dva tvé blogy, s přísunem neuvěřitelným počtem článků se mi zdá nemožné :D.
  Ale čas si určitě vyšetřím 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.