Pár mrútnutí do prázdna

Mrút je citoslovce mnoha významů. Většinou se ovšem používá v podobných situacích, jako kočičí zapředení – mrút něžné, mrút roztomilé, mrút zvědavé. Ale taky smutné mrút, kdy na hlavu padá listí a mlha se dere pod kožíšek. Mrút. Moc pěkné slovodo podzimních dní. A pár takových mrútnutí pro vás teď mám…
Je večer, Brno se koupe v záři pouličních lamp a já se klepu zimou u počítače, protože nám v baráku ještě nezapli topení. Mamut spinká zmožen včerejší akcí u kamaráda a mě se zatraceně nechce dojít si udělat čaj, i když na něj mám děsnou chuť. Takový normální podzimní večer. Jo, podzimní, léto už před pár dny definitivně odešlo a nám nezbývá, než se s tím smířit. Škoda. Už aby tady zase bylo:)

Jsem z podzimu unavená, sotva začal. Pořád bych jen spala, ale nemůžu, protože mi přibylo práce a tak v ní teď trávím skoro každý den. Do toho různé akce s Mamutem, se kterým od začátku října konečně bydlím na našem „místečku“ jak říkáme mini bytečku se sporákem v koupelně – pořád musíme kolem bydlení něco zařizovat, zkoušky s kapelou, běhání po úřadech, večery u magiců s kamarády. A pak blog, knížky, kamarádi, sestra, procházky po venku…moc věcí a krátké podzimní dny, unavená podzimní nálada. Těším se na léto. Mrút. A ještě jedno mrút.
Už aby se mi do žil vlila energie, ale to přijde až před Vánoci, spolu s trhy, kapry a horkou medovinou. Do té doby to musím překlepat, mrútat v pelíšku a těšit se na sluníčko. Už aby zase vysvitlo:)

15 komentáře “Pár mrútnutí do prázdna

 1. Asi je to rozšířené, my ve stejném smyslu užíváme citoslovce mrú.
  Mě zase energií nabíjí zima, sníh, mlha vítr a déšť, ale jsem ráda, když přijde léto, jelikož ze všech těch chodících mrtvol se přes noc zase stanou mí kamarádi a rodina. Je těžké mít obrácený rytmus.

 2. I já to mám přesně opačně, s chladnými rány mám po letošním vydařeném mírném a zamračeném létě mám po ránu zase dobrou náladu i přesto, že mířím do práce 🙂

  Snad sí najdeš i jiný zdroj energie než sluníčko 🙂

 3. Při pohledu z okna na mě padá deprese z krutého nedostatku slunečního svitu a absolutně mě netěší představa, že takhle to bude vypadat až někdy do března, dubna, než zase začne jaro a potom snad, narozdíl od letoška, krásný, teplý léto. Nemám ráda podzim.

 4. mrút? to  fakt dobrý! 😀
  jinak já mam podzim docela ráda. i když třeba prší (jako dnes) je zima a pošmourno a tak. nevim proč, ale mě se tenhle stav líbí. i když já zastávám názor, že každý počasí má něco do sebe. a podzim neni tak strašnej. podle mě je hrozně inspirativní-ty barevný listy, vítr, prostě nádhera. ideální počasí na dlouhý procházky po hřbitovech (ne, já nejsem emo, a štve mě, že když člověk mého věku dneska napíše slovo hřbitov, hnedka se to spojuje s emama. na hřbitov se dá přece koukat i z jiného úhlu pohledu), nebo na to, aby si člověk zalezl domů s hrnkem kakaa a dobrou knížkou a jen se válel a koukal, jak venku leje.

 5. Moje čičinka pořád spí… asi ukazuje, co by lidé měli taky dělat, když začne být zima. Ale systém a náš způsob života nám to bohužel nedovolí.

  Ale ten sporák v koupelně mě zaujal.. to je zvláštní, to je tam tak strašně málo místa? Proč není třeba na chodbě, nebo v obýváku?

 6. [8]: Takové byty fakt existují, jo? To teda čučím, možná jste měli přibrat nějakého třetího do party, aby přispěl na nájem a vlézt někam, kde bude místo 🙂 …možný nápad do budoucna.

 7. Podzim, jako by měl v popisu, aby lidé, alespoň někteří, byli unavení. Na mě podzim ale působí přátelský, chladný vítr kolebajíc stromy, některé už bez listí. Krásný to je jev a krásný bude.

 8. Už jsem si zvykl, že jsem jediný, kdo má radost z toho počasí, co právě je.
  Takže ne, ať je slunce za mrakama, nepotřebuju, aby do mě zase pálilo. Se zimou se dá bojovat líp, než s vedrem.
  A už aby byla zima a hlavně sníh, a aby to vydrželo…alespoň do konce mého života. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.