Listopadování

Bylo nebylo, listopad. A s ním přišly i první ranní mrazíky a čepice naražené na uši, jinovatka na autech a omrzlé nosy. Včera jsem dostala chuť na svařák a to znamená, že už je vážně zima:) V rádiu pořád mluví o předvánočních trzích a v obchodem už nad vámi bliká vánoční výzdoba, takže místo listopadu mi připadá, že už máme prosinec a že za pár dní bude Štědrý den.
Koneckonců, není to až tak daleko od pravdy, ještě měsíc a bude se ježit:) Těšíte se? Já moc. Miluju to každoroční nakupování dárků pro celou rodinu a pro kamarády, dokonce i pro kočičky a psa:) A miluju jejich otvírání pod stromečkem…kruciš, už aby ty Vánoce byly!

Zatím mi musí stačit jenom ten svařák a jeho vůně a taky vůně chladného vzduchu, která se dere nejen do nosu, ale do všech pórů. Snažím se ji nějak vytřepat ze smyslů, ale nejde to. Je všude kolem a místo krásného babího léta, které jsem si ještě pár týdnů zpátky tolik užívala, mi mrznou prsty a ušiska. Tak se na to snažím zapomenout a lítám z akce do akce.
Každý čtvrtek hraju ve středověké krčmě na flétnu, takže až do půlnoci sedím mezi svíčkami a praskajícím krbem a hrdlo svlažuju horkou medovinou. Minulý týden jsem pak ve středu zašla na koncert Morčat na útěku a týden před tím jsem byla na Landovi, oba zážitky fakt stály za to:) No a v neděli mě čekala zkouška na ochotnické divadlo Conan, se kterým budu hrát na Fénix Conu v Brně už za čtrnáct dní, takže všichni fantazáci z Brna a okolí povinně přijďte, bude to stát za to. Lum jako princezna Ropuchichinda Blubštejnovixová bude opravdu veselá, kór když se svými padesáti kily hraju tlustou princeznu, co žere draka:)
Ano, čtete správně padesáti, protože se mi nějakým záhadným (ale patrně jen a pouze žravým) způsobem podařilo konečně přibrat další kilo přibrat. Ej, jsem dobrá, jsem skvělá, jsem nejlepší!:) Možná díky tomu už pár měsíců všechno zvládám bez problémů a i nemoci se mi vyhýbají širokým obloukem, asi je zastrašuju, muhehe:) Na to že je listopad je to vůbec jakési divné – sice jsem unavenější než obvykle a ven na mráz by mě nedostal ani heverem, pokud tedy nemusím do práce nebo na nákupy vánočních dárečků, ale zatím )a to musím zaklepat) mě neskolila chřipajzna ani nic podobného. A vlastně i nálada je jaksi podezřele dobrá, krutibrko, je vůbec listopad?:)
Ale ne, ať si postěžuju, tak mě to pěkně štve, ráno vstávám a je tma, večer jdu z práce a je taky tma, sedím v práci a je tma, sedím doma a je tma, jdu po venku a pořád tma nebo aspoň zataženo, žádné sluníčko, žádné kytičky, žádné pocení se vedrem, nepočítaje to, když vlezete do přetopeného obchodu a chodíte mezi regály v zimní bundě.
A dost stěžování a zase něco veselého – letos mám Ježicha o měsíc dříve a už mi na stole leží krásný nový noťásek, Sony Vaio, na který jsem se těšila jak…no jak na Vánoce!:) Můj nejdražší a nejmilejší starý notebook s nefunkční klávesnicí, vypalovačkou a dalším milionem funkcí, zdědí Mamutek, ať se pořád nemačkáme u jednoho počítače a já si budu užívat nadupané dělo. Ne, že by mi to ale nebylo líto, moje zlatíčko mi sloužilo skoro pět let a bude mi fakt chybět, jeho nespolehlivost i jeho vyhřátý touchpad. Snad ještě pár let přežije i Mamutovu péči:)
A to by bylo vše, přátelé, listopad se pomalu chýlí ke konci, zima prostupuje našimi těly a svařák chutná sladčeji, než kdy jindy. A do toho všeho píše Lúmennka tyhle bláboly, no řekněte, není ten podzim krásnej???:)

5 komentáře “Listopadování

 1. Jo, je listopad. konečně je venku pořádně. Teda, ne, že by v říjnu bylo nějak hrozně, ale před tím to bylo nesnesitelný peklo a já se jen divím, že ještě žiju.
  Vánoce… Záleží na tom, jak je bereš. Tvůj způsob mi přijde jako takový zdravý. Nevím, jestli se nějak stresuješ jako kupa ostatních, ale nevypadá to. Já je zase ignoruju, dárky koupím až je koupím a koupím to, co mi padne do oka. Jej, to zase bude…
  Jen nemám rád to spojení vánoc a komerce. Eeeeh.
  Tma, konečně je tma! To je tak strašně super! Konečně má noc svůj právoplatný většinový podíl. Takhle by to mělo být pořád. Je skvělý, že je dřív tma. Za tmy je všechno lepší.
  Věřila bys tomu, že budeš mít nt výkonnější, než já? Ne, fakt… Už bych si doopravdy měl najít nějakou brigádu. Mimochodem, gratuluji.
  Listopad se chýlí ke konci, ano. Pro pár lidí to znamená ještě něco jiného. Něco dalšího se chýlí ke konci, něco, co nechci.

 2. Máš pravdu, je mi trochu líto, že blázniví lidé z obchodů dělají tak předčasnou výzdobu, připravují nás tak o krásné podzimní dny, místo toho už nám dávají představu Vánoc. A co se týče dárků, wow, obdivuji tě, já nakupování dárků nesnášim, pro mě je to jen maraton stresu, s mojí nerozhodností a obavou ,že se dárek nebude líbit 😀

 3. Listopad je krásný, jen kdybych už konečně našla tu zimní bundu. 😀 Jinak se asi nejvíce těším, jak své rty svlažím v medovině na Vánočních trzích. :-))

 4. O vianociach sa už kecá takmer od augusta…:D 😀 Myslím, že obchody a aj mnoho ľudí vie vianočnú náladu pekne pokaziť.
  Ja ich už neriešim..už pár rokov ich neoslavujem a myslím, že tentorok to už aj mama vzdá so stromčekom 😀 (teda ak sa to malé divné, čo si dávala na stôl dá vôbec nazvať stromčekom :D)
  Peniaze na darčeky aj tak nie sú, nikdy sme poriadne vianoce ani neoslavovali a okrem toho…pre mňa ten sviatok akosi stratil zmysel. A kapustnicu po minuloročnom fiasku už tiež nechcem vidieť…a nikto mi nenahovorí, že ten červík bol z klobásy a nie z kapusty…pretože klobásy sa nevzdám 😀
  Ja som rada, že nebudem musieť do školy a to mi úplne stačí.
  Okrem toho mi to ušetrí veľa stresu, pretože každému potencionálnemu obdarovačovi som povedala, že vianoce neslavím, nech mi nič nekupuje…
  Ak mám chuť niekoho obdarovať, môžem to predsa spraviť hocikedy v roku 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.