Lúmennčin blog na facebooku

Nevím, zda se to už doneslo ke všem, že Lúmennka stvořila pro svůj milovaný „blogíseQ“ stránku na sociální síti, jež ovládla naše (ano, bohužel už i můj) životy. Vzhledem k tomu, že já na tuto stránku neustále zapomínám, tak přináším tuhle „novinu“ s vééélikým spožděním:)
Každopádně, ať to nezdržuju dlouhými řečmi, jsem frí, kůl a in, mám tedy svoji stránku na FB a pokud se chcete stát jejími fanoušky a občas (nikoli pravidelně) se dozvědět o nějakých těch novinkách tady na blogu, můžete tak učinit ZDE. A nebo si do googlu zadejte Lúmenn a ono se to tak nějak najde samo:) Konec hlášení, pokračujte v činnosti:) Howg:)

25 komentáře “Lúmennčin blog na facebooku

  1. Lúúúúmenn? Vážně? 🙁 Chjo.
    Nejsem frííí, nesem kchůůůl a jsem aut, takže FB nemám, neovládá můj život, atd. Je to jednoduché, stačí nechtít a jednat  podle toho.
    Já raději budu novinky čekovat hezky po staru, u Tebe na blogu. RSS je už příjemným zjednodušením…

  2. Božínku, abyste se z toho vašeho vymezování vůči FB neposr.. Je vážně strašně "hustý" a "osobitý" ho nemít. Přestaňte už konečně řešit to, jak nejít s davem a radši se zabývejte jednoduše tím, co pro vás, a jen pro vás JE přitažlivé a užitečné a co NENÍ. Život bude najednou o mnoho jednodušší a hezčí.

  3. FB může být někdy užitečný pro propagaci, z tohoto důvodu ho třeba mám i já. A dozvím se také o více akcích… Takže každému podle vkusu… Už se jdu přidat. 🙂

  4. [1]: to byla samozřejmě nadsázka:) Víš co, jsou tam skoro všichni mí kamarádi a bez fb bych se nedozvěděla o nových akcích, nemohla bych se dívat na fotky z akcí, kde jsem byla a nemohla bych jednoduše kontaktovat svoje přátele bez utrácení za smsky. Má to i své nevýhody, to bezpochyby, ale výhody pro mě v současnosti převažují

  5. [5]: Tak jsou naprosto tupí a patří jim to, s prominutím. Taky mě to ostentativní vymezování se proti FB už notně zvedá ze židle. Nikdo nikomu pistoli u hlavy nedrží, aby ho donutil trávit dny a noci na FB. Lidi, trochu přemýšlení, nežerte to tak. Ani existenci na FB, ani neexistenci tamtéž. Je to jenom obyčejná stránka a jestli nás na ní něco žere, děláme si to sami, ona za to nemůže.

  6. [4]: Uf, to je dobře. 🙂 Člověk ohledně tohohle nikdy neví.
    Víš, argument „jsou tam (skoro) všichni, tak tam jdu taky“ je stádovitost. Neber si to zle, nejspíš to pro Tebe má asi nějaké výhody, ale to už je lepší říct, že to takhle chceš. Protože Tě znám a nevěřil bych tomu, že se u Tebe projevuje stádovitost, protože dobře vím, že ne.
    S tím FB je to takový začarovaný kruh, mi přijde. Všichni jsou na FB, protože jsou všichni na FB.

  7. [7]: Já je chápu. Lidi mají třeba nějaké své zásady a tak. Něco se objeví, oni řeknou "já nikdy" a pak se toho drží. To znám i u sebe, sice ne u facebooku, ale u něčeho jiného.
    Musím říci, že ve fb také vidím spoustu výhod, ne že bych ale byla tak nadšená, jak často ho musím využívat.

    [8]: Je tam spousta lidí, co se stáda nedrží. Nevěřil bys tomu, jak je to dobré na šíření některých myšlenek "proti stádu".
    Mimochodem, myslím, že ses někde zmiňoval, že máš G+ … kromě toho, že tam zatím nejsou všichni, to asi takový rozdíl nebude, ne?

  8. [9]: Však jo. Šmarja, já to zase blbě napsal. S tím mám problémy pořád. Jasně, chápu, že tam jsou i exoti, které bych shledal zajímavými, co mají ke stádovitosti daleko asi tak, jako tahle civilizace k mezihvězdnému cestování, ale prostě ta většina je poměrně…většinová. 😀
    Na šíření myšlenek to je jistě dobré, o tom žádná, ale to de facto každá sociální síť s hodně velkou návštěvností.
    Jj. Na G+ je jen málo lidí, za což jsem rád, ale myslím, že tam rozdíl je. O FB vím už jen z doslechu, ale i tak mi přijde, že to bude přehlednější. I tak by to chtělo zapracovat na víc nastavení…
    Zajímavostí ale je, že některé věci, co G+ představil, se posléze začaly objevovat i na FB.

  9. [9]: FB mi připadá v mnoha směrech užitečný, je skvělý pro komunikaci a sdílení informací. Nepodporuju prostě komunikaci o kravinách a sdílení pitomostí, jak jednoduché. 🙂 Taky se mi to nelíbí, ale dělat mě to nikdo nenutí.

  10. [8]: no na jednu stranu je to stádovitost, ale na stranu druhou – jak jinak se zkontaktovat se svými kamarády? Icq už nikdo nepoužívá, e-mail je naprd, protože pamatuj si a posháněj si všechny adresy a mobil zase stojí peníze. A když chci dát vědět o akci třiceti kámošům, tak prostě vytvořím event na FB a mám to během pár minut hotovo. Tady nejde ani tak o stádovitost, jako spíš o pohodlnost. Ale FB využívám jen jako komunikační médium, nebaví mě moc psát statusy a kromě vtipů nečtu ani nijak zvlášť statusy ostatních, prostě využívám chat a události, občas mrknu na fotky a naprosto nesnáším veškeré aplikace typu FarmVille a podobně, to se mi vaří krev když vidím, jak u toho lidi tráví hodiny času

  11. [15]: ICQ už nikdo nepoužívá…jo, a hádej proč? Protože si zase každý řekne, že ICQ nikdo nepoužívá a jde na FB. Je na místě si uvědomit, že tu je možnost volby. Mail je náhodou nejlepší. A pokud TI jde konkrétně o blog, je tu RSS. Mobil stojí peníze? Ale ne. Jde to zadarmo. SMS brány. Neplatit jim za to, protože proč jako?
    Jo, pohodlnost, to je to slovo. Proti tomu se bojuje špatně.

    [13]: Doopravdy se musíš ptát? 🙂

    [14]: Jo, to je možné. Navíc tu taky existuje teorie jediného správného řešení.

  12. Jinak bych se neptal. Zkrátka, "antifejsbůkářství" mi připadá jako puberťácká póza. Normální vyspělej člověk dokáže nezávisle vyhodnotit, jestli mu to prospívá nebo naopak spíš ubližuje a na základě toho si tam ten profil založí/zachová nebo nezaloží/zruší. Ale ohlížet se na to, jestli je něco většinová záležitost nebo není je přeci nelogický a pitomý. Stejně tak přirozeně odsuzuji i bytí na FB hlavně kvůli tomu, že to dělají všichni. Je to totéž.

  13. [17]: Jo, antiFBčkáři mají k póze docela daleko.
    Jako normální vyspělej člověk (abych citoval) jsem vyhodnotil, že FB je zlo. Měl jsem k tomu dostatek informací. Pak ještě jistí méně inteligentní uživatelé FB, to je rovnou mor.
    Jako pokud nějaká sociální síť vytváří stínové profily, lže o soukromí, krade hlupákům data, tak se asi nejedná o nic dobrého.

  14. [21]: taky hodně používám e-mail, ale třeba pro komunikaci "tváří v tvář" je naprosto nevyhovující – jak si chceš s člověkem virtuálně pokecat, anbiž by sis zababral schránku jednoslovnými odpověďmi na něž musíš čekat?

  15. [21]: Eh, ještě jsem se nesetkal s tím, že by někdo nepoužíval e-mail, vždyť je to naprostý standard elektronické komunikace.. jak v pracovní, tak i soukromé sféře. Ale jestli fakt takové lidi znáš (a zároveň mají počítač a připojení k inetu), tak to je tedy opravdu síla 😉

  16. [24]: špatně jsem to vyjádřila – ne že by e-mail nepoužívali vůbec, ale svoji schránku kontrolují třeba jednou týdne nebo i méně často a s takovými lidmi je pak komunikace přes mail obtížná. Tedy nikoli nepoužívají, ale používají zřídka, omlouvám se za špatnou formulaci:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.