Proč nemáme rádi revizory

Už je to nějakou dobu, co jsem četla naprosto rozhořčený článek jednoho blogera z idnesu, kde se pozastavuje nad jednou skupinou na facebooku. Ve zmiňované skupince se sdružovali lidé, kteří z různých důvodů nesnáší revizory, nadávali na ně, vymýšleli jak jim utéct, jak je ztrapnit, zesměšnit nebo je jinak takříkajíc „ojebat“. Autor onoho článku nadával, že Češi jsou národ hajzlíků a zlodějů, kteří nechtějí platit za jízdenky a kdesi cosi.
Inu vzpomněla jsem si na tento článek, hlavně díky nedávné eskapádě s revizorem (viz), kdy se někteří z vás pozastavili nad tím, že si vůbec stěžuju – vždyť jsem (respektive moje kamarádka) přece zloděj, který okrádá provozovatele MHD!
Obávám se však, že problém revizor vs. černý pasažér není tak jednoduchý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Dnes mě napadla analogie k tomuto a taky hodně dalších věcí, které odpovídají na otázku proč nemáme rádi revizory?

Problém první – peníze
Srovnání cestování MHD se nejlépe bude provádět na jiném druhu veřejné dopravy než je ta městská – tedy na vlacích. Případ je v podstatě totožný – někam chci jet, koupím si lístek, nasednu na přibližovadlo, vezu se, přijde kontrolor, ukážu lístek, dojedu na místo určení.
Neznám člověka, který by se snažil obalamutit průvodčí ve vlaku, utéct jim, schovat se a ba ani nikoho, kdo by si na cestu vlakem automaticky nechtěl koupit lístek. Přijít na nádraží a koupit si jízdenku je stejně samozřejmé jako přijít do obchodu a koupit si rohlíky – za oboje platíme, aniž bychom nad tím vteřinku zauvažovali.
Proč je tomu u MHD jinak? Jako první důvod mě napadají peníze. Inu v takovém Brně dáte za hodinový lístek 22 korun. Bohužel se tato hodina nevztahuje na to, že nastoupíte a vystoupíte za deset minut a pak třeba za týden hodinovou cestu dokončíte. Prostě jakmile po uplynutí šedesáti minut od označení lístku potřebujete zase někam cestovat, musíte investovat dalších 22 korun. Nevím jak lidem, kteří „na to mají“ ale studentům se většinou tahle částka zdá dost nepřiměřená – dvě cesty MHD stojí stejně jako dvě piva. Použijeme-li srovnání s vlakem tak jen o deset korun více než za lístek na autobus v Brně zaplatíte za dvacetikilometrovou cestu z Prostějova do Olomouce (ta stojí 33Kč).
Srovnávat dvacet kilásků s kilometrovým rozdílem mezi dvěmi zastávkami je dost výstižné – MHD je prostě pro hodně lidí drahá. Aspoň ta Brněnská – o pražské se snad zmiňovat nemusím, tam je to taky solidní pálka, a bohužel i v ostatních městech ceny stále stoupají. Dá se namítnout, že když na to někdo nemá má chodit pěšky – v létě je to rada nad zlato, ale zkuste si jít ve dvacetistupňovém mrazu za fujavice někam dál, než s košem.
Proto asi většina lidí dá přednost vytopené šalině, za niž se prostě musí platit – ale vysvětlete to zmrzlému (v zimě) či po kalbě unavenému (v létě) studentíkovi, který si chce jen zkrátit cestu.
Problém druhý – čas
Je to zvláštní, že zmiňuji čas? Ale MHD je tu od toho aby nám čas ušetřila, přesto v mnoha případech čas prodlužuje. Nevím jak vám, ale já patřím k lidem, jimž se občas stává, že dobíhají na poslední spoj daný den a nemají u sebe lístek. Trafiky zavřené, času není nazbyt, automat nikde, řidič se ani neobtěžuje reagovat na zoufalé klepání na sklo. Výsledkem je jízda načerno.
Ve vlaku by vás dříve takové dobíhání stálo pěknou pokutu, dnes už je možnost koupit si jízdné až u průvodčího a jen s třicetikorunovou přirážkou (pokud je ve stanici zavřená pokladna tak dokonce bez ní).
MHD k této vymoženosti zatím nedospěla, ale kolikrát si říkám, že by to nebylo až tak zlé. Ve větších městech řidiče strašně obtěžujete, že chcete lístek a pokud nemáte nachystané drobné, prostě vám ho nedá. To se mě osobně jednou stalo, měla jsem jen stovku, v neděli odpoledne už byli zavřené všechny trafiky a automat na zastávce sice byl, ale stovku prostě neschroustá. V šalině mě paní řidička poslala se stovkou někam a přijít tehdy revizor, nejsem si jistá, zda by to pochopil. A to už se dostáváme k další věci…
Problém třetí – čmuchal versus kontrolor
Znáte někoho, kdo nemá rád průvodčí? Já tedy ne. Nemám facebook, ale dovolím si tvrdit, že na něm nenajdete žádnou skupinu hlásající „smrt průvodčím“ nebo „průvodčí jsou svině“. A přitom průvodčí a revizor jsou totožná povolání! A nebo ne?
Ne. Průvodčí ve vlaku má totiž pouze funkci zkontrolovat, zda je všechno v pořádku, zda máte lístek – pokud ne, tak vám ho prodat, pokud ano, cvaknout ho razítkem. Za toto dostávají svůj stálý plat a hotovo. Ne tak revizoři, jejichž mzda se odvíjí od toho, kolik černých pasažérů odhalí. Jejich úkolem není s úsměvem kontrolovat, zda lidé mají v pořádku lístek a už vůbec vám nenapoví, kdy vám jede další spoj. Revizor je placen od toho, aby vyhmátl v davu černé pasažéry a pokud to neudělá, musí si to nějak zaonačit. Revizor vám neodpustí, že jste si při nástupu do autobusu nestačili ani odložit tašku na zem a vytáhnout z peněženky lístek (jak se to satlo jedné z mých přátel), už už stojí u vás a vytahuje modrý aršík na pokutu. Já osobně jsem byla svědkem, že poté, co se při nástupu revizora do tramvaje vypnuli cvakače lístků (asi aby se předešlo pozdnímu označení lístků), jedna paní, která právě dobíhala na poslední chvíli se marně snažila revizorovi vysvětlit, že si lístek prostě cvaknout NEMOHLA protože snímač nefungoval. Bez debat. Modrý papír a hotůvka.
Možná kdyby nebyli revizoři placeni „od pokuty“ ale jako všichni ostatní lidé od hodiny, možná by byli k lidem vstřícnější a dokázali si občas selským rozumem odvodit, kdy se ještě jedná o trapné výmluvy a kdy byl člověk opravdu jen roztržitý, nestíhal nebo zapomněl. Jistě je fakt, že mnoho lidí své výřečnosti zneužívá, ale i tak se mi zdá sedm set korun jako nepřiměřená částka za to, že kvůli docela důležitému telefonátu držím lístek v ruce a zapomenu ho cvaknout, jako se to stalo jednou mě.
Problém čtvrtý – na lidi je pes
Co pes, spíš vlk a možná i hyena – ta se taky živí na mršinách. Ale ne, jde prostě o způsob, jakým se revizoři k nám cestujícím většinou chovají. I černí pasažéři jsou lidi. Není nutné jim vyhrožovat, řvát na ně, posmívat se jim nebo je zesměšňovat. Není nutný nasraný obličej pokud hledáte šalinkartu příliš dlouho. A už vůbec není nutný vítězoslavný úsměv od ucha k uchu, když hyena vidí, že chytila svou kořist.
Existují sice světlé výjimky (jednu jsem potkala v Praze – tančící revizor je fakt zážitek:)), ale aspoň tady v Brně jich není mnoho. Máte-li jízdní doklad prošlý jedinou minutu a nebo si jedete na dopravní podnik pro novou, včera prošlou šalinkartu (oboje příklady ze života), nikoho to nezajímá. Najednou jste ten špatný, ten zločinec, zloděj a hajzlík a šup s váma ven a ostudně vypsat modrý papírek. A hodně se u toho křenit.
Otázka na závěr – co s tím?
Nemyslím si, že bychom byli národ zlodějíčků, kteří nechtějí platit za službu, co využívají. Myslím si, že problém není ani tak v cestujících, jako v chování revizorů a v jejich přístupu. Nevím, zda jsou tak olbřímí pokuty opravdu nutné a zda by se k sobě lidi nemohli chovat aspoň občas vstřícně.
Nejlepší změna mě napadá, aby revizoři nebyli placeni tak, jako dosud, protože pak záměrně dávají pokuty všem, co jim spadnou do spárů, aniž by pomýšleli, zda je to fér. Některé situace popsané výše mluví asi za všechno.
A s těmi pokutami – líbilo by se mi kdyby mě třeba na nejbližší zastávce vyvedl a asistoval u kupování lístku – a ne jen jednoho, ale třeba dvaceti, to abych si to sice zapamatovala, ale aby se splnil i výchovný efekt a já příště lístek určitě měla.
Ale to už bych chtěla asi moc:) Možná by mi stačilo, aby se revizoři chovali slušně, pohodově, občas se mile usmáli a nechovali se zlomyslně a hnusně. A totéž by samozřejmě měli dělat i pasažéři – inu, na prodavačku v obchodě se taky nemračíte, když po vás chce zaplatiti nákup;)

37 komentáře “Proč nemáme rádi revizory

 1. ahoj máš mocinky hezzu blog prosím koukla by si na můj?? chtěla bych vědět tvůj názor jestli se ti líbí nebo ne… a abych nezapoměla u mě je soutěž o rekord v komentech a každý 50 koment. je u mě reklama na měsííííc!!!!!!! tak když tak dííky ahoooojky papapa…

 2. Zatím jsem neměla s revizorama vážný problém, protože jsem měla to štěstí, že jsem si stačila cvaknout lístek, popř. přeběhnout k jinému raziči, když ten první nefungoval… ale všechny ty důvody, které tu uvádíš, se skutečně mohou stát – a tady s tebou souhlasím, že někteří revizoři se dokážou chovat jako hyeny jen kvůli "bonusu" – bonus v tomto případě je černý pasažér.
  Zatím jsem byla asi dvakrát svědkem přichycení černého pasažéra – ale to byli očividně lidi, kteří na to principiálně kašlou a jezdí takhle pořád. Jedné holce se dokonce podařilo revizorovi zdrhnout, neuvěřitelná věc.
  Pravda je, že prostě někdy můžou nastat situace, kdy to nejde. Na lístek nemáš drobný, lístek jsi sice měla ale ztratila (i to se může stát), dobíháš na šalinu, naskočíš a chceš si cviknout a ten blbec už tě chytá u dveří.
  Rozpitvala jsi to neuvěřitelně detailně a pravdivě. Zajímalo by mě, jestli se na tvůj článek chytne i nějaký revizor, a zkusí ti odepsat ze svého pohledu…
  Článek je skvělý!

 3. Ve většině věcí s tebou rozhodně souhlasím. Jenom se mi nepozdává to srovnání revizora a průvodčího – protože kdyby i revizoři prodávali jízdenky, každý by si na něj prostě počkal, protože u revizorů, narozdíl od průvodčích, se nepočítá s tím, že se objeví při každé jízdě. Dalo by se na tom tedy slušně ušetřit. A pokud by měla v takovém případě být úměrná přirážka, blížila by se opět ceně pokuty.
  Ale hezký článek to je, to se musí nechat. 🙂

 4. nevím.. u ná smám ejdnoho revizora, říkám emu lívanec(protože tak fakt vypadá) a ten j evždycky nepřijemný a hrozně otravuje. člověk má chuť dělat všechyn ty věci co píšou na FB, jenom aby s emu za ten přístup pomstil. Lidi jsou na ně cis ehnusný, ale jenom proto, že oni jsou hnusný na ně. Podle mě je to otázka vyspělosti lidí a tadys eo nějakém výrazném pokroku mluvit faklt nedá….

 5. Nemám rád lidi, kteří mi říkají, co mám dělat, jen proto, že jim samotným to vyhovuje. Nemám rád tenhle zasraný společenský systém, který nadržuje kolektivně smýšlejícím a přitakávačným rádobyinteligentů, kteří si myslí, že sežrali Šalamounovo, když znají všechna Čapkova díla a národní obrození nazpaměť a sledují filmy jako S Tebou mě baví svět.

 6. A revizory také nemám rád, protože mi jednou napařil pokutu, i když jsem měl platnou jízdenku a průkaz, jen proto, že nepozná rozdíl mezi číslem 5 a 6. Kdybych je nešel seřvat do dopravního podniku, že ten jejich pohůnek a überentelygent udělal chybu jak Brno, tak bych dnes měl exekutory v patách úplně kvůli ničemu.

 7. Teda netušila jsem, že se výplata revizorů odvíjí od jejich výkonu. Jak jsi psala, pak se nemůžou divit, že na někdo akorát nadáváme, protože jsou nepříjemní kvůli každé hovadině. I když na druhou stranu, jak bychom se asi chovali my,být v jejich situaci?!:)

 8. Shrnula jsi to hezky… mýmu tátovi jeden z těch zmetků ukradl občanku a odmítal mu ji vrátit. Mě zase neuznali jízdenku formou sms protože prej pár minut trvá, než začne platit! Přece vlezu do tramvaje, cvaknu lístek a platí okamžitě, ne až za pět minut! Proč je to u sms jinak? No nemusím říkat že se ti dva kokoti nadmíru spokojeně pošklebovali. Jejich "logika" je opravdu neuvěřitelná. Na druhou stranu když jsem takovýmu většímu sádelníkovi zdrhla byl to božský pocit euforie 😀 a budu jezdit na černo. Je to můj oblíbený sport 😀

 9. Taky jsem nevěděla, že mají plat podle toho, kolik odhalí černých pasažérů. Souhlasím, že tohle by se mělo změnit. Já mám předplacenou kartu vždycky na půl roku, takže problémy s jízdenkami jsem už dlouho neměla. Revizory poslední dobou potkávám často, nezažila jsem, že by byli protivní, ale fakt je, že jsem taky vždycky měla průkazku. Dřív jsem někdy jezdila na černo [hlavně v létě, když jsem neměla zaplaceno předplatné, protože to po městě tolik nejezdím], ale v posledních měsících už bych si to netroufla, protože ty kontroly se začaly objevovat nějak moc často. [Bydlím v Plzni btw.]

 10. Naprosto s tebou souhlasím, napsala jsi to opravdu dobře. Já mám s revizory taky špatbé zkušenosti, a to jsem na černo nikdy nejela (nemám na to nervy). Nastoupila jsem, orazila jsem si jízdenku a sedla si. Přišel revizor, ale já si jeho příchodu vůbec nepovšimla a dál jsem se dívala z okna. On přišel ke mě, žduchl do mě a zařval:,, Jízdenku slečno!'' Děsně jsem se ho lekla, z ničeho nic jsem to prostě nečekala. Ukázala jsem mu ji tedy, a on se zamračeným a zlým výrazem pokračoval v kontrole. Fakt nechápu, proč se chovají tak otřesně, měli by si přečíst tvůj článek.

 11. No jak vidím tak mnozí z vás nedodržujete normy (právě ty normy které obecně uznáváte – údajně alespoň)…no revizor je kontrolor dodržování pořádku a pokud je vám proti srsti tak asi zjevně nemáte čisté svědomí v dopravních prostředcích. (úsměv)

 12. Jojo, kamarádka onehdy jela do Rudolfina na koncert a omylem si na metro koupila o pár korun levnější lístek než měla a platila sedm stovek…

 13. Nesnáším, když mám dva dny prošlou tramvajenku a jako studentka u sebe prostě nemám peníze, v obalu na legitku mám měsíční kupóny za celý minulý rok a stejně mi ti idioti napaří pokutu. Teď musím zaplatit přesně kvůli tomuto 1000kč a prostě nemám z čeho. Jestli mám chodit do školy pěsky, když je to 20km po Praze, to je otázka. Znám lidi, kteří jezdí načerno, ale to prostě proto, že nemají peníze, a do školy a do práce se chodit musí. Když jsem nebydlela v Praze, nedělalo mi žádný problém dojít kamkoli po městě pěšky, ale kdo bydlí v Praze na periferii musí uznat, že se to prostě nedá. Nevadí mi dostat pokutu oprávněně, ale pokud jsem poctivě platící zákazník, ty dva dny by se snad nezbláznily. Jak vidím revizora, kypí mi žluč.

 14. Nemám tak hrozné zážitky a ani snad nikoho neznám, ale souhlasím, že ty některé důvody jsou zbytečné. U nás cesta busem /tramvaje na našem malém městečku nejsou/ funguje jinak: při nástupu si každý koupí jízdenku podle toho kam jede. Nebo má měsíční, týdení .. revizory jsou za svůj téměř osmnáctiletý život na naší lince zažila asi třikrát /a to že jezdím hodně často/ .. A pokud chcete porovnat: tím, že je to malé město – jsou tam asi tři trasy MHD – /taky změnou tarifů/ se za cestu po městě platí "jen" 8 Kč /i když jedete ze zastávky na zastávku, nebo přes celé město/. I tak se to lidem zdá moc. Nevím, myslím, že nějak asi neumím odhadnout cenu peněz v dnešní době, asi to je všechno trošku jinak ..

 15. připomnělas mi kamaráda "X" 😀
  "Tááák, vážení, tenhle pán, co tu sedí, je revizor, takže pokud někdo z vás nemá jízdenku, tak ať nenastupujte!" xD xD xD

 16. Spolužačku taky nedávno stál nějakej omyl v metru sedm set, jak tu psala slečna. No, jsou-li placeni takhle, není se co divit, kdo z nás by byl na jejich místě jiný…

 17. Skvělý článek. Osobně naštěstí u nás autobusy fungují tak, že ti lístky prodává přímo řidič a revizora jsem potkala za ty roky jen jednou.Ale jezdím často do Plzně, takže toto znám a souhlasím s tebou. Jinak je pravda, že ve vlaku je to prostě samozřejmé, průvodčí je většinou ochotný a často i chápavý.. 🙂 Jo čest průvodčím 😀

 18. Bohužel lidi mají s revizorem většinou zlé zkušenosti, ale já s kenny52 jsme v Olomouci jednoho revizora zas naháněly, aby nás zkontoloval. Ten chudák už nevěděl, kam před námi utéct, každou šalinu jsme naskákaly za ním 😀

 19. [20]: Nechápu proč najednou reaguješ tak divně…například uživatel "…" (kterého se v podstatě zastáváš) tak ten u mých článků reagoval mnohdy mimo dané téma (záměrně) úplně a to bylo zjevně v pořádku. Tak teď nemáš co mluvit Petro (já na rozdíl od něho reaguju aspoň na ten nadpis, že?) Takže nechci vidět tady nějaký řeči (děkuji).

 20. A teď k článku. Já mám s revizory jenom ty dobré zkušenosti (a to jsem v minulosti jezdil hromadnou dopravou taky docela dost). Takže já nevím o nějakých problémech, všechno bylo v pohodě.

 21. [24]: a já si bláhově myslel že se arogantně vyjadřuješ jen na těch svých pochybných stránkách. věčně tam svou arogantnost omlouváš tím že na svých stránkách můžeš cokoliv a tady jasně ukazuješ že jde jen o plané řeči.

 22. "Neznám člověka, který by se snažil obalamutit průvodčí ve vlaku, utéct jim, schovat se a ba ani nikoho, kdo by si na cestu vlakem automaticky nechtěl koupit lístek."
  Haha, asi málo jezdíš vlakem… Hned si vybavím jednu starší paní, která před příchodem průvodčího (v EC) odešla na WC. Jelikož průvodčí na trase Pardubice-Brno chodí jen 1x, jela podle chování evidentně načerno. A pak jeden pán v šumavském motoráčku – odmítl zaplatit z první stanice, protože ho průvodčí načapala až mezi druhou a třetí, i když v tom motoráčku bylo cca 30 lidí, takže si ho pamatovala a věděla, že nastupoval na první. Hádal se a hádal, až ho paní průvodčí raději nechala být a mohl jet načerno dál. …

 23. [28]: woow, tak to díky za rozšíření obzorů, vlakem jsem teda jednu dobu jezdila denně, teďka už "jen" dvakrát týdně, ale černého pasažéra jsem ještě nikdy neviděla:) Tak ale asi to bude přece jen řidší jev, než černí pasažéři v MHD:)

 24. ja jednou jela vlakem na cerno a nikdo me ani nekontroloval.. dokonce myslim, ze i dvakrat 😀 s problemem prvnim-penize souhlasim nejvic.. tady v praze stoji listek do metra 18 korun na max 5 stanic, ale plati pul hodiny 😀 nevim, jakej idiot tyhle limity vymejslel, kdyz za pul hodiny projedu celou trasu, ale s timhle listkem muzu jenom 5 stanic..

 25. no ono s ti hodnocenim revizoru neni tak jednoduchy, kdyby zase byli placeni od hodiny, to by si mohli zajit na kafe, pak na obed a jee to nam ten cas rychle utika uz je vecer a mame vydelano za nic…to by pak zase musel nekdo vymyslet jak kontrolovat ty revizory, jestli delaji svou praci a mit revizory na revizory, to uz by byl trochu zmatek:D ale souhlasim s tim, ze by se obcas mohli chovat vic jako lidi, i kdyz ja zatim zadnou spatnou zkusenost nemam, spis naopak, jednou se mi v olomouci stalo, ze sem s vbehla do saliny s rohlikem a prisel revizor, kterej me upozornil, ze bych ho mela schovat, ze se v saline jist nesmi a ze ma jednu kolegyni, ktera je za to schopna bez diskuze naparit nekolikastovkovou pokutu…ten byl opravdu dobrej, sam rikal, ze to nechape a ze sme snad lidi tak bysme se k sobe nemeli chovat jak hyeny…a v hradci jsem zatim taky nemela problem…
  jo a k tem vlakum, taky znam lidi, co to dokazou osrat i tady…treba jeden spoluzak vzdycky dela ze spi a ze uz byl kontrolovan, pokud to neni zadnej jednovagonovej motoracek tak si pruvodci nema sanci pamatovat, kdo tam uz byl a kdo pristoupil…este bych se mohla rozepsat se svym zazitkem z pendolina, ale to uz bych mela asi moc dlouhej koment a asi bych se jen pri pomysleni zase nastvala:D

 26. Milá Lumen,omlouvám se že píšu mimo mísu,chvíli jsem uvažovala napsat či nenapsat,protože po písnutí komentáře na hlavním blogu jsem opět mazala pěkných pár komentářů ten nejslušnější byl něco o staré blbé lamě,takže to byl můj poslední komentář co jsem na srdce blogu napsala,protože mě už ten čas běží trošku rychleji,nebudu si ho zkracovat na úkor nějakých zamindrákovaných tupců,proto jsem si dovolila písnout odpověď sem k tobě do blogu,jak jsem psala o AK jsem vás rozhodně nechtěla nikoho nijak urazit je to pouze můj pohled zvenčí,propagace vašeho klubu je určitě potřebná a užitečná,ale trošku zavádějící,protože nezasvěcenému čtenáři komentářů je podsouváno kdo není v AK je kopírák ono totiž tam nechodí jenom blogeři,věř mi vím to chodí tam i neblogeři jako je třeba můj zeťák a musím ti říct někdy se opravdu baví a ptá se mě či to mám zapotřebí,říkám mu že ne ale co mám dělat jak mě blogování baví,tak se omlouvám,sem toho zas napísmenkovala,zdravím a přeju hezký víkend

 27. Za svůj život jsem potkala revizory dva. A to když jsem začala dojíždět na střední školu do té doby jsem využívala pouze auto.
  První byl v prváku a byl to nabručený pán, který nevypadal ani trochu příjemně a když přišel ke mě a prohlížel si můj měsíčník, kt si posléze odnesl už jsem se připravovala na tučnou pokutu.
  Domnívala jsem se, že problém je v tom, že jedu druhou trasou, kt je delší asi o osm kilometrů a tak i dražší.
  Problém byl v tom, že řidič, kt mi měsíčník prodal tam nacvakal místo září srpen. Jak tak čtu tvůj článek musím konstatovat, že tento revizor byl "lidumil". Vzal si mou adresu a vypsal mi náhradní měsíčník. Jenomže pokutu dostal řidič, kt mě na tento měsíčník vzal. Myslím, že kdyby měl prohlížet dvacet měsíčníků při každém nástupu musel by přijíždět o čtvrt hodiny dřív.
  Druhá "návštěva" revizora ani enstojí za řeč, byla to milá paní, kt počkala až si všichni vytáhnou lístky. Rozdala tři pokuty za to, že si chlapci zapomněli studentské karty. Za blbost se platí.
  Proto mě zaráží jaký problém je to v MHD. Na jednu stranu je pravda, že kdyby to nekontrolovali pořádně tak asi MHD krachne. Souhlasím, že by měli být placeni od hodiny já bych možná dělala něco podbného být placena tímhle způsobem, nedokážu říct, že bych uměla být lepší.

 28. S revizory špatné zkušenosti nemám (Ostrava), ale věřím, že všude se najdou svině. Pokutu jsem platila jen jednou a to bylo holt kvůli mé nepozornosti-cvakla jsem si už cvaklou jízdenku. Revizor (pochopitelně mě chytil na předposlední zastávce, takový už bývá zákon schválnosti 🙂 byl ale slušný, myslím, že mi i věřil, že to byla nepozornost, ale pokutu jsem dostala.
  Naopak vůbec mi nebylo líto mého ex, který dostal pokutu nedávno, protože ten když nemá měsíčník tak jezdí načerno běžně, protože je prostě zdechlý koupit si blbou jízdenku (přitom z nádraží do školy mu stačí 15minutová za 13 Kč, po nocích taky nejezdí, ale raději si koupí pivo a cigarety).
  Co mi přijde blbé, že buď je jízdenka na 15 minut nebo už na celou hodinu, která je o skoro 10 Kč dražší. Ještě by mohly zavést třeba půlhodinovou, ta by byla taková ideální.
  Jinak ale jezdím na čtvrtletní tramvajenku.

 29. Me zatím nastesti nikdo nechytil, ale taky jezdim na cerno jen kdyz uz vazne nemam penize nebo neni kde koupit listek. Jinak jednou jsme jely s dvema kamaradkami z nejake skolni akce a zrovna nastoupil revizor. Jedna z nas ovsem nemohla najit listek – vytahla z kapsy asi 12 cvaklych listku a hledala ten dnesni. Revizor se na to vykaslal a vystoupil 😀

 30. Yep, mě ted nedavno chytil revizor v Olmiku.. nebydlím tam a na tramku sem doběhl tak tak tkaže sem neměl čas si koupit jízdenku a netušil sem že se dá koupit u řidiče a penize sem neměl.. Když už tramka přijížděla na moji zastavku zaslech sem..revizor jizdenku prosím.. sem si myslel že to snadno vysvětlím…njn revizor neměl slitování, sem si klidně mohl vzít sedm kil a jit to rozhazet na námko, dal to rozebirat nebudu za chvili mi jede do Olmika vlak..musim zaplatit tu pokutu.. :_D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.