Žít Brno nelžou, pane Homolo!

Nejvíc na světě nesnáším lež a nespravedlost. Takže když někdo někoho křivě obviní, čímž se tyto dvě věci spojí, je to něco na mě. Náhodou jsem dnes narazila na komentář pana Miroslava Homoly, údajně vedoucího redakce Práva v Brně. Tento člověk ale buď neví o žurnalistice zhola nic a tedy se nenamáhal obstarat si ke své glose fakta a nebo zcela záměrně upravil okolnosti a tedy lže.
A protože bezpráví a lež je něco, co skutečně nesnesu, napsala jsem drahéhu panu Homolovi e-mail a jsem velice zvědavá, zda zareaguje. O co přesně jde se dočtete pod perexem.

Toto je článek z dnešního rána, který panu Homolovi vyšel na serveru novinky.cz
Celý je postavený na tom, že za a zesměšňuje situaci, která se udála tady u nás na Brně-Střed (kde shodou okolností bydlím i já), za b osočuje její aktéry ze lži a za c celý svůj komentář postavil tak, že se snaží za každou cenu zdiskreditovat hnutí Žít Brno (které na Brně-Střed vyhrálo volby!) Takže jsem mu na jeho lživýmysl poslala následující:
Vážený pane Homolo,
ve vašem komentáři k hnutí Žít Brno jste uvedl mnoho zavádějících až nepravdivých informací. Celý článek pak vyznívá, jako že Žít Brno jsou lháři, kteří začínají malými lžemi a možná se časem doberou k větším. Pominu-li fakt, že shrnujete do jednoho pytle celé hnutí kvůli třináctému a čtyřicátému člověkovi na kandidátce, pak se dopouštíte několika omylů. Pokud byste si přečetl vyjádření hnutí Žít Brno (zde), věděl byste následující:
Máte pravdu, že každý kandidát musí podepsat čestné prohlášení – a v něm uvést své trvalé bydliště. Pokud nemá trvalé bydliště v dané městské části, je povinne si jej nejpozději první den voleb změnit. Tedy jediné, co v čestném prohlášení figuruje, jsou stávající údaje ověřitelné podle občanského průkazu a ačkoli má kandidát povinnost provést případnou změnu bydliště, nikde čestně neprohlašuje, že tak učiní. Ani jeden z kandidátů, který byl vyřazen, nelhal. Ani málo, ani moc. Nelhal ani jeden a vůbec. V článku tedy lžete vy.
Dále se domníváte, zcela bez jakýchkoli důkazů, že ani jeden z těchto lidí nebyl u voleb. František Sobotka, žijící na ulici Drobného, se jako mnoho dalších občanů Brna mohl úplně s klidným srdce účastnit voleb a chodit do volební místnosti, protože volební okrsek a městská část jsou dvě úplně jiné věci. Kdybyste znal Brno, víte, že ulice Drobného, obkružující Lužánecký park, je velice dlouhá a nepřehledná a také tvoří hranici hned tří městských částí. Do Brna-Střed patří jen jedna část, další patří pod Brno-Královo pole a další dokonce pod Brno-Lesná, což občan nezpozoruje u jiných, než komunálních voleb. Pokud František Sobotka uvedl svoji adresu, bylo povinností úředníků upozornit hnutí Žít Brno na fakt, že jejich kandidát nebydlí v MČ Brno-Střed, ale to úřad neučinil – protože si to stejně, jako pan Sobotka a jeho kolegové, neuvědomili.
Druhý kandidát, Alexandr Stankov, také moc dobře ví, kde bydlí a kde má trvalé bydliště. Také ví, že to není v Brně. Byl upozorněn, že je povinne své bydliště včas změnit, ale neučinil tak. Pan Stankov je tedy nespolehlivý člověk, který si nezaslouží být příště volen, pokud není schopen ani tak jednoduchého administrativního úkonu. Ale není to lhář.
Váš článek, obviňující Žít Brno, resp. jejich kandidáty ze lži, je tedy chybný a k žádné lži zde nedošlo. Žádám vás, abyste tedy tento (promiňte, ale musím užít váš výraz) lživý článek okamžitě stáhnul nebo jej přepsal a uvedl překroucené údaje na pravou míru, jinak se dopouštíte trestného činu pomluvy podle paragrafu 184 Trestního zákona a hrozí vám v případě podání trestního oznámení až dva roky vězení.
Na závěr dodávám, že nejsem členem hnutí Žít Brno, ani jejich voličem, ale vadí mi, když někdo obviňuje druhé ze lži a přitom lže on sám.
Přeji hezký den
Tak se mi ulevilo, že jsem zase jednou udělala správnou věc a jsem zvědavá, zda se pan Homola chytne za nos.

17 komentáře “Žít Brno nelžou, pane Homolo!

 1. Přečetl jsem si odkazovaný článek a p.  Homola tam mimo jiné píše: "Jenomže Žít Brno – i když případ jistě nelze zevšeobecňovat na celé hnutí … "

  Není tedy pravda, že by chtěl vzbudit dojem, že celé hnutí "Žít Brno jsou lháři."

  Jestliže někdo podepíše čestné prohlášení, že bydlí v okrsku, ve kterém kandiduje a pravda to není a ani si bydliště nezmění, aby se to pravdou stalo, pak je těžké to obhajovat takovým (s prominutím) přepjatým e-mailem, jak to děláš ty.
  Také pochybuji, že by poukázání na nepravdivý údaj (tedy lež, ať už vědomou či nevědomou) se mohlo chápat jako pomluva a p. Homola by za to mohl dostat až 2 roky.

 2. [1]: ehm…umíš číst??? Ten člověk nepodepsal čestné prohlášení, že bydlí v dané městké části, nic takového člověk u voleb nepodepisuje! Člověk podepisuje jen prohlášení že údaje KTERÉ OPSAL Z OBČANKY jsou pravdivé – a to u obou lidí platilo!

  PROBOHY LIDI ČTĚTE NEŽ KOMENTUJETE, PROSÍM !!!!!!

 3. Píšeš: "Máte pravdu, že každý kandidát musí podepsat čestné prohlášení – a v něm uvést své trvalé bydliště."

  Když ale ta adresa nepatří do volebního obvodu, pak je ta kandidatura podvodem, ne? To je zcela na úrovni lži. A zdůvodňování dlouhou ulicí je docela úsměvné, protože nejspíš už u nějakých voleb byl a asi by mohl vědět, kam svým bydlištěm spadá.

 4. [6]: bože můj, ale tohle všechno vysvětluji v článku, kdybys to četl tak tady nemeleš nesmysly – říká ti něco pochopení psaného textu???
  "Pokud nemá trvalé bydliště v dané městské části, je povinen si jej nejpozději první den voleb změnit."
  Už? Chápeme?
  Ale bože můj na nebesích, všechny tyhle debilní otázky zdůvodňuji a vysvětluji v článku, stačí si to přečíst…já fakt nevím, jak to vysvětlit, aby to pochopil každý…

 5. [8]: Umíš reagovat i bez toho, abys dělala z lidí negramotné blbce?
  Celkově to hodně přeháníš, děláš z komára velblouda. Nic ve zlém, ale nemáš nějakou poruchu autistického spektra? Dost často máš totiž hodně zvláštní myšlenkové pochody.

 6. [9]: jo, dělám pochopitelně z komára velblouda, o nic nejde, prostě jen nemám ráda lži, to je celé;)
  Ale prostě nedávám, když napíšu člíánek v němž vyvrátím argumenty, které pak opět někdo použije…pak ze sebe člověk dělá negramotného blbce sám;)

 7. Vůbec bych se nedivil, kdyby ten Homola byl nějaký Onderkův zákulisní kamarád. Jinak koalice ŽB, ANO, KDU a Zelených mi přijde jako jedna z nejlepších variant, co se mohlo poskládat. Bez komoušů, bez kalouskovců a hlavně bez Onderky, jen tak dál. Tohle jsou podle mě jenom účelové provokace s cílem změnit výsledky voleb a dostat staré kmotry zpět ke korytu.

 8. [12]: no jo no, kdyby volby spočívaly především ve volbě konkrétních jedinců a ne hlavně politických stran, bylo by mnohem lépe.

  Bylo by to především přehlednější a průhledné.

 9. Jestli se chceš otáčet na vyjádření, že "Pan Stankov je tedy nespolehlivý člověk" "Ale není to lhář" a kvůli tomu p. Homolovi vyhrožovat, že by mohl dostat 2 roky, prosím, já v tom žádný velký rozdíl jako "negramotný blbec" nevidím. Podle mého negramotného názoru je tvůj mail výkřik do tmy a spíš než radit p. Homolovi, aby smazal svůj článek, bych (samozřejmě negramotně) poradil tobě, abys p. Homolovi napsala, aby smazal tvůj mail.

 10. [14]: tak ta výhrůžka je pochopitelně nadsázka;) A už mě fakt nebaví to vysvětlovat…prostě nikomu evidentně nevadí, že jde někoho obviňovat ze lži, ačkoli dotyčný nelhal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.