„Paní, moc sledujete detektivky…“

…tohle řekl dnes policista mojí mámě. Proč?
V sobotu jí ukradli kabelku (více na webu mé sestry – odkaz) – měla v ní dva mobilní telefony (služební a soukromý), peněženku se všemi doklady a bohužel v tu chvíli dost velkou hotovostí, pracovní adresář s vizitkami a složku pracovních dokumentů, zápisků ze školení apod. Kromě toho, že zloději (mimochodem cikáni, podle očitých svědků) jí natropili škodu asi 10 000 korun si musí teď ještě vyřizovat nové doklady, platební karty, řešit blokaci a odblokaci SIM karet apod. Proto mě dostalo chování policie – ano, té policie co má pomáhat a chránit. Prdlajs.

To, že policista, kterému přišla krádež osobně nahlásit na stanici, byl nevrlý, ještě chápu. Po celodenní šichtě bych byla taky v 8 večer nabručená, zvlášť, když máma byla ten den třetí člověk se stejným popisem zločinu. Že jí nevěřil, že auto zamkla (a kdo zná mámu, ví, že by se k nezamčenému autu ani neotočila zády, natož aby od něj odcházela 100 metrů zaparkovat nákupní vozíkem), taky chápu, holt mají své zkušenosti.
Naštvala mě situace, kdy máma zdrcená přišla domů, vylíčila nám, co se stalo a já jen tak zkusila vytočit číslo služebního telefonu (soukromý jsme zablokovali takřka okamžitě po jejím příchodu). A hele, zvonil. Napadlo mě tedy, že není tak těžké najít telefon podle jeho signálu. Vzhledem k tomu, že to dokážeme s patřičnými hesly do patřičných systémů i u mě v zaměstnání (O2 prodejna) tak proč by to nezvládli policajti?
Spletla jsem se. Mladík mi do telefonu otráveným hlasem sdělil, že „slečno, todle se dělá jen u závažných trestných činů a to krádež rozhodně není.“ Naštval mě a tak jsem mu velice slušně a velice příkře vysvětlila, že je vůl.
Ale to není konec příběhu.
V pondělí ráno máma v práci zjistila, že telefon stále funguje, protože ředitel zapomněl na jeho zablokování. Nebylo už takovým problémem zavolat na T-Mobile a najít místo, kde se mobil právě nachází. Podle GPS souřadnic to bylo v malé vesnici blízko našeho města a tak maminka zvedla telefon a chtěla informovat policii. Myslíte, že to někoho zajímalo? Ale kdeže.
Policista jí vysvětlil, že GPS souřadnicím nerozumí a nebude to nikde složitě hledat. V pozadí se jeho kolega neudržel a jeho hlasitá poznámka se dostala až mamce: „Paní se moc dívá na detektivky.“ Mámina odpověď k jeho překvapení zněla: „Možná, ale v těch detektivkách zločince aspoň vždycky chytí. Nashledanou.“
Co dodat na závěr? Snad jen to, že na místě souřadnic se nachází jen areál továrny a telefon se v něm mamce a její kolegyni nepodařilo najít. A proč tam jely? Aby spravedlnost vzaly do vlastních rukou? Aby našly ukradené věci? Možná. Ale spíš proto, aby ukázaly české policii, jak moc je neschopná.
Pomáhat a chránit? Jo. U kafe, v teplém kanclu a se zapnutou detektivkou.

4 komentáře “„Paní, moc sledujete detektivky…“

 1. Hannibalov som videla všetkých aj čítala:D keď už tak,tak poznám o čom to je 🙂 a kedy čo kde….Inak dík za ten koment lepšie by som to vysvetliť nevedela 🙂

 2. jj to je možný, ale bude to asik tim,, že mm kamoksu ktera jiz nekolikrat byla v Japonsku na srazu cosplayů apod….mno a to ona mi s některýma těma článkama pomáhá….takže se nediv…..a to co kopíruju tam je zdroj….

 3. Zdravím slečno!

  Rozhodně se omlouvám za zkopírování Vašeho článku a také za ostatní zkopírované články(i když rozhodně souhlasíte,že to bych se měla omlouvat spíš jejich skutečným autorům,ale ty neznám a jelikož nejsem jedinný člověk,který si nsšel v kopírování oblibu tak je je někdy velmi těžké najít).Zároveň ale chci objasnit důvod svého chování.Už jste četla článek o mě a já jak jsem psala jsem se ke gothice dostala přez blog judythy,úplně mě uchvátil a vzala jsem si ho jako vzor.Zkopírovala jsem z něj spoustu článků(i ty o lykantropii) a poté kopírovala i z dalších blogů a webovek..Ale to jsem byla mladší,ne o moc a navíc jsem proti Vám i většině goths pořád ještě mladá(a klidně si mě tak i berte-na rovinu přiznám že jsem,i když určitě jste dříve byla stejné nerozumné mládě jako já) a měla jsem na gothiku i na blog a kopírování úplně jiný názor(hodně podmíněný Judythou a jejím velmi úspěšným blogem,kde také dost kopírovala a psala o gothice různé nesmysly..).Teď už mám názor jiný a postupně přetvářím články podle svého nebo k nim hledám ztracený zdroj.Ale vše nejde najednou a navíc se jedná o stereotypní práci,která není hotová hned..Takže pochopte,že to může chvíli trvat.Prvních pár rubrik je "očištěno" a chystají se na to i další,což ale bude chvíli trvat….To je tak nějak vše na mou obhajobu,vím,že to co jsem udělala není dobré ale pokuste se mě alespoň z části pochopit…

  Jinak co se týče "gothic obrázků" tak v tom jsem ještě pořád ovlivněná Judythou a jejím blogem,teď už vím,že je darkart ale pořád to pojmenovávám gothic obrázky jelikož mi příjde podivné kdyby po několika stránkách "gothic obrázků" najednou přišlo něco nazvané jinak a celé se mi to přepisovat nechce..Rozhodně ale vím,že se jedná o darkart..

  Jinak Váš článek smažu abyjste neřekla :)..A to je asitak vše,co bych chtěla říct.

  Jinak moc pěkný blog a prosím alespoń o částečné  pochopení!

  Orhea(bloodÿash.blog.cz)

 4. To mě mrzí, umím si představit, že to je příhoda k [víc než] naštvání – okradení a pak ještě takováhle reakce policie 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.