Nowá bleskajda!!!

Bleskowka, bleskovka, blesková soutěž, bleskajda….aneb taky jste se rozhodli založit si web a díky blog.cz to máte zadarmo, jednoduše a rychle + komentáře odkazující na soutěže tohoto typu gratis?

Začnu ale od začátku. Nevěděla jsem hodně dlouho, co to ta bleskovka znamená. Nakonec jsem to odhalila při návštěvě zářícího a blikajícího blogísku, po které jsem málem dostala kopřivku, a už vím, že jedna holčička dá na svůj blog otázku a ostatní holčičky jí musí co nejdříve odpovědět. Která je nejrychlejší, dostane nejhezčí diplom a ty pomalejší dostanou ošklivější diplomy. Otázkou je, proč většinou píšou odpovědi do komentářů, kde si pak stačí přečíst správnou odpověď a být bez problémů na druhém místě. Ale asi jde o princip „první je nejlepší“.
Takže jsem ještě jednou ponořila hlavu do „růžové blikající sračky“ a našla příklad takové bleskovky. Na jednom cingrlátkovém blogu jsem objevila fotku a k ní otázku: Kdo to je? Kdo poslal dřív, dostal diplom.
No a pak mě to trklo! Já jsem tedy byla vždycky spíš kluk než holka, ale i tak jsem se nevyhnula různým školním hrám se spolužačkami. Vzpomínám si, že jsme taky občas hrály nějakou hru na kvízové otázky a pak si kreslily diplomy nebo nosily drobnosti jako žvýkačky, hračky z Kindervajíček nebo přívěšky na klíče. Tak mě napadlo: vždyť je to to samé, akorát už se slečny nescházejí ve škole nebo ve svých pokojíčcích, ale na internetu. Nedávají si ručně kreslené obrázky, ale vytvoří na počítači diplom z photoshopu.
Není to kurevská škoda??? Není lepší trávit čas s živými kamarády a kamarádkami v reálném světě než si dopisovat přes blog a zírat do obrazovky? Ale abych nepeskovala jen holky. Pro mě bylo největší radostí jít ven se svým samopalem nebo koltem, lítat po hřišti a masakrovat „dinosaury“, „nepřátelská vojska“ nebo „roboty“. Ale dnešní kluci radši zalezou k počítači a hrají proti umělé inteligenci nebo proti kamarádům z vedlější ulice. Blednou, hrbí se, kazí se jim zrak. Nová generace 21.století.
A tak z článku o bleskajdách, kde jsem chtěla zmínit i to, jak mě štvou komentáře typu : Pojď na můj blogís, je tam bleskajda.“ a nakonec zase lamentuju nad oseudem lidstva. No jo Lúmenn, jde to s tebou z kopce. Zalezu do hor, postavím si poustevnu a budu žrát kořínky než na mě přiběhnou Zelení ochranáři, že ničím vzácný ekosystém. Všecko dneska stojí na hlavě. Blik cvak, kdo první napíše kolik je 5+5 dostane diplomek 😛 Zdraví Lúmenn

4 komentáře “Nowá bleskajda!!!

  1. není blog pana novináře třeba známý proto, že se vyskytuje v televizi, lépe řečeno na NOVĚ? to asi vůbec neovlivní návštěvnost, žejo? A upřímně řečeno, on tu šel a napsal komentář, asi protože chtěl. nenutila jsem ho a "dovolím" si tě naštvat!

    HEZŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮ! =O a už se bojíííím

  2. hey hou pajzli jdou, jestli brzo nechcípnou tak si se mnou ještě užijou 🙂 no jooo ona je to vlastně celebrita ahááá tak to jo, to on nepotřebuje přiblblý rady puberťaček, že mě to hned nenapadlo 😀 ještě že mi to sdělíš 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.