Letem světem MoRem…

Ano, jsem naživu a ano, je to už dva dny, co jsem přijela z mástrů, ovšem můj barbaří miláček zítra odlétá do teplých krajin (rozuměj: odjíždí stopem na jih Francie) a tak jsem se nejprve věnovala našemu loučení a až nyní mám čas sednou k netu a něco napsat o tom, jak na tom metalovém fesťáku bylo. A bylo tam „fucking“ (jak by řekl Erik Adams) dobře!

Takže telegraficky, v rychlosti, ale naprosto jasně a zřetelně…co bylo a jak bylo:
* pokud nechcete ztratit mobilní telefon a přivodit si záhadné zranění kolena, nechlastejte jako duha už první den. Probuzení pak bývají pekelná, hledání mobilů obtížné (a nakonec i neúspěšné) a koleno bolí doteď. Ruměnka rulez:)
* pokud chcete získat CDčko z masterovskou kompilací, nechoďte do areálu až ve čtvrtek k večeru. A pokud máte rádi Tarju, neseďte v hospodě, kde slyšíte jen asi každé třetí slovo z písniček. NAproti tomu pokud si chcete užít kapely bez tlačenice, ale zato s perfektní atmoškou a luxusním zvukem, vylezte na kopec, ten výhled na Mika Terranu a Sabatony stál za to;) Toliko středa a čtvrtek.
* páteční den byl nazván dnem absolutního štěstí. Liz truchlila, že nemůže do areálu, protože samozřejmě neměla peníze na lístek, a tak se Lum hodinu rýpala v pásce, až ji uvedla do sundatelného a tudíž předatelného stavu. Nakonec se to ale ukázalo býti zbytečným – s Liz jsme totiž získali od kamarádů „něco zeleného“ a to něco jsme během pěti minut výhodně zpeněžily, během dalších pěti minut našly překupníka s lístky, zakoupily za vydělané peníze  lístek a doběhly do areálu, kde probíhala autogramiáda Manowar. Neuběhlo ani dalších pět minut a vecpaly jsme se do fronty, pokecaly s Erikem, Carlem a Joeyem (Scott nedojel:(), získaly jejich podpisy a vše zakončily prosbou: „Joey, can you sign our brusts?“ Joey can a tak jsme utíkaly z autogramiády na všechny ukazovaly prsa a řvaly: „Máme Joeyho de Maia na kozách!!!“ A měly jsme!
* následný koncert Manowar se nedá vypovědět, stály jsme asi ve čtrvté řadě, z očí nám div netekly slzy a pařily jsme jako o život. Ti holomoci hráli hodně nových písniček a nějaké songy od nedávno zesnulého Ronnie James Dia, ale nejlepší prostě bylo slyšet Warriors od the World, Swords in the Wind, Black wind, fire and steel a další dokonalé starší songy. Borci, já vás miluju!!!!!
* pokud nechcete, aby vám v sobotu bylo špatně, tak v pátek nekalte. Jednoduchá rada, leč po euforických zážitcích špatně dodržitelná. A tak jsem celou sobotu trávila ve stínu, popř. v potoce a usilovně léčila kocovinu.
* že se mi to povedlo, o tom svědčí DOKONALÁ neděle, kdy mě vzbudily tóny mé nejoblíbenější písně od Harley: „Chci holku zrzavou, s pihatou ozdobou, ta se nebojí hejbnout prdelí. Zrzavá to je kus, vyrazí z tebe dech…“ však to znáte:) A kdo nezná, doporučuji nechť pozná…tu písničku, ne ty zrzky:)
* den pokračoval Lacrimosou a úchvatným Tillem na pódiu (*slint*) a hned po ní následovala vyložená kapelová smršť – Doro, Michael Kiske a pak LORDI, kteří uzavřeli celý fesťák obřím Hard rock halelluja! Na celé Lordi jsem pogovala davem, srážela lidi a asi je pěkně štvala, ale stálo to za to, euforie, vyblnutí do posledního dechu, spousta vodky s džusem, bahno na zadku a Lordi kus ode mě na pódiu. A pak pomalu po čtyřech dolézt do stanu za pění vyřvávaček a vychrapleného „hááááárd rok halelůůůůjaaaaaa“ a to bylo vše přátelé…
Šlo by to napsat obšírněji, šlo by se vypsat z každého jednotlivého pocitu. Ale některé věci nejdou zvěčnit, některé vzpomínky jsou prostě jen v srdci a ne na jazyku.
Odvezla jsem si pár nových přátel, jednu novou dírku v uchu včetně náušnice, podpisy Manowar na usopleném programu fesťáku, bolest páteře a lehkou kocovinu, odvezla jsem si zážitky na které nikdy nezapomenu a hlavně pocit, že PŘÍŠTÍ ROK TEDA KU**A ZAS!
Už popáté:)

12 komentáře “Letem světem MoRem…

  1. Čawééc mooc pěkný dess. Celej blog je moc zajímavej.Právě jsem ti zvýšil návštěvnost o jednoho člověka. Budeš tak hodný/á a uděláš pro mě totéž?? Budu moc rád, když navštívíš ten můj. Najdeše tam ankety, obrázky, informace… Jsou tam soutěže a teď nově také hra : Adoptuj si postavu – Více na mém blogu. Joo a ber to prosím spíš, jako pochavlu tvého blogu a ne, jako reklamku  :*

  2. Já bych jela na Manowar, to je pro mě srdeční záležitost, ale bohužel… Není s kým, je to pomalu přes celou republiku a ještě ke všemu mi připadá poněkud sebevražedné jet na takovou akci jen výhradně kvůli jedný kapele. Třeba se dočkám samostatného koncertu. 🙂

  3. 😀 Letos jsem tam zavítala poprvé a i když metal poslouchám už dlouho, držím se převážně gothic metalu, takže jsem znala pár písniček od Tarji, Manowar si mě získal pouze songem Die for metal, u kterého jsem si zabékala a pak Cry for the moon od Epiky. 😀
    Příští rok se jede určitě zase, ale tentokrát si beru víc peněz… není nad to, jet domů s šedesáti korunama…

  4. No, neznám písničku, ale znám ty zrzky…!>_< xDD
    Jo, a… Vážně jste řekly "brusts"? Se divím, že to pochopil, ale tak jestli jste gestikulovaly…xD

  5. Ja som si z celého MoR užila asi najviac Gamma Ray, tí nikdy nesklamú… Sabaton bol pecka ako vždy, Doro ma veľmi príjemne prekvapila… Tarja trochu znudila 😀 a čo sa týka Manowar, tých moja psychická sústava asi po hodinke neuniesla a musela som ujsť 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.