Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé:)

Díky abnormálnímu pracovnímu nasazení a díky tomu, že třiadvacátého je fakt blbost objednávat si dárky pod stromeček na eshopu, mám už dneska volno a nárámně si ho užívám – ve vánočním duchu, samozřejmě. Což znamená mytí podlahy, praní špinavého prádla a balení kopce dárků, který se mi, tak jako každý rok, vymknul trošinku z rukou. Ale ani ta od posypové soli a rozbředlého sněhu zašvihaná podlaha, ani smrduté fusekle mě neobírají o vánoční náladu – halasně si zpívám koledy, koukám na pohádky, přenádherně mi tu voní naše nazdobená jedlička a cukrem zavátá vánočka domácí (leč bohužel nikoli mojí) výroby a tak všechno zlé mizí v oparu vánoční blaženosti. A právě v této náladě bych vám, mé drahé čtenářstvo, chtěla popřát všecko nejlepší k tomuto velkoúžasnolepému svátku:)

Jsem vánoční skřítek a Vánoce zbožňuju odjakživa. Pohádky, dárky, cukroví, všecko svítící a blikající, rodina pospolu a tak, to je prostě moje. A strašně bych si přála, aby aspoň ždibíček štěstí a jiskřička naděje zaplanula v tomto čase v srdcích všech lidí.
Tenhle rok byl pro mě a mé okolí i pro celý svět docela náročný a tak je asi fajn, že se konečně chýlí ke konci. Snad právě v tomhle vánočním čase, kdy je venku (teda aspoň u nás v jindy holém Brně) krásně nasněženo, světla domů svítí dekoracemi a všude zní koledy, se všechno zlo na chvilku schová do nejtemnějších koutů, aby to vylezlo nejdřív napřesrok.
Přeji vám všem tedy, aby vaše letošní Vánoce byly co nejpohodovější, abyste je strávili s lidmi, které máte rádi – a tím myslím skutečně od srdce rádi, žádné pokrytecké úsměvy z povinnosti, protože rodina nemusí být jen genetická příbuznost, ale tento pojem je mnohem širší a měl by zahrnovat hlavně ty lidi, s nimiž se cítíte dobře. Přeji vám, aby ať už na vašem stole bude jakékoli jídlo, abyste si ho vychutnali v klidu a pohodě, obklopeni těmi, jež milujete. Přeji vám, abyste si pod stromečkem rozbalili alespoň jeden dárek, který vás zahřeje u srdce. A hlavně vám přeji, abyste si odpočinuli, protože právě o tom čas vánoční má být – zastavit se, pohovět si v teple domova, pojíst něco dobrého a užít si to.
Jestli nemáte umytá okna dneska, tak to klidně ještě pár dní vydrží. A jestli nemáte napečeno nebo místo kapra mrsknete na pánev jen rybí prsty – na tom vůbec nezáleží. Naši předkové před staletími moudře pochopili, že když je venku zima jak v psirně a slunko zapadá už ve čtyři, nemá cenu se v takovém čase zrovna předřít – naopak. Je čas si hodit nohy na stůl, poslechnout si nějaké ty pěkné příběhy a nacpat si bříško, abychom, ty dlouhé zimní dny, co ještě leží před námi, přežili ve zdraví. A protože předkové jsou moudří a měli by se poslouchat, zahoďte smetáky a plechy, zamávejte dneska v práci šéfovi, sotva udeří padla (pokud tedy nemáte dovolenou) a hajdy se věnovat odpočinku, pohodičce a lásce všeobjímající. A k tomu si pusťte, nu třeba punkové koledy.
Šťastné a veselé, plantážníci:) S láskou Lúmennka
Barbar Punk – Vánoce, Vánoce

3 komentáře “Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé:)

  1. Také přeju krásné Vánoce :).
    Jsi můj člověk, taky si to naprosto užívám.
    A vážně jsem ráda, že nejsem jediná, komu se tahle píseň od Barbarů líbí – pořád si ji pouštím!:D

  2. Krásné Vánoce i tobě, Lúmenko. Jo, taky si tu atmosféru letos užívám celý prosinec… Jen ty jablka se skořicí, které jsem nikdy nejedla a děsně mě to tudíž láká, jsem nestihla upéct. Nu což… mezi svátkama času dost.

    Užívej! <3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.