Proč se bát islámu?

Včera jsem u Siriuse na blogu nalezla zajímavý odkaz na stránky, kde je kompletní znění islámského práva, zvaného šaría. Začetla jsem se do něj a oči mi přecházely. Vybrala jsem pro vás ty nejzajímavější a pro evropskou společnost nejnepochopitelnější zákony muslimů. Jsou doplněny o mé poznámky a vysvětlení, přece jen text je docela složitý (btw. moc děkuju za inspiraci, Siriusi:) ):
Manželství
– muž, který si chce vzít ženu, by měl shlédnout její obličej a ruce (protože obličej naznačuje její krásu a ruce pevnost jejího těla) před tím, než se s ní zasnoubí, i když mu k tomu žena nedá svolení. Pokud není možné, aby se na ní šel podívat, může poslat spolehlivou ženu, aby se na ní podívala za něj, protože taková žena si pravděpodobněji všimne více věcí, než on, a může mu jí popsat.
(Takže muž klidně nemusí ženu, kterou si bude brát za manželku před svatbou ani vidět, ani s ní mluvit – prostě ji vůbec nemusí znát.)
– je nezákonné, aby se muž díval na ženu, která není jeho žena nebo jedna z jeho příbuzných, které si nemůže vzít, ačkoliv to se netýká jejího hlasu, jehož poslouchání není nezákonné za předpokladu, že pokušení je nepravděpodobné. Většina učenců prohlásila, že je nezákonné, aby žena opouštěla dům bez obličeje zakrytého závojem, ať už existuje možnost pokušení nebo ne. Pokud existuje možnost pokušení, učenci jednohlasně souhlasí, že je to nezákonné, a pokušení znamená cokoliv, co vede k pohlavnímu styku nebo k jeho běžným předehrám. Tam, kde je dívání se nezákonné, je nezákonné i dotýkání.
(Tento zákon prý chrání ženy – hahaha. Ve zkratce to znamená, že muž se nesmí dívat na ženu a naopak, pokud existuje možnost, že spolu mohou mít pohlavní styk. Stejně tak se muž nesmí ženy dotknout a to ani když jí podává ruku(!) na uvítanou.)
Koho si to vlastně beru, tati?

– muž se může dívat na svojí ženu a opačně včetně její nahoty, ačkoliv je považováno za nepřístojné, aby se muž nebo žena dívali na genitálie toho druhého.
(To musí být skvělý sex, když se nemůžu ani kouknout na intimní partie svého muže;) )
– žena nerozhoduje sama za sebe, ale má vždy opatrovníka (tím je její otec, dědeček, bratr atd., pokud nemá žádné mužské příbuzné pak úředník). Jediní opatrovníci, kteří jí mohou přinutit si někoho vzít, jsou otec panenské nevěsty nebo otec jejího otce, přinutit znamená provdat jí za vhodného ženicha bez jejího souhlasu. Pokud je nevěsta panna, otec nebo otcův otec jí může provdat za někoho bez jejího svolení, ačkoliv je doporučeno o její svolení požádat, pokud již dosáhla puberty. Mlčení panny je považováno za souhlas.
(Je doporučeno o svolení požádat, super. Ale tatínek přece vždycky ví, co je pro dcerušku dobré, že?)
– je povinností ženy umožnit okamžitě svému manželovi mít s ní sex, pokud:
a. jí o to požádá;
b. jsou doma
c. je schopná ho fyzicky podstoupit.
Muž by se měl milovat se svojí ženou jednou za každé čtyři noci, protože počet žen, které může mít, je čtyři, a muž může čekat takto dlouho, ačkoliv by se s ní měl milovat více nebo méně častěji než takto, podle toho, kolikrát potřebuje, aby zůstala cudná a bez touhy po tom, protože je povinností manžela, aby jí umožnil zůstat cudnou
(Takže ženuška musí roztáhnout nohy kdykoli manžel chce a on se za odměnu postará, aby se jí to co nejmíň líbilo a tím chrání její cudnost. Nejsou ti muslimové úžasní?!)
– manžel má právo na to praktikovat přerušovanou soulož při milování se svojí ženou ačkoliv je lepší, pokud tak nečiní
(A ani tuhletu antikoncepci nepovolují všechny muslimské školy. Jakákoli jiná antikoncepce je přísně zakázaná.)
Je nezákonné, aby si muslimský muž vzal:
1. zoroastriánskou ženu;
2. modloslužebnici;
3. odpadlici od islámu
4. nebo ženu, jejíž jeden rodič je Žid nebo křesťan a druhý zoroastriánec.
5. Stejně tak je nezákonné, aby si muslimský muž vzal ženu, která není muslimka, křesťanka nebo Židovka; ani není zákonné nebo platné, aby si muslimská žena vzala kohokoliv jiného než muslima.
(Takže muslim si může aspoň trochu vybrat, muslimka má prostě smůlu.)
– muž může povolit ženě opustit dům kvůli vzdělávání se ve svatém zákonu, kvůli vzývání Alláha, aby navštívila přítelkyně, nebo aby šla na jakékoliv místo ve městě. Žena nemůže bez manžela opustit město, aniž by jí doprovázel manžel nebo příbuzný, kterého si nemůže vzít, pokud není cesta povinná, jako hadždž. Je nezákonné, aby cestovala za jiných okolností a je nezákonné, aby jí to manžel povolil.
(To se mi fakt líbí, muž může ženě povolit opustit dům, ale nemusí. Ale v žádném případě ji nesmí pustit z města. Samozřejmě, že je to na ochranu žen! Vy to nevidíte?)
„Proč máme ty závoje?“
„Aby nás chránily před chtivostí a tužbami mužů!“
„Jako před sexem? Ale ten je příjemný, ne?
„Prostopášná odpadlice!!!“
1. Muž i žena mají povinnost chovat se k sobě laskavě;
2. Není zákonné, aby žena opustila bez povolení manžela dům, ačkoliv tak může učinit v případě nutnosti. Stejně tak nemůže žena povolit někomu vstoupit do domu svého muže, pokud s tím on nesouhlasil, ani svému příbuznému, kterého si nemůže vzít. Stejně tak nemůže být sama s mužem, který není členem rodiny, a to za žádných okolností;
3. Je povinností ženy poslouchat svého manžela a stejně tak mu umožnit úplný sexuální požitek ze své osoby. Je povinností manžela umožnit jí zůstat cudnou a svobodou od touhy po sexu, pokud je toho schopen. Není povinností ženy, aby svému muži sloužila; pokud tak činí, je to dobrovolný skutek;
4. Pokud žena nesplní jednu z výše uvedených povinností, je označena za „vzpurnou“ a manžel podnikne následující kroky, aby situaci napravil:
a. napomenutí a ponaučení, tím, že jí vysvětlí protizákonnost její vzpurnosti, její škodlivý efekt na manželský život a tím, že si vyslechne její názor;
b. pokud napomenutí nepostačuje, přestane s ní spát, čímž se oba naučí, jak se navzájem potřebují
c. pokud není zdržování se od ní účinné, má povoleno jí udeřit, pokud věří, že jí to přivede na správnou cestu
(Raději bez komentáře…)
Nejkratší doba trvání těhotenství ze kterého se narodí živé dítě je šest měsíců a nejdelší čtyři roky
Manžel ženy, která porodila dítě je považován za otce dítěte kdykoliv je právně možné, že dítě může být jeho, což znamená:
a. žena porodila nejméně dítě šest měsíců a okamžik po uzavření manželské smlouvy
b. porodila dítě za méně než čtyři roky poté, co ona a její manžel mohli mít naposledy pohlavní styk
c. manžel je starý nejméně devět a půl roku.
(První dva body ani nekomentuji, že je blbost aby žena byla těhotná 4 roky ví snad každý. Ale to, že manžel musí mít alespoň 9,5 roku mě dostalo – kluk co ještě ani není v pubertě může plodit děti… a my že jsme hnusní barbaři!)
Trestní právo:
Opět je velmi dlouhé a hlavně složité, takže jsem vybrala jediný bod. Jen jeden? Ano, protože asi na něm je vidět největší zvrácenost tohoto (podle jeho fanatických evropských vyznavačů) mírumilovného náboženství:
Když osoba, která dosáhla puberty a je příčetná, dobrovolně odpadne od islámu, zaslouží si být zabita.
(Nebylo by to tak strašné, kdyby dítě muslima nebylo automaticky muslimem. Tzn. muslim nemá v životě žádnou volbu, prostě je muslim ať se mu to líbí nebo ne, jinak zemře. Snad není nutno dodávat, že zabití nevěřícího je beztrestné…)
„Ajša ať se postaví víc vlevo…sakra která z vás je Ajša?“
Tak to by snad jako výtažek z islámského práva stačilo, už teď toho mám plnou hlavu a děkuju všem bohům, že jsem se narodila v Evropě. Koho zajímá celé znění, nalezne ho zde.
Jak jsem to tak pročítala, trnula jsem hrůzou a to doslova. Být mužem není taky nic příjemného (žádný alkohol, kouření, svou ženu nesmíš před svatbou ani pořádně vidět, dokonce je i zákon na to, co musíš ženě koupit a co ne), ale být ženou je doslova peklo. Říkám si, že středověká Evropa byla proti tomu super místo k životu.
A na závěr si nemůžu odpustit jeden vtip, který prostě dokonale vystihuje situaci v arabských zemích a po pročtení šaríi v něm pravdu nacházím ještě víc:)
Všichni se diví, proč muslimští teroristé neváhají a spáchají při atentátu sebevraždu.
Podívejme se na to logicky:
Žádnej chlast, žádná pařba, žádné disco, bary, restaurace, žádná televize, žádná zábava, žádnej sport, žádný pořádný žrádlo. Místo oblečení prostěradlo, místo kšiltovky ručník. Neustálé skučení chlapa na věži.
Pětkrát denně klekat na bolavý kolena. Tahat sebou špinavej ručník na modlení. Alláh je s tebou i na hajzlu a navíc nesmíš si utřít zadek rukou, kterou jíš. Nesmíš se holit. Tvá žena se nesmí holit. Nesmíš flirtovat s kočkama na ulici. Šukat můžeš až po svatbě. Nevěsty ti vybere někdo jiný, navíc ty škaredý, který tě nevzrušují. Ženský, který sis musel vzít, se nesnáší a vybíjí si to na tobě. Všechny jsou hysterky, chodí oblečeny do pytle a musí mít neustále závoj. Všude samej písek a sucho v tlamě. Slunko pálí na hlavu, ani pivo si nedáš. Jseš špinavej a vypadáš jak cigán. Sžíráš se proto závistí k Americe. To je život? To radši smrt! A hurá na to! A vzít sebou co nejvíc prasat, co se mají líp než ty…

9 komentáře “Proč se bát islámu?

 1. kdysi jsem cetla jednu knihu, jsemovalo se to nejak "Tajemna princezna" a neco malo z islamskeho prava tam taky bylo.. A jako, proste jsem to nedavala, tyhle knihy jsou silene, nikdy nepochopim, jak muze k islamu nekdo konvertovat dobrovolne..

  Jasne, je asi rozdil odkud ten musilm pochazi, kdyz porovnas Turecko a Arabske Emiraty.. Vysvetluju si to tim, ze Turecko je bliz Evrope a ta ho ovlivnuje, ackoli jsou stale jeste 100 let za opicema.. Emiraty? Tam maji tvrdy stredovek.

  Ale neni se co divit, kdy si vemes, ze islam vznikl v 7 stoleti, tak ted maji zacatek renezance. A jak jiste vime, renezance v Italii zacala o dost driv nez treba u nas a v Polsku. Takze nezbyva nez doufat, ze za nejakych 100 uz bude situace klidnejsi (akorat tam budou muset jeste prezit baroko a kontreformaci :D)

 2. jsem se schvalne koukla na Wiki, co tam pisou o Islamu..

  Islám výslovně zakazuje jakékoliv násilí při obracení jinověrců. "Nebudiž žádného nucení k náboženství! A již bylo rozlišeno správné vedení od bloudění." (2:256) // jinak receno, prejdi na jinou viru, zabijem te, prejdi k nam, budeme te milovat

  a nejlepsi je tam ta Islamofobie.. *onnea spadla ze zidle*

 3. Není zač Lúmenn 🙂 K napsání článku na toto téma mě nepřímo poprosila další zase jiná osoba, takže je to taková přirozená internetová reakce 🙂

 4. onnea: tak nevím co píšou na wikipedii, ale v šaríi je jednoznačně napsáno, že svatá válka je povinností každého spávného muslima a že kdo neuznává alláha by měl být převrácen na víru a pokdu nechce, musí platit šílený daně "pravým věřícím" (rozuměj muslimům, že ano;) ) a nebo bude zabit. Já nevím, ale mám úplně chuť stát se muslimem:D

 5. Teda….že islám není žádné mírumilobné náboženství jsem věděla,ale že je to až takhle hrozné….děkuji za pro mě nové informace 🙂 Z jejich zákonů mi až běhá mráz po zádech.Když si uvědomím,jak žijeme mi a jak musí žít oni…je to zkrátka nepředstavitelné.

 6. Islám by nebylo tak špatné náboženství, kdyby jej někteří nevyložili podle svého. Některé ty části v něm mi přijdou za vlasy přitažené. Nechtěla bych žít tak, jako oni.

  Jinak pěkně napsaný článek

 7. No za niejakú tu chvilku tu budeme mať islam aj my.. Stačí si pozrieť pár článov na tému islam a európa. a mám dosť. Mimochodom zaujímavý článok..

 8. Tak tomu říkám "článek". Ono by to chtělo si o tom něco zjistit, ale chápu, že "překlad" na webu typu pravdaoislamu je dozajista 100% a to bez diskuze.

  A nyní již bez ironie. Šaríah má několik částí a větší část je proměnlivá stejně tak jako jakýkoli jiný zákoník. Jen malá část je fixní. Ovšem o tom co skutečně je šariah zde má tušení jen velmi málo lidí. Není divu, šariah se totiž může lišit zem od země, stejně tak, jako se měnila v historii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.