Minulost a budoucnost tohoto blogu

Tak jsem si pro zajímavost udělala takový exkurz do minulosti tohoto blogu a připravit ochutnávku z jeho budoucnosti – a kdo chce, může se připojit:)

Blog byl založen 25.srpna 2006, tehdy ještě pod názvem Dark and bloody blog (ano ano, byla jsem dárkulín jaxviňa:D). Layout byl červenobílý, hodně jednoduchý, bez použití obrázků, prostě skoro základní blogový. První zveřejněný článek byla báseň s názvem Tobě a básně vyplňovaly obsah blogu prvních pár měsíců jeho existence. Sekundovaly jim pouze obrázky a já si nějak nemohla vybrat, o čem blog vlastně bude. Tehdy jsem totiž ani nevěděla, kdo jsem vlastně já.
Následující rok a půl blog docela strádal, přibývaly průměrně tak dva tři články měsíčně, většinou moje tvorba, zajímavé obrázky a citáty. Někdy v půlce roku jsem změnila layout na modrobílý a blog nesl název Dancing in the midnight sun. Pod menu a záhlavím byly hvězdy, vprostřed stránky zářil úplněk. Taková příjemná melancholie noci.
V prosinci 2007 jsem se odmlčela, na blog nebylo moc času, chodila jsem na vysokou, denně dojížděla do Olomouce a měla dost jiných zájmů. V březnu ale přišel zlom, kvůli bandě debilků z hofylandu, kteří mě nominovali na blbku měsíce. Nikdy jsem nepochopila proč, ale tenkrát mě to docela vzalo. Bylo to v době kdy jsem soutěžila v Miss metal a oni použili moje fotky a můj článek o dárkulínech, aby dokázali, že jsem nechutná pozérská gothička a vůbec – nebylo to moc příjemné. Denně jsem nacházela na blogu nové komentáře „špinavá gothka smrdí“ a „jdi se podřezat a neotravuj nebo tě můj pes opíchá do prdele, já bych se tebou nešpinil“ apod. Dneska už samozřejmě vím, že ze zakomplexovaných chudáčků skrytých za anonymitou si nemám nic dělat a taky se podle toho řídím, ale tentkrát mě to dohnalo až téměř ke zrušení blogu. Měla jsem k němu ale jakýsi citový vztah a tak ačkoli jsem na něj už nepsala, nezrušila jsem ho. Chvíli jsem měla web na e-stránkách, ale jejich služby se s blog.cz nedají srovnat.
Záhlaví z prázdnin 2008
Mezitím se mi to v hlavě urovnalo, v mém životě se děly převratné změny (konec se žurnalistikou, nástup do práce atd.) a o dva měsíce později, v květnu 2008 jsem se zase k blogu vrátila.
Červen 2008 byl velkým zlomem v jeho existenci, mnohé články jsem začala dávat i na cavern a věnovala jsem se hodně psaní o gothické subkultuře, čímž se mi také zvedla návštěvnost na do té doby pro mě nepředstavitelná čísla. S odstupem vidím, že mnohé mé názory byly v té době zkreslené a nedokonalé, ale nelituju toho. Každý člověk potřebuje vývoj. Touto dobou se zase změnil layout, bílo modré ladění zůstalo, ale upravila jsem menu i záhlaví.
Od srpna 2008 jsem na blog začala přispívat opravdu ve velkém. Dvouleté narozeniny jsem nijak neoslavila, vlastně jsem si je uvědomila až po pár měsících, ale zato jsem blog opravdu rozjela. Článků i návštěvníků přibývalo bleskovým tempem. Na podzim se opět změnil layout a to do hnědo-červeno-černo-bílého ladění ve stylu starých filmů a s citáty s písně Twisted mind, jak si možná ještě vzpomínáte.
Záhlaví z loňského podzimu
Záhlaví na začátku roku 2009
Layout se v posledních měsících změnil ještě dvakrát, ale barevné ladění, jaké vidíte i teď, zůstalo stále stejné a mě zatím nejvíc vyhovuje. Kromě toho se změnilo menu, přibyly nové rubriky a hlavně v prosinci 2008 Lúmennka onemocněla a od té doby leží doma. Tedy ne přímo ležím, ale díky své páteři nejsem schopná dělat skoro nic, aniž by se mi nezačala točit hlava a neměla jsem bolesti v zádech. A právě psaní mi tohle nepříjemné období dost zpříjemňuje – snad i proto počet článků v posledních třech měsících atakoval stovku. Píšu jako o život – protože mě to baví a protože to baví vás:)
A teď pro zajímavost pár čísel:
Blog existuje (zaokrouhleno): 990 dní
Zveřejněné články: 488
Nejvíce článků v měsíci… březnu a únoru 2009 – 99 článků
První komentář napsán: 12.10.2006
Návštěvnost za rok 2007: 2814 lidí
Návštěvnost za rok 2008: 13 793 lidí (to je skok, co?:) )
Návštěvnost za prozatím tři a půl měsíce roku 2009: 9760 lidí
Celková návštěvnost k dnešnímu dni: 26 367
Tak to bychom měli minulost, ale v názvu tohoto článku je i slovo budoucnost. A na tu se budu ptát vás, moji nejdražší čtenáři:). Jisté je, že blog dále budu plnit svými názory a postřehy a samozřejmě svojí prozaickou i poetickou tvorbou. Svou tvořivou troškou do mlýna přispěje samozřejmě i Finn, který se od tohoto měsíce stal tak trochu mým pomocníkem v plnění blogu články a já mu zase pomáhám s tím, aby jeho články byly čteny.
Jenomže tvorba a názory mi nestačí a se svou zázračnou schopností napsat třeba 10 článků denně potřebuju svou tvůrčí energii někde vybít. Vyjádřete se prosím v anketě popřípadě i v komentářích, jak zaměřené články byste na těchto stránkách uvítali.
Děkuji za vaši přízeň a doufám, že si ji zachovám i nadále. Věřte, že kvůli vám všem, co píšete komentáře a čtete můj blog vím, že má cenu, abych trápila klávesnici a svou mozkovnu a že jsou lidi, které moje tvorba baví. Ještě jednou díky všem. Lúmenn (a Finn:) )

6 komentáře “Minulost a budoucnost tohoto blogu

  1. Asi budem odveci ale mne sa moc páčia tvoje vlasy a ich farba 🙂 a je vidieť že máš dočinenia so žurnalistikou-píšeš s úžasným nadhľadom aký by som ja nedokázala nikdy mať.

  2. Wow, taková dlouhá historie..x) Doufám, že jednou budu moct napsat podobné vzpomínky na svůj blog..x) A rozhodně tu chybí hudba!x) Ne přímo chybí, ale mohla bys tu psát víc recenzí, hudebních článků, ukázek, textů a podobně.. To by fakt bodlo.x) Záhadné, mystické, tajemné a poetické už to tu je dost – chce to rozjet nějakou pořádnou vypalovačkou!xDD x)

  3. Potlesk.Tak dlouho mý blog.  🙂 no newim kdy si tě na icq přidám něak mne to blbne.Jinak to dneska nestihnu zmněnit (ten odkaz v menu) ale určitě to napravím. 🙂 jinak super článšk. Zatím.

    Crow.

  4. Obdiv k tvému blogu jsem již vyjadřovala vskutku mnohokrát,takže myslím,že to tentokrát nechám bez komentáře 🙂 Jinak uvítala bych více článků o hudbě či gothice 🙂

  5. Lúmenn moja, v tej ankete chýba možnosť "o všetkom vyššie zmienenom" 🙂 máš (resp.máte) fantastický blog, tlieskam k návštevnosti (ale ja ťa dobehnem, hehe :D) a k výdrži pracovať na ňom už tri roky… a tie nové články každý deň, to je pre mňa obrovská záhada 😀 nepodelíš sa s nami o prameň tvojej inšpirácie?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.