Mé cíle – rok poté

Bylo nebylo šestého srpna roku 2012 a Lúmennka sepsala seznam svých cílů, jichž si přeje dosáhnout do roka. Ten uběhl jako voda a je načase se podívat, jak jsem v plnění cílů byla úspěšná. Na jednu stranu to mohlo být slavnější, ale na stranu druhou se plácám pochvalně po rameni:) Není to špatné.
Doufám, že až budu rekapitulovat cíle, které jsem si stanovila do pěti a pak do deseti let, budu se tetelit blahem a usmívat se nad svými úspěchy. Pokud vás zajímá, co že jsem se to rozhodla dokázat, čtěte zde. A třeba se také nechejte sepsáním podobného seznamu inspirovat:)

Takže rekapitulujeme…
Cíle, kterých chci dosáhnout do jednoho roku:
– vyhrát (alespoň ve své kategorii) soutěž blog roku
SPLNĚNO! Loni jsem se soutěže účastnila a nakonec jsem skutečně obsadila první místo v kategorii deníček a sedmé místo celkově. A to z velké části díky vám, mým čtenářům. Děkuji.

– přispívat ještě do alespoň jednoho (tištěného či internetového, to je jedno) periodika jako externí redaktor a pochopitelně si díky tomu i zvýšit příjem
ZRUŠENO! Toto přání jsem přehodnotila a začala řešit jinou cestu, o níž vám napíšu níže.

– konečně se dokopat k vydání (byť vlastním nákladem v nakladatelství Pravěk) své druhé básnické sbírky Bouře ve sklenici vína
PRACUJE SE! Konečně jsem sehnala ilustrátora, který mi stvoří do sbírky obrázky a už na nich pracuje. Jakmile to bude dokončeno, sbírka vyjde, očekávám to na podzim.

– začít se učit francouzsky
NESPLNĚNO! Tento cíl jsem úplně zamáslila, nebyl čas, peníze ani vůle.

– udělat si řidičák
De facto SPLNĚNO! Autoškolu pilně dodělávám a nebýt problémů se změnou lektora, už by byla v kapse. takto mi zbývají dvě jízdy a 16.8. mě čekají zkoušky, které snad zvládnu (kdyžtak napodruhé nebo tak, no:)). Takže jen malé spoždění v plnění plánu:)

– přibrat pět kilo
NESPLNĚNO! Loni jsem vážila kolem 48 kilo, letos se váha nikam neposunula. Bohůmžel. Snad zase za rok:)

– dělat rozhovor s Manowar a zakalit s nimi
TAK NAPŮL! Tady je to složitější. Liz se začala přátelit s tour managerem kapely a tak mě několikrát pozdravoval Joey de Maio, viděla jsem se s kapelou po každém jejich koncertě, co měli na podzim v ČR a pokecala s nimi. Takže to není ještě úplně rozhovor, ani úplně kalba, ale jsem tomu hodně blízko:)

– psát alespoň 15 článků měsíčně
SPLNĚNO! Tohle se povedlo, pár měsíců trošinku hapruje, třeba právě uplynuvší červenec s devíti články, ale v průměru s tím nemám problém. Juch!

– uspořádat lepší a kvalitnější MPPčko (dřevárna:)) na které dojede víc lidí
SPLNĚNO! Taky mohu odškrtnout, protože se nám letos s Lizzie povedlo to, co jsme si vysnili a naše bitva skutečně dosáhla značného ohlasu, samých pozitivních recenzí a vůbec, byl to úspěch, na který jsme pyšné:)

Celková bilance:
2/10 nesplněno
4/10 z větší části hotovo
4/10 hotovo
No a jeden z cílů, který jsem si stanovila do pěti let, je stát se OSVČ a mít vlastní firmu. Na tom se právě pracuje – a již brzy založím e-shop k webu Posel světla. Už mám hotovou koncepci, pracuji na natočení klipu do soutěže pro mladé podnikatele o dotaci 300 000, mám sehnané kamarády, co mi pomohou s vyráběním e-hopu, mám kontakty na dodavatele, pracuji na reklamě. Na podzim, až skončí letní šílenství, se plně pustím do práce a během října snad konečně budu mít své vysněné podnikání, které mě časem uživí.
Plním si sny a ne, že ne. Některé určitě ještě časem zmizí, některé mě přejdou, některé nikdy nesplním. Ale věřím, že krůček po krůčku postupuji ke svému vysněnému životu, ke svému štěstí, které si vlastníma rukama vytvořím. Nebyl to lehký rok a přesto se mi většinu cílů povedlo splnit. Držte mi palce, ať se daří dál:)

10 komentáře “Mé cíle – rok poté

 1. Také si často píšu takové seznamy. některé cíle se mění, ale základy zůstává – uzdravit se, mít se ráda, učit se cizí jazyky, vystudovat a pochopitelně i profesní cíle.

  gratuluji ti, že se ti vedlo tak dobře 🙂

  Přeji Ti stejné úspěchy i k budoucím cílům a  k e-shopu. 🙂

 2. Koukám, že jsem se nevědomky zapojil do nějakýho hnutí se články o cílech 😀

  Jinak francouzština je vážně sousto. Měl jsem ji 4 roky na gymplu jako druhý jazyk a mé znalosti si hrají na schovávanou 😀

  Přibrat na váze jako problém, taky znám. Asi 3 roky jsem se snažil přibrat, skoro nic, furt stejných 60-62 kg. Pak jsem teda kromě jídla jakože začal trochu i cvičit/posilovat a žrát nějakej suplement a konečně mám stabilních 71 (asi za 2-3 měsíce), a i to stačí k lepšímu sebevědomí 😀

  15 článků za měsíc? Výkon, smekám 😉

  A tím e-shopem držim palce 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.