Práce a spánek

Ano, čtete správně – práce a spánek, na nic jiného mi teď moc v životě čas nezbývá. Protože na mě dolehla ekonomická krize, finanční nestabilita a podobné zlé věci, byla jsem nucena si najít ke svému polovičnímu úvazku v eóně ještě jedno zaměstnání a tak je ze mě teď telefonista v callcentru. Úžasné, takovýto kariérní postup jsem si vždy přála (kdo to nepochopil – je to ironie, opravdu velká, velká, se zvednutým koutkem řečená ironie). Už abych byl Mamut slavný s kapelou a vydělával miliony, abych se mohla odjebat někam do lesů a tam si v klidu blogovat a pěstovat kytičky až do skonání světa…:)

Kromě pracování mi život pestří hlavně válení se v posteli s knížkama, diskuze s Liz, která se nedávno místo sestry stala mou spolubydlící (sestra je buržoust a bude mít od září byt jen sama pro sebe) a tu a tam se mi vyskytne pár chvilek na napsání něčeho smyslupného na blog či randění s Mamutem. Inu my pracující máme život nelehký a povinnostmi přeplněný (už zase ironie, tak zlé to fakt není, ale člověku zvyklému na tři volné dny v týdnu plus prozvlený, probitvený nebo prokalený víkend to tak připadá:)).
A co je nového? Už měsíc se dokopávám k podání inzerátu na výklad karet a pořád mám pocit, že ta pravá chvíle stále ještě nenastala. Svoje poslední peníze jsem utratila za rifle, které jsem prostě musela mít a smutně toužím po jedněch botách, na které moje výplatní páska nebude stačit ještě hodně dlouho…
Ale v temnotách nuly na účtu přece jen bliká světélko naděje v podobě AZ kvízu, kam jdu už podruhé a 30.srpna mě čeká konkurz (poprvé to dopadlo neslavně, sice dost těsně, ale přece jen jsem projlea už první kolo, tak doufám, že mi tentokrát bohové budou nakloněnější:))
A vůbec nejzásadnější věc, která ovlivňuje můj každodenní život je fakt, že můj počítač se rozhodl bojkotovat moji spisovatelskou činnost a přestaly mu fungovat klávesy ř a ž, page up a levý control, takže píšu dost krkolomně a děkuju všem bohům, že se nepodělaly ještě důležitější a nenahraditelné klávesy s písmenky, které prostě jinak nenapíšu (budiž žehnáno všem ajťákům světa za to, že ctrl se na klávesnici nachází dvakrát, že existuje šipka nahoru a že háčky se dají psát i zvlášť!). A kdo se směje, že to nic není, ať si tak zkusí chvilku psát a zmíněné klávesy přelepí třeba lepící páskou. Je to fakt na prd.

Tak, Lúmennka se jde zase vypleskout k už dva týdny nedočtené knize a tentokrát už ji snad pokoří:) Venku je svítivě sluníčkově, takže až se mi muž vrátí z roboty (rozuměj hraní v podchodu:)), vyrazíme někam pod stromy a zkusíme z léta vyždímat, co se ještě dá:) Užívejte a mějte se letně:) Lum

10 komentáře “Práce a spánek

  1. Zkušenost z callcentra mám taktéž. Není to tak zlé, záleží spíš na tom, k jakému projektu člověka přídělí…
    Ale i tak je fajn, že nějak vyděláváš, já už hledám jak dlouho a nic… A to mě od září čeká splácení nájmu pražského bytu 😀 já teda nejsem buržoust, sama pro sebe mít bydlení nebudu, páč to bych musela vykrást banku, jinak bych k tolika penězum asi přijít nemohla, ale i ve 4 to pořád dělá poměrně dost a s rodičovskou pomocí jsem se už rozloučila dávno 🙁 všechny ekonomický krize nchť se jdou vycpat. Skončí to někdy??
    No a koncem sprna držím pěsti! Zlom vaz!

  2. Na svět může přijít jakákoliv apokalypsa, ale z ruin České televize se stále bude vysílat AZ Kvíz… Každopádně hodně štěstí!

    Z práce si nedělej hlavu, ona musí přijít sama. A novou klávesnici pořídíš i do dvou stovek :o)

  3. [8]: Blbost, kup externí, přece se nebudeš nervovat, já mám jenom externí, nezahřívá prsty a NTB pak z tebe nesaje tolik energie. – Čili je to zdravější.

  4. [8]: [8]: i v noťasu jde vyměnit klávesnice. Pokud nepomůže jen vyčištění. Sehnat v eshopu, na Aukru nebo eBay a vyměnit vlastnoručně nebo někoho požádat. Servis je drahej. Externí tě ale vyjde výrazně levněji. Nebo jsou i malý, bez numerické části a taková vleze i do brašny k notebooku. Jednu takovou, malou a podsvícenou jsem koupil na eBay. Jen je holt bez CZ popisek a je míň pohodlná, než klasická velká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.