Očkování – pomoc nebo hrozba?

Na tohle téma v myšlenkách narážím už docela dlouho. Zkuste si jen trochu zapátrat, stačí google, letáky v čekárně u lékaře a trocha zdravého rozumu, abyste se zamyšleně poškrábali na bradě a řekli si „a fakt mi to očkování pomůže?“
Jeden příklad za všechny – můj otec (jako většina rodičů dospívajících dívek) zešílel pod nátlakem reklamy a chtěl nechat sestru očkovat proti rakovině děložního čípku. Já obecně tahle očkování považuju za zbytečná, prostě vím, že klíště mě nenakazí a žloutenku nechytnu, tak proč se nechat očkovat proti každé kravině. A tak jsem při návštěvě gynekologa čapla do ruky letáček a početla si.
Jen z letáku, jsem zjistila, že celé očkování je blbost. Rakovinu děložního čípku totiž způsobuje kdeco, ale nejčastější faktor (cca 70%) jsou tzv. lidské papilomaviry. A právě proti 70% papilomavirů účinkuje i tohleto pekelně drahé očkování. Takže „udělám pro svou dceru vše co můžu“ nebo „před vším, co se dceři může stát, ji neochráním, ale před rakovinou ano“, trochu bledne pod tíhou faktů, že pravděpodobnost (jen pravděpodobnost, což je teoretická veličina, nic na co se dá spolehnout;)), že rakovinu díky očkování nedostanu je jen 60%.
Mimoto jsem na žena.cz či podobném ženském internetovém časopise narazila na článek o tom, že podle určitých studií očkování proti rakovině děložního čípku zvyšuje pravděpodobnost rakoviny prsu asi 20x. Vzhledem k tomu, že rakovina prsu je mnohokrát častější než rakovina děložního čípku, není moc o co stát;)
Tak, to jsme měli jeden příklad z mého vlastního života. Stačí pozorně číst a dívat se kolem sebe. Ale někdy nestačí ani to. A tak máte mě, já se dívám za vás:) A něco jsem pro vás našla…

Video thumbnail. Click to play
Tento odkaz je na stažení videa. Pokud se chcete na video podívat online, můžete tak učinit na tomto odkaze.Video je v německém znění se slovenskými titulky, česká verze bohužel zatím neexistuje.
Je to tohle video, je to přednáška na téma „očkovat se nebo neočkovat?“ a je od začátku do konce nabitá fakty, která vám vyrazí dech. Bohužel video trvá téměř dvě hodiny, ale my s Finnem ho shlédli a věřte mi stojí to za to. A protože je mi jasné, že málokdo se na to vrhne a dvě hodiny bude poslouchat lékařské pojmy (mimochodem je to ale vážně dobře podané, takže se na to kouká v pohodě a nudit se nebudete;)), tak shrnu nejdůležitější body přednášky, které stojí za to si zapamatovat a na dalších zdrojích ověřit;)
Celý výzkum očkování v 19.století byl dost pochybný, kvůli nedostatku technologií a znalostí. Přesto na něm stojí celá nauka o očkování. Přitom nebylo nikdy exaktně vědecky potvrzeno, že očkování funguje.
Přítomnost protilátek v těle neznamená, že nemůžete onemocnět. Znamená to, že se s nemocí vypořádáte jinak, než kdybyste si při setkání s ní protilátky teprve tvořili.
To, co se přidává do očkovacích látek je taková hora toxinů, že se z toho zvedá žaludek. O rtuti asi všichni víme a kupodivu si s ní neděláme moc těžkou hlavu. Měli bychom? No, když se mrkneme na ten hliník a formaldehyd, tak snad ani ne… O nervových jedech a dalších chuťovkách ani nemluvě.
To je konspirace! To je lež! Vždyť na příbalovém letáku nic takového nepíšou! Jistěže ne, protože složení vakcín je chráněno obchodním tajemstvím a nezveřejňuje se. Nikde. Takže ho nezná ani ústav, který v dané zemi vakcínu povoluje. Ano, povolí vakcínu, aniž by znali jeji složení. A kvůli kočárkům, co skřípají prsty, nebo jedovatým hračkám dělá obchodní inspekce takevý humbuk;) Takhle vstříkneme našim miminkům jedy přímo do těla a máme to!
Očkování má asi sto padesát milionů vedlejších účinků. Na příbalovém letáku je občas najdete. Nejlepší z nich je přítomnost rakovinných buněk. Kde by se ve vakcíně vzali rakovinné buňky, pche! Úsměv vám na rtech asi zmrzne, když zjistíte, že aby se viry a bakterie rychleji množily, přidávají se k nim rakovinné buňky. Jasně, že se to pak přefiltruje, to dá rozum, jak vás mohlo napadnout, že vám dají do těla rakovinu, no tak:D No ono se to sice přefiltruje, ale kolik tam těch buněk zůstane, to už nikdo neřeší… O dalších vedlejších účincích se nebudu radši ani zmiňovat, mám dojem že očkovat se proti chřipce je ale velmi dobrý způsob sebevraždy. Nechytnete chřipku, ale dostanete třeba rakovinu, to je fajn obchod, ne?:)
Mimochodem vzpomeňte si, co řekl pan ministr Langr. „Nenechám se očkovat. Já chci umřít přirozenou smrtí!“ Asi věděl víc, než my;)
Kde jsme to skončili? Á, vedlejší účinky. Co tam máme dál? Slyším námitku, že očkování (ať má kolik chce vedlejších účinků) přece zachránilo lidstvo před chorobami. No jasně…jenže…
Když se začalo hromadně očkovat (po druhé světové válce), choroby už byly na ústupu samy. Čím to? Podívejte se kolem sebe. Znáte člověka, co je podvyživený, protože trpí hlady? Ne? Já taky ne. V ČR totiž (až na homeless výjimky) žádní nejsou. Stejně tak lidi, co žijí v nevytopeném bytě, kde je vlhko. Lidé, co nemají doma pitnou vodu a kvalitní kanalizaci. Takoví lidé nejsou. Nemáme hlad, netrpíme zimou ani nepijeme zkaženou vodu. Tyhle věci stály za většinou infekčních a těžkých nemocí, proti nimž se stále očkujeme. Mimoto dodržujeme hygienické návyky, jak vypadá taková blecha nebo štěnice asi ani netušíte. Tyhle potvůrky taky přenášely kdejakou fuj nemoc. Zdravé a čisté tělo ve zdravém a čistém prostředí = 80% našeho zdraví. Ten zbytek nemocí mám z toho, že žijeme až moc čistě a až moc dobře;)
Tak a teď zase moje vlastní myšlenka. Víte, co je to tetanus? A co ho způsobuje? Možná si matně vybavíte rezavé hřebíky, o které když se zraníte, tak tuhle hrůzu dostanete.
Ale to nechme stranou. Zajímavější je, že se proti tetanu očkujete v dětství, pak v 15ti letech a pak každých deset let. Pak se ale říznete o rezavou pilu a pan doktor vám píchne „protitetanovku“. Chápete proč? Vždyť naočkovaní přece jste! Pak je tu jedno očkování zákonitě navíc, buď to pravidelné nebo to poúrazové. Tolik moje úvaha. Teď fakta, jo?
Zbytečná jsou obě. Tetanus způsobuje výměšek bakterií, který je pro naše tělo jedovatý. A proti jedu se nedá očkovat. Nejedovaté jedy prostě neexistují, tak jako mrtvé viry. Proč to do nás píchají? Čert ví. Každopádně abyste věděli jak je tetanus nebezpečný – v Německu, které má 80 milionů obyvatel, ho ročně dostane cca 10 lidí. Slovy deset. Většina je důchodového věku. Takže až se příště říznete o rezavý hřebík, pořádně pročistit a nechat dýchat. A tetanus vám nehrozí;)
Tolik by asi stačilo. Zajímavých věcí na přemýšlení máte v textu až až a pokud si pustíte video, asi se dnes večer v klidu nevyspíte;) Ale ať nejsem jen ten negativní prorok, podívejte se na následující krátkou scénku, kde celou tu katastrofu kolem očkování berou s humorem:)
PS: Až mi sem zas někdo napíše, že jsem blbá naivka, která věří konspiračním teoriím, pak mu přeju příjemné stravování rtuti a hliníku a doufám i za něj, že až své dítě nechá krátce po narození otrávit, přežije to. A snad i bez vážnějších následků.
A vy, co máte v hlavě mozek, neberte tento jediný zdroj, internet je plný zajímavých článků a studií na tohle téma, na konci videa se dozvíte i o knihách. Nezavírejte oči, před pravdou, co vám servírují v páchnoucí krabici od bot a neládujte se lží, která před vámi krásně voní na stříbrném podnose. Jsou věci, co jsou jednoduché. A pak jsou věci, co jsou správné.
Dodatek: Tak jsem ještě něco sháněla a četla, abyste neřekli, že celý článek je jednostranně zaměřený. On tak samozřejmě vyznívá, ale jak o mě víte, nerada se dívám na věc jedním pohledem a ona přednáška opravdu dokáže člověka pořádně zahltit a přesvědčit, aby se už po jiných zdrojích nedíval.
Přesto ať se na to dívám jakýma očima chci, docházím k závěru, že tu něco smrdí. Zastánci očkování hážou špínu na jeho odpůrce a osočují je z vražd nevinných nenaočkovaných, odpůrci očkování tvrdí o svých souputnících totéž a taktéž je viní z vražd nevinných, pro změno naočkovaných. A pravda bude patrně někde uprostřed.
Očkování určitě není ideální a při výrobě vakcín se dějí různá svinstva, na která doplácíme my, pacienti, kteří s dobrou vůlí necháváme sebe a své děti očkovat. Na druhou stranu to rozhodně nebude s jeho nefunkčností tak horké a ve velké míře se bezpochyby podílelo na vymýcení spousty infekčních chorob. To ale neznamená, že by výroba vakcín neměla být lépe kontrolována a případná rizika by měla být natolik prošetřena, aby byly vyvráceny i ty nejmenší pochybnosti – a pokud vyrváceny nebudou, pak ať se vše, co je špatně, dá do pořádku. S tím ale (bohužel a jako obvykle) jako prostý občan nic neudělám:/

100 komentáře “Očkování – pomoc nebo hrozba?

 1. Mno o konspiračních teoriích, které se týkají očkování jsem už něco taky četl. A i když mohou být tyto teorie někdy dosti mimo, tak tvrdit, že ty "středověké" nemoci tu nemáme jen díky očkování je hloupost. Mnoho nemocí tu není, jak správně píšeš, proto, že se hodně změnily hygienické návyky. Proti velmi agresivním virům – žloutenka, cholera… používáme velmi účinná antibiotika, která v podstatě brání většímu šíření nemoci.
  Co se týká očkování novorozenců, tam je to trošku diskutabilní. Malé dítě se ještě nesetkalo s těmito viry a jeho tělo je logicky náchylnější k onemocnění. Určitě by to ale chtělo celou koncepci očkování přehodnotit.

 2. Vis co, ver si cemu chces… Ale ja se na priklad letos, po dlouhem premysleni, nechala ockovat proti chripce, protoze celou minulou zimu jsem ji porad mela, promichanou s "jemnejsim" nachlazeni, az jsem skoncila se zapalem plic. Od te doby co jsem ockovana sice to nachlazeni obcas schytam, ale po vylozene chripkovych stavem ani vidu ani slechu. Klidne si rekni, ze je to placebo, ale ja jsem ten posledni clovek, co by mu placebo neco rikalo, ja dokud nevidim vysledky, tak neverim 😉 a rekla bych, ze v hlave mozek mam, a mam ho az dost. Promin ale stejne tak, jak existuje plno "studii" o tom, jak je ockovani skodlive, existuje plno "studii" o opaku, tak je to u vseho. Pro me jsou dulezite vysledky na me same a tenhle clanek mi prijde ponekud smesny;)

 3. [2]: Mno… Jelikož můj zaměstnavatel poskytoval pro své zaměstnance možnost se nachat naočkovat proti chřipce té sezónní i prasečí, tak jse tu sezóní dal taky… vakcíně proti prasečí moc nevěřím… ale jak říkám… očkování ano, ale s rozumem…

 4. no na tohle tema se ted posledni dobou zamysli vic lidi, takze me to taky dovedlo k premysleni a muj zaver je takovy, ze se 100% nepriklanim ani na jednu stranu a volim zlatou stredni cestu…Ockovani proti chripce at uz normalni, praseci ci ptaci povazuju za zbytecne (i kdyz znam lidi s pozitivni zkusenosti prevazujou ti, kteri i po ockovani chytli chripku a to mnohdy takovou, jakou este nezazili), stejne tak jako si myslim, ze ockovani treba proti zloutence neni nutne pokud se clovek nepohybuje v rizikovem prostredi a neni uplny prase, na druhou stranu fakt, ze se diky ockovani prudce snizil ba az temer vymitil vyskyt obrny, se poprit taky neda:)to samy pravy nestovice, ty uz ted neexistuji jen diky ockovani a ja jsem za to vdecna, nevim jak vy ale ja bych nechtela mit zjizvenej kraterovitej oblicej nebo nedejboze umrit jen kvuli tomu, ze by se me rodice bali oockovat kvuli jedum ve vakcine. ano ty jedy tam jsou, ale v jakem knozstvi? a kolika jedum a toxinum se denodenne vystavujeme na ulici? ja bych se na to nedivala tak prisne jen z jednoho uhlu..jak pises "Přítomnost protilátek v těle neznamená, že nemůžete onemocnět" to je sice pravda, ale rozhodne to vyrazne snizuje pravdepodobnost onemocneni …proste muj nazor je ten, ze svoje deti necham ockovat tak jak je to bezne a dalsi "nadstandartni" moznosti necham na jejich samostatnem zvazeni a volbe az budou starsi a budou o tom schopny samy rozhodnout…
  jeste poznamka k te vete: "Nejedovaté jedy prostě neexistují, tak jako mrtvé viry". tetanus se ockuje tim tetanotoxinem, ktery onen tetanus prave zpusobuje, ale sama ockovaci latka je zbavena toxicity, zakladem zustava jeji chemicka struktura na kterou reaguje nas imunitni system a tuto strukturu si zapamatuje a pri dalsim styku se dokaze rychleji branit..a virova ockovani se provadi jednak oslabenymi viry, ale ty se zasadne neockuji oslabenym jedincum a ti zdravi se s nimi dokazou hrave vyporadat, takze zadnej strach a nebo se zase pouzivaji jejich casti, cili ty "mrtve viry" a zase jde jen o chemickou strukturu…jo a co se tech rakovinnych bunek tyce, rakovina neni nakazliva, co ja vim:)

 5. [3]: no jasne, ja krome tech detskych a ted te sezonni chripce taky v sobe nic nemam. A ani nic vic mit neplanuju. Protoze si myslim, ze jsem sama o sobe dost zdravy clovek s dobrou imunitou. Jasne ze jsou nemoci, ktere jsou dost nebezpecne, jako treba zloutenka C a tak, ale proti tomu stejne ockovani neni.

  Jinak, Elysia v podstate napsala i to co si myslim ja. Navic, jakozto student mediciny podala i dobre priklady 😀 obrna nebo rpave nestovice muzou byt dobrym prikladem a nemyslim si, ze by to byly zrovna nemoci, ktere byly samy od sebe na ustupu 😉 Jasne ze ockovani nezabrani tomu, ze se clovek nakazi, ale vyrazne to snizi projevy choroby, protoze proste clovek v sobe ma vic protilatek.

 6. Naivka asi nejseš, ale to co tady píšeš jsou často překroucená fakta. To si vážně myslíš, že když ti někdo vpraví do těla buňku, která je postižená rakovinou, tak dostaneš rakovinu? Rakovina není rýma, abys ji mohla od někoho chytit. Přece když pohladíš člověka, který má rakovinu kůže, taky tu rakovinu od něho nechytneš. To se musí zbláznit tvoje vlastní buňky. No, že očkování obsahuje hliník, to je možná pravda, ale hliník je obsažený v každém deodorantu (mimo drahých bio-deodorantů) v mnohonásobně větším množství a hliník se vstřebává pokožkou. Nepoužíváš obyčejné deodoranty? Jestli jo, tak ti minimální dávka hliníku z vakcíny nemůže nijak vadit. Pokud jde o tetanus – možná sis "selským rozumem" řekla, že když tetanus způsobuje jed z nějaké bakterie, tak nelze tetanu předejít očkováním. Ale stačí si přečíst Wikipedii (já vím, podle konspirační teorie je to tam napsané úplně špatně…): "Je nutné vyčistit ránu a chirurgicky ji zbavit nekrotické a infikované tkáně. Léčba metronidazolem sice sníží počet bakterií, ale nemá vliv na přítomný bakteriální jed…. Zcela klíčová je pasivní imunizace lidským anti-tetanospasminem, čili tetanovým imunoglobulinem. Pokud není k dispozici specifický anti-tetanospasmin, může být podán i normální lidský imunoglobulin." Tato imunizace je právě to očkování. A proč ti doktor píchne anti-tetanovku, když máš zrovna problém? Protože to očkování po pár letech slábne, až za 10 let přestane účinkovat úplně, takže čerstvé přeočkování je nejúčinnější pomoc proti tetanu. No asi bych mohla pokračovat dál, ale už jsem toho napsala dost. Někdy jenom selský rozum nestačí…

 7. Lúmennko a jaký názor máš na Prevenar a hexavakcínu? (očkování pro děti) … mě to za pár měsíců čeká, takže se pomalu o to zajímám. Prevenar je prý i proti zánětu středního ucha, který jsem jako malá prodělala a stačilo mi. Jak se na tahle očkování pro děti díváš ty sama?

 8. [7]: ja jsem jako mala taky mela zanet stedniho ucha, je to des, a dodnes mam s usima problemy, tedy ze je mam citlive. Taky treba kdyz jsem se chtela potapet, tak kvuli prodelanemu zanetu nemuzu.. muzou s tim byt pak problemy cely zivot. Takze bych byla kdysi docela rada, kdybych proti tomu byla ockovana… Pry dite ale ockovani nepotrebuje, dokud ho matka koji. Ale co ty vis jak dlouho budes mit mliko a tak..

 9. [8]: je to děs. Dodnes na to "postižené" ucho blbě slyším a občas mě i bolí nebo je citlivější. Také bych, kdybych to tehdy bylo atd.., byla proti tomu ráda očkována. Právě proto o tom uvažuju i u svého mimča. Máš pravdu i s tím kojením. Jestli budu mít mlíko a jak dlouho bude to člověk dopředu neví. A jestli kojení funguje i na tyhle nemoci? Tak to opravdu nevím.

 10. Tak všichni z vás už si udělali závěr, že Lum je blbá:) A kolik z vás se podívalo na to video? Kolik z vás si našlo statistiky? Kolik z vás se podívalo na složení vakcíny, kterou si nechají dát do těla? Nikdo…samozřejmě;)
  Z výtahu pár drobností ode mě si obrázek neuděláte, člověk se musí snažit získávat si informace. Očkovat se proti chřipce považuju za pitomost, Onni, zvlášť když píšeš, že jsi "zdravej člověk s dobrou imunitou";)
  Elysia: A k tomu tetanu – ještě jednou mi prosímtě vysvětli, jak je možné, že zůstane zachována chemická struktura látky, ale její toxicita nikoli? A to očkování, co mi neleze do hlavy – dejme tomu, že jsem měla rok píchlou tetanovku, řízla jsem se do ruky o něco rezavýho a zase mi píchnou další. Proč? Protože po roce už to očkování nefunguje? Tak proč se protitetanovka nepíchá jen podle potřeby? Hm? Jako studentka zdravky bys to asi měla vědět líp než já, ale jak vidím, není to tak snadný:) Krom mé vlastní vtíravé myšlenky, že v tom jsou prachy, jako obvykle:)

 11. [10]: "dejme tomu, že jsem měla rok píchlou tetanovku, řízla jsem se do ruky o něco rezavýho a zase mi píchnou další. Proč? Protože po roce už to očkování nefunguje?"
  Ne, ale protože funguje o trochu míň než když jsi byla čerstvě naočkovaná a protože jsi v situaci, kdy potřebuješ co nejvyšší účinek. Na druhou stranu, pokud bys měla třeba 5 let staré očkování proti tetanu a nemohla si zajít k tomu doktorovi, tak budeš ráda, že to funguje aspoň na těch 50%.
  Jak si můžu najít složení vakcíny, když jak píšeš, to složení neznají ani úřady, protože je tajné?
  Očkování proti chřipce je blbost i podle mě, protože skutečně můžeš tu chřipku potom prodělat. Na vakcínu proti prasečí chřipce umřelo prý víc lidí než na skutečnou prasečí chřipku. Očkovat se proti nemocem, se kterýma nepřijdeš do styku (malárie), je taky blbost. Ale neočkovat svoje dítě proti smrtelným nemocem je blbost nejvyšší a sorry, že to tak píšu. Nemyslím si, že očkování je 100% bezpečné a "zdravé", ale myslím si, že je lepší mít v těle nějakou malou dávku hliníku (jak říkám, s deodorantem si ho do těla vpravíš mnohem víc), než umírat na neštovice třeba.

 12. [9]: no to se musis poptat spis doktoru nebo specialistu, ne Lumenn 😉

  [10]: cetlas co jsem psala? Psala jsem, ze jsem minulou zimu byla porad nemocna, od nachlazeni po chripky az jsem skoncila se zapalem plic.. jasne ze jsme jinak zdrava, protoze zdrave jim a tak, jenomze chripka se casto jako nemoc podcenuje..
  Muzes mi rict, proc vsichni ti, kteri byli v detsvi normalne ockovani stale ziji? Neznam teda nikoho, kdo by jak pises, nechal kratce po anrozeni sve dite otravit, a ono dite to neprezilo.
  Vis, podle me je problem spise v tobe, mas az moc velke sklony byt zasadne proti zavedenym "trendum" dnesniho sveta 😉 krome za mne, klidne se neockuj a ani nedavej ockovat sve deti (i kdyz vlastne, to je dano zakonem), ale bud tak hodna, a nedelej z lidi, co jsou jineho nazoru (a jako treba Elysia i Leni o tom zda se hodne vi, nejspis i vic nez ty) pitomce, co nemaji v hlave mozek. Pro me jses totiz momentalne ty ta, co to ma v hlave trochu nesrovnane 😉

 13. Jo a ještě k tomu videu: pokud nebudu vědět, co je to za shromáždění, tak k tomu nebudu mít důvěru. Nejsou to třeba něco jako scientologové, kteří mají podobné "odborníky" (vždyť ta paní nemá lékařské vzdělání! že si něco přečetla, to může říct každý, třeba nějaký kreacionista přečte celého Darwina a stejně bude tvrdit, že on ví, že všichni biologové a archeologové nám lžou:), kteří tvrdí, že psychiatři jsou teroristi, kteří nám mění svými prášky mozky…

 14. A tak už jsem si to našla. JE to něco podobného jako "odborníci" ze scientologické církve.
  To video je fakt zábavné, taky doporučuju se na něho kouknout. Neskutečné. Paní tam tvrdí, že v Německu se očkovalo a proto tam nějaké onemocnění bylo a ve Švýcarsku se neočkovalo a proto tam to onemocnění nebylo. Jestli ona si neplete příčinu a následek. Já bych třeba řekla, že v Německu to onemocnění bylo a proto se tam očkuje a ve Švýcarsku nebylo a proto se tam neočkuje. :))) Takové plky jsou pro mě asi stejně důvěryhodné jako pro tebe, Lúmenn, když by ti nějaký týpek tvrdil, že on sice není archeolog, ale že on ví, že Země vznikla před 5000 lety a ty kosti od dinosaurů jsou jenom podvrhy :)))

 15. nic proti, ale jak můžeš vědět, že klíště tě nenakazí a žloutenku nechytneš??? už tohle byl docela zajímavej výrok. a potom, že očkováním proti té rakovině tě teoreticky ochrání jen na 60%, není lepší proti rakovině být chráněn alespoň na těch 60?????

 16. Veľmi dobrá prednáška. Dnešným médiám neverím nič okrem "havaroval autobus", takže Anite Petek verím asi všetko čo som pochopil. Ak je očkovanie nepovinné, nedám sa zaočkovať, z povinných majú zmysel asi len proti obrne. Ostatné sú dobré len na zárobok pre farmaceutický priemysel.

 17. Mno, priklanim se k nazorum většiny. Očkovani by mělo být stále povinné dle zakona, hlavně na ty věci, na ktere jsme očkovani my všichni od mala ;). Krom toho, vznik očkování potlačuje výskyt samotné nemoci, kdybychom nebyli ockovani proti tuberkoloze a někdo s ní by se vyskytl, myslim že ta řetězová reakce by byla zajimava. Malé děti jsou na kupu veci mnohem nachylnější než my, takže kdyby v te injekci byly nejaky šileny jedy, tak by ten počet mrtvych děti byl asi zavratny ;).
  Takove to očkování co člověk může zvolit, ala proti chripce a proti zanětum středního ucha, proč ne? Jsem člověk co nikdy problemy s ušima neměl a na chřipky netrpim, rychle se zotavuju, ale proč to upirat ostatnim a vtloukat jim do hlavy, že to je špatný??

  Webů a různých článků alá "očkování je fuj" je spousta. Ani jeden mi nepřijde logický nebo pravdivý. Jasně že je na světě kupa věcí, za kterými stojí peníze a oblbování lidí, ale nemůžeme být paranoidní a házet to i na takové věci, jako je očkování.

 18. To video som na blogu pred nedávnom zverejnila aj ja. To čo som v ňom  počula ma dosť šokovalo, ale zase, už len z princípu neverím 100% ničomu a nikomu ak v tom nemám vlastné skúsenosti, no toto video dáva zmysel a spolu s tým čo si písala mi vychádza jediné. Niečo na tom určite bude.

 19. [18]: "Očkovani by mělo být stále povinné dle zakona" – poznáš slovo demokracia? Je mi úplne jedno že nejaký hajzel za to zhrabne peniaze, no nie je mi jedno to, že niekto tlačí svinstvo do bezbranných detí a už vôbec nie v demokratickej krajine. A ešte by ma zaujímalo koľko z vás si to video pozrelo.

 20. [20]: Demokracie neznamená, že si každý může dělat co se mu zlíbí. V demokracii nesmíš týrat svoje děti, a nesmíš jim odepřít lékařskou péči. A musíš je nechat očkovat, protože zatím neznáme lepší způsob, jak zabránit určitým nemocem. Sám se sebou si dělej co chceš.
  Video jsem dokoukala až do konce. Ta paní je těžce mimo. Plete si obyčejné neštovice s černými, proti kterým se očkuje a které díky očkování už neznáme. Ty první jsou obvyklou dětskou nemocí, ty druhé byly smrtelnou nemocí. Tvrdí, že viry se v těle objeví až když je člověk nemocný a začíná se léčit. Tvrdí, že zdravý člověk žádnou nákazu nemůže dostat. Tvrdí, že tělo si zavolá nákazu, když ji potřebuje (no ty milióny mrtvých ji fakt potřebovaly). Diví se, že se nějakých 10 000 Němců nakazilo příušnicema, i když byli očkovaní. Stačí otevřít Wikipedii a přečíst si, že očkování zabírá v 80% případů a nemusela by se tak hloupě divit. Taky se diví, že se při klinických studiích nesrovnává stylem "100% naočkovaných nemoc nedostalo, 100% nenaočkovaných dostalo, takže to funguje" – ono asi jde o nějakou pravděpodobnost, kdy kdo přijde s nemocí do styku. To by se těm nenaočkovaným muselo vpravit viry přímo do těla a čekat, jestli na to umřou. Nádherná představa o etickém chování… Když jí někdo dosvědčí, že očkování fungovalo, tak začne blábolit, že to se jenom vytvořila bariéra, přes kterou tělo nemohlo dostat nákazu, ale že místo toho dostane ten očkovaný člověk ekzém nebo co. A tvrdí, že farmaceutický průmysl je jenom o penězích – zatímco hodní a moudří homeopatici to dělají asi z lásky k lidem, neasi. (mohla bych tu psát hodně dlouho, ale tohle snad stačí) Chce se mi blejt z takové demagogie.

 21. [21]: mě se zase chce blejt z lidí, co tvrdí že scientologové vraždí svoje děti a odpírají jim lékařskou péči. To je absolutní pitomost, jen prostě jsou lidi blbí a lidi rozumní, jak mezi scientologama tak i mezi náma. Mimochodem jestlis nikdy nebrala antidepresiva, asi ani netušíš, jaký jsou to svinstva. A pokud brala a zastáváš se jich, pak je mi tě hodně líto. Ale to sem nepatří;)

  Neříkám, že celý ten dokument je 100% pravda a nikdy v životě se nenechám proti ničemu naočkovat, ale jako námět na přemýšlení je to hodně silná věc;) Homeopatika třeba taky nepoužívám, neznám je a nezajímají mě, ale stejně tak nebaštím chemický sračky z prášků.
  Zkuste prostě hledat i něco víc, než paní, co vám nevoní protože nemá lékařský titul, ale právě ta čísla, grafy, statistiky, ono to není tak těžký. Jenomže většina je právě na webech, který jsou podobných "konspirací" plný a normální člověk tomu nevěří už od začátku.
  Zajímavý je třeba rozhovor s lékařem: http://www.demiurg.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=180&Itemid=35
  a četla jsem toho víc, ale zdroje v hlavě nenosím a záložky jsem potratila při opravě počítače:/
  A ziky – když ti řeknu, že za nemoci si člověk může z 99% sám, tak mě seřveš a budeš si myslet, že jsem magor. Fajn:) Jsou prostě věci, který normálním lidem nevysvětlím a tohle je jedna z nich:) Nevadí, aspoň jsem se o to pokusila;)

 22. v prvni rade nikdo si nemysli, ze ses blba, nikdo ti tu nenadava, jen rikame svuj pohled na vec:)
  v tom videu me zaujala hned jedna z prvnich vet, kde se rika, ze kvuli ockovani zemrelo vic lidi, nez kvuli jinym lekarskym vykonum, ale kolik lidi by umrelo bez toho ockovani? ja myslim, ze to je trochu manipulativne zvolena technika podavani faktu…nicmene k tomu tetanu. Dejme tomu, ze tetanotoxin ma urcitou chemickou strukturu slozenou z casti A, B, C a X, ale za tu toxicitu muze jen ta cast X a kdyz se tahle skupina X odstani, zbytek latky zustava zachovan, uz neni toxicky, presto vyvola imunitni odpoved a telo si vytvori pamet na tvoreni protilatek proti skupinam A, B a C a to mu staci aby dokazal vytvorit pri dalsim styku dostatecnou odpoved proti celemu toxinu..doufam, ze je to trochu srozumitelnejsi? a proc se znovu po poraneni picha i kdyz jsi ockovana? aby byla jistota, proto. zadnej doktor nebude riskovat zalobu pacienta, ze ho znovu nepichl a on kvuli tomu ten tetanus dostal…nepicha se to jen tak z prdele, ze neni co delat a aby se dalo vydelat vyrobci vakciny, ale protoze je to lety overeny postup. Driv se urcite spolihalo na to ze jedna vakcina staci a pak zjistili, ze u nekoho treba slabne ucinek rychleji u nekoho mene a tak se pro jistotu picha casteji, aby byl vysledek zarucen. Je to taky vsechno o lidske geneticke individualite a variabilite, kazdej muze reagovat jinak…nekomu jedno preockovani muze pusobit spolehlive celych 10 let nekomu mene, ale ackoli je trend prizpusobovat lecbu na miru, nemuzeme jit az takhle daleko, to bysme museli znat kompletni genovou vybavu kazdeho jednotliveho cloveka, aby se dalo odhadnout jak na ktere leky bude reagovat a to je zatim jeste porad trochu sci-fi, takze se musime ridit podle toho jak reaguje vetsina, a jistit to treba i zbytecne nez neco zanedbat, ne? ale nikdo ti nebude branit, kdyz budes chtit podepsat revers, ze tu injekci nechces…

 23. [22]: To o těch scientolozích jsem snad netvrdila. Jenom říkám, že jim nevěřím. Jejich "pravdy" jsou náboženské, ne vědecké. Ty mi taky nebudeš věřit, kdybych ti říkala (což nebudu), že v Bibli je napsaný, že Zemi stvořil Bůh za 6 dní, takže to tak určitě je. Antidepresiva jsou výborná věc pro překonání nejhorších depresí, pro to, aby se člověk dostal z bludnýho kruhu a mohl zase fungovat. Jistě, že nad depresemi jde (v několika procentech případů) zvítězit i jen silou ducha, ale to můžeš říct u každé nemoci. Až ti onemocní dítě těžkým zánětem plic nebo cukrovkou prvního typu, tak taky budeš čekat, jak se s tím popere a jestli to překoná bez "chemických sraček"? Klidně mě lituj.

  Dala jsi sem právě tento dokument a ještě jsi se tu rozčilovala, že ho nikdo neviděl. Já jsem ho viděla a to co jsem napsala je můj názor na něho. Pokud jako argument máš něco lepšího (myslím ty statistiky atd.), tak to sem dej a můžeme se o tom bavit, ale zatím tu vidím jenom ten demagogický dokument. A ten odkaz na rozhovor s anonymem – takových ti můžu napsat 10 a ve všech budou moji anonymové tvrdit, že očkování je OK.
  Mmch. očkovat se nezačalo po 2. sv. válce, ale už na začátku 20. st., takže možná i proto byly po 2. sv. válce některé nemoci na ústupu.

  Můžeš mi teda říct, čím je očkování špatný nebo dokázat, že nefunguje, nebo mi nějak vyvrátit to, co jsem tady psala?

 24. [24]: dívej já nejsem vědec, ty studie nepíšu a neumím udělat výzkum, který dokáže, že očkování je škodlivé. Jen je těch faktů trochu moc, aby to všechno byl jen výmysl. Co by z toho měli lidi, kteří proti očkování bojují? Peníze? A od koho?
  Jsou to jen lidi, kteří se snaží hledat informace a hážou jim přitom klacky pod nohy a všichni fanaticky přikyvují jen předloženým faktům od farmaceutických firem. Jestli si myslíš, že je to tak náročné a chudáčci vydělávají málo, tak to se pleteš – mimochodem ti co dělají vakcíny, dělají i léky a ty potravinové doplňky.
  Víš, ono je lehké říct jen, že něco je kravina, protože to říká anonym, protože to říká někdo bez titulu, protože se mi to nehodí do krámu… ale jak říkám – podezřelého už je příliš moc na to, abych řekla, že očkování je jen a jen prospěšné a nijak nemůže škodit.
  (a k těm antidepresivům a neuroleptikům (psych."léky") – brala jsem celkem 9 druhů, z toho některé déle než tři roky, to není přechození blbého stavu, to je soustavné vymývání mozku;) A léky, co jsou jen pro dospělé – v příbalovém letáku mají jasně psáno od 18 let – jsem brala jako 13ti leté děcko. To myslím jako fakta stačí a netřeba to dál rozebírat;))

 25. No díky očkování v našich krajích mnohé nemoci, které dřív byly hrozbou, vymizely, takže bych to plně nezavrhovala.
  Proti encefalitidě je to myslím užitečné, jelikož klišťat je v létě v přírodě hrozně moc; repelenty nejsou úplně účinné, a i když se nedá očkovat proti borelióze tak přece jen chránit se aspoň před jednou z těchto nemocí je lepší než nic.  
  Ale teď se propaguje i očkování, které určitě nutné není. Rakovina děložního čípku? – na rozdíl od jiných typů rakoviny to je v podstatě pohlavní nemoc, takže není až takový problém tomu předcházet.
  U chřipky je to myslím zbytečné, já sama jsem ji neměla už několik let a i kdyby jo, tak zas tak hrozná nemoc to není, a po prodělané chřipce jí [podle toho, co jsem četla; nevím, jestli to je pravda] člověk znovu neonemocní dřív než za rok.

 26. "Svetová zdravotnícka organizácia vydala jednoznačné stanovisko, v ktorom na základe renomovaných štúdií vyvracia tvrdenia o škodlivosti thiomerzalu a ďalších prídavných látok, ktoré sa používajú pri výrobe vakcín. Napriek tomu výrobcovia očkovacích látok pristúpili k vylúčeniu thiomerzalu a dnes používané očkovacie látky pre deti do 2 rokov ho neobsahujú. Sledovania potvrdili, že aj napriek vylúčeniu thiomerzalu z výrobného procesu, výskyt autizmu a diabetu sa nezmenil a stúpa tak isto, ako aj v krajinách, kde thiomerzal nepoužívajú."

  jeste k tomu thiomerzalu a dalsim latkam, co ta pani tvrdi, ze jsou skodlive, proto, ze obsahuji rtut. Nejsem chemik, takze tu nebudu tvrdit, ze to tak urcite je, ale treba baryum samo o sobe je taky toxicke, ale ve sloucenine uz ne, takze se jako siran barnaty pouziva jako kontrastni latka v rentgenologii…tak me napada, jestli to tady s tou rtuti neni stejne? ale jak rikam, to by nam musel zhodnotit nejaky chemik…

 27. [26]: ja taky netvrdim, ze je to jen prospesne a stoprocentne nezavadne, samozrejme i vakciny jako kazde jine leciva mohou mit nezadouci ucinky a ne ve vsech pripadech musi byt spolehlive, ale jak uz jsem psala, jde tu o vetsinu a nikdo nevi jestli patri k te vetsine, ktera je i po ockovani ok nebo je naopak z mensiny, ktere to muze zpusobit problemy

 28. Tak o tomhle tématu jsme se dneska bavili. Podle mě je celkem blbost nechat se očkovat proti prasečí chřipce. Ale ostatní očkování, které mám už v sobě docela akceptuji. Jen bych zavedla ve zdravotnictví to, že ti lékař řekne proti čemu jsi očkován/a, jak vakcína funguje atd. Je to blbost, ale občas fakt nevím, co do mě píchají..
  Jinak se už radši nevyjadřuji 🙂

 29. [25]: Díky že sis dala tu práci. Vím, že v současné době (vlastně v každé době) probíhá výzkum a přehodnocují se znalosti. Vím, že se mluví o možnosti, že určitá vakcína může způsobovat autismus. Jenomže dodnes to nebylo nijak prozkoumané a nikdo nemůže potvrdit ani vyvrátit, jestli je mezi tím skutečně nějaká vazba. Třeba se zjistí, že autismus způsobují exhalace z továren, ale třeba se potvrdí, že to skutečně způsobují ty vakcíny. Ten další článek o obrně a DDT je skutečně na zamyšlení. Na to nemám co říct. Jenomže: to že někdo neočkovaný nedostal nemoc nemusí znamenat, že nikdo neočkovaný nedostane nemoc. Je sice možné, že očkování proti některým nemocem (podle mě hlavně chřipka – o tom jsem psala hned, že podle mě očkování proti chřipce je blbost – a možná i to, co se uvádí na tom blogu) má opravdu škodlivé vedlejší účinky, ale podle mě by lidstvo trpělo mnohem víc, kdyby se očkování vůbec nezkoumalo a neprovádělo. Myslím, že je to pořád to nejlepší, co pro svoje zdraví můžeme udělat. A doufám, že díky lékařskému pokroku časem budou k dispozici takové vakcíny, které budou účinnější a nebudou mít takové vedlejší účinky, jako to (možná) mají ty dnešní. Ostatně i vývoj léků probíhá tak, že dřív měly horší vedlejší účinky než ty, co máme dneska. A léky potřeba jsou, ne? (Ale stejně nechápu, proč, pokud je to pravda, to obhajují takoví demagogové jako ta paní z toho videa – to té pravdě jedině škodí)

 30. [20]: Dokud nebudu mit dukaz že o tom dokažeš rozumně uvažovat, tak se o tom bavit s tebou nebudu ;). Lenka ti to vysvětlila dobře.

  Zbytek si přečtu jindy, ted na to fakt nemam čas 😀

 31. [31]: "Myslím, že je to pořád to nejlepší, co pro svoje zdraví můžeme udělat."

  Musím říct, že tento názor, jakkoliv je dobře míněn, mě vyloženě děsí. Pravda je, že ještě před půl rokem bych měl zhruba podobné stanovisko, ale v souvislosti s reklamní kampaní [na vakcínu] — která právě probíhá v médiích — jsem přečetl stovky článků o očkování.

  Nyní lituji všech očkování, která jsem přijal nedávno před cestou do zahraničí, protože vím, že jsem si nevratně poškodil zdraví.

  Pokud máte malé dítě, očkování je to nejhorší, co pro něj můžete udělat. Následky se neprojeví hned, ale třeba až za několik let.

  Celá potíž je v tom, že zatímco výrobci svinstev dávají na reklamní kampaně více miliard než na vývoj, tak lékaři-oponenti, kteří říkají pravdu, se těmto zdrojům ani nepřibližují a proto nemohou být slyšet. Takto se vyrábí instantní mýtus o očkování.

 32. Je to zajímavý.Rozhodnout se musí každej sám podle svýho přesvědčení.
  Protože mám děti,jsem ráda,že je povinný očkování proti namocem,na který dřív děti umíraly nebo zůstávaly postižený.Ty škodliviny v očkovacích látkách mi přijdou skoro nicotný proti tomu,že oč. látka zachrání život.
  Proti ostatním nemocem se ale očkovat nenecháváme.
  Jinak jezdíme do Afriky a proti zdejším virům se očkovat necháváme.Radši umřu v pozdějším věku na rakovinu (třeba) a něco v životě zažiju,než během pobytu hned na malárii….

 33. No, nevím jak vy, ale já mám pocit, že kdyby mě zajímalo složení potravin, který běžně jím, tak mě asi omejou z toho, co je v tom za sajrajt. (A papkáme to všichni běžně a nepoložilo nás to.)
  Takže jak už někdo řekl, fakt mi přijde poněkud lepší si nechat bodnout očkování s malou dávkou jakýhosi svinstva, když to takhle blbě řeknu, než umřít na neštovice.

 34. [31]: jj souhlasím, přečti si kdyžtak na konci článku dopsanej dodatek, holt nic se nemá řešit s horkou hlavou:)

  [36]: mezi jídlem a vdechováním škodlivin a tím, co dostaneš v očkování je jeden zásadní rozdíl – to co sníš nebo vdechneš, projde X přirozenejma bariérama imunitního systému, to co ti vstříknou do krve už žádnou filtrací neprojde a je to nespočetněkrát horší.

 35. [34]: no akorát už nemyslíš na to, že ty nemoci se dnes ani nevyskytují a pokud ano, pak se dají většinou bez problémů léčit. Ale jak říkáš – každý podle svého názoru a přesvědčení, jenomže to jaksi ze zákona tak úplně nejde;)

 36. Ono by bylo dobré neházet všechna očkování do jednoho pytle. Očkování novorozenců je dle mého názoru potřebné… Nemáme tu tak nemoci, které zabíjeli ještě před několika málo lety spoustu lidí… A je dobře, že je povinné zákonem… Tady se nikdo nemůže ohánět nějakou demokracií… Už proto, že tu máme mnoho různých sekt, které odmítají lékařkou péči a mnoho pitomců…

  To nepovinné očkování je na každém z nás… A určitě pokud má nějaký smysl, je dobré nad jeho přínosem pouvažovat…

  Aktuálně co se týče chřipky, tak u vakcíny na tu běžnou sezóní je účinnost přibližně 80%… A obsahuje jen neaktivní genetickou informaci o 3 typech virů, které by mohly v aktuální sezóně nejvíce řádit…

  Jiné je to ale u vakcíny na tu prasečí, která nebyla testována a nikdo neví, zda bude vůbec účinná a zda má nějaké vedleší účinky… To, že na tuto vakcínu umírá víc lidí než na nemoc samotnou, je dosti pádným důkazem…

  Takže shrnuto… je očkování a očkování…

 37. [37]: Budiž, to je na každým, taky si myslím, že třeba očkování proti prasečí chřipce nutný není a že kolem toho je zbytečná hysterie, ale s povinným očkováním souhlasím a jsem ráda, že očkovaná jsem.
  Co mě nadzvedlo spíš je to, že jsi tu psala cosi o tom, že zrovna tebe klíště nenakazí. To nemůžeš vědět. A s tím, že za nemoci si člověk může sám, s tím taky nesouhlasím. Jaksi nikdo nechce bejt nemocnej a netouží po tom si pořídit třeba rakovinu, nemyslíš ? A sám se z ní taky nevykřeše. Jasně, v tom případě si naláduje do těla chemii, bude to mít nějaký vedlejší účinky, ale díky tomu třeba přežiju.
  Že zrovna tobě nějaké léky nesedly neznamená, že všichni se z toho vykřešou sami a všechna moderní medicína je špatná a jen se na tom nakapsovává farmaceutický průmysl.
  Farmaceutický průmysl profituje na tom, že si kejchnem a už si běžíme pro antibiotika a místo ovoce a zeleniny do sebe cpem vitamíny v tabletkách, to je imho skutečně blbost.
  Jednoznačně odsoudit očkování, je mi líto, s tím nesouhlasím.

 38. 'Na druhou stranu to rozhodně nebude s jeho nefunkčností tak horké a ve velké míře se bezpochyby podílelo na vymýcení spousty infekčních chorob.'

  Hmm, zajimavy nazor. A kterou konkretni infekcni nemoc ockovani vymytilo? Zajimala by mne aspon jedna jedina prukazne vymycena ockovanim.

  Chripka? Tezko.

  Nestovice? Zavedeni ockovani pouze zvysilo pocet nemoci.

  Obrna? Ockovani zvysilo pocet nemoci.

  Tetanus? Ockovani nechrani pred nemoci.

  Cerny kasel, spalnicky, priusnice? Vsechny tyto nemoci byly na dlouhodobem sestupu davno, nez se zavedlo ockovani.

 39. [41]: třeba pravé neštovice:) ty patrně ano:) Ale jinak jak píšeš je to diskutabilní, ale ani jedna strana (pro-očkováni ani proti) nemá dost pádných argumentů a do spekulací bych se pouštěla jen nerada;)

  [40]: za rakovinu si může každý sám:) Způsobuje ji negativita, zejména nenávost k sobě samému. Ale to už je jiné téma

  [42]: no když nad tím přemýšlím, máš prvadu:D

 40. [43]: Ok, za mě už teda jen jedno: Promiň, ale tuhle debatu raději končím, protože bych nerada sklouzla někam, kam nechci, na to si tvé osobnosti docela cením. Tohle je pro mě VELMI nepřijatelný názor. Takže v téhle debatě poslední komentář, nechci se smeknout do nějakého osočování kohosi, že jeho názory jsou takové nebo makové.

 41. Namet na premysleni? Lumenn, podle tebe, kdyz napises, ze nekdo da po narozeni svoje dite otravit tim ze je necha ockovat, je namet k premysleni? Opet se ukazala tvoje tendence videt veci cerno-bile.. jsem rada aspon za to, ze jsi za toho puldne svoje premysleni a vyjadrovani se k tomuto tematu trochu prehodnotila..

 42. Vite co, nedalo mi to a musim napsat jeste neco, predem se omouvam za dleku, ale jinak to rposte nejde…
  Ted jsem orpavdu zdravy clovek. Ale vzdycky to tak nebylo. Za svuj zivot jsem vyzkousela lecebnych metod opravdu hodne. Od striktne lekarskych az po ta ciste alterantivni. A co me nakonec vylecilo? Dodnes to nevim, proste to zmizelo… Ale nebyli to ani doktori, ani homeopati. Mela jsem stesti na homeopatku, ktera za to nic nechtela, protoze to byla znama, takze jsem si rekla, proc ne. Lepsi pocit jsem mela, jenomze to bylo dano take ruznymi jinymi faktory, ktere mely v te doby ns me vliv, takze nelze rict, ze to byla zasluha homeopatik. Navic, po case se problemy zase vratily, i pres vechna ta homeopatika. Ale jak jsem rekla, byla to znama, v podstate jsem o nic neprisla. Setkala jsem se ale uz s homeopatikama, kteri za jedno blbe sezeni si uctovali opravdu dost silenou castku. Tim chci rict, ze vsechny ty alternativni lecby vubec tak srdecne nejsou, hodne lidi to dela proto, ze se tim proste musi uzivit a chteli za to nekdy az prekvapujici sumy. A za co vlastne? Za neco, co si treba clovek muze svou virou a pristupem privodit sam?
  Ja jsem toho nazoru, ze metody se maji kombinovat. Nerikam, ze by clovek do sebe mel cpat od pondelka do nedele antibiotika, ale treba zkouset nejake veci na imunitu, jak jsem ja ted objevila treba caj lapacho, a kdyz uz to vazne nepomuze, vzit ta antibiotika. Protoze, zastanci alternativni mediciny si muzou tvrdit co chteji, ale to, ze dnesky neumira tolik lidi jako kdysi, neni dano jen jakousi hygienou, ale prave antibiotikama, ktera zachranila zivot uz tolika lidem, kteri meli treba chorobu, ktera by se bez antibiotik mohla vyvinout v neco horsiho a nasledovala by smrt. Jiste, antibiotika mohou nadelat v organismu bordel, ale ten se da taky nasledne vycistit, k tomu uz existuje plno vecicek ala actimel 😉 me osobne treba actimel dost pomohl prave po nekolika mesicich na antibioticich.. ale treba je to proste dane mym organismem, nekomu jinemu by pomohlo neco jineho..

  Dalsi vec, ktera me ale vylozene skoro rozcilila. A to je poznamka Lumenn o antidepresivech. Pises Lum, ze ti, co antidepresiva brali/berou moc dobre vi jake je to svinstvo a pokud se jich zastavaji, je ti jich lito… Lum, rekni mi, nemas ty ted nejakou hodne spatnou naladu kvuli nemoci nebo treba bolesti nebo kramy? Protoze to, co tady pises uz od toho ema – mam pocit jako by te neco opravdu silene trapilo a tys to potrebovala za kazdou cenu ze sebe vybit.
  Lum, jak vis (a ted to take budou uz vedet i vsichni tady, coz tedy super neni, ale chci to rict), ja sama mam s antidepresivi hoodne zkusenosti, ne vzdycky mi pomohly, kor v dobe, kdy jsem behala od psychiatra k psychiatrovi a kazdy z nich mi pridaval dalsi a dalsi coz melo za nasledek, ze jsem si pripadala jako fetak. Po nejake dobe ale nejak prisla uplne jina antidepresiva, ktera ze me uz nedelala trosku co neni schopna premyslet, jen ma porad pocit, jako by byla mimo a vlastne ji jeste vic dodelavala. Po nejake dobe, asi dvou letech, jsem leky vysadila, uz jsem je nepotrebovala. Po nejake dobe ale ve me zustala jen ta vzpominka na niceni sveho tela ruznymi chemikaliemi, ktere mi vlastne vubec nepomohly. A tak pred casem, kdy zacaly zase probelmy, jsem se striktne drzela nazoru, ze antidepresiva uz nikdy brat nebudu. Ba dokonce jsem se toho bala jak cert krize a kdyz uz to vsechno doslo bodu, kdy jsem to ocividne bez leku zvladnou nedokazala, brala jsem to jako svoje obrovske zklamani. Mela jsem ale jedno stesti. Moje nova psychiatricka je moje sestrenice, takze jsem tak nejak mela jistotu, ze pro ni nejsem jen nejaky dalsi pripad. Na zacatku to bylo dost hrozne, protoze taky musela vyzkouset nejake leky, nez prisla na ta prava. Taky mi v naprave branil prave ten pocit, ze opetovne brani leku je moje vlastni prohra. Sestrenice se mi ale snazila vysvetlit jedno – je treba se mnou pracovat. Ale vzhledem k tomu, v jakych srackach jsem byla, je treba me chemicky dostat do lepsiho stavu, jelikoz ja sama uz to nedokazu. A prave abych nevidela vsechno tak cerne a beznadejne a dalo se se mnou neco delat, musim si uvedomit, ze brani antidepresiv je vlastne neco podobneho, jako kdyz lide berou leky na vysoky tlak nebo stitnou zlazu. Ovsem, spatny stav se da zlepsit zmenou zivotospravy, ale pokud to ma nekdo dane na priklad geneticky, proste ty leky potrebuje taky (a jen tak mimochodem, psychickych nemoci mame v rodine celkem dost, mozna proto, ze sme rodina umelcu a celkove "divnych" lidi:D). A tak mi sestrenice nakonec nasla leky, ktere mi vyhovuji. Beru je 3 denne zhruba od cervna. Mu stav se od te doby zmenil k nepoznani. Opravdu. Jiste, chodila jsem take behem te doby obcas k psycholozce, v te pocatecni fazi mi pomohla, pak ale sla na materskou, vystidal ji takovy mlady kluk, od ktereho jsem mela pocit, ze ke mne vubec nic nevychazi, nejakou dobu jsem nemela vubec cas za nim jit (vzhledem k tomu, ze jsem skoro porad v Brne) a uz jsem tam nebyla najakou dobu a vubec mi to nechybi. Hlavni ale je, ze ty leky co beru vubec fyzicky nepocituji. Moje fyzicke schopnosti se vubec nezmenily, treba ze bych mela obcas pocit, ze jsem jako opila, a uz vubec nemam pocit, jako bych byla nejaky fetak. Moje osobnost se vubec nezmenila, moji fantazii to vubec neovlinuje, vubec to nebrzdi moji hlavu plnou dumani, premysleni, napadu, ba naopak, da se rict, zue od te doby co je beru jsem prestala byt tak ve stresu, porad dokola reist moji bleodu budoucnost a zacaly se postupne objevovat dny, kdy jsem si na nejake sebepozkozovani ani nevzpomnela a dnes jsou tyto pocity vyjimecne. Zacala jsem treba zase postupne kreslit a uz mi prelevani sve fantazie na papir nedela takovy problem. Proste mi nejspis v hlave neco chybelo, co mi ty leky pridavaji. V dnesni dobe navic se na vyrobe antidepresiv hodne pracuje, takze uz to proste nejsou takova svinstva jako nejakych 6 let tomu, kdy jsem je zacala brat.

  Celou touhle "zpovedi" chci proste posilit to, co jsem uz napsala. Je treba kombinovat oboje. U chripky je dobre mit alternativni lecby, caje, ovoce, prirodni vitaminy, veci na imunitu, ale stejne tak se nebranit chemicke lecbe, kdyz uz to jinak nejde a klidne se i nechat ockovat, pokdu ma clovek opravdu takovou potrebu. Tim ale nezastavam nazor, ze by se mel clovek za kazdou cenu ockovat proti vsemu co jde, kor, kdyz jsou vakciny relativne nove, jak je to u praseci chripky.
  U psychickych nemoci samozrejme taky neni resenim si nechat hned naordinovat antidepresiva (a jeste lip veci jako neurol ci frontin, coz uz drogy jsou, ano), ale pokud uz to jinak nez s antidepresivy nejde, nebranit se tomu, jak jsem to delala ja, je to zbytecne a jen si tim clovek sam sobe ublizuje. Protoze jak rikam, muj stav to obratil o 180 procent, kdo me videl na jare, treba Alkeantres, to potvrdi. Jiste, pomohlo mi pak i hodne jinych veci, treba to, ze jsem byla mesic mimo CR. Jenomze na priklad bez leku bych nejspis vubec nezvladla zkouskove a bez toho bych si ten mesic v Bulharsku urcite moc neuzila. A mohla bych davat jeden priklad za druhym… Treba, za nejakou delsi dobu, az si budu opravdu jista sama sebou a tim, ze to sama zvadnu, ty leky zacnu vysazovat a uvidime co to udela. Zatim ale po tom vsem co jsem za poslednich par mesicu prozila, nemam duvod byt k tomuto druhu leku nenavistna.

  Vis Lumenn, s tim pristupem, ktery k tem antidepresivum mas (ackoli ho chapu, je jasne, ze sis prozila horsi veci nez ja), je lito obcas me tebe..

 43. [48]: tak myslim, ze u tvych clanku je v podstate jiste skoro vzdycky, ze vyvolaji diskuzi 😀 Ale treba ja osobne jsem se zamyslet nemusela, nazor na tohle jsem si vytvorila uz davno, neni to rozhodne poprve co se s podobnym clankem setkavam 😉
  jinak, tepv ted vidim jak dlouhy sloh jsem zas napsala.. achjo.. no nic no… btw. OT – nemeli jste byt dneska s Finnem na te regresce?

 44. "fakt, ze se diky ockovani prudce snizil ba az temer vymitil vyskyt obrny, se poprit taky neda:)to samy pravy nestovice, ty uz ted neexistuji jen diky ockovani a ja jsem za to vdecna"

  Tento fakt (v obou bodech) nejen že se popřít dá, dá se dokonce velice snadno vyvrátit za pomocí oficiálních statistik, jenže zkrátka nejsi ochotna to připustit, natož si dohledat nějaké informace. Je to házení hrachu na stěnu, ale přesto odkaz:
  http://praseci-chripka.blogspot.com/2009/08/ockovani-proti-obrne.html
  http://praseci-chripka.blogspot.com/2009/07/jak-nam-ockovani-prodlouzilo-zivot.html

  "tetanus se ockuje tim tetanotoxinem, ktery onen tetanus prave zpusobuje, ale sama ockovaci latka je zbavena toxicity"

  Připusťmě, že tetanotoxin je netoxický, nic to nemění na skutečnosti, že vakcína je konzervovana pomocí sterilizantů, což jsou zatraceně jedovaté látky, protože právě proto se jako sterilizanty používají.

  "Nepoužíváš obyčejné deodoranty? Jestli jo, tak ti minimální dávka hliníku z vakcíny nemůže nijak vadit"

  "… a na to ti mohu vystavit potvrzení, protože jsem dělala několik studií." Nikdo netvrdil, že důsledky hliníku se objeví druhý den. Kolik myslíš, že existuje studií na téma používání deodorantů a Alzheimerova nemoc? Proč je web plný témat o tom, zda se hliník kůží vstřebává či nikoliv? Proč existují deodoranty bez škodlivého hliníku?

  "No díky očkování v našich krajích mnohé nemoci, které dřív byly hrozbou, vymizely, takže bych to plně nezavrhovala."

  To je pouze tvé přesvědčení, kterému jsi naučena, v tomto případě ničím podložené než vírou a hraničí s demagogií (jinak viz link nahoře). Je to asi jako tvrdit, že těžko by někdo mohl zpochybnit, že celý svět se točí kolem Země (ano, není to tak dávno, co by tě tomuto učili rodiče, děda, škola a církev)

  "Svetová zdravotnícka organizácia vydala jednoznačné stanovisko, v ktorom na základe renomovaných štúdií vyvracia tvrdenia o škodlivosti thiomerzalu a ďalších prídavných látok, ktoré sa používajú pri výrobe vakcín."

  WHO nevydala stanovisko na základě renomovaných studií, ale na základě studií na objednávku. WHO je organizace, která mj. šíří očkování po celém světě, protože jde o velké peníze. V komisi WHO, která doporučuje očkování sedí právě ti, kteří vakcíny vyrábějí a/nebo vlastní příliš mnoho akcií farmakoncernů, než aby mohli dát objektivní doporučení. O zdraví lidí rozhodně nejde.
  http://praseci-chripka.blogspot.com/2009/07/kennedy-proti-farmakoncernum.html

  "Radši umřu v pozdějším věku na rakovinu (třeba) a něco v životě zažiju,než během pobytu hned na malárii…."

  Je důležité mít názor a pokud možno radikální ("jsem ráda,že je povinný očkování proti namocem,na který dřív děti umíraly nebo zůstávaly postižený"). Pikantní je, že se vyjadřuje někdo, kdo se v problematice příliš neorientuje ("očkování proti malárii").

  "niekto tlačí svinstvo do bezbranných detí// :D:D"

  Ty děti se skutečně bránit nemohou. Očkovací látky obsahují zatraceně jedovaté složky a kdyby sis o tom něco zjišťovala, tak bys je ani nepožila. Způsobují zejména postižení (ochrnutí, autismus), úmrtí a civilizační nemoci, které se projeví i po několika letech (mj. viz skvalen: syndrom vojáků z Perského zálivu), přičemž proti očkovaným nemocem ochranu neposkytují, přinejmenším to není prokázáno. Očkované nemoci nemáme z toho důvodu, že se za posledních 100 až 200 let nesrovnatelně zlepšily podmínky života. Neběháme venku na boso, nespíme v maštali, netrpíme hladem, pijeme nezávadnou vodu, v bytech máme vytápění, je veřejně dostupná zdravotní péče, atd.

  Neexistují nezávislé studie o účinnosti očkování (pouze studie o vytvoření protilátek). Neexistují nezávislé studie o dlouhodobých zdravotních následcích očkování, naopak se brání tomu, aby takové studie mohly vzniknout (např. tím, že se znepřístupňují databáze s údajemi).

  Kolik z vás, co mají potřebu se vyjadřovat, vidělo video a kolik z vás si aktivně hledalo informace? Očkujte se proti čemu chcete, tragické je, že se takto poškozuje už v dětství zdraví potenciálně zdravým jedincům.

 45. Předem se omlouvam za vulgaritu. Btw. je to na lidi, co jsou i proti očkování prcků, co jsou ze zakona povinne.

  KURVA LIDI COPAK JSTE UPLNI DEMENTI????!!!

  Lum, tohle nemužeš myslet važně. Nějaký odkazy na blogspoty a podobny pičoviny, na netu toho najdeš stovky, ne-li tisice. Mě nezajimaji nějaký zvášty, co si tady vy, paranoidi, dokažete vymyslet, MĚ ZAJÍMAJÍ LÉKAŘSKÁ FAKTA! Elysia je tu někdo, kdo tomu rozumí, koneckonců, není jednodušší tohle jednat s lidma, kteří jsou v tom vystudovaní nebo studují? Né ksakru, my si tady sednem a budeme říkat, jak je to všechno napiču a že do sebe a dětí rveme sračky. Lidi vzpamatujte se, každý normální uvažující rodič nechá svoje děcko očkovat proti obrně, tetanu, záškrtu, tuberkoloze, dávivému kašli a ostatnim povinnym vecem! Ten výskyt nemocí tu není právě protože jsme všeci naočkovaní!

  Okej, proti chřipce a děložnímu čípku ať se každý naočkuje podle potřeby, ale pořád bychom měli věřit spíše doktorům (i když existují doktoři co jsou kreteni, tak prostě zajdu za jinym když mi na tom zaleži, ne že budu vyvozovat nějaký svoje polopaticky pravdy) a ten řekne co a jak.

  Co se tyče malarie, jeden muj znamy co stravil 3 mesice v africe ji dostal. Naočkovaný byl a díky tomu neumřel, zašel k doktorovi, dostal dalsi leky a vyležel se z toho. Kdyby naočkovaný nebyl, jeho možnost na přežiti by byla o dost menši.

  Pokud nevěříte vůbec žádným normálním doktorům, to se běžte rovnou zastřelit. To jsou furt kecy o jedech a nevim čem, ale s kolika mnohem horšíma sračkama přijdeme každý den do styku, to už nikdo nepřemýšlí.

 46. Krom toho, ještě k argumentu že se tu stejně ty nemoci nevyskytují.. Česká republika není žádný uzavřený společenství, v dnešní době kdy můžeme každý cestovat jak se nám to zlíbí a stejně i tak můžou cizinci přicestovat k nám, nikdy nevíme s čím/s kým my nebo naše děti přijdeme do styku.
  "Neexistují nezávislé studie o účinnosti očkování (pouze studie o vytvoření protilátek)" – a co vic chcete jako? Ty protilátky jsou právě důležitý! Aby se naše tělo umělo bránit.

 47. Zajímavej článek.;) Ale stejně – je to pár let zpátky, co mě máma přinutila k očkování proti chřipce. Chytla jsem ji stejně. Ale další rok jsem očkovaná nebyla ale chřipku jsem nedostala.. Zajímavý.

 48. Jo a ještě trolle, raději budu ignorant, než abych hlasala takovy kokotiny, co hlasaš ty :D. Ale co, kašlu na tebe :). Tak se kdyžtak pak nediv, že se k tobě nevyjadřuju :D.

  Fakt že jo lidi, zamyslete se, neřikam očkování proti chřipce a děložnimu čipku, znam holčinu co po tom očkovani ochrnula a zas jinou, ktery to nic neudělalo, ale takovy zakladní povinny věci..

 49. [51]: "Nepoužíváš obyčejné deodoranty? Jestli jo, tak ti minimální dávka hliníku z vakcíny nemůže nijak vadit"

  "… a na to ti mohu vystavit potvrzení, protože jsem dělala několik studií." Nikdo netvrdil, že důsledky hliníku se objeví druhý den. Kolik myslíš, že existuje studií na téma používání deodorantů a Alzheimerova nemoc? Proč je web plný témat o tom, zda se hliník kůží vstřebává či nikoliv? Proč existují deodoranty bez škodlivého hliníku?

  Vůbec nechápu, co tyhle otázky mají znamenat. Napsala jsem, že hliník vstřebáváš s deodoranty. Rtuť je zase v amalgamových plombách. Dáváme si do těla tolik sraček, že nějakou minidávečku z očkování ani nepoznáme. Podobný jsou v každým léku, i podobný kontraindikace. Rovnou napiš, že lidi by neměli brát žádný léky, že celá lékařská věda nás už staletí obelhává a líp by nám bylo s bylinkama. Můžeš mi ty odpovědět na pár otázek? Třeba: máš nějakou studii, která by dokazovala, že očkování dětem škodí? Jestli ne, tak tomu můžeš jenom věřit. Víš, co je demagogie? To není opakování naučeného, jak píšeš, to je překrucování informací a slučování vědy a ideologie. Což dělá nejen ta paní ve videu, na které se tak odvoláváš (mohla bych tu vyvrátit téměř cokoliv, co řekla – už jenom z toho, jak si představuje vědeckou práci, je vidět, jak je mimo), ale i ty, nebo třeba kreacionisti a scientologové. Jsem ochotná uznat, že ta studie o souvislosti obrny a DDT je zajímavá a mělo by se to dál prozkoumat (protože to spolu může a nemusí souviset), ale nejsem ochotná uznat, že kdokoliv, kdo říká takové bláboly (konkrétní věci jsem napsala výš) jako ta paní by mohl mít i jen kousíček pravdy.

 50. Ještě bych chtěla říct, že lékaři samozřejmě ví, že někteří lidi reagují na různé složky vakcíny špatně, dokonce o tom existují studie, nic se netají. U každé vakcíny to máte popsané jako možné nežádoucí účinky. Z toho důvodu se taky můžou dělat zkoušky reakce těla (je to popsané třeba na http://www.vakciny.net/principy_ockovani/pr_05.html) a když tělo reaguje špatně, tak vám tu vakcínu už nikdo nutit nebude. To je stejné jako u všech léků.
  Lumenn, chápu, že máš negativní zkušenost s antidepresivy. Já mám zkušenost dobrou. Podle mě je to dost na doktorech. Za tím, co jsem napsala (že pomůžou překonat nejhorší – ano, to může trvat i 3 roky, jinak nevím, proč by je někdo tak dlouho bral, když by se už cítil dobře), si stojím. Já mám zase vyloženě alergii na jedny antibiotika, který mi dala jedna hodně špatná lékařka, když mi začínal zápal plic. Nepomohly mi, jenom jsem se osypala, a ona mi nedala další, dokud vyrážka nezmizela, jenomže to se ten zápal zatím pěkně rozlezl po plicích. Už jsem mysela, že umírám, až mi dala konečně ty správný léky a za týden jsem byla z nejhoršího venku. I přes tento zážitek ale nezačnu říkat, že všichni doktoři jsou blbci a všechny antibiotika jsou na nic. Vždyť mě to nakonec pomohlo, že jsem pořád ještě tady.

 51. A ještě něco: ne všechno, co obsahuje nějaký jedovatý prvek, musí být jedovaté. To říkám já. Paní demagožka by vás ale třeba chtěla přesvědčit o opaku a řekla by: Chlor je jedovatý plyn. Za 1. sv. války se používal jako bojový plyn. (tady by popsala hrozná muka nějakého vojáka, který umíral na otravu chlorem) Je taky obsažený ve freonech, DDT; tetrechlor je rakovinotvorný. Pozor! Lékaři nám dávali dřív dýchat chloroform jako anestetika, dokud se nezjistilo, že je zdraví škodlivý! Lékaři jsou hovada! Lepší je operace bez anestezie, nemusíte se toho vůbec bát… A ještě je tu jedno velké spiknutí – dávají nám chlor do pitné vody, protože z toho mají peníze! Lepší je pít vodu z potůčků, nemusíte se toho vůbec bát! Případné nežádoucí účinky vyléčíme pomocí homeopatik. (tolik parodie na poslední část videa, kdy paní odpovídala na otázku o tetanu) (jo a chlor + sodík = kuchyňská sůl, ale to snad víte)

 52. "Třeba: máš nějakou studii, která by dokazovala, že očkování dětem škodí?"

  Posílal jsem několik odkazů. Z hlavy si pamatuju zprávu Verstraetena, v článku byly zmíněny i další studie. Kdo chce, tak si najde. Kdo nechce, tak je to marné.

  Ohledně škodlivosti očkování vystupuje veřejně řada lékařů. Proč to dělají? Chtějí být perzekuování a zbavování funkcí.

 53. [61]: Milý trolle, ty asi nechápeš, co už jsem napsala: o tom, že očkování může mít i škodlivé vedlejší účinky, se mezi lékaři ví a zkoumá se to. Snaží se vyvíjet nové typy vakcín, které by škodily míň a míň. Stejné je to u léků. Nikdo není perzekuován za to, že napíše, jaké hrozí nežádoucí účinky. Naopak, tohle se musí zveřejňovat. Prošla jsem si pár stránek (těch, které vakcíny neodsuzují, těch lékařských) a bylo to tam, třeba že u 0,1% očkovaných hrozí anafylaptický šok apod. Já jsem se ale neptala, jestli očkování může mít nežádoucí účinky u 0,1% očkovaných, citlivých na určitou složku vakcíny, já jsem se ptala, jestli očkování je škodlivé pro každého, komu se dává, protože ty to tak podáváš.
  Každý zásah do organizmu může vyvolat nežádoucí účinky dejme tomu u 0-1% lidí. Ty sis nikdy nepřečetl příbalový letáček u léků? Kvůli tomu ale přece nezavrhneme celou lékařskou vědu, všechny léky a každé očkování. Nebudeme si kvůli tomu vymýšlet demagogické plky o tom, že skoro každé očkované dítě má díru v mozku nebo že ta minidávka hliníku povede ve stáří ke vzniku alzheimera, a nemusíme dokonce ani shazovat lékařsku vědu historkama o tom, jaké legrační věci zkoušeli lidi dělat, když ještě neměli mikroskopy a neviděli viry. Nejde o žádné spiknutí, jde jenom o to, že současná lékařská věda, i když už toho dokázala opravdu hodně, pořád ještě není dokonalá (a nejspíš ani nikdy nebude).

 54. Ad hliník v deodorantech – Je to nějaký měsíc co byl okolo toho obrovsky boom, pamatuju si že jeden lékař k tomu psal že to množství je tak zanedbatelne, že aby nam to uškodilo, to bychom museli umřit i na čichnuti ke smogu. Krom toho naše tělo vylčuje potníma žlázama ionty (ne jen vodu), což je i chlór. Používáte v kuchyni alobal? to je taky hliník 😉 :D… A taky se vám nic nestane když s ním něco budete dělat a budete mit na rukach nejakou zaděrku.

  Jinak, Lenča to podala vyčerpavajicima přispěvkama, nijak uražlivě nebo vulgarně, to by jste mohli pochopit ne? Prostě u těch nových vakcín se na určitý spojistosti s vedlejšími účinky ještě přijde, ale nemůžou čekat nějakych 5 let a až poté nám tu vakcínu dát, protože to by umřelo mnohem víc lidí. Lékařství a vědě můžeme být vděční za spoustu věcí, jen prostě všechno nejde hned.

 55. [63]: [62]: máte obě pravdu, ale jen do jisté míry. Je rozdíl stopové množství hliníku, které si vetřeš na kůži a sníš v jídle, co bylo zabalené do alobalu a totéž stopové množství, co se ti dostane do krevního řečiště.
  Troll to vážně vidí velmi, velmi černě, ale vy to zase vidíte až příliš "bíle". Pravda bude určitě někde blíž k prostředku;) A že lékaři nejsou perzekuováni za to, že zveřejňují věci, které by neměli být zveřejněny není až tak docela pravda, hlavně v Americe je to dost mazec, tam si otevřít hubu rovná profesní sebevraždě;)

 56. Okej, ale nejsme v Americe ;). Tam maji i jine prusery, co jsem psala i u toho jidla a tak, donedavna nějaký složení potravin tam neexistovalo.

  Myslím že to nevidím bíle, ale uplně realisticky, nehledám za věcma něco, co tam vubec nemusí být, natož nějaký veeliky lekařsky spinkutí ;). Lidi by měli raději přemýšlet nad jinýma věcma než blbosti ve stylu "očkování nás ničí" a ještě ve více věcech by měli spíše něco dělat, než jen myslet 😀

 57. [16]: To by mě taky zajímalo, Lúm, proč seš si tak jistá, že tě nenakazí klíště nebo nechytneš žloutenku? Já mám třeba z klíšťat docela strach a žloutenka je tuším hodně nakažlivá a neznamená to, že ji chytíš jen když si nečistíš ruce a pohybuješ se jenom někde, kde je to jí zamořené.
  Jestli jsi už na tohle odpovídala tak se omlouvám, ale těch komentářů je tady fakt hodně, nečetla jsem všechny pozorně.

 58. [51]: tak za prve, porad si nekteri z vas pletou prave a plane nestovice, ty prave byly opravdu vymyceny diky ockovani a to byly ty ktere koncili casto fatalne, dnes uz se na ne ani neockuje, protoze uz neni potreba, protoze uz nejsou!
  za druhe, co se clanku o obrne tyce, je zajimavy, ale ja bych mohla argumentovat zase jinyma statistikama(o kterych ovsem ale budes rikat, ze to jsou ty zmanipulovane) a nikdy se navzajem nepresvedcime o "sve pravde". Ale staci mi se rozhlidnout kolem sebe a vidim ten rozdil, pamatuju si este z detstvi jak v televizi porad bezely ruzne porady a diskuze o obrne a na ulicich jsi (s trochou nadsazky) temer bezne potkal matku s ditetem po obrne. a ted? nepamatuju ze bych nekde videla takovy dite, kdyz uz tak je to dospely clovek,ktery ji mel jeste pred temi X lety, nez doslo k poklesu. jen tak pro zajimavost v clanku zminovana Sabinova/Salkova oralni vakcina ma sve mouchy, to priznavam a protoze to je vakcina oslabenym virem, pak se samozrejme muze stat ze sama vakcina zpusobi obrnu, ale ta se v soucasne dobe ma nahrazovat(nebo uz nahrazuje, ted nevim na jakem stupni to je) vakcinou z usmrcenych viru, ktera je bezpecnejsi. ale to je proste vyvoj, driv kdyz jsi sel treba na CT dostal jsi taky mnohem vetsi davku zareni nez dostanes dnes a tomu se rika pokrok, nemuzem ocekavat, ze bude vse uz od zacatku dokonale.
  pro zajemce odkaz na clanek o techto vakcinach, uvadejicich i statistiky vyskytu pripadu obrny
  http://www.zuova.cz/informace/smd/smd208.pdf

 59. jeste jednou k tem jedum, co se vyskytuji ve vakcinach, vsechny ty protiockovaci clanky rikaji: nenecham se ockovat, obsahuje to rtut, hlinik atd. o kterych se vseobecne vi, ze skodi, ale nikdo uz nevi kolik tam toho je a jestli je ta davka opravdu tak vysoka, aby byla nevbezpecna a ani nevite v jake forme tam jsou. viz druha cast meho prispevku c. 28….a argument, ze jedy prichazejici do tela s jidlem nejsou tak strasne, protoze prochazeji pres obrane bariery, takze se jich tam nedostane tolik jako kdyz si je striknem rovnou do krve? prominte, ale to je taky blbost, kdyz srovnate mnozstvi te latky ve vakcine a to kolik jich za zivot prodelame s tim, ze zereme kazdej den a celej zivot a kazdej den chodime po ulicich, dychame vyfukovy plyny, kourime nebo jen cigaretovy kour pasivne vdechujeme…v porovnani s timhle mi ta davka "jedu" obsazena v jedne vakcine pride smesna

 60. [67]: Ano,máš pravdu.Jako malá jsem takové děti potkávala.Dneska už ne. Vzhledem k tomu,jak nezdravě žijeme a jak se průměrný věk lidí zvyšuje,bych to fakt tolik nehrotila….

 61. Jinak k tomu očkování-určitě to má i vedlejší účinky, ale jak už tady bylo několikrát zmíněno, díky očkování zmizela spousta nemocí na které se dřív umíralo a nezatracovala bych ho, protože nedávno se mluvilo o tom, že se mezi děti vrací černý kašel-právě proto, že už se na něj neočkuje.
  Naši mi chtěli zaplatit i tu vakcínu proti rakovině děložního čípku, ale nakonec jsem do toho nešla, protože si myslím, že by mi to už nijak extra nepomohlo, jelikož je mi skoro 23 let a měla jsem už hodně sexuálních partnerů. Ale zrovna u tohohle očkování nevím, jestli bych svou dceru nechala, je to celkem nová věc a chci počkat jak se to osvědčí časem, o těch vedlejších účincích jsem taky četla.

 62. Souhlasím, ne vše je jen černé a bílé a je třeba diskutovat. Nicméně je dobré si hledět skutečností a nezaměňovat je s dojmy a mýty.

  Za komunistů jsme žili v natolik zamořeném prostředí, že se to s dneškem naprosto nedá srovnávat. Zatímco dnes pro katalyzátory můžete jít podél dálnice plné aut, tehdy nebylo přes smog v některých regionech vidět na kilometr (počet znečišťujících látek v ovzduší je dnes o řád menší). Lidi neměli ponětí o zdravé stravě a na ovoce ani neměli peníze. Takže se jedly hlavně bůček, klobásky, tlačenka ap. Tolik k tomu, jak dnes "nezdravě žijeme".

  Jinak dalo mi práci asi minutu najít statistiku dětí v ČR, které potřebují soustavnou péči. Ale uznávám, je snažší vykládat a vykládat, než se aspoň trochu obtěžovat dohledat si fakta.
  http://svajgl.sweb.cz/diplomove_prace/detska_mozkova_obrna/uvod.htm
  http://svajgl.sweb.cz/diplomove_prace/detska_mozkova_obrna/prilohy/tabulka.htm

 63. [66]: protože to prostě vím:) za nemoc si může každý z nás sám, čím víc se budu bát klíštěte, tím spíš to chytnu:) Mám ročně asi jedno klíště a to jsem v létě v lese vlastně furt takže i tak se ta pravděpodobnost notně snižuje. Holt se nebojím:)

 64. [71]: znecisteni je mozna mensi, ale i tak je porad dost vysoke na to aby dokazalo uskodit a ze by se dnes snazili lidi zit zdravejc? jen nekteri, ale vetsina je porad lina na to aby se sebou neco delala a pocet obeznich lidi stoupa, stejne tak jako tech s cukrovkou a srdecnima nemocema a timpadem roste i umrtnost na tyto choroby
  http://www.obezita.cz/obezita/v-cr-a-ve-svete/
  http://www.sladidla.cz/diabetes.html
  http://www.flora.cz/poznej-sve-srdce/onemocneni-srdce.html
  mozna mame pristup k ovoci a zelenine, ale stejne vetsina porad zere bucek:)takze tolik k tomu jak dnes "zijeme zdrave":)
  ale proc vlastne resime tohle, ja prece mluvila o jedech v potravinach a tim jsem myslela konzervanty, stabilizatory, dochucovadla a vsechny ty "ecka" co mas dnes ve vsem…ale pravda tohle s tim vlastne taky souvisi..budem se bat abysme neumreli na ockovani, ale to ze do sebe denne ladujem koblihy, hamburgry a zapijime to kolou je nam jedno, ze?

  tu statistiku beru, ale v pricinach jsou vycteny těžká novorozenecká žloutenka, tzv. jádrová při fetální erytroblastóze, různé toxické vlivy, přenošenost a zvláště nedonošenost a různá infekční onemocnění, jenomze to ockovani chrani jen pred obrnou zpusobenou poliovirem…takze to postrada smysl tve argumentace…kdyby to byla statistika pro obrnu po polioviru, pak uz bych nerekla ani pul slova:)

 65. [73]: "na ulicich jsi (s trochou nadsazky) temer bezne potkal matku s ditetem po obrne. a ted? nepamatuju ze bych nekde videla takovy dite, kdyz uz tak je to dospely clovek".

  Vyvracel jsem jen opět něčí dojem vydávaný za fakta tak, že jsem dohledal skutečnost; o polioviru v referenci nepadlo slovo (a těžko mohlo, jinak by to byl další výrok à la "vakcína proti malárii"), takže ta statistika je naprosto relevantní.

  Mi nezbývá než doufat, že alespoň několik čtenářů schopných samostatného uvažování nad informacemi přemýšlí a již si sami aktivně dohledají další informace.

  Někteří používají v argumentaci své dojmy coby důkazy, které si nejsou ochotni nechat vyvrátit, natož prověřovat, zato jsou ochotni se za ně bít. A to je pak už diskuze zbytečná..

 66. Mily torlle, mohu te ujistit, ze lidi co tady diskutuji o tom opravdu premysli. Ba dokonce o dost dele a o dost vice nez si myslis. Ale zjevne tak ci tak dochazeji k jakemusi nazoru, ktery se s tim tvym nestotoznuje. A jakozto osoba, co tento blog navstevuje dlooouho a co s lidmi zde diskutujicimi ma nejake zkusenosti mohu vic, ze v hlavne opravdu neco maji a stejne tak jsou schopni samostatneho uvazovani a pokud s tebou nesouhlasi, neznamena to opak.
  Mozna si nekdo rekne, ze se obcas chovam stejne. Ale je rozdil, kdyz diskutuji treba o pozitivech a  negativech krestanstvi a tematem zdravi a zivota spojenym s nejruzjnejsimi teoriemi, kde clovek vidi to co chce videt. Ukazalo se tady dost osob, kteri o tom neco vi, jak je videt, tvoje odkazy na jakysi blog ti nesezrali, a vzhledem k tomu, ze to byla zrovna ta inteligentni cast ozasenstva tohoto blogu, mozna bys mel popremyslet spis ty 😉

 67.    Hmmm zajímavý článek. Nenapadlo mě nad očkováním uvažovat jako něčím zbytečným nebo dokonce škodlivým. Od narození to vlastně beru jako samozřejmou věc. Před dalším očkováním se určitě podívám na podrobnější informace o něm.

 68. [79]: pokud vim tak se tu bavime celou dobu o ockovani:) a ted jsem ti podala dost padnych argumentu, ale na to zrejme nemas argumenty ty, takze se radsi vracis k memu predeslemu komentu a jen slovickaris…sorry, ale s tebou se to fakt neda, kdyz ti dam odkaz, statistiku, prohlaseni, reknes, ze to neni relevantni protoze je to zmanipulovane, to same bych mohla rict ja o tech tvych statistikach, takze kdyz zvolim metodu pozorovani aby to bylo "nezmanipulovane" tak zas reknes, ze je to jen muj dojem…zij si dal ve svem svete iluzi, kde zivot je plny spiknuti, zla a smrtelneho ockovani jakozto nastroje farmaceutickych spolecnosti k systematickemu vyhlazeni lidstva:D

 69. Jistě, že je to tvůj dojem, v tom to přece celé spočívá. Jestliže je pro tebe samotnou důkazem, že dříve jsi běžně vídávala na ulici děti po obrně, zatímco dnes ne, tak je to nic než dojem (přesněji nesmysl).

  Za prvé jsi nemohla mít tušení, zda má obrnu s poliovirem.

  Za druhé jsem (pro účely demonstrace rozlišovaní mezi dojmy a fakty) tvůj dojem názorně vyvracel.

  Za třetí nešlo o ochrnutí z polioviru, stejně jako tady něčího známého neochránila na dovolené před následky malárie vakcína, kterou se tu již někteří běžně očkují.

  (Leda by ti bylo 60+ let, pak jsi opravdu mohla na ulici najít děti ochrnuté s poliovirem, pak beru zpět a omlouvám se).

 70. [85]: dobre uznavam, ze jsme se v tom trochu zamotali….na zacatku jsi tvrdil, ze ockovani nicemu nepomohlo, ja argumentovala, ze ockovani proti obrne pomohlo a tim byla temer vymyceno(myslela jsem tu virovou, kdyz jsme se bavili o ockovani) a tys zacal mavat statistikami, ze se naopak vyskyt zvysil…coz je presne to, co delaji ti manipulatori z onech videi atp. reknou ze sice ockujem, ale vyskyt obrny se zvysil, ale uz nereknou, ze to je zpusobene necim jinym a ta vakcina opravdu pomaha a kdyby nebyla, bylo by tech pripadu jeste vic….nicmene jsi ted svym poslednim komentarem priznal, ze ta vakcina funguje! a to je to o co tu de:) i zaryty odpurce ockovani priznal, ze je ucinne…mam pocit, ze jsem dosahla sveho:):P

  a k te malarii ..jestli sis cetl ten clanek viz posledni odkaz, tak by ses docetl, ze vakcina proti malarii je ucinna tak z 60% tusim(ted se mi ta stranka nechce nacist, tak to nereknu presne), ale porad je lepsi mit aspon nejaky kryti, nez si tam vyjet jen tak a mit mnohem vetsi riziko…to je jak kdybys rikal, ze kdyz jdes po tme po silnici tak je zbytecne si dat reflexni pasky, ci obleceni, protoze te stejne neco muze srazit…ano muze, ale neni lepsi se aspon snazit to riziko snizit??

 71. Ja súhlasím s tým, že ak by sme mali nejaké látky v tele mať, matka príroda by to zariadila tak, aby sme sa s nimi narodili. Lebo príroda je dokonalý nechanizmus, všetko je pre niečo.
  Dík, že si to sem dala 🙂

 72. No nech si tu píše kto chce čo chce, jedno je fakt a to že farmaceutický priemysel je najprospechovejši a najziskovejší – prečo asi?? V správach urobia BUBUBU s chrípkou vtáčou, prasacou, a s kadečím iným, rozoberajú to denne a ľudia zo strachu sa dajú nabalamutiť na všeličo. Lieky si dávame už aj pod stromček!!!
  Ľudia namiesto toho aby stavili na prevenciu – pohyb na čerstvom vzduchu, očista tela, pitie vody, budú investovať do liekov – o ktorých je známe, že neliečia príčinu len tlmia príznaky.
  Je to neprirodzené, proti prírode a jej zákonom. A už len preto je to podľa mňa škodlivé.
  Ľudia, starajte sa o seba, o svoje zdravie telesné aj duševné, majte sa radi, doprajte si oddych, nenechajte sa zastrašiť chujovinami. PROSÍM

 73. No já myslím, že to povinné očkování je nejspíš správné (např. u novorozenců)….a o těch ostatních si každý rozhodne sám…já mám radši přírodní medicínu a farmaceutika mi nikdy nebyla moc blízká (možná jsem ale staromódní)….vše má své pro i proti a kažý svůj rozum, že……na to video si zkusím najít čas a možná si poté udělám lepší obrázek….

 74. [88]: to, ze se nekdo necha ockovat po nejakem bububu ve zpravach je o tom, ze je takovy clovek idiot, neznamena to, ze vsechny vakciny jsou spatne. By me docela zajimalo, jak pohybem na vduchu ci pitim vody zabranis zloutence, obrne nebo malarii 😀

 75. [43]: třeba pravé neštovice:) ty patrně ano:)

  Tomu říkám trefa. Právě vakcína proti pravým neštovicím je velmi známá tím, že zabila ze všech vakcín (zatím) nejvíc lidí. Tam, kde neštovice téměř neznali, po proočkování umírali po tisících až desetitisících.

  [91]: Proč neexistují double-blind studie, které by prokázaly účinnost očkování? Proč se takové studie nedělají?

  Proč se nedělají studie, které by sledovaly vedlejší účinky očkování, když řada doktorů a neziskových organizací po nich volá a soustavně upozorňuje nejen na neúčinnost vakcín, ale především na jejich závažná nebezpečí?

  Protože by praskl největší podvod v dějinách, dost lidí by se muselo zodpovídat před soudem a nejprofitující část průmyslu by šla ke dnu.

 76. Standartně se očkuje proti několika nemocím a časem se budou další přibalovat, protože se mikroorganismy vyvíjejí, to je jasné.

 77. [92]: jj, nejvetsi tajmestvi vsech dob, Templari, Zednari, Svaty Gral, 9/11, vcetne toho, kam se mi porad ztraceji ponozky a sponky do vlasu by bylo nic v porovnani s timto nejvetsim podvodem v dejinach lidstva 😀 lidi, tohle mi nedelejte, moje branice ma taky sva fyzicka omezeni 😀

 78. Nu,Očkování…
  To vám prostě stříknou do těla oslabený nebo mrtvý gen nějaké nemoci aby si vaše tělo bylo schopné vytvořit protilátky.A kde máte záruku že tu nemoc potom nechytíte? 🙂 zajímavé…chřipka,dostanete nabídku očkování zdarma.2lidé z 10 se naočkovaly.A posléze ji i dostaly.(ti dva naočkovaní) … (uvádím  skutečný příklad tady nejde o fikci!)upřímně mně trochu děsí že by do mně někdo stříkal takovéto..ehm..věci ať už takové jak je psáno v článku nebo "mrtvou" nemoc.A pak jsou nemoci které když dostanete jednou,podruhé už jimi neonemocníte říká se tomu získaná imunita.(Tedy pokud bylo vaše tělo schopné vytvořit si protilátky)a nebo vám ty protilátky vstříknou rovnou jenomže ty po krátké době uhynou.Neříkám že očkovat se je špatně.Ale zase říkám že jsou lidé kteří jsou na lécích doslova závislí.(a nemyslím tím jen toxikomany ale může jít třeba i o vašeho kamaráda nebo babičku)Ti lidé jsou zvyklí že když je začne bolet hlava vezmou si Paralen,a pak je hlava přestane bolet.A co když ten prášek se na tom vůbec nepodílel?..
  Ve starodávných kulturách byly šamani(jsou stále i dnes ale nahradily je lékaři a "chemie")bolela vás noha no tak jste zašly za šamanem který vám ji přetřel zázračnou mastí a ejhle,noha byla zdravá.Nebo dělaly různé rituály na uzdravení čímž vám toho zlého démona z těla vyhnaly.Stačilo pouze uvěřit že se uzdravíte … a tak to nemáte jen s chřipkou,musíte své podvědomí přesvědčit o tom že se uzdravíte.Mohu vám říct že trapčit kvůli ptačí nebo prasečí chřipce rozhodně nehodlám.
  Žijeme ve vyspělé a pokrokové zemi.Pokud zrovna nepřicházíte do kontaktu se slepicemi?..ale prosím vás..myslete si co chcete..zdraví životní styl je mnohem lepší lék než "očkování"..a víte co se říká?..že nejlepší antikoncepce je zelený čaj.Ale ne po "tom",a  ani ne při "tom" ale místo toho!…a všechno je to i o vaší psychice.Mnohem větší nebezpečí než chřipka je stres.Pak už lehce onemocníte čímkoliv.Dokonce je i spousta lékařu kteří se taky neočkují.
  a mohl bych psát dál, ale plýtvat energii na to co už tady řekla lumennka je zbytečné.vystihla to fajnově a já s ní souhlasím(tečka 🙂 Dobrou noc

 79. [99]: uz veta "A kde máte záruku že tu nemoc potom nechytíte" poukazuje na to, ze o tom nic nevi a psala jsem at si precte ty komentare, protoze se to tady psalo uz nekolikrat. Ti, kteri o ockovani neco vedi take vedi (at uz odpurci nebo zastanci), ze ockovani nezabranuje nemoci ale zmensuje priznaky, projevy a taky zpusobuje, ze cloveka ta nemoc nezabije..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.