Tak prý máme psa nebo co:)

Občas je život zajímavější než jindy a přihraje do cesty podivná setkání. Takže se tak jednoho dne stalo, že se ztratil jeden náš kamarád, nikdo pořádně neví, kde je a tento kamarád měl psa. Malého hafíka z útulku, sotva čtrnáct dní ho měl u sebe a už se ztratil kdo ví kam, takže pesánek najednou neměl páníka a kamarádův spolubydlící už neměl čas ani peníze se o něj starat. A kde jinde mohou končit ztracená zvířátka, než u mě doma.
Malé ušaté trdlo vypadá jako skřítek Dobby, ale má krásné vznešené archandělské jméno Gabriel a už pár dní si hoví u mě a Liz na novém bytečku. Jak to s ním dopadne ještě nevíme, zda se o něj kamarád přihlásí včas a nebo u nás zůstane tak dlouho, že už by mu přesun za dalším majitelem (ťuf už byl u jednoho člověka, co ho trápil, v útulku a pak u toho kamaráda) ublížil. Cesty osudu jsou nevyzpytatelné a někdy přivádějí člověku do cesty různé věci. Lidi. A nebo psy:)

S Gabrielem na procházce v parku
A ještě jednou předjaří v parku s Gabrielem a Lúmennkou:)
S kocourem Matyášem se zatím snášejí docela dobře, navzájem se zlobí a provokují, ale vše v přátelském duchu a uvidíme, jak dlouho u nás tenhle drobeček zůstane, čím déle, tím hůř se s ním bude případně loučit:)
Haf!:)

23 komentáře “Tak prý máme psa nebo co:)

 1. Rozkošný je ale asi neni čistokrvný no to nevadí. Dúfaj že sa jeho majiteľ prihlási, chovať psa v byte neni len tak. Jednak to leze do peňazí pretože za psa sa platí poplatok a treba kupovať aj žrádlo, a ešte je treba ho aj 3x denne venčiť. Ale napadlo ma že ak máš mačku, stačilo by ho naučiť chodiť na mačaciu toaletu 🙂 Samozrejme von sa s ním chodiť musí, ale kebyže s ním zrovna nemá kto ísť tak by mal v zálohe tú toaletu.

 2. No, tak aspoň má ten pejsek kde bydlet.

  Ale to z tím ztraceným kamarádem je záhada. Nemohli ho přepadnout nějací gangstři a někam ho unést? Samozřejmě ale nechci strašit. Jen mě to tak napadlo.

 3. Tedaaa… Tak to je ale vážně Dobby. :)Ale na Gábinka vypadá taky, a jak už tu bylo řečeno, sluší vám to spolu. Držím palce, ať to všechno dobře dopadne (ať už to dobře bude jakkoli :)).

 4. [7]: Učit psa na kočičí toaletu je zvěrstvo. Pes musí ven. Ne vykonat potřebu, ale na procházku. KAŽDÝ pes musí několikrát denně ven, to, že může běhat po dvorku mu nestačí. Z tohohle titulu je úplně jedno, jestli ho máš v bytě nebo v domku. Že s ním nemá zrovna kdo jít je problém tvůj, ne psa. Ten si nějak vyřeš a pokud to řešit nejde, psa si nepořizuj, žeano.
  Já bych se útulkového psa bála, zejména co se týče soužití s dalším zvířetem, reakce na cizí lidi a na malé děti. Člověk neví, jaké zkušenosti má to zvíře za sebou. (Patrně ne moc dobré.) Kamarád je nezodpovědný lempl, vzít si psa a zmizet. Nezodpovědnost vůči zvířatům mě vytáčí. (A to jsem bytostný nepejskař, psy ráda nemám a psa nechci.)

 5. Souhlas, venčení psa je důležitý hlavně z hlediska utužování vztahů a upevňování postavení, a taky zejména proto, aby se pěkně vyběhal, neztloustl a nezlenivěl.:) Mám ale takovej dojem, že i kdyby majitel žadonil sebevíc, psa už neuvidí.:D

 6. [13]: To bych řekla, že už by se mu neměl dostat do rukou, když mu tohle udělá. Pes navíc není putovní pohár. Nemůže cestovat od majitele k majiteli. Ten kamarád měl taky dřív přemýšlet, jestli si může nechat nastálo psa, když už mu zůstal cizí pes na krku, než mu na něj došly prostředky. Pes něco stojí, peníze i spoustu času. Raději ho měl rovnou dát do útulku, tam by si pro něj třeba přišli lidi, kteří to s pořízením zvířete myslí vážně, na papírovém zvířeti netrvají a chtěli navíc udělat dobrý skutek. Jako si osobně nechci pořizovat psa plánovaně ze své vlastní vůle, tak bych ho doma nechtěla mít i když už by se mi doma tak nějak náhodou ocitl. Neměla bych na něj rozhodně čas a urychleně bych se mu pokusila najít stabilní domov.

 7. [12]: No to záleží na veľkosti psa. Veľký psi potrebujú venčiť a behať, a taká čivava to až toľko nepotrebuje a stačí jej menší výbeh a aj ten mačací záchod. S takou čivavou je aj riziko ju venčiť a musíte ju aj tak brať na ruky keď ide okolo veľký pes, aby ju nezožral.

  Mnoho ľudí má veľkých psov zavretých na dvore rodinných domov na stráženie a nevenčia ich každý deň, ani tam nemajú trávu len všetko vykachličkované.. a je vidno na tých psoch že niesu štastný.

 8. Ale samozrejme súhlasím s tým že venčenie každého psa je dôležité, ale neni sranda každé ráno kvôli tomu vsávať.

 9. [15]: Akorát, že právě největší problém jsou čivavy, yorkové a všechny tyhle malé nevychované potvory. O kterých si majitelé myslí, že vzhledem k velikosti to vlastně ani není pes. Samozřejmě, že je. A že se to musí venčit a cepovat. Žádný pes není hračka, se kterou jednou za týden ležérně obejdeš panelák. No, ale vysvětlujte nerudné důchodkyni, se kterou se srazíte ve vchodě paneláku, že nejste zvědaví na to, že na vás ten její ratlík hystericky ňafe, chňape vám po nohavících a že vám ten její nevychovaný bobánek, co by přece mouše neublížil, jde na nervy a má si ho laskavě vzít alespoň na řemínek… Do té doby, než pokouše dítě, je to sranda. Majitelé velkých psů je mají většinou alespoň vychované, protože na velkého psa fyzickou silou nestačíš a jakmile ti pes ukáže svou dominanci ve smečce, nastává průšvih.

 10. [17]: Souhlas, v kabelce se dá nosit i plyšák a nemusí u toho trpět. Navíc takoví psi jsou neuvěřitelně nervózní a nejistí a mají ze života jeden velkej stres.

  Já se zase na pejska těším, až budu mít nějaké prímové prostory, ideálně domek se zahradou (což už by i bylo, nebýt pitomé skalky a záhonků! :D), tak si okamžitě pořídím hafana a bude z něj středobod mýho vesmíru.:) Kdo měl někdy psa, tak už bez něj prostě nedokáže existovat.:)

 11. [18]: Já už psa nechci. Právě několikaletý soužití se psem mě neochvějně ujistilo, že chci kočku. Mainku. Kočičí povaha mi sedí víc a proto mám zatím namísto psa doma zakrslého králíka – to je podobně zákeřná mrcha. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.