Podstatou hmoty je myšlenka

Poslední dobou jsem si zamilovala knihy paní jménem Doreen Virtue – tato spisovatelka má na kontě několik psychologických knih, ale nejvíce se zabývá tématem víl, andělů a schopnosti žít šťastný život jen za pomoci pozitivních myšlenek. Že je to nemožné jsem tvrdívala taky, ale jde to, zatím pomalu a těžce, ale jde to. V pár článcích tu na blogu jsem se už jejích teorií a myšlenek dotkla (např. Mějte se rádi), ale rozhodně všem doporučuju vybrat v knihovně či knihkupectví některou z jejích knih a začíst se.
Ale tenhle článeček nezačínám takovým úvodem pro nic za nic. Momentálně totiž od ní čtu knihu Můj život ve světle, kde popisuje jak se po mnoha životních kotrmelcích dostala až na dráhu spisovatelky, léčitelky a duchovní učitelky a zároveň tím v podstatě poskytuje návod, jak můžeme se svým životem udělat totéž. A protože já od malička toužím pomáhat lidem a v současných chvílích usiluji o přijetí na psychologii, jsou mě její slova balzámem na duši a úžasným povzbuzením.
Nejvíce se mi však do mysli vryly následující věty, které jsou kupodivu jednou z „manter“ církve křesťanské vědy.
(dále čtěte pod perexem)

Ve hmotě není žádný život, pravda, inteligence ani esence. Všechno je nekonečná Mysl a její nekonečný projev, protože Bůh je Všechno ve všem. Duch je nesmrtelná pravda; hmota je smrtelná chyba. Duch je reálný a věčný, hmota je nereálná a dočasná. Duch je Bůh a člověk je Jeho obraz a podoba. Proto není člověk hmotný, nýbrž duchovní.
Opět a znova se mi potvrzují slova, která mě uchvátila už před lety a zase vidím, že nejsem jediný člověk, kdo pochopil, že síla myšlenky je nekonečná, zatímco síla těla byla vždy omezená a omezenou zůstane. A ačkoli nejsem křesťan a místo Bůh čítávám slovo Vesmír, považuji tato slova za velkou pravdu. Co si z nich vezmete vy, je na vás:)

4 komentáře “Podstatou hmoty je myšlenka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.