Měsíc a mysl tancují

http://hiddenshadow.splinder.com/
Doporučuji si ke čtení pustit tenhle song;)
Flogging Molly – The worst day since yesterday
Tak prý je zítra úplněk. Je to vidět na obloze, která dnes není pokryta mraky (v noci bude zima..). Je to cítit. V lidech, přírodě, v těle, v mysli. Měsíc je všechny táhne k sobě, máme zvrácené krky jak koukáme na tu kulatou věc na nebi, máme zvrácené chutě jak se nám v těle dmou všechny šťávy, od krve v žilách po hormony ve žlázách.

Měsíc k sobě tahá spoustu věcí. Vlny jsou větší a houpačka života taky dělá pořádné veletoče. Ta moje teda určitě. Jsem jednu chvíli strašně unavená, padám úplně na hubu a jen představa blbé cesty do obchodu pro rohlíky je pro mě maximálně stresující. A pak najednou z čista jasna jsem jak tornádo, všechno chci dělat, všechno chci stihnout a mám v plánu tisíc a jednu věc. A taky se do nich pustím…dokud mě neopustí veškerá motivace, energie i síla.
Je to docela vtipné. Hlavně pro moje okolí – pět minut se směju, pět minut brečím. Jak na divadle:) Já už se tolik nesměju, krk zvrácený do nepřirozeného oblouku, koukám na měsíc. Ne chlape, ty za to nemůžeš…já vim.
V rámci boje z těmito šílenými stavy, kdy ráno jsem jak mrtvola a v noci nemůžu usnout a dobrá nálada a špatná nálada se dostavují nezávisle na okolních podnětech, jsem zašla do bylinkářství. Svěřuju se do péče Matky přírody, jen za dnešek už mám v sobě tři porce kopřivového čaje a na spinkání mě čeká meduněčka.
Momentálně popíjím teplé kakao, žeru buchtu a přemýšlím, jak je možné, že z těmi kvanty sladkostí, co do sebe každej den naperu, jsem ještě nepřibrala ani gram. Království za normální metabolismus!
Když trpíte těžkou podzimní maniodepresí, bolí vás záda jak cyp a ještě k tomu vážíte sedmačtyřicet kilo i s gládama, tak se vám fakt životem proplouvá těžce. Jsem vděčná za to, že mi po boku stojí statný barbaří válečník, jinak bych patrně už bušila do vypolstrovaných stěn v místě, jehož název se shoduje s mým momentálně rozepsaným dílem…
Nechci tu depkařit. Vlastně je mi docela fajn. Opevnila jsem se ve svém krásném soukromém světě a nikdo do něj nemůže. Občas můj barbar nebo hrdinové knih, které právě čtu. A někdy Magda, když na ni mám náladu a její příběh mě chce zneužít ke svému pokračování. Hodně jím. Hodně spím. Hodně koukám do prázdna a relativně málo kouřím. Vůbec nechlastám a málo piju. Včera jsme si dali s Mamutexem Martini a váleli se ve vaně plné pěny. Kruci, ono je docela důležité u jaké to bylo příležitosti:D Oslavili jsme půl roku, co trávíme spolu. Já vím, že jsme rozejití, my to taky víme. A stejně jsme spolu. A od našeho prvního, nahlas proneseného „miluji tě uběhlo v těchto dnech přesně šest měsíců.
Jenom?
Přijde nám jako bychom toho zažili za roky. A vlastně od chvíle, co bydlím v Brně, uběhl jen jediný rok, za který se stalo víc věcí, než jsem předtím zažívala za celá léta. Noví přátelé, nové události, nové povinnosti, radosti, strasti, nové ulice, nová místa…nelituju ani jediné vteřiny, i když mnoho z nich šlo prožít lépe. Ale taky hůře.
Bylo to fajn. Je to fajn. A hlavně je to celé zmatené, co? Občas mám pocit, že si deníček stejně píšu hlavně pro sebe, abych se sama sobě za pár let pak mohla hrozně smát. Tak já jdu tančit s měsícem. V angličtině je moony nejen náměsíčný, ale taky zasněný. A to rozhodopádně jsem..:)

9 komentáře “Měsíc a mysl tancují

  1. Na mě kupodivu měsíc nemá žádný vliv. Mám ale dojem, že na bylinkářství se časem stejně obrátím, podzim přinesl nějakou divnou nachlazenost a heřmánek nemám, zrovna když bych si ho i dala 😀

  2. No, je fakt, že co jsem v Brně, můj život změnil tempo ze šneka na Formuli 1.:D
    A na úplněk už se taky nemůžu dočkat.>_< Mám taky pocit, že je až v sobotu, na Drakundijádu, abych třeba potom náhodou neusnula.:D

  3. Mě tentokrát úplněk úplně sejmul… Špatně spím a když už,je můj jindy bezesný komatický plný dost podivných snů. Vůbec je to zvláštní,tyhle dny…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.