Pár novoročních předsevzetí

Letos nějak nebyl čas spáchat můj pravidelný novoroční projev a tak vám promluvím do duše písemně, muhehe:)
Do nového roku 2014 vstupuji poprvé s fakt velkou řádkou předsevzetí a byla bych velice ráda, aby se mi podařila splnit, na konci roku zbilancuji, zda se vše vydařilo. Dávat si novoroční předsevzetí je super věc – ale jak se stává, často na ně v průběhu roku zapomínáme, odkládáme je, snažíme se jim nevyhnout, jsou-li mírně nepříjemná. Proto autor knihy (kterou mám v plánu přečíst:)) Konec prokrastinace stvořil jednoduchý „bič“ na všechny, kteří se na svoje novoroční předsevzetí vyprdnou – najdete ho na této stránce. Můžete si v něm nastavit frekvenci, s jakou chcete svá předsevzetí připomínat – každý den, jednou týdně či jednou měsíčně – a na váš e-mail pak budou chodit upozornění, která vám nedají spát a snad vás dokopou k tomu, co každý rok odkládáte.
A co bude tahle chytrá věcička připomínat mě?

Jít na purifikační program
Tohle je asi nejzásadnější věc, kterou chci v tomto roce splnit. Purifikace je složitý, několikatýdenní proces, na jehož konci je člověk zbaven všech jedů z organismu a jeho imunitní systém se restartuje. Každý den člověka v průběhu této očisty čeká návštěva sauny, takže je to náročné i časově a nejspíš i finančně, ale rozhodně to chci podstoupit.
Alespoň jednou měsíčně uspořídat kurz
Tohle bude taky náročné na čas, ale stojí to za to. Jak asi víte, mám už nějakou dobu otevřený svůj e-shop. A do jeho vedení patří i pořádání kurzů pro veřejnost – několik jich mám již úspěšně za sebou a ráda bych v tom pokračovala. A jednou měsíčně se mi to snad podaří zvládnout;)
Vydělávat alespoň 10 000 měsíčně jako podnikatel
Inu, práci mám jen na částečný úvazek a zatím jsem částečně sponzorována rodiči, ale nemůže to tak být věčně a tak se budu snažit o reklamu i zlepšení služeb, aby mě můj eshop uživil sám o sobě.
Alespoň tři články týdně na oba blogy
Je to tak, flákala jsem se a je to vidět i na návštěvnosti. Tři články na angelumlucis.cz i na lumenn.blog.cz jsou prostě minimum, které míním dodržet.
Jíst zdravě, vařit si, jíst méně masa
Poslední měsíce se nejčastěji živím mraženou pizzou nebo dovezenou pizzou a to pro tělo a zažívání asi není nejlepší. A je to i cítit. Takže ať se mi to líbí nebo ne, je na čase si začít vařit doma a jíst pokud možno co nejvíce ovoce a zeleniny, omezit příjem masa, aby se pročistila střeva a vůbec se pokusit o zdravější životní styl, s čímž souvisí i další předsevzetí.
Chodit kalit maximálně jednou týdně
Jsem velice společenský člověk a když mi někdo napíše nebo zavolá, sbalím saky paky a už běžím do hospody. Naučila jsem se sedět o kofole, ale ne vždy to klapne a tak se mi víckrát týdně stávalo, že jsem domů přicházela velice pozdě a s nějakým tím promile v krvi. A tomu chci rozhodně zamezit. Vyrazit ven s kamarády dvakrát, třikrát do týdne zní fajn, ale striktně jen kofola nebo džus a pivka a paniky si ponechat na nějakou větší víkendovou akci, jako třeba koncert nebo párty.
Přečíst knihu týdně
Když nebudu čas trávit vysedáváním po putykách, zbyde dost času na čtení – v prosinci jsem na to pěkně nakročila (ještě mi tu chybí dvě recenze, napravím;)) a mám v plánu zvládnout v průměru aspoň jednu knížku za týden.
Tak, to by bylo. Doufám, že až se na konci roku 2014 ohlédnu zpět, budu na sebe hrdá:)
A co vy? Máte nějaká předsevzetí? Pokud ano, využijete připomínač?:)

26 komentáře “Pár novoročních předsevzetí

 1. Vyhlížela jsem novoroční projev 🙂 Tohle je ale taky zajímavé.

  O purifikačním programu jsem ještě neslyšela, zní to dobře!

  Těším se na kurzy. Snad když budou častěji, budu se moci na jednom ukázat. Strašně bych ráda! Co si to dát do předsevzetí? 😉

  V eshopu máš pěkné věci, zrovna včera jsem tam koukala. Myslím, že si brzy najdeš svoje klienty. Třeba zrovna přívěsky se symboly máš jiné, než jsou obvykle, tak by se to snad mohlo chytit 🙂

  V nejedení masa Ti fandím! Nebo tedy v jeho omezení, když loni úplně vynechání neklaplo. Mimochodem, ráda vidím Tvoje názory na vegan stránce na facebooku, jsou rozumné.

  Budu držet palce i v tom ostatním.

  Moje předsevzetí je více spát, konečně se naučit s runami a koupit si runové karty, no a teď už i jet na nějaký Tvůj kurz … jdu prozkoumat připomínač 🙂

 2. Obvykle nemám takové novoroční předsevzetí rád, ale od minulého roku jsem tomu nějak přišel na chuť 🙂 Je pravda, že člověka pak hodně demotivuje, když zjistí, že se na všechny předsevzetí vykašlal, ale ta radost ze splěných předsevzetí je úžasná 🙂 A na druhou stranu, i kdybyc vydržel plnit své předsevzetí jen měsíc – lepší měsíc než nic 😀

  Nechci tu psát další článek do komentářů, ale mezi mé předsevzetí patří asi pravidelné cvičení zad(což asi budu muset dodržet, jelikož je má doktorka dosti nervní paní :D), pak rozhodně nějaká ta zdravějí strava , chodit dřív spát, dříve vstávat, stíhat autobus do školy, vylepšit si známky…je toho docela dost 😀

 3. Novoročné predsavzatia sú kravina, ja si žiadne nedávam. Fajčiť takmer nefajčím, kaliť nechodím, žiadnu knihu som už neprečítal niekoľko rokov, takže ani tento nemusím. Mohol by som konečne dočítať Tajemstvi od Byrne čo som stiahol v pdf asi pred pol rokom. Alebo sa vykašlem na knihu a stiahnem si film, …aj tak sú to bláboly.

 4. O purifikačním procesu nic nevím, ale doteď jsem si myslel, že existujou kumulativní jedy (těžký kovy) a nebo třeba radiace a že současnou technologií není možno zbavit tělo všech jedů. Asi jsem se plet a jde to. Anebo není tento proces založen čistě na exaktních vědách a spadá pod ezoteriku a jí podobné?

 5. Purifikačný program je pre uživatelov drog, aby sa zbavili chemie z drog a zavislosti. Lumenn si teda už nebude môcť dát ani jointa 🙂

 6. [8]: to by mohla, otázne je či na to bude mať ešte chuť. Po purifikačnom programe ľudia na chvíľu stratia chúťky na takéto dobroty. Už niesu chemicky na tom závislí. Ale psychyckú závislosť to asi nelieči…

 7. [9]:Zrovna na trávě je patrná spíš chemická závislost. Ale co hulení ekrazitu, píchání barachotoxinu nebo pití tekutýho titanu, to nevím, jaká na to je závislost. Ale je to nepochybně vysoce škodlivé 🙂
  Každopádně si říkám, že vzhledem k tomu, že Lúmennce je 24 a proběhne reinstall imunitního systému, mohla by se dožít klidně stovky 🙂 No, nebo by jí mohli zejtra zastřelit Černým šípem 🙂

 8. [11]:: Hm, takže JE to scientologie.

  Lumenn, stránky obchodu jsou moc hezké. A kde nakupuješ všechny ty knihy a další věci, abys na tom neprodělala? Myslím, že máš podobné ceny jako jinde v obchodech, tak nevím, jak se na tom dá vydělat; máš to zřejmě od těch původních dodavatelů za nižší ceny, když nakoupíš hodně kusů najednou?

 9. [14]: Knihy má o niečo drahšie.

  Purifikačný program prevádzkuje scientologická cirkev, ale nenašiel som koľko za to chcú, lúmenn mohla by si napísať čo to stojí?

 10. [15]: Tohle jsem našel na stránkách Sisyfa v článku z roku 2006.
  "Abyste se těchto stavů zbavili a mohli ve světě naplno fungovat, musíte podstoupit tak zvaný očistný program neboli program purifikace. Trvá asi 14 dní až tři neděle, chodíte při něm běžně do práce a věnujete se mu jenom mimo svou pracovní dobu. Program sestává ze tří hlavních částí:

  Především je nutné, abyste si upravili životosprávu, takže si se svým instruktorem nejdříve stanovíte dobu, kdy budete pravidelně vstávat a kdy budete chodit spát. Do jídelníčku zařadíte množství zeleniny a rostlinného oleje. Na názorných obrazech vám instruktor vysvětlí, jak se jedy, rozptýlené v buňkách, váží na tuky, vlastně jak tuky doslova vytahují tyto jedy z jimi napadených buněk. Také vás upozorní, že je zapotřebí hodně pít. Dostanete také rozpis dávek vitaminů, především B-vitaminu. V komplexu B-vitaminů budou vysoké dávky niacinu.

  Druhou složkou purifikačního programu je jogging. Každý den musíte běhat. Většinou ráno i večer nebo alespoň večer. Účelem běhání je – jak vám vysvětlí instruktor-, aby se svalovou námahou jedy, už navázané na tuky, uvolnily a byly připraveny se vyplavit.

  Vyplavení nastává ve třetí části, jíž je saunování. Každý den purifikačního programu strávíte několik hodin – samozřejmě s přestávkami – v sauně, kde se z vás potem všechny jedy dostávají ven. Jenom na okraj dodejme, že za tento program se předloni platilo 25 000 korun.

  Zkušenosti klientů s tímto programem jsou vesměs úžasné. Absolventi většinou nadšeně dosvědčují, jak v sauně opravdu cítili, že jim jedy odcházejí z těla. Automechanik říká, že v sauně cítil zápach nafty, která se celý život ukládala v jeho těle. Sportovec líčí, jak ho v sauně začala svědit ta místa na těle, která měl ozářena v době černobylské katastrofy, protože tyto části těla neměl chráněny sportovním oděvem. Zrudnutí kůže, svědění a jakékoli tělesné pocity, které by skeptik přisuzoval spíše působení niacinu, se považují za důkaz, jak skvěle metoda funguje. Klienti odcházejí s pocitem čistoty a jakéhosi znovuzrození. Mají dojem, že mohou začít novou stránku svého života, že se s novou energií mohou nastartovat a že se jejich život kvalitativně velmi proměnil."

 11. Zajímavá předsevzetí. O purifikačním programu slyším prvně a kdo ví, třeba někdy budu mít chuť jej také podstoupit.
  Já osobně si předsevzetí nedávám, jelikož by mě to mohlo zbytečně svazovat a omezovat. Když cítím, že mám něco udělat, tak to prostě udělám. V životě docházím postupem času k nejrůznějším věcem, názorům či postojům, které bych dokázala asi jen těžko racionálně předjímat. No a protože ne vše se děje dle našich představ, nemá pro mě cenu ukládat si novoroční nebo jakákoliv jiná předsevzetí v tom slovasmyslu, v jakém je lidé často vnímají – totiž jako něco, co musíme plnit ve stanovenou dobu, se stanovenou intenzitou a je tudíž špatné, když to nedodržíme.

 12. [10]: ano, je to od scientologů. Poté, co jsem byla na scientologické přednášce a četla nějaké knížky, jsem zjistila, že jsem vlastně už roky scientolog, jen to nevím – hodně to odpovídá mé představě o světě. Sisyfovi již standardně nevěřím, podle nich je blbost všechno, co zavání esoterikou, ať si nakašlou.

  [20]: napíšu, až budu vědět víc. Zatím taky nevím, kolik to stojí, ani jak to přesně probíhá, mám jen kusé informace z přednášky. Ale o zážitky se určitě podělím;)

 13. Já bych chtěla taky odpověď na svůj koment prosím… Sice sama žádný eshop neplánuju, ale jen by mě to zajímalo.

 14. [14]: promiň, nevšimla jsem si. Tak jak to bývá, s IČem člověk může nakupovat za velkoobchodní ceny a pak prodávat za maloobchodní;) Nic víc složitého v tom není;)

 15. Purifikační program… scientologie. Škoda, nemyslel jsem, že podlehneš náboženství (je sice fajn, že se moderní náboženství maskuje už slovem, které má přímou spojitost s vědou, což je zajímavý mimikr, ale to nijak tu ideologii nevalidizuje)…

  Člověk je prostě tak slabá a k prostředí náchylná bytost… jak tělem tak myslí: je těžké zůstat trochu objektivní. Ale jednou cestou je nevěřit, že má někdo větší znalost o něčem, než zbytek planety*: to je hnízdo ideologických 'virů', které se pak šíří od člověka k člověku a tak se množí 🙂

  (*… než zbytek planety, kde každá nová "znalost" prochází tak těžkým 'purifikačním' a kritickým stádiem, že přežije, jen pokud je skutečně dost empiricky validní a pak je přijata; ale je prokázáno http://en.wikipedia.org/wiki/Confirmation_bias , že stačí maličké střípky zdánlivých důkazů v moři obrovských antidůkazů, aby to podpořilo vírů, která se nám líbí…  a taky hnízdo pro konspirace všeho druhu)

 16. Přijde mi,že těch novoročních předsevzetí máš moc a že se nedají stihnout.
  Já osobně žádné nemám,možná míň se stresovat,takže ti do toho nemám co kecat,ale stejně bys měla asi trošku ubrat,jestli nechceš v červnu umřít na vybití energie!!:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.