Nejchytřejší Moravačka:)

Ještě že já ten fejsbůk mám. Díky němu jsem se dozvěděla o castingu do soutěže Pekelná výzva, která mi přinesla 60 000 Kč a teď mě upozornil i na další vědomostní soutěž, tentokráte ochuzenou o nechutnosti a pekelnosti, zato obohacenou hned o dvě nuly.
V soutěži Nejchytřejší Čech se hraje o milion korun a titul, který se mi moc líbí:) Ale nebyla bych to já, abych si ho neupravila podle svého a na castingu neudělala tak trochu čoro moro:)

Casting se konal tuhle neděli, 19.ledna, tady u nás v Brně na fakultě sociálních studií MU. Což je vtipné, protože nakonec mi možná ta škola bude k užitku úplně jinak, nže bych čekala (ano, studovala jsem na ní:)).
Nebylo to nijak zvlášť zajímavé, minimálně pro člověka, co podobné castingy obráží aspoň jednou do roka. Dvě hodiny jsem strávila čekáním (= čtením knížky) a pak jsme konečně šli psát vědomostní test. Ten byl v podstatě podobný, jako když píšete Scio testy nebo podobné testy studijních předpokladů, snad jen o něco těžší a ve větším časovém presu.
Test mi přišel lehký, ale moje sebevědomí i tak dostalo povážlivou trhlinu, když jsem si chvíli po odevzdání uvědomila (a teď se prosím nezačněte smát) že jsem se zapomněla podepsat! (už se smějete, co?:D)
Naštěstí jsme papíry s odpověďmi odevzdávali zároveň s přihláškami, takže bylo hned jasné, který vykuk se nepodepsal a vše dobře dopadlo. Resp. nepodepsali jsme se dva, ale testy byly správně identifikovány, protože pán škrtal a přepisoval a já všechno zakřížkovala bez pozdějších změn.
Dobře to tedy dopadlo a já si oddychla jako snad nikdy, protože testem jsem pochopitelně prošla a čekalo mě druhé kolo – pohovor s produkční. Na výsledky tohoto extrempóre stále čekám.
Ještě před pohovorem si nás vzali stranou kamery a přišlo klasické „řekněte nám něco o sobě“. Vzpomněla jsem si na Nohavicova Milionáře, zejména pasáž „tak jsem řeknul co jsem řeknul, on se evidentně leknul“ a v duchu této krásné písně jsem se jala jednat. Když se mě milí pánové s kamerou zeptali, proč si myslím, že jsem nejchytřejší Čech, tak jsem s úsměvem odvětila, že já přeci nemohu být největší Čech, když jsem ženská a ještě k tomu z Moravy, takže jediné, co mohu být je Nejchytřejší Moravačka.
Pány to asi lehce vyvedlo z konceptu, ale pak se zasmáli a uznali, že mám vlastně pravdu. Takže narozdíl od všech lidí, co na kameru dělali podivné gesto a říkali s trapným nuceným úsměvem „jsem nejchytřejší Čech“, Lúmennka se stejně křečovitým a trapným výrazem hrdě pronesla „jsem nejchytřejší Moravačka“.
Jak bude další Lúmennčí soutěžní maraton pokračovat dám samozřejmě včas vědět, vřele doufám, že se zase procpu co nejdál a kdo ví, třeba nakonec i vyhraju ten milion:) Krásné zimní dny přeje soutěžením znavená Lúmennka

14 komentáře “Nejchytřejší Moravačka:)

 1. Zase budeš v televizi! No, ještě to neí jistý, ale já ti věřím 🙂
  Držím palce, Lúmennko, Pekelnou výzvu jsi přijala a pokořila, čeká tě další výzva. Někdo nejchytřejší Čech/Moravačka bejt musí a máš vysoký šance, je známým faktem, že naše republika je plná blbců.
  A zrovna mě napad můj citát, kterej moji spolužáci a někteří učitelé slyšeli už několikrát:
  "Je těžké býti blbcem, konkurence je příliš vysoká." (Pavel Kantorek)

 2. zdar babovko. jest;i je tohle to co te bavi,tak ai hodne stesti a smele do toho.
  Jenom prosim prosim,kdyz uz propagujes moravanstvi,coz je urcite zasluzne na jakekoli urovni,rad bych uppozornil,ze ten tvar je Moravanka. tedy prislusnice moravskeho etnika. moravacka je proste holka zijici na morave. coz teda vlastne nevim,jestli se hlasis k moravske etnicite,ale tak nejak to vypliva. kazdopadne si uzij soutezeni

 3. Ahoj, gratuluju ti a držím pěsti 🙂 Jenom jsem se chtěla zeptat, jestli nemáš odkaz na ten díl pekelné výzvy, kde jsi byla? Chtěla bych vidět, jak si tam nejchytřejší Moravačka poradila s Ivou Pazderkovou 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.