Kam nemůže slunce, tam musí lékař

To říkaly už naše babičky a měly svatou pravdu. Ze zimy, stínu, mrazu a ošklivého sychravého počasí Lúmennka onemocněla (což už víte z předchozího článku) a protože venku svítí sluníčko, je jí už zase o něco líp.
Nakonec jsem se teda dokopala k doktorovi, abych zjistila, že zápal plic to sice není, ale parádní zánět průdušek je taky fajn. Místo paralenu teď papkám antibiotika (bléé), od včerejšího večera už nemám horečku (jupí!) a vzhledem ke stavu totální dezorientace, bolesti i v těch částech těla, o kterch jsem ani nevěděla, že je mám a neustupující horečce jsem včera nemohla jít na Scio testy (grrrrr).
Dneska se cítím už líp…ale je mi to houby platné a tak mě testy čekají až v dubnu. No můžu se utěšovat aspoň tím, že se můžu ještě chvilku učit to ZSV, co mi tak nejde:)
A další dobrá zpráva je, že jsem zase ve stavu, kdy zvládám psát, tvořit no a jinak se zde na blogu projevovat. Pět dní zahálky mě totálně vyčerpalo a už se těším na nějakou činnost. Takže teď utíkám projít blogy, co jste kdo napsali nového a doufám, že jaro a sluníčko, co se na mě směje za oknem, ze mě vyžene i poslední zbytky pitomého zánětu.
Jinak se těšte na opožděné vyhlášení výsledků soutěže v příslovích a další články co se pomalu ale jistě líhnou v mojí ještě trošku bolavé hlavince;)
Jaru zdar! Lúmenn
Btw. ještě jedna babská moudrost na závěr: Máte-li chřipku, angínu či podobnou chorobu a nechcete do sebe cpát léky, vyzkoušejte nápoj, který jsme s Finnem příznačně nazvali „Buffyin dryják“. Tato ničitelka upírů by z něj vskutku měla radost… Tak tedy vymačkejte do dvoudecového hrnečku půlku citronu, jeden strouček česneku (už chápete? :D) a zalejte vařící vodou. Podle chuti oslaďte medem – já tam dávám 3 polévkové lžičky, ale jestli budou 2 nebo 4 není až tak podstatné. Vypijte ještě horké a zalezte do peřin. Nechutná to až tak děsně, jak by se mohlo zdát a hlavně vás to postaví na nohy. Mě to tedy sice postavilo na nohy, ale taky posadilo na záchodovu mísu. Ovšem horečky mě to zbavilo stejně rychle jako obsahu mých střev…muhehe:)

2 komentáře “Kam nemůže slunce, tam musí lékař

  1. Je jedno, jestli v březnu nebo v dubnu… ty testy dáš, já tomu pevně věřím;) pevněji, než většině jiných věcí. Podstatné je, že už Ti je líp a vrátila se Ti chuť do života:)

  2. Ok, už se těším na další články…:-) A líbila se mi ta věta:  Mě to tedy sice postavilo na nohy, ale taky posadilo na záchodovu mísu…..:o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.