Zima, co (snad) začala skvěle:)

Je prosinec. Už zase. Taky máte pocit, že když se blíží Vánoce, najednou se čas jakoby zrychlí a vy si uvědomíte, že je to chvilinka, co jste slavili poslední Vánoce a že jste zas o rok starší a že všude jsou stánky a sníh a stromečky a kupujete dárky…zase? Proč to vždycky přijde v tuhle dobu? Možná je to tou bílou, všude bílo a tak se od toho snad odrážejí naše myšlenky nebo co:) A zatímco 30.listopadu jsem si říkala, že bych žádné myšlenky nejradši neměla a panáky si pokoušela spravit náladu, první prosincový den už byl jiný. Lepší. A já jsem snad poprvé v životě ráda za zimu, fakt. Sobotu jsem prožila s mamkou, bráškou a Lizzie v Prostějově, vyráběli jsme dárečky k Mikuláši, pytlíčky naplněné překvapeními, takový prostě podomácku udělaný adventní kalendář, který nám mamka dává od našich asi šesti let a poslední tři, čtyři roky ho dáváme i my jí.

Pak jsme se strašně pobavili nad hrou Česko. Víte kdo to byl Dismas Šlambor? Ne? Přece Viktor Ponrepo! A chlupáček stydlivý je pták nebo houba? Co? Nevíte? Muhehe, já už ano. A málem mě to stálo bránici.
Neděle byla o něco horší, ono jít si k Belegovi vyzvednout pár svých věcí není něco, do čeho bych se zrovna hrnula, ale i to jsem nějak přežila a velmi mi ten den zpříjemnil bráška, dobrým obědem, skvělým filmem s mým oblíbeným Seanem Beanem (Černá smrt, doporučuju;)) a pak jsme ještě pokecali večer nad hrnkem čaje, prostě fajn:)
Pondělí bylo pekelné jen v tom, že jsem vstávala v pět ráno a stála v té strašlivé kose od šesti na nádraží a rozdávala noviny, teda vlastně letáčky k novinám Metro. Týkaly se Vánočních trhů na brněnském výstavišti a naprosto mě odrovnala paní, která mi letáček vrátila a pronesla něco ve smyslu, že to nepotřebuje, protože očekává 21.12. příchod Krista, tak, jak vědci (!) předpověděli. Tak jsem jí popřála hodně štěstí v tom čekání, uvidíme, jestli nebude moc zklamaná:)
Ale ráno je ráno, ale co večer vážení! Čekal mě super zážitek a taky že super byl. Koncert jedné z mých nejoblíbenějších metalových kapel DRAGONFORCE. Jela jsem kvůli tomu spešl do Prahy a naštěstí mám jako redaktor Sparku možnost vidět všechny tyhle koncerty zdarma. Předkapelu jim dělali Eagleheart, kteří mě taky dostali a na to, že jsou to mladí kluci od nás z Brna, tak byli vážně skvělí. A pak zběsilost a vich a síla Dragonforce, to byla prostě pecka. Bohužel mi většinu koncertu bylo zle, strašně se mi točila hlava, to asi bylo tím hrozným vedrem v sálu, bylo tam skoro nedýchatelno a ta kupa lidí namačkaná na tak malém prostoru…brrr. Jsem se musela několikrát jít vydýchat, čímž jsem přišla o své skvělé místo skoro vepředu, ale co už, lepší než se vyvrátit a nevidět nic.
Dragonforce – Cry Thunder
Tady máte takovou ochutnávku, abyste věděli, o co jste přišli:) Mají nového zpěváka, Marca Hudsona a musím uznat, že ten mě taky mile překvapil. Prostě super večer, ještě doplněný tím, že jsem spala u kamaráda a prožili jsme vážně fajn večer, takže pondělek má u mě sto bodů ze sta.
A vlastně jsem nezmínila jednu důležitou nedělní událost. To si tak brouzdám netem a narazím na video novozélandských aerolinek a tak nějak v něm najdu sympatického týpka, co je čirou náhodou pravnuk J.R.R.Tolkiena, nejdokonalejšího spisovatele všech dob. A pan Royd Tolkien je na fejsbůku, tak mu napíšu a on co? Odpoví! Tak jsem nedělní večer strávila kecáním s členem Tolkienovy rodiny, prý už viděl Hobita a je skvělý a posílala jsem mu nějaké fotky z MPPčka, s kterých byl nadšený jen o něco méně, než z mé fotky „kostýmu“ Adama a Evy z předloňského Fénix Conu:) Inu, divné věci se dějí.
Dnes jsem dorazila z Cajzlova, unavená po koncíku, takže jsem celou cestu prospala a málem přejela Brno a měla jsem tak super náladu, že jsem si skvěle pokecala i s boverem, co pochtíval cigarety. A pak svíčková na oběd, nejnovější díl HIMYM, psaní reportáže z koncertu, kterou si přečtete v lednovém Sparku a večer možná ven na svařák a vůbec…zima je vlastně skvělá! Teď jen aby to vydrželo:)

10 komentáře “Zima, co (snad) začala skvěle:)

  1. To všechno je moc krásný a hrozně ti to přeju, ale ten kráásný večer s Lizie a vyrábění pytlíčků popisuješ až moc idylicky.:D Pro zbytek domu to byla probdělá noc, přemýšlení nad nejlepším způsobem jak vás obě zabít a následné vstávání o pěti.:D

  2. Nazdárek Lúmenn…další ukázka tvé hyperaktivity. Přiznám se, že do určité míry ti takovou aktivitu závidím. Ale tak…všechno má to své kouzlo.

    [2]: ale ale…proč tak nepěkně ? Kde je ta pozitivní mysl ? No tak…c c c

    [1]: taky mám rád tu vánoční atmosféru, i přestože jsem nakloněn více starořecké kultuře. Koneckonců až se mi podaří sestavit první staro-nový chrám pro mé božství války, bude to také postaveno podle starořecké kultury. Už se těším.

  3. Néééé… Já ti ty Dragonforce tááák závidím!!! Kdybych nebyla nachcípaná, jela bych s bráchou a eho holkou taky 🙁 Sakra, sakra, sakra 😀 No co, asi bych stejně propuštená nebyla, naposledy jsem byla před dvěma týdny ve Slávce na Asonanci a mám trochu problém s přínosem peněz 😀

  4. [4]: tak jako není to špatný i když já osobně mám raději hudbu romantickou či snad tajuplnou. Sám někdy tvořím takovou hudbu jen tak pro potěšení.

  5. Sakra! Neříkala ti ta paní náhodou kam to mám přijít? Na poslední kalbě mi někdo počóroval portmonku a diář, tak nemám šajna kde se to toho 21.12. mám všude ukázat… asi na to dlabu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.