Teplá zima, to je príma:)

Och, to byl ale nejtrapnější rým, který jsem kdy stvořila. Snad kromě rýmů, které jsem nedávno objevila v rodinném videoarchivu a kteréžto jsem složila léta páně roku 1994, kdy mi bylo krásných pět let. „Huhly huhly, černé uhlí, čert nám přines a pak odnes velké děťátko.“ Popřípadě: Hehehe, hehehe, anděl nás odnese do nebe.“
Inovace poezie pomocí citoslovců již od raného věku. Nu, popojedem.
Tento způsob zimy zdá se mi velice šťastný, protože za a vážně nemám ráda sníh a za b vážně nemám ráda mráz. Obého se letos v zimě nedostává a nic lepšího mi počasí udělat nemohlo. Snad bych se mohla mít jako moje drahá Lizzy, která se právě teď válí ve slunném San Franciscu ve dvaceti stupních celsia (a stále není schopná o tom vyplodit článek:)).

Když jsme u toho čupr počasí, tak bych se s vámi mohla podělit, co naplňuje mé ne tak úplně zimní dny. Protože jsem si kromě již zmiňovaných novoročních předsevzetí dala ještě jedno, tak se ho snažím dodržovat. Jak to v praxi vypadá? Mám diář, od shora dolů zaplněný úkoly, které si na každý den vytyčím a postupně si je odškrtávám. Pak si maluju velde každého dne smajlíka, buď usměvavého, nebo s rovnou pusinkou a nebo zamračeného. Cílem je nemít zamračené smajlíky celý týden. Jak prosté.
Zatím se mi to poměrně dobře daří, každý den se obličejík usmívá a všechny úkoly jsou odkšrtnuté, ale jak se znám, nevydrží to věčně. Nicméně snaha se cení (ale není koksovatelná) a já mám ze sebe vážně radost.
Moje úkoly zahrnují takové veselé věci, jako psaní článků, překládání do Sparku, vyřizování důležitých věcí okolo eshopu aspol. a v neposlední řadě také naplňuji novoroční předsevzetí o čtení knih, ale tento týden jsem to trochu přepískla a už mám za sebou tři a půl, místo „povinné“ jedné. Ale uznávám, že když čtu dětské fantasy Řada nešťastných příhod, jednu knihu o dvou stech velkým písmem popsaných stránkách, neměla bych se tolik chlubit.
Další z úkolů, které si vesele odškrtávám jsou stránky mé nové povídky, kterou jsem rozepsala. Budu se snaži ji dopsat co nejdříve a také ji co nejdříve na pokračování začít zveřejňovat. je to něco trochu jiného, než na co jste ode mě zvyklí, odehrává se cele v současnosti, bez napřirozených jevů a je vlastně celá popisem situace, kterou jsem nedávno zažila…ale co to plácám, je vymyšlená a její podobnost s reálnými událostmi je čistě náhodná:) Však uvidíte.
To je ode mě tak vše. Teď budu chtít něco po vás. Mám pocit, že poslední dobou plácám na blogu často blbosti, jen aby se něco dělo, tak máte dva questy.
Za prvé – napsat mi do komentářů, o čem byste si chtěli číst. A za b – když jsem se tak vrhla do čtení, prosím o doporučení nějakých kvalitních knih, které za to stojí. Mocinečkrát děkujískuju:)
Krásné teplé zimní dny přeje vaše Lúmennka

20 komentáře “Teplá zima, to je príma:)

  1. No ono to teplo má své dvě stránky – je to sice hezké, ale pro přírodu zas až tak ne…když uprostřed ledna začínaj kvést první jarní kytky 🙂 a co teprve zvířata, připravili si svou teplou zimní srst a teď jim je horko, mám to z pohledu koní – při práci se rychle zapotí a je pak s nimi větší práce (většině koňáků to samozřejmě nevadí, ale…) a z četby bych doporučovala Inferno 🙂

  2. Naprosto geniální je Beton, kosti a sny od Pavla Renčína. Je to městská fantasy, ale napsaná neuvěřitelným stylem. Určitě nebudeš litovat.

  3. K těm knížkám – přiznám se, že moc nesleduju, co tady zveřejňuješ, že čteš, takže se možná trefím do něčeho, co už jsi četla – každopádně velice doporučuji Rekviem za sen (je to i film, povedený, ale kniha opět nesrovnatelně lepší!)
    Velmi zajímavý popis sdou beznadějných závislostí – na drogách a na televizi – což by se ti mohlo hodit při studiu (doktor Volek jistě ocení 🙂 )

  4. Děkuji všem za knižní tipy, některé moc zaujaly:) renčín je třeba můj oblíbený autor, Lovecrafta taktéž můžu a Rekviem za sen se mi moc líbilo jako film:) A zbytek zní též moc pěkně:)

  5. Všimol si niekto, že všetci čo čítajú hodne kníh nosia okuliare? Čítanie kníh ničí oči! Nediv sa že máš posratý zrak. Všetkého veľa škodí. Jediné čo môžem doporučiť je obmedziť čítanie.

  6. Dnes jsem zjistil, že vyšel nový Heteša, to vždy šílím radostí. Sice to teď nestíhám číst, ale mám od něj vše, co vydal elektronicky a tohle si taky koupím. http://palmknihy.cz/web/kniha/fatal-virtual-9258.htm a doporučuju vzít na milost Kindle a netrvat na papírové verzi. Šetří to peníze i lesy i místo v bytě, líp se to drží v ruce i přetáčí stránky.

  7. [13]: Mám Poketbook a můžu jen pochválit. Čtečka je vyloženě lepší než knížka, aspoň tedy na cestách: vejde se, zabírá míň místa a máš celou knihovnu pořád s sebou. Naproti tomu doma si radši prolistuji knihu na papíře, přeci jen, je to velice příjemné 🙂
    Ale můj hlavní důvod pořídit si čtečku byl 600 dluh v knihovně 😀

    [11]: Já teda nevím, čtu od malička a pořád a zrak mám tak dobrý, že přečtu číslíčka na hodinách z druhýho konce nástupiště v metru 😛 A to sem do nedávna četla často z monitoru počítače 🙂

  8. [14]: tak pozor, aby to knihovna nepředala nějakému kšeftaři s dluhy a nebyla z toho exekuce za 15000 Kč, jak se to dnes běžně děje. Radši to uhraď včas. Ostatně mamka, teta i babička byly knihovnice, tak na knihovny držím. A Marian je v tomto případě mimo, oči se kazí ne čtením, ale čtením při špatném světle. A nebo je to dané geneticky. Já mám brýle od první třídy a pochybuju, že jsem si je zkazil ze slabikáře 🙂

  9. Oči sa kazia čítaním papierových kníh po 20tke, ak vám je 15 alebo čítate z monitoru tak sa to na vás nevztahuje

    I keď aj monitor škodí očiam ale neni to až také drsné, se nemusíte bát, že by vám zírání do počítače způsobilo krátkozrakost, zvýšilo počet dioptrií nebo něco podobného. Žádná studie nepotvrdila, že by sledování monitoru počítače mělo takové účinky.

  10. [16]: kam na to chodíš. Víš, co lidí pod 20 let má brýle, někdo od narození nebo od školky. Čtení papírových knih při dobrém světle neškodí a naopak monitor když je daný jas moc vysoko, tak může škodit víc. Nebo aspoň oči unavovat. Prot jsou šetrné čtečky knih s elektronickým inkoustem, blíží se to čtení z papíru a proto to lidi kupujou. Unavuje to míň, než tablet nebo monitor. A nejvíc se kazí oči kvůli chronickým nemocem. Cukrovka, vysoký tlak, RS a jistě řada dalších.

  11. [17]:  veď aj ja som mal niekedy v 10tich okuliare, ale moc som ich nenosil, u detí sa dávajú často kôli škulavosti.

    Vady zraku sú dané geneticky, oči kazia chronické choroby. Ale aj časté čítanie kníh prispieva k ničeniu zraku, to je  dlhodobejší proces, preto sa to obvykle začne prejavovať až po 20tke.

    Z niektorých monitorov bolia oči viac a z niektorých menej, treba znížiť vysoký jas, oči namáha aj modrá farba, preto je na androidy aplikacia Modré svetlo filter. Monitory oči namáhajú, ale okuliare si priženiete skôr čítaním kníh, než pozeraním do monitoru. Pri čítaní kníh robia ľudia chyby, čítajú pri zlom svetle alebo knihu majú príliš blízko k očiam a tým si akoby oči zatláčali do hlavy – takto nám to vysvetlovala učitelka kedysi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.