Masters of rock a já aneb deník z MoR

Okeeeej…včera jsem přijela z Vizovic, tím pádem mám všechny dojmy relativně čerstvé a tak porce mých dojmů, zážitků a postřehů bude opravdu hutná. Čtěte pomalu, ať vám nezaskočí;)
Aktualizace 14:30: když už nemám fotky, našla jsem na youtube nějaká videa, která by vás mohla potěšit;)

Den první – středa 8.července
Odjezd v odpoledních hodinách, už ve vlaku potkáváme s Finnem první metloše. Závislost na nikotinu je svině, za hodinu cesty odcházejí ti dva třikrát na záchodové WC kuřit. Po příjezdu do Otrokovic měníme krásný prostorný rychlík za kodrcálek do Vizovic – hodina cesty vedle aplikovaného informatika (!!!), kterého se snažím přesvědčit, že moje tiskárna má osobnost a je to zlomyslná svině. Neúspěšně.
Ve Vizovicích na nádraží objímačka z Ostraváky a vyrážíme na naše loňské místečko (blízko hospody, sprch a WC, kus od potoka, docela daleko od areálu). Sotva začneme stavět stany, spustí se liják. Sotva je dostavíme, je po dešti. Bohové jsou svině:).
Večer se pije a pije…a taky se kuří. Objevují se první pokusy o zpěv. Zabito asi 5 pavouků, kteří byli tak hloupí, že vlezli do mého stanu.
Den druhý – čtvrtek 9.července
Ráno vstáváme s bolehlavem (ale jen lehkým) už v šest ráno. Čaj, cigareta, pomalu se probouzí zbytek osazenstva naší stanové osady. Jde se pít. Dopoledne strávené v malém stánku za doprovodu Kryglova zpěvu a za vytrvalého popíjení kofoly s rumem. Po obědě si konečně jdeme s Finnem pro lístky – dost brzo, takže získáváme CDčko s kapelami, co tu letos budou hrát. Odpoledne střídavě prší a neprší, pije se kofola s rumem, z dálky zaznívají tóny prvních kapel – Fleret a Vypsaná fixa. Před sedmou vyrážíme s Frodem, Mirečkem a Dášou do areálu, pojídáme čínské nudle (někteří s hromadou chilli omáčky) a těšíme se na In Extremo.
O pár minut později se už tísníme v davu, bedňáci In Extremo ladí nástroje. Moderátorka hlásí, že Mischa (zpěvák z In Extremo) se potřebuje naučit text k písni od Rage, s nimiž bude dnes večer zpívat ku příležitosti oslavy jejich narozenin. Hledá se tedy fanoušek, který má u sebe poslední cédéčko Rage a donese ho do zákulisí, za což si může potřást prackama se všemi členy Rage a In Extremo. Frodo pláče a hledá někoho s CDčkem, aby ho mohl okrást a dostat se do zákulisí. Bohužel v okolí nikdo takový nebyl.
Začíná koncert In Extremo. Já a Mireček jásáme – hned jako třetí nám zahráli naši oblíbenou Vollmond! Mimochodem – dokážete si představit dvoumetrového a dvoumetrákového potetovaného chlapa, jak hraje na harfu? Já to až do koncertu In Extremo nedokázala…
Kromě nových songů nám kluci zahráli i starší jako zmíněný Vollmond, Nymphenzeit nebo Ave Maria. Jsme hrozně happy a odcházíme. Ovšem skvělá nálada nám dlouho nevydrží.
Bereme rum a snažíme se opít dřív, než začnou hrát Nightwish s Anettou Ozónovou. Bohužel se nepovedlo a z dálky do našeho kempu zaznívají až příliš jasné tóny prvních písní NW. Míra rozdělává víno, Finn má hlavu v dlaních. Opíjíme se. Když začne hrát Romanticide, začínám brečet. U následujícího Wishmastera se rozpláčou i Finn s Mírou. Po patnácti minutách koncertu se objevuje CinCin a další z naší bandy, co utekli z té tortury. Prý nebyli jediní – během půl hodiny prý odešla tak pětina publika. Pijeme, pláčeme, kouříme jednu za druhou. Výkřiky „Anetto ty děvko“ nebo „Zabte tu za**nou p***“ nebo „Tarjoooooooo“ a podobně zaznívají z celého kempu. Končí NW, v pláči se objímáme totálně opilí. Tohle bylo moc.
Ovšem špatné zprávy nekončí. Volá mi Horset, že je v zákulisí a chlastá s Edguyema. Mluvím po telefonu s kytaristou Edguy (patrně Tobias Exxel nebo Jens Ludwig) – oba jsme tak opilí že si vůbec nerozumíme. Jsem nasraná na Horseta, jdu spát.
Nightwish – Wishmaster
(U toho jsme brečeli a prohlásili, že tímto pro nás NW definitivně umřeli. Bohužel, kdyby se rozpadli úplně, nebylo by to tak hrozné jako s tou poblbanou blonckou.)
Den třetí – pátek 10.července
Ráno opět vstáváme až příliš brzo, takže kolem deváté opět usínám a vstávám až v poledne. Hezky svítí sluníčko, jdeme si dát s Finnem vepřové na grilu – hmm, to je bašta! Celý den trávíme popíjením a zevlingem, ve čtyři se navzájem překecáme jít do sprchy. Objeví se Horset a dělá nám přednášku, že sprcha za čtyřicet korun je vyhazování peněz a on jakožto barbar se nesprchuje. Zachrání nás Mireček s Kryglem, kteří ho odvádí z našeho doslechu. Uf.
Sprcha je nechutně ledová, klepu se zimou ještě půl hodiny, nezahřívá mě ani čaj, ani rum a dokonce ani Kryglův zpěv (Orál sem, orál, aji anál…). Založena kapela Kripl a Lupenka (pro ty co nepochopili – Krygel a Lúmennka), Frodo počítá pomalu do desíti, aby nezabil Horseta za jeho blbé kecy. Jdeme se s Finnem projít, po návratu – juch! Přijel Drobeeek! (Drobek = dvoumetrový, stodvacetikilový metloš:) ). Objímačka, popíjení, pomalu vyrážíme na Korpiklaani. Dnes bude náročný večer.
Na Korpiklaanech stojíme asi v patnácté řadě, dav s námi smýká sem a tam. Začíná šílený slejvák, po kterém (jak doufáme) odejde hodně lidí. Neodešli, Korpiklaani, Dragonforce a pak Edguy jsou příliš silné lákadlo. Začínají hrát „muži z lesa“, poguje se, blbne, atmosféra je úžasná. Po hodině a půl jsme vytřepaní jak z mlátičky na obilí, ale pravá sranda teprve začíná. Dostáváme se do páté řady a Dragonforce pomalu zvučí. Dáváme se do řeči s jedním týpkem, pějeme ódy na Dragonforce a na Edguy. Dojem kazí jen dvoumetrový metalák před náma, nevidíme přes něj ani prd. Začínají hrát Dragonforce a přichází extáze. Skáčeme, blbneme, řveme. Bolest v zádech se stupňuje, dav je neúprosný. Hrají Fury of the storm! Dav ječí. Finn mě vysazuje výš, Frederic na mě vyplazuje jazyk. Já na něj taky. Herman Li dělá blbosti s kytarou a usmívá se na mě. Koncert se blíží ke konci, trsátka a paličky nás míjí jen těsně.
Hned co skončili Dragonforce se dav patrně zbláznil. Cítíme se náhle jako ve svěráku, nemůžu dýchat, Finnův močák hrozí prasknutím. Dav skanduje „Edguy, Edguy“ popřípadě „Tobi, Tobi“. Blbneme, ale jsme děsně unavení. Přichází Tobi, bohužel po čtyřech hodinách stání se začínají na mě i Finnovi projevovat první známky únavy. Vydržíme první dvě písničky, pak se slzami v očích opouštíme dav. Je mi děsně blbě, bolí mě břicho, takže mimo hlavní dav sledujeme Tobiho střídavě v podřepu, střídavě opření o sebe. Lavatory love machine zpíváme z plna hrdla. Jupí! Přichází Tobiho klasické rozehřívání publika „Say JÉ!“ … „Say JÉÉ-HE!“ … „Say JÉ-HEHEHE-JÉÉÉ-HEHE-JÁÁÁJ!“ Atmosféra je úžasná, my padáme únavou. V půli koncertu se opírám o Finnýska a se zpola zavřenýma očima se potácíme ke stanům. Doprovází nás Superheroes. Leháme do spacáku a Tobi se pomalu loučí s publikem. Šťastní, ale umřetí usínáme.
Úžasná opilecká atmosféra na Korpiklaanech:)
Dragonforce – Through the Fire and Flames
(Někde v pozadí řvoucího publika slyšíte i mě a Finna a ruce kousek od podia vprostřed by měli být naše)
Edguy – Vain Glory Opera
(To jsme zpívali jak o život:) )
A znova Edguy – Save me
*aaaaaaaach*
Den čtvrtý – sobota 11.července
Dnes si únava vybírá svou daň. Spím až do devíti, pak jdeme pít. Kecáme, pijeme, sdělujeme si dojmy. S Illidian, Jarkem a Drobkem jdeme k jejich stanům na kopci, celé odpoledne se pije rum, vykládají vtipy. Drobek se strašně zprasí a vydáváme se do města vybrat peníze z bankomatu. Drobek dostane chuť na pizzu (předtím málem vylomí dveře od supermarketu). Vysvětlujeme tomu dvoumetrovému kolohnátovi, že v pizerii je plno a táhneme ho zpět do areálu MoR. Po cestě málem znásilní jednoho týpka, do půli ohne jednu značku a další dvě vyrve ze země. Řve, že chce pizzu i na paní na benzínce a kolejdoucím vyhrožuje zabitím. My ostatní se můžeme potrhat smíchy.
Zpět v areálu, Drobek nespokojen žvýká nakládaný hermelín. Začíná operace ucho. Pánové se znechuceně odvracejí, jdeme tedy za roh a s Illidian vytváříme tři dírky do mého ouška. Teče ze mě krve jak z prasete, ale výsledek stojí za to. Drobek vypije slivovici, kterou jsme používali k dezinfikování zkrvavené jehly a stěžuje si, že je hnusná.
Po zvládnutí asi litru rumu odcházíme zaslouženě spát – ačkoli Stratovarius nás lákají. Nakonec se necháme udolat spánkem a do snu mi začíná hrát Eagleheart.
Den pátý – neděle 12.července
Totální KOPR (kurevský odpor k práci) možná až SAKO (stav absolutního kopru). Vzdáváme to a balíme. Objímačka na závěr, k odjezdu nám hrají Eluveitie. Po strastiplné cestě a hnusném jídle na nádraží v Otrokovicích dorážíme domů. Masters of rock tohoto roku jsou za námi a už se těším, co přinesou ty příští.
Velice se omlouvám, že nemám žádné fotky, ale Finnův drahý foťák se nám fakt tahat nechtělo a z naší grupy nikdo nefotil, takže smůla:(

15 komentáře “Masters of rock a já aneb deník z MoR

 1. Tak fanouskem MoR jsem prestala byt uz pred par lety a lonsky jsem opustila po dvou dnech… ale u cteni tohoto reportu jsem se fakticky pobavila, u nektrych poznamek sme se s Alkeou docela svijely 😀 pan Drobek musi byt dobry exot..:D a zazitek s NW fakt nezavidim, me stacilo, kdyz jsem jednou nekde slysela live nahravku Wishmastera, blee…
  to pocasi v CR je ted dost na nic koukam.. tady je par poslednich dni docela bourkove, ale me to nevadi, bourky miluju 😀
  btw, nad propichovanim usi taky trochu premyslim.. ale dnes jdem s Alkeou na tetovani 😉

  tak uzivej prazdnin 😉

 2. ÁÁ.. tak to je dobrá recenze xD Částmi jsem se válela málem pod stolem xD Video s "Najtviš" už jsem viděla a upřímně řečeno mě to vůbec nepřekvapuje, něco takového jsem čekala..

 3. Ja som sa teda cez NW snažila jačať ešte viac, aby som ju nepočula, a celkom sa mi to darilo, ale fakt to posrali hraním starých pesničiek, bolo to naozaj len na zaplakanie.
  Inak, oboch (teba aj Finna) som vás videla, ale nestihla som sa zastaviť-bolo to vo štvrtok niekedy zo začiatku. Potom som vás už nenašla…ale ako tak čítam, ani sa nečudujem, ja som čas trávila úplne inak 🙂

 4. Tedy, četl ose to jedním dechem, já bych tam tak chtěla, apsoń jendou …. 🙁
  Aspoň, že jste si to užili, ale já slyšet Ozóna, jsem pryč hned 🙁
  Tarjo, Tarjo…ach jo 🙁

 5. hlavne ze ste se nam v poradku vratili:) a meli ste se ozrat este driv nez zacli hrat, to uz bylo pozde:D ja sem ve stredu taky ve vlaku potkala typky co tam jeli a ti mi slibili, ze po ni neco hodi i za me, tak doufam, ze dodrzeli slovo:D

 6. DĚKUJI!!!!!!!! Já jsem začala brečet u Dead Boy´s Poem a přítel mi sám zacpával uši…. Pro mě jsou NW od čtvrtka definitivně mrtví 🙁

  Jinak, recenze na NW z musicserver.cz:

  …Po tomto energickém zážitku se návštěvníkům tajil dech a s napětím vyčkávali příchodu Nightwish. A možná právě ti, kteří se těšili nejvíc, se hned při první písničce otočili na patě a dali se na úprk. Pro nejstatečnější kapela s novou zpěvačkou Anette Olzon – obarvenou na blond – přichystala songy z poslední řadovky "Dark Passion Play". Z dob Tarji Turunen zazněla třeba "Wishmaster", "I Wish I Had An Angel" a "Dead To The World". Ani jednu z těchto písní však dav neocenil, protože Anette žádnou z nich nezvládla. Staré songy jí nešly ani upravené, se změněným frázováním a drasticky přetransponované. Pódiová produkce byla naopak skvělá, plná krásně sladěných světel a pyroefektů, čímž ale bohužel nikoho zpívat nenaučíte. Asi nejlépe tuto "show" vystihl jeden Slovák slovy Takto nám dojebať štvrtok! a nedaleká skupinka fandů skandující Tarja! Tarja!…

 7. Tých Edguy mi je strašne ľúto 🙁 ale aspoň vám zahrali Vain Glory Opera, čoho som sa ja v Bratislave nedočkala… inak, predviedol Tobi svoje slávne číslo s banánom? 😀
  Opiť sa cez NW je asi jediná zmysluplná vec čo sa dá robiť, kým švédska primadonna ničí ušné bubienky publika. Škoda, že ste ju aj tak počuli… poučenie- nabudúce zobrať štople do uší 😀
  Inak fakt dobrý report 😀

 8. Tvůj komentář k NW mě rozesmál víc, než to video z Wishmasterem, co dodat, NW bych prohlásila oficiálním zločinem proti lidskosti a každý fanoušek by na jejich koncert měl automaticky s vstupenkou obdržet i flašku vodky gratis

 9. Dragonforce, Edguy, Korpiklaani aj. – kvůli těm bych to tam vydržela. Nemohla jsem tam jet, což mě mrzí. A k NW – Anette bych ukamenovala, zlatá arogantní Tarja (na kterou jedu)!!!

 10. Po telefonu…chlastal..s Edguyama? AA:D Muj krásnouckej Jens !:D:D Ja chci takyyy….ale fakt škoda,že vám bylo blbě no…ještě že jsem tvrdohlavá a vydržela to tam;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.