Metalový dotazník…muhahahaháááá

Se zas nudím:)

1. Máte raději rock nebo metal?
Samozřejmě, že metal:)
2. Nejoblíbenější skupiny:
Těžko někoho vyjmenovat, aby se ti další neurazili…zkuste se mrknout TU
3. Čím vás zaujaly zrovna tyhle?
Úžasnou hudbou, samozřejmě;)
4. Viděli jste některou z nich naživo?
Z těch nejvíc nej? Tobiáška Sammeta – jak s Edguy tak s Avantasií, Manowar, Nightwishe (v té době jsem je ještě žrala…), Rammstein (taktéž) a Apocalypticu
5. Nejlepší hudebníci podle vás
Hudebníci? Je jen jeden, co si získal mé srdce a to jak jistě všichni víte je Tobias Sammet. No ale k dalším dobrým hudebníkům (tedy těm co hlavně tvoří) řadím Alice Coopera, Tuomase Hulopainena (snad jsem to napsala dobře) a Lucu Turrilliho (co se metlošů týče, jinak by byl seznam podstatně delší).
6. Nejoblíbenější alba
Málokdy poslouchám po albech, většinou spíš vybírám písničky. Ale i tak zkusím něco sesmolit – Avantasia – The Scarecrow, Luca Turrili – Infinite Wonders of Creation, Manowar – Triumph of Steel, Nigtwish – to první, nevím jméno:) A víc toho po albech asi nedám
7. Co zrovna posloucháte?
Právě v tuto chvíli nic (jsem v lázních s osmdesátiletou stařenkou na pokoji a ta by pochopení zřejmě neměla:D)
8. Nejsympatičtější hudebník:
Nnejsympatičtější? Joey DeMaio samozřejmě:D A pak taky Tobi a ten fešnej blonďák z Apocalypticy. A Mr.Lordi! Jo a taky Kurťas…:) A zpěvák ze Soul Asylum! A dost!
9. Nejnesympatičtější hudebník:
Ten co byl kunďák a zpíval v Cradle of Filth…a pak přibral a je nechutnej…joo Dani Filth. A pak Anette Olzon (grrr, vrrr).
10. Nejlepší text:
Crüxshadows – Eye of the Storm, ale to není metal. Tak tedy Eagle fly free od Helloween i když mě napadá milion dalších.
11. Jsou pro vás důležitější melodie nebo texty?
Obojí, jak u které písně. Někdy mi stačí melodie a text mě vůbec nezajímá, jindy prostě chci vědět o čem píseň je a pak má pro mě úplně jiný rozměr.
12. Image které kapely se vám líbí nejvíc?
Lordi, jsou úchylní a origoš:) A Manowar zastara, to jsou jen úchylní:D (viz obrázek nahoře;) ) Jinak na image moc nehledím.
13. Která kapela má nejhorší image?
Nelíbí se mi ultra zlá image black metalových formací.
14. Které podžánry rocku nebo metalu jsou vám nejbližší?
Power, heavy, speed, symphonic, industrial, pagan, folk, doom, rock (nikoli jen rock, ale rock-metal, to hrají třeba Edguy) a pak nezařaditelné alternativy:)
15. Které podžánry nemáte rádi?
Nemusím moc black, death a grind.
16. Byli jste někdy na festivalech Masters Of Rock nebo Brutal Assault, popř. na Wacken Open Air nebo jiném zahraničním?
Ano, na MoR jsem byla dvakrát a letos budu potřetí, juch:) Vždycky si tam najdu kapelu kterou chci vidět…no a i kdyby ne, tak si nekoupím lístek a pojedu tam jen kvůli atmosféře a kalení, za kámoši a tak:) Na jiném fesťáku jsem nebyla, táhne mě ale Wave Gothic Treffen nebo Castleparty, snad časem:)
17. Který koncert nebo festival, který jste navštívili, byl zatím nejlepší?
Zas na tolika jsem bohužel nebyla, ale těžko říct, každý měl něco do sebe.
18. Setkali jste se osobně s nějakým hudebníkem?
Tobi mi podepisoval album Avantasie a taky se na mě usmál a když mi podával tužku, tak se mě dotkl…juch:D
19. Jak často posloucháte hudbu?
Velmi často, přes den mi hraje skoro furt, na cestách ve vlaku, MHD i pěšky, doma, ke čtení i spaní…skoro neustále dá se říct
20. Dá se říct, že jste závislí?
Jo, hudba mě dokáže nakopnout, uspat, rozesmát i rozbrečet…bez ní bych nemohla žít
21. Kdy a jak jste se k této hudbě dostali?
Byly mi asi 2 měsíce a táta mi pouštěl Scorpions, Orlíky, Helloweeny, Katapulty, Maideny a tak. Od té doby mě to už nepřešlo, krom krátké doby puberty, kdy jsem jela na vlně mainstreamu – zpět k metalu mě vrátili Manowar a Nightwish.
22. Vyznáte se v historii tvrdé hudby?
Do jisté míry určitě. Neznám přesná data, ale základy jsou prostě základy;)
23. Posloucháte i některé legendy? Jestli ano, které?
Iron Maiden, Manowar (jsou legenda!), The Doors, Helloween, Scorpions, Metallica, občas Rolling Stones, AC/DC nebo Queen
24. Co se vám nejvíc líbí na rocku nebo metalu?
Je to hudba tvrdá, ale ne bez srdce. Drsná, ale pohladí. Líbí se mi jemné melodie doprovázené tvrdými kytarami, chraplavý zpěv, vysoké ječáky i nízko položené depresivní brumlání. A taky se mi líbí, že co metal, to jiná chuť, metal nikdy není stejný, je rozmanitý, kouzelný, je to prostě moje láska:)
25. Máte pokoj polepený plakáty?
Jo, ale ne všechny jsou metalové:)
26. Kupujete časopisy o rocku?
Ne, Spark je metalové bravíčko a už mě moc nebaví, ale loni mi chodil rok zadarmo za účast v soutěži miss metal a tak jsem ho četla.
27. Posloucháte i jiné žánry, než rock a metal?
Darkwave, punk, gothic rock, grunge, folk, kelstkou hudbu, relaxační hudbu (jako Enya, mantry apod.), občas i elektro, EBM, vážnou hudbu…

13 komentáře “Metalový dotazník…muhahahaháááá

 1. Ano, ano…Tuomase si napsla dobře a to album se jmenuje myslím Angel Fall First nebo Oceanborn…:-)
  Anette taky ráda nemám a jinak pegan a syhonic metal jsou mi asi nejbližší…
  Jen se tak namátkou ptám, jestli, když ráda posloucháš relaxační hudbu a trochu to spadá i do pegan, neslyšela jsi někdy o Loreeně McKennitt? (nebo jak se to píše)

 2. Loreenu jsem Lum doporučovala na last.fm, ale jestli ji zná/poslouchá, nevím… je to příjemná hudba, hlavně mám ráda album The Visit. A nepiš pegan Kiqi, [jo, jsem docela úchylná na pravopis], píše se to s a.  
  Angels Fall First je, myslím, nejstarší od NW. Anette na mě taky dojem neudělala, obzvlášť ve srovnání s takovou výbornou zpěvačkou, jako je Tarja 🙁
  Taky mám ráda symphonic, power a folk metal. I když víc poslouchám jiné žánry – různé rockové věci, darkwave, neoclassical.    

 3. Tak vidím, že Lúmenn už mezitím odpověděla, než jsem to poslala 🙂 Jo, je tam hodně keltské inspirace a taková snová atmosféra, myslím, že by se ti to líbilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.