Tak konečně něco dobrého od našich politiků

Dnes jsem se dočetla, že ministr Bursík chce zrušit bezplatné rozdávání plastových tašek v supermarketech. Chlape, máš u mě bod.
Nikdy jsem totiž nepochopila, proč tam ty tašky rozdávají. Odmalička jsem byla zvyklá na rovnici jdu do obchodu = vezmu si tašku. S plátěné se sice později stala plastová, ale to nic neměnilo na tom, že ať jsem šla do večerky pro rohlíky nebo jela s rodiči na týdenní nákup do Tesca, vždy jsme měli dostatečnou zásobu tašek do nichž jsme nákup umístili.
Proto jsem užasla nad rodinkou s pěti dětmi, která si přivezla k pokladně dva přetékající košíky a celý ten meganákup narvala asi do třiceti plastových minitaštiček z Tesca. Nejen, že se jim musela polovina tašek roztrhnout už při nakládání do auta, ale živě jsem si představovala, jak úžasně ekologicky doma zmuchlají ty tašky do hnusné hory plastů a hodí do koše. Nebo ještě lépe – do tříděného odpadu a pochvalují si, jak hezky chrání přírodu.
Takže, pane Bursíku, konečně jste mezi milionem nesmyslných opatření vymyslel taky něco užitečného. Nikoho nezabije, když si na nákup do supermarketu vezme své vlastní tašky – které budou pevnější a bude je používat opakovaně. Pro rychlé nákupy, kdy člověk jede z práce nebo si v blízkosti obchodu vzpomene, že něco zapomněl, je samozřejmě možnost si tašku koupit, ty tři koruny nikoho nezabijí.
Ovšem, jak jsem zjistila v diskuzích, lidé se tomu brání zuby nehty. Nevím proč. Nechápu tu lidskou nadutost, která brání podnikatelskému páprdovi v obleku za X tisíc donést si vlastní tašku do obchoďáku nebo si ji přinejhorším za pár korun koupit na místě. Ne. Jako občan mám právo na tašky zadarmo a budu se o ně rvát i kdyby se celá planeta měla rozpadnout a my všichni se měli udusit zplodinami ze spálených plastů.
Mě je zákon ukradený, nějak jsem za těch pár let, co u nás stojí nadnárodní řetězce super/hyper/megamarketů nestačila na tašky zdarma navyknout. Ale co vy a problém tašek zdarma?:)

11 komentáře “Tak konečně něco dobrého od našich politiků

 1. No, my si tašky nosíme z domova a z obchodu si je bereme domů do zásoby…Jinak je mi todle přece jen trochu jedno. Jestli tam budou, při našem nedostaku si jednu dvě či tři vezmeme, jestli ne, tak to přežijem a vezmem si vlastní…

  Teď nad tím přemýšlím a shoduju se s tebou. Lidé ty tašky většinou vyhodí a je to zbytečné plítvání.

 2. Mě to nijak netrápí, akorát my jsme to  vždycky využili tak, že jsme si těch tašek nabrali několik a pak je použili i na další nákupy a pak taky namísto pytlů do odpadkového koše – výhoda je, že jsou zdarma a ne z tak tenkého materiálu, jako ty pytle do koše, co se prodávají.

 3. Igelitky používám a důkladně shromažďuji a nosím do tříděného sběru. Vadí mi, když mně nebo soukromým firmám hodlá nějaký bursík nařizovat, jak smím žít, pracovat, obchodovat… Příští totalita bude zelená 🙁

 4. Já byla odmalička zvyklá na rovnici – jdu do obchodu pouze s penězi, nebot tašku mi tam přece dají…

  Díky tomu jsem včera pěkně narazila. Peníze na nákup jsem měla spočítané do haléře přesně, ale při výpravě do obchodu (moc často tam nechodím) jsem si zapomněla vzít tašku, takže jsem pak měla trošku problém všechny ty potraviny pojmout a donést domů….

  Fakt krása… Už tam nevlezu – určitě si mě tam totiž zapamatovali, jak se snažím pobrat chleba, housky, jogurty, sýry, salámy a tyčinky pouze do svých rukou….

 5. Ještě že nenechá zpoplatnit obchodem vyhozené krabice od potravin, protože to už bych bych si fakt nedokázala představit, jak by naše rodinka pobírala naše velikánské víkendové nákupy…

 6. Jo tak za to má u mě body klidně i dva. U nás doma se o igelitky stará zvlášť pěkně taťka, vydrží hrozně dlouho nositelný. Ale hlavně, jsou opakovaně používaný. A jejich počet se nerozšiřuje. a basta.

 7. nesluduju moc ty politické zákony a podobné koniny, takže se mi nebudete nidko divit, že tohle by mě nikdy nenapadlo…ale ano, je to dobře vymyšlený…od doby co jsem dostala novou brašnu, která je malá na nošení do školy, chodím do obchodu jenom s ní…aspoň můžu frajeřit xD

 8. já s ním souhlasím. Jelikož nemáme auto, chodím/e na nákupy pěšky, takže vždycky tašku nebo bágl s sebou. Je pravda, že žádné obrovské nárazové nákupy neprovádíme, ale nedokážu si představit, jak nesu ten kilák zpátky domů nákup v 10 malých (kupříkladu hypernováckých) igelitkách, které mají navíc tendenci se po trošku větším zatížení protrhávat. A když ještě vidím, kolik ostatní spotřebují igelitek na to, aby donesli nákup těch pár metrů k autu (čímž využití tašky většinou končí, jsem jednoznačně pro tenhle zákon.

 9. No jo, koukám, že vyrůstáš v podobný rodině jako já a s shoduju se s hodně názorama, cos už napsala (projela jsem eště pár článků výše.) Líbí se mi, že sem ty názory píšeš. Ale k těm taškám…taky moc nechápu ty igelitky a celkem mě zarazil komentář č.5 aneb zelená totalita.

  Jůůů a teď uplně mimo mísu, koukám, že tu máš v menu text z Twisted Mind, to je suprová písnička a vůbec celý album, i když už to neni taková klasika jako ty dvě předchozí. Ty jo, už jsem si to dlouho nepustila, viva la Avantasia!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.