Mozek uplaval a srdci hrabe

Už se vám někdy stalo, že jste slyšeli hlas mozku, který říkal něco ve stylu: „Nechoď tam, nedělej to.“ A vy jste si uvědomili, že místo toho, abyste ho poslouchali, děláte úplně pravý opak? Tomu se říká volání srdce, milé děti. A srdce je strašná děvka, poblázněná a střelená a vy nikdy nevíte, kdy jí přeskočí. Tomu mému srdci přeskočilo před pár dny a je to super.
Zatím tedy určitě. A já si přeji, aby to vydrželo, co nejdéle. Dlouho. Hodně dlouho. Napořád.
Zamilovávání je úplně dokonalá věc. Člověk má pocit, že všechno je krásné a že celý svět je tak nějak hezčí. Už jsem dlouho nezažila tenhle stav – je to jako na drogách. Je fakt, že po fetu přijde absťák a ještě před ním dojezd a vůbec, ale stejně chci další dávku. Je podzim, ale já mám tak nějak jaro. A jako poslední věc na světě chci, aby se přelilo do zimy.
Skáču z útesu. Momentálně se odrážím a ještě bych asi zvládla zachytit se kraje. Ale brzo poletím a jen se modlím, aby pode mnou byla voda. Pod náma.Hop…:)


A nutně musím dodat s mým stavem neodmyslitelně spjatou píseň:

I can’t accept this, we will find a way
Out of this cesspool of doom and dismay
Beyond this dejection there’s beauty and grace
A glorious future we long to embrace
Ayreon – Pain

41 komentáře “Mozek uplaval a srdci hrabe

 1. [9]: Na základě toho, že tlustejm lidem se to ze zdvořilosti neříká, ale nad hubeným všichni lamentujou, ať žere, i když je třeba jenom nemocnej?:)

 2. Ježkovy oči, kam na tu zamilovanost chodíš, já taky nějakou potřebuju. Pesně jak říkáš, potřebuju jaro na podzim a potřebuji, aby svět byl hezčí. Jinak v brzké době zešílím… Ač už to tu zaznělo mockrát, fotka je překrásná, úžasně pestré barvy a výraz? k sežrání! 🙂

 3. [8]: To je pravda; nevím, proč lidi vůbec
  mají potřebu mluvit druhým do jejich postavy (rozdíl je jen v tom, že o tlustých mluví obvykle jen za jejich zády, ale k hubeným si mnohdy dovolí je kritizovat přímo). Přitom hubenost sama o sobě (pokud není způsobená nějakou jinou poruchou v těle) není riziková ohledně zdraví, to spíš naopak nadváha je nebezpečnější.
  Lumenn, těší mě, že jsi zase našla radost, přeju ti, ať to štěstí a láska tentokrát opravdu vydrží!

 4. Jak taak koukák, urovnává se všechno. I mě přešla moje věčná smůla. Rok 2012 je vážně těžký. Ale to jen tím, že vyvrcholí veškéré špatné věci, aby mohly zkončit. Aby se konečně mohl cítit v pohodě.

 5. Láska je vzácná věc a tak ji nasávej velkými doušky 😀 dokud nebudeš na dn :)… Takže ti to moc přeju a jinak musím říct, žes neskutečně dobře vyjádřila ty pocity co patří k zamilování 🙂

 6. Zamilovanost je fajn,ale milovat je lepší.Přítele mám už 9 měsíců a rozhodně to není to,co na začátku.Není to taková ta povrchní zamilovanost,je to lepší a s velkou budoucností (ač často s velkou bolestí).Ale z té zamilovanosti se přechází k milování,tak ti nepřeji nic jiného,než aby vám to vydrželo!

 7. [20]: V každém vztahu přijdou problémy. Spousta lidí si neuvědomuje, že ty mu neubírají na hodnotě. Na hodnotě mu ubírá až to, že je nechceme řešit nebo je řešit nemůžeme, protože jsou tak vážné. Opojná zamilovanost je vážně nádherná, ale Prince bych nevyměnila ani za milion. 🙂

 8. Lúmenn, nechci znít nějak zlomyslně, ale Tobě vážně není pomoci. Za všechno co uděláme, si neseme následky, neseme si svoje menší či větší tresty. Ale ty dobrovolně trestáš sama sebe a dobře Ti tak.

  A divím se Vám, lidi, co ji to tady všechno tak hezky žerete, že si nezkusíte nejdřív o tom, co taky píše, zjistit něco víc.

 9. [23]:

  Lumen, jsi jedna z mnoha. Kazda, se kterou ten psychopat chodil o nem rikaji to stejny. Kazda 😉 budes taky. Teda potom, co si za svou blbost vytrpis poradny muka…

 10. hezká fotka 🙂
  ano zamilování je fajn.. ze začátku, když je to pak jen z jedné strany a ty vidíš že od toho druhého nemůžeš nic čekat zase se to rychle změní
  ale někdy je prima jen tak vypustit a myslet na krásné věci- docela mi to chybí

 11. [26]: Zjistit si něco o autorce blogu a jejím soukromí není třeba dělat cíleně, je jí na internetu plno :)) nejde ani tak o to, ze neumí být sama, tuto známku její nevyzdálosti už všichni dávno dobře známe, spíše bych za zajímavost považovala to, do koho že je to vlastně zamilovaná. Chybu může udělat každý, jak ji tak pozoruju, většina jejich chyb vychází právě z její nevyzdrálosti a psychických problému. To se dá pochopit. Ovšem to, co momentálně dělá, je čistě a pouze známka toho, že je úplně obyčejně a normálně blbá :))

 12. [32]: Nestaž se, zlato, každý ví, že o Tobě si může zjistit kodkoli kdekoli cokoli, stačí se mrknout na net nebo zajít do nějaké více či méně pochybné hospody v Brně, jen Tobě to pořád nedochází. Jsi v podstatě taková brněnská celebrita :)) samozřejmě ve špatném slova smyslu, ale aspoň mají další pochybní lidé důvod se nad Tebou pobavit…

  Lidi, kteří se dokáži na věc podívat nezaujatě jakožto nezúčastnění Ti tady píšou rozumné názory a rady, myslí to s Tebou dobře, i když Tě vůbec neznají a můžeš jim bejt ukradená, a Ty místo toho, aby ses alespoň na chviličku nad tím zamyslela, dělaš zase jednu blbost za druhou. A pak zase napíšeš na blog ZASE to samé, budeš si sypat popel na hlavu, bědovat nad tím, jaká jsi byla hloupá a jakou jsi udělala chybu, mlít něco o životní lásce a životní prohře a lidi Ti sem zase budou psát "ŤuŤuŇuŇu i ty náš chdáčku, to se správí, neplakej" aniž by věděli, o čem to vlatsně ve skutečnosti meleš a že jsi prostě jen naprostá kravka, co neví co se svým životem a nemá sebemenší chuť si přiznat, že si za všechno může sama a že by se sebou už safra měla začít něco dělat.
  Btw., pamatuješ, jak jsem tady spolu předčasem diskutovaly? Jak jsem Ti psala, že celý Tvůj svět je vlastně iluze, včetně toho Tvého rádoby skvělého vztahu? Jak jsem Ti psala, že prostě zase skončíš na stejném místě? S antidepresivy a v péči odborníka? Samozřejmě jsem měla ve všem pravdu, jenomže Ty si dáš ruce na uči, budeš dupat do země jak malý rozmazlený fracek a lhát sobě i okolí, že jsi vlastně naprosto v pohodě a nad věcí. Já jsem strašně punk, já jsem strašnej barbar. Ne, nejsi žádné elf uvězněný v tělě člověka, nejsi žádný alternativní umělec, nejsi ani pořádněj pankáč. Jsi jen ukňourané děcko.
  A hlavně aby náhodu někdo na blogu nepřišel na to, že jsem ve skutečnosti až po uši ve s**čkách, že :)))

 13. [31]: Já to teda nevím, nemám důvod to zjišťovat, nevím ani, kde bych to zjistila, asi jsem mimo akční radius tvojí celebrití aury :-), ale pokud je tohle pravda, tak jseš prostě strašný trdlo.

 14. [34]: teď jsi mi otevřela oči, má spasitelko, nechť ti bohové žehnají, dobrá duše, která mi strháváš masku a odhaluješ mě až na dřeň! Nebýt tvé psychologické pomoci, nikdy bych nepochopila jak marný a zbytečný můj život je! Děkuji ti, navždy jsem tvým dlužníkem, už vím, co musím udělat, ó ano! Od základů změním celý svůj život, svoji osobnost, všechno, a stanu se lepším člověkem a to vše díky tobě! Ó díky, díky nastokrát!

 15. [36]: ano, jsem úplně na dně a jen tvé rady mne dží nad vodou, prosím, nepřestávej mi říkat, jak jsem špatná, protože jen díky tobě si uvědomuji, jak mizerný život žiji. Zoufalství mě zcela ubíjí a jen antidepresiva a ty mne držíte nad vodou…ach…

 16. [34]:Jen., já si o Lúmenn myslím přesně to samé co ty na základě toho, jak se prezentuje po všech internetech. Umí jenom rýpat do každého, kdo jí napíše nějakou kritiku – byť by to byla konstruktivní kritika. Přitom sama velmi ráda kritizuje a moralizuje všechny a všechno. Má fascinující schopnost překrucovat.
  Já jí ty sračky přeju za to jak se chová ke všem, kdo ji nelezou do prdele. Jí prostě není pomoci, pokud ona sama nebude ochotná tu pomoc přijmout, místo aby se začala vztekat jako malý spratek pokaždé, když si někdo dovolí poukázat na nějakou její chybu.

 17. [39]: achjo, tobě se člověk nezavděčí, že? Zkus se někdy pídit komentářema a najít, jak reaguju na konstruktivní kritiku – obvykle polemikou, je-li na místě a nebo uznáním své chyby. A jakožto člověk, co prostě rád kecá ostatním do života (teda bejvávalo, už se od toho snažím upouštět a se svou arogancí bojovat:)), se v tomto snažím být příkladem. Můžeš na mě najít kopu špatnejch vlastností a směle do toho, nadělala jsem v životě kopu věcí, na který nejsem zrovna pyšná, ale jestli něco fakt nemám ráda, jsou to lidi, kteří o mě tvrdí něco, co není pravda. Jsem arogantní? Přechytralá? Snadno podléhám emocí? Ano prosím, vina ve všech bodech obžaloby. Ale rozhodně jsem hluboce sebekritická a snažím se neustále vyvíjet. Tak se s tím konečně smiř a jedovatosti si nech pro někoho, komu pomůžou v růstu (i takoví se najdou). Já to ale fakt nejsem;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.