13 důvodů pro(ti)

Trochu s humorem a nadsázkou, trochu vážně a kriticky jsem sepsala 13 důvodů proč mám ráda gothic a (aby to bylo fér) stejný počet důvodů, proč ho ráda nemám. Prosím, vše berte lehce s nadsázkou docílit tak krásného polokulatého šťastného čísla 13 nebylo vůbec lehké.

13 DŮVODŮ PROČ MÁM RÁDA GOTHIC
1) Černá je moje oblíbená barva.
2) Bílý pudr nejlépe kryje nedokonalosti pleti a pihy.
3) Varhany s elektrickou kytarou tvoří dokonalý souzvuk.
4) Goths nejsou rádoby drsňáci ani rváči jako punkeři a metloši, ale taky žádná ořezávátka – prostě jsou nad věcí.
5) Hudba by neměla být tupé tuctuc (techno) ani černošské skřeky (hip hop) nebo válečný pokřik skřetího vojska (black a death metal), ale měla by vyvolávat nějaký estetický zážitek (gothic rock)
6) Tajemné a záhadné nechává většinu lidí bez emocí, pro gothy je to součást jejich života.
7) Noc je o hodně hezčí než den.
8) Usušené květiny déle vydrží a nemusí se zalévat.
9) Nesnáším zlato – 99% goth doplňků je ve stříbře (*juchej*).
10) Černé rytíře – záporáky hrají většinou hezčí chlapi než bílé prince – klaďase.
11) Zříceniny hradů, zámků nebo kostelů jsou tím nejkrásnějším místem pro svatbu.
12) Goths se mým morbidním vtipům smějí (a neohrnují nos jako většina lidí…muhehe).
13) Nesnáším prototyp průměrného člověka – gothic je provokace, ale na intelektuální úrovni (na rozdíl od punku – nic proti;-) )
13 DŮVODŮ PROČ NEMÁM RÁDA GOTHIC
1) Když nosím své oblíbené roztrhané rifle (které jsou bohužel modré) – jsem pozér.
2) S oranžovými steelkami jsem měla podobný problém.
3) Totéž jakákoli změna vzhledu mimo „pravidla“.
4) Goth, který neposlouchá převážně gothic rock, nemůže být gothem.
5) Svíčky v bytě hrozí nebezpečím požáru.
6) Perwoll black magic je dražší než běžné prací prostředky, ale po Arielu (Tixu, Bonuxu…) mi ty černý hadry prostě blednou.
7) Goths kážou přátelství a toleranci, ale sami občas pomlouvají víc, než jimi opovrhovaní „mainstreams“.
8) Goths se často chovají jako uzavřená sorta lidí, temná šlechta co „ví“ zatímco ostatní „neví“ nebo dokonce „ani netuší“.
9) Nemůžu jít na koncert Tokio Hotel, protože bych poškodila dobré jméno české gothické subkultury, a to se chci fakt jen zeptat Billa co sakra používá za tužidlo (na Pálení čarodějnic mi ty vlasy takhle prostě nechtěly držet!).
10) Ghotyk blogy a jejich hroby, krvácející andělé a zříceniny nejsou gothic, i když designově vypadají skoro jako stránky všemožných gothic-rockových kapel.
11) Kdo nezná dogmata, módu a kapely doby batcave jako slabikář, je hnusné malé emo-kid nebo pozér.
12) Goths byli vždy zvláštní a originální, dokud si jejich styl nepřivlastnil módní (a jiný) průmysl.
13) Brzy potom, co jsem poznala gothic, na něj začaly svítit reflektory světa šoubyznysu…a tak si denně přeju, ať už se zase skryje do tmy undergroundu.
Sečteno podtrženo šestadvacet důvodů pro a proti. Ale já na závěr dodám ten, který mě nutí mít gothic ráda, i kdyby těch proti bylo sto padesát. Mezi úchylnými, morbidními, zvrácenými, věčně ožralými, praštěnými a šílenými hovadskými gothiky mám svoje nejúžasnější přátele, bez kterých by tenhle svět stál za pi.u! Oni vědí, o kom mluvím :).

10 komentáře “13 důvodů pro(ti)

 1. tak s cislem 4 a 11 se da neco delat, na 1, 2, 3 a 9 bych se vysr.. a zbytek je proste zivot 😀 a co se 7 tyce.. vetsina lidi jsou pokrytci, jednou ti reknou to, jindy zase tohle, za zady te pomlouvaji a pak se chovaji jako by se nic nestalo.. (ja takova nejsem, ale zase nesu nasledky toho, ze pro vetsinu lidi jsem rposte mrcha…) a gothi URCITE nejsou vyjimka, pokud to nekdo tvrdi, tak bud nevi nic o zivote, nebo o nem ma dost mylne predstavy..

 2. To tužidlo by mě taky zajímalo… Ale třeba stačí si jen naplácat do vlasů celý tři tuby… Ovšem nejsem si jistá, jestli ty vlasy pak ještě někdy rozčešeš. Ale víš co se říká, risk je zisk :))

 3. Phönix:billa mám na ms v přátelích, na lumennčino požádání už jsem mu napsala:D

  Lumennka:my tě taky milujem 🙂 <3

 4. "Nemůžu jít na koncert Tokio Hotel, protože bych poškodila dobré jméno české gothické subkultury, a to se chci fakt jen zeptat Billa co sakra používá za tužidlo (na Pálení čarodějnic mi ty vlasy takhle prostě nechtěly držet!)." u tohodle bodu jsem se skoro válela smíchy xD

 5. Tak nejdřív – chápu, že je to nadsázka… Ale k tomu punku – pro mě je to o filozofii (o který bohužel většina punkerů nic neví) a taky samozřejmě O HUDBĚ.
  NE o provokaci. NE o hadrech. NE o tom, jak mě furt chytá rrrrage…
  Jo, vím, že jsi napsala – berte to s humorem – ale tohle si o punkerech myslí hodně lidí, tak jsem to chtěla někde vyklopit 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.