Spring? Spring!

Dneska jsem koukala na zelenou trávu a modrou oblohu a došlo mi, že anglicky se jaro řekne spring, zatímco německy to samé slovo znamená skákat. Náhoda? Nebo to má nějakou souvislost? Chtělo by to sehnat nějakého etymologa, který by mi na tuhle otázku odpověděl.
Každopádně, milí a rozmilí, je jaro. Dneska astronomicky (a zjevně i počasím) začalo jaro. Juhů, Lúmennka se zase dočkala:) Každý rok na to čekám dlouhé zimní měsíce a dneska jsem to cestou do práce oslavila tím, že jsem šla pěšky přes park a užívala si jarního sluníčka. Vtipné je, že ještě předevčírem jsem lyžovala na alpských svazích na sněhu a dneska chodím po Lužánkách v lehké bundě a koukám na zelenající se stromy. Jo a taky jsem potkala veverku, skákala po stromě a zjevně jí sluníčko taky dělalo moc dobře. Je fakt, že v Alpách bylo taky hodně teplo a sníh se rozpouštěl téměř před očima, jeden den jsem seděla na terase v krátkém rukávu – letos poprvé a hned je to ve dvou tisících metrech nad mořem:))
Tento týden mě čeká hlavně práce a tak na články nebude moc čas, ale pokusím se přidat fotky horských štítů, z nichž se mi některé snad i povedly, ale žádný profi fotograf nejsem a nebudu. A to je asi tak všechno:) Užívejte jara!!! Lum:))

10 komentáře “Spring? Spring!

  1. Krásné slovíčko tohleto spring, anglicky je to jaro a německy příkaz skoč, vzhledem k začínajícímu vedru je ten druhý význam dost aktuální 😀

  2. Jak jsem tak popíjel kafe na balkóně v tom hicu, tak jsem si říkal, jestli oni nám náhodou to jaro zas jednou neukradli a nešoupli nám pod čumák rovnou léto. Holt náš pás zřejmě začíná nenápadně zbrojit a pomalu opouští svou 'mírnou' identitu… což ale nemění nic na tom, že je prostě krásně! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.